Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mononukleosis-m agatartás

weroni
Létrehozva: 2007. október 19. 09:00
Sziasztok!

Akinek volt ilyen betegsége, vagy hozzátartozója átesett ezen, az hátha tud válaszolni.
Tényleg okoz a betegség magatartásbeli változásokat? Hogy valaki utána ingerlékeny, ideges lesz? Meg hogy órákat alszik folyton?

Köszi a válaszokat!
  1. 2019. Április 24. 15:0922.

    Szia! Látom, már nagyon régi a bejegyzésed, de nálam pont most aktuális ez a betegség és szeretném megkérdezni, hogy mennyi idő kellett neked a teljes felépüléshez? Nekem is ráment a szívemre (is) és most vagyok 5 és fél hónapnál,de nem mondhatnám, hogy a toppon 😕

    előzmény:
    felicia68 (11)
    2007-10-19  09:43
  2. 2007. október 19. 18:1921.
    Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  3. 2007. október 19. 11:0420.
    Igen, én is úgy olvastam később utána, sőt nekem Pfeiffer lázat diagnosztizáltak, és való igaz, először leukémiának gondolták, mint ahogy Ildi is írta.Szegény nagyapám már el is siratott.
    Veszprémből vittek a László kórházba, 1 ágyas szoba, szóval én iszonyúan néztem ki.
    A lányom szeme vérzett be. Nem engedték tanulni sem, csak 10-10 percre, de ő is a fertőzőn volt.
    Szóval akkor megjártuk!
    előzmény:
    RJudi (13)
    2007-10-19  09:49
  4. 2007. október 19. 11:0119.
    Igen, az alvás--fáradékonyság előfordulhat, sőt!!! Az ingerültség szerintem ennek folyománya. Ki szeret olyaqn lenni, mint az őszi légy? Nekem az exem volt ilyen beteg.
    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  5. 2007. október 19. 10:2618.
    Szia!
    Nekem mindkét fiamnak volt, de magatartás-változást nem okozott! Mindkettőnek 15 évesen lett. A nagyobbiknál sokkal rosszabb lefolyás volt, a kisebbiknél viszonylag könnyebb. Viszont nála lehet visszamaradt egy gócos mandula, amit majd ki kell venni!
    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  6. 2007. október 19. 10:2217.

    Szia!

    Én ezzel a betegséggel feküdtem tavaly januárban kórházban 2 hétig.Nálam úgy indult, hogy 39 fokos lázam nem volt hajlandó sehogy sem elmúlni.A nyakamon nőtt egy bumszli, ami fájt és azt hitték 24 évesen fiatalkori mumpszom van.Voltam gégész főorvosnál, szájsebészeten..egy csomó vizsgálaton átesetem, s senki nem tudta megmondani hogy mi bajom van.A végén kiütéses lett a kezem és már alig ettem valamit, folyamatosan lázas voltam.A megoldás: a bőrgyógyász főorvos ismerős fektett be a kórházba, s a vérképből kiderült, hogy a májam 10szeres értékeket mutat és a lépem megnagyobbodott.3 hétig szenvedtem mire rájöttek mi bajom van.Bár nálam is néztek hepatitis A-B-C-t. Lehet, hogy ingerlékenyebb is voltam, de szerintem az azért volt, mert nem tudták kitalálni mi a bajom  Az biztos, hogy kórház után még 2 hónapig otthon voltam, mert nem nagyon tudtam felkelni.Sportoltam egész életemben, de akkor 15 perces séta annyira kifárasztott, hogy utána egész délután aludtam 

    Azóta sem aludtam annyit, mint akkoriban...   

    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  7. Torolt_felhasznalo_202250
    Torolt_felhasznalo_202250
    2007. október 19. 10:0616.

    Szia!

    Nekem is volt - anno 13 éves koromban. Majdnem 3 hónapba telt mire rájöttek a dokik, aztán egy hónapot feküdtem vele a László kórházban. Fáradékony és csont sovány voltam, sokat aludtam. Azt hiszem a magatartásom nem változott, de el tudom képzelni, hogy valaki ingerlékennyé válik attól, hogy a szervezete lenullázódik és azzal vígasztalják, hogy ennyi erővel akár leukémiás is lehetne... De gondolom, ha visszatér a testbe az erő, akkor újra stabil lesz a lelke is - elmúlik az ingerlékenység.

    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  8. 2007. október 19. 09:5515.
    Igen, okozhat ilyet, de ez nem azért van, mert ez a vírus megváltoztatná a személyiséget Egész egyszerűen, egy ilyen vírusos betegség annyira lemeríti a szervezet, annyit változik a vérkép, hogy ez kihat az idegrendszerre is. Ahogy az illető szép lassan rendbejön, megszűnnek ezek a tünetek is.
    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  9. Torolt_felhasznalo_683477
    Torolt_felhasznalo_683477
    2007. október 19. 09:5314.

    Szia!

    Nekem 16 éves koromban volt ez a betegségem, egy hétig azt hitték, leukémiás vagyok. Én is sokat aludtam, fáradékony voltam még a gyógyulásom után is. Tavaly a 8 éves kislányomnak volt ugyanez a betegsége, nála szerencsére rögtön rájött az orvos, és a megfelelő antibiotikumot kapta. Viszont utána nagyon nehezen jött rendbe az immunrendszere, hónapokig tele volt a szája aphtákkal. Végül homeopátiás immunerősítő segített.

    Viszont magatartásváltozás egyikünknél sem volt. 

    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  10. 2007. október 19. 09:4913.

    Én úgy tudom, hogy vírusfertőzés. Valamelyik dokim annak idején azt mondta, hogy ezen a fertőzésen mindenki átesik egyszer, csak minél fiatalabb korban, annál kevésbé vannak tünetei. Pl. Afrikában nem ismerik ezt a betegséget, mert ott mindenki 2 éves kor alatt megkapja és addig teljesen tünetmentes.

    Remélem nem mondtam nagy hülyeséget, én a dokimtól hallottam.

    előzmény:
    felicia68 (11)
    2007-10-19  09:43
  11. 2007. október 19. 09:4512.

    Én átestem rajta 21 éves koromban, a tünetek stimmelnek.

    Ingerlékeny valószínűleg attól voltam, hogy két hétig kb. folyamatosan lázas voltam, gyenge, alig bírtam enni.

    De a gyengeséget, aluszékonyságot a dokik is mondták, mint velejáró tünetet. Én a betegség kialakulása után kb. fél évvel jöttem teljesen rendbe, mondjuk nekem a májamra is ráhúzódott.

    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  12. 2007. október 19. 09:4311.
    Nekem is volt ez a betegségem, 15 éves koromban,1 hétig, szinte eszméletlen voltam a láztól.Nekem ráment a lépemre, májamra, majd a szívemre is.Zöld dió nagyságú volt a nyirokcsomóduzzanat.Nekem nagyon elhúzódott,és gyenge voltam.
    A lányomnak is volt, de ez övé enyhébb lefolyású.
    Azt nem írják öröklődhet-e, csak hogy vírus okozza, de ezekután, hogy mindketten megkaptuk?  
    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  13. 2007. október 19. 09:3110.

    Az aluszékonyság stimmel. Nekem volt, pont úgy derült ki, hogy állva el tudtam volna aludni. Azt hittem vérszegény vagyok, aztán a labor kimutatta, hogy a májfunkcióimnak annyi... És persze rohadt ingerlékennyé tett, hogy egy hétig azt mondták, hogy vagy leukémiám, vagy hepatitisz C vagy autoimmun betegségem van... semmi olyan, amit könnyen túl lehet élni...  De végül csak egy EBV-vírusfertőzésem volt... Elmúlt.

    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  14. Torolt_felhasznalo_967710
    Torolt_felhasznalo_967710
    2007. október 19. 09:319.

    Szia,

    Nekem is volt, a rokonságban is volt, baráti körömben is előfordult. Magatartásváltozást sem magamon, sem pedig a többieken nem tapasztaltam (és ők sem rajtam...). Ingerlékenyebbek sem voltunk az addig szokásosnál. Egyáltalán semmilyen változás nem volt, kivéve a duzzadtabb nyirokmirigyeket és a folyamatos álmosságot, fáradtságot és alvást. Nálam például úgy derült ki a betegség, hogy éjt nappallá téve - azaz inkább nappalt éjjé téve - aludtam. Elkezdtük nyomozni ennek az okát, így derült ki a mononucleosis. Aztán ahogy jött, úgy el is múlt. Éppen gimis voltam, nem is esett rosszul a kényszerpihi.


     

    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  15. 2007. október 19. 09:308.

    Szia!

    Nekem 2004-ben volt mononukleosis-om.Nem emlékszem arra, hogy ingerlékeny lettem volna, inkább apátiába kezdtem süllyedni különösen a vége felé, mert addigra már rettenetesen elegem volt:-(

    Több, mint egy hónapig volt nagyon magas lázam, és a nyirokmirigyeim csak kb. a 3. héten duzzadtak meg, ezért nagyon sokáig nem is jöttek rá, hogy mi a bajom, csak találgattak.

    Nagyon gyenge voltam, és még miután hivatalosan gyógyultnak minősítettek, azután is nagyon fáradékony voltam és egyfolytában aludtam.

    Üdv.

    Panki

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. age
    age
    2007. október 19. 09:297.
    Szóval a fáradékonyság nagyon de nagyon jellemző, mint azt a bemásot írományban is láthatod. Nem emlékszek hogy más változás is volt....de már rég volt...
    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  17. 2007. október 19. 09:296.

    Az alvás valóban helytálló, nagyon kimerül tőle a szervezet. Én sulis voltam, mikor elkapott, két hétig nem tudtam suliba menni, plusz előtte egy hét a téliszünet, pont akkor ért el, szupi volt.

    Magatartásbeli változásra nem emlékszem, örülök, hogy túléltem. már kifelé lábaltam belőle, mire kiderült. szóval kezelés nélkül kicsit lassabban ment, a mindenféle vaktában adagolt antibiotikum meg  többet ártott, mint használt.

    egy hónapig tornaórára sem mehettem... sok-sok alvás= gyógyulás, regenerálódás. erre mindenképp számítani kell sztem.

    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  18. 2007. október 19. 09:285.
    Szia! Nekem is volt, és nekem is 94-ben! Nekem nem rémlik, hogy ingerlékeny lettem volna, de az sem, hogy sokat aludtam volna.
    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  19. age
    age
    2007. október 19. 09:274.

    na mégsem priviben:

    Szia Icus!
    Nekem 1978-ban volt monomukleózisom, 12 éves voltam akkor még azt sem tudták mi fán terem ez a dolog. A vérképem olyan nagyon rossz volt hogy másnapra már az egész kórház erről beszélt, hogy van egy kislány és hogy nagy a baj. . . .
    Én 2 hetes sítáborban voltam éppen, ahol jó kihajtottak minket, onnan hazajöttem és mumszos lettem, valamint az összes nyirokcsomóm beduzzadt, alig tudtam nyelni. . . és ráadásnak jött a mononukleozis. Ez így mind egyszerre.
    Nagyon gyenge voltam, emlékszem egész nap csak aludtam. Hónapokig suliba sem jártam. Emlékszem amikor aztán már nagyon hiányoztak a barátok anyu bevitt a suliba, de annyira kifáradtam hogy alig tudtam hazamenni.
    Nagyon lefogytam, és ez a kóros vékonyság igazán csak 20 éves korom körül múlt el csak.

    Mostanában ha dokihoz megyek, és kérdezik hogy milyen betegségeim voltak, a monot mindig megemlítem és látom a dokikon, mindig meglepődnek.
    Nem sűrűn fordul elő azért ilyen a praxisukban.

    Mostanában megint volt egy különleges betegségem, lehet hogy valahol a mono is benne van, pedig már lassan 40 leszek. . .
    De egyébként nincs semmi bajom, látod túlélték ezt itt egy páran.
    Ugyhogy ne izgulj!!

    előzmény:
    age (3)
    2007-10-19  09:27
  20. age
    age
    2007. október 19. 09:273.

    A keresőbe írd be hogy mononukleózis, már 3 téma is volt ez ügyben. Privibe azért bemásolom mit írtam oda.

     

    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00
  21. 2007. október 19. 09:182.
    Nekem volt, 1994-ben. De arról, hogy változott-e a magatartásom, leginkább szegény exférjemet kellene megkérdezni
    Az alvás viszont teljesen helytálló!
    előzmény:
    weroni (1)
    2007-10-19  09:00

Címlap

top