Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dr. Lenkei-Niacin

leil
Létrehozva: 2007. január 22. 10:44

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Csütörtök óta szedem a niacint. Természetesen elolvastam mindent, amit találtam róla a honlapon, de a vitamin dobozán már ennyi sincs feltűntetve. TEhát fekészültem rá, hogy piros leszek, meg viszketni fogok. Az első alkalommal, csütörtökön este, semmilyen tünetem nem volt tőle. A pirosság miatt gondoltam, hogy csak este fogom szedni, mert azért a munkahelyemen csak nem kellene vörösen dolgoznom. Pénteken, a második alkalommal már előjöttek a mellékhatások, amiket a Dr. Lenkei féle honlap is említ. Ahogy kellett, az egész testem tiszta piros lett, de ahogy írják, el is múlt kb. fél óra alatt. Ez így volt szombaton és vasárnap is.

Ma reggel viszont, amikor bevettem, először jött a pirosság. Elöntött a forróság, majd hányingerem lett. És pár perc elteltével egyszerűen elsötétült előttem minden. Le kellett feküdnöm a fürdőszoba padlójára, a hidegre, hogy ne ájuljak el. Jobb is lett pár perc múlva. Majd felálltam, és kevés idő múlva újrakezdődött. Megint le kellett feküdnöm. Ekkorra már a hideg is rázott, úgyhogy amikor jobban lettem, visszafeküdtem az ágyba. Amikor pedig úgy éreztem, hogy elmúlt, felöltöztem, és eljöttem/elhoztak dolgozni.

A kérdésem, hogy a fenti tünetek lehetnek a niacin velejárói? A párom nem akarta, hogy eljöjjek dolgozni, nehogy rosszul legyek, de  én a niacinnak tulajdonítottam, és gondoltam, hogy majd elmúlik. Most már jobban vagyok, de van egy belső remegésem, ami nem múlt el.

Aki szedett ilyet, vagy van valami tapasztalata, a szerint lehet, hogy ez mind a niacin miatt van, és nem kéne szednem?

Most egy kicsit megijedtem, pedig olyan szépeket írnak erről a vitaminról az oldalon!

Köszönöm a segítséget előre is!

  1. 2020. március 20. 19:07100.

    Nekem is pokoli mellčkhatásai voltak a B3-nak..🙄😎 Senkinek sem ajánlom,hogy csak úgy magától beszedje..

    előzmény:
    kisbizsu (93)
    2015-10-22  12:47
  2. 2020. március 10. 12:2199.

    Biztosan nem lesz jó ötlet😅👍 Čn 1 hónapja szenvedek a tünetektől de csak tessčk beszedni 😎😊

    előzmény:
    lorin (97)
    2018-10-20  09:43
  3. 2020. március 1. 22:2898.

    C vitamin hatásától nem tudnak aludni ha este veszik be

    előzmény:
    leil (89)
    2007-01-26  09:05
  4. 2018. október 20. 09:4397.

    Kizárt dolog,hogy a niacin ilyen tüneteket okozzon.Én is naponta szedem a kipiruláson és a viszketésen kívül semmi problémám nem volt.Először jött a kipirulás utána a viszketés főleg az alsó lábszáron.Van egyfajta nyújtott felszívodású 500mg-os niacin ami egészen enyhe tüneteket okoz.Beszerezhető:Natural Vitamin+kft.Vitamin ABC NOW Mintabolt


    1092Budapest Erkel utca 14/a Tel:30 405-2122 Ára:2489.-ft Ha nem budapesti vagy,érdemes a neten megrendelni,beírod a keresőbe:Niacin 500mg,És egyből nyomja a weblapot megrendeléshez.Jó egészséget!


     

  5. 2018. március 16. 21:1796.

    Megprobáltok minden egčszsčgre hatással lčvő dolgot,hogy több beteg ember legyen.Dr.Lenkeivel probálkoztok.Ő mubdent megtesz az emberek egčszsčgččrt.


    Hazudtok össze vissza.

    előzmény:
    ativeclod (90)
    2007-01-26  11:35
  6. 2015. október 22. 13:4995.

    nem tudom, hogy valóban magától is múlt volna egy órán belül vagy a kalcium + allergia elleni gyógyszer hatása, de egész emberi színem van

    előzmény:
    kisbizsu (93)
    2015-10-22  12:47
  7. 2015. október 22. 12:4994.

    Ja, ez nem Lenkei féle, de szintén valami USA import

    előzmény:
    kisbizsu (93)
    2015-10-22  12:47
  8. 2015. október 22. 12:4793.

    kb 30 perce vettem be egy (nem 100, hanem 500mg-os!) tablettát, és most a bőrfelületem 70-80%-a paradicsom vörös és ég. a nyakamnál és az arcomnál kezdődött, majd a hajlatok (könyök, csukló, térd) kezdett zsibbadva lángolni, még püffedtnek is érzem őket. 10 perce azon voltam, hogy talán mentőt kéne hívni, mert egyedül vagyok itthon, de úgy döntöttem, mivel levegőt rendesen kapok, hidegvizes törölközővel kihúzom valahogy azt az egy órát, amit írnak a tünetek csillapodásáig.


    tegnap kezdtem a szedését fél tablettával (250g), és olvastam, hogy restimulálja a korábbi napozások, leégések hatását, így bőrpírt és viszketést okozhat, de azon kívül, hogy farkaséhes voltam, semmi más tünetet nem érzékeltem. erre ma beütött. már viszketek is és olyan érzékeny a vakarásra, mint a frissen leégett bőr. szupi.


    minek forgalmaznak ilyen nagy dózisút?

  9. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 8. 22:3992.

    Lekeste a vonatot , Nenike!

    előzmény:
    FB#446351458898186 (91)
    2015-08-08  21:54
  10. 2015. augusztus 8. 21:5491.

    Kedves Doktor Úr!


    Azt szeretném kérdezni Öntől,hogy a niacin tabl.nagyobb dózisban/ 100-400mg/  milyen panaszokat okozhat a bőrpíron kívül? Milyen gyógyszerekkel nem szedhető? / anticoagulánsok?/.Olyan sok mindent írnak,ha szeretnék valóban jótékony és rövidebb időn belül valódi hatékonyságot elérni/ pl.koleszterinszint-csökkentés,bőrbántalmak,gombásodás,érre ndszer-"tisztítás"/ ,akkor ezt milyen adagban tegyem meg? Idős korban is lehet nagyobb dózisokat szedni?/ 75-80 év/. Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettl: Rácz K.Marianna

  11. 2007. január 26. 11:3590.

    de pl. az immunrendszer jó működéséhez nem elegendők

    Ez MARHASÁG! Ezerszer leírtuk már: az immunrendszert nem a vitaminok erősítik/befolyásolják, hanem a kiállott betegségek. Nem kéne benyelni minden marhaságot, amit a marketingszakma (élükön dr lenkeivel) ránktukmál.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877769 (79)
    2007-01-25  14:08
  12. 2007. január 26. 09:0589.

    Azért kezdtem el szedni, mert eléggé fáradékony vagyok. Az idő is szürke, tehát ezek azok a tipikus depressziós hónapok, és szeretnék tenni valamit ez ellen. Sokat is dolgozom, de azért mégis jó lenne, ha nem lennék állandóan fáradt, kedvetlen. Ezért kezdtem el a vitamint is, meg a niacint is szedni. Ez utóbbit már nem szedem . 

    De míg a barátnőm, aki szintén szedi a közepes vitamincsomagot, teljesen jól érzi magát, és azóta úgy érzi, hogy kirobban az energiától, én semmi ilyesmit nem érzek. Szüleim is szedik, és ők pl. ha este veszik be, nem tudnak aludni.

    Ez is van, akinek bejön, van akinek nem. De lehet, hogy csak hinni kellene benne. Bár akkor az meg pszichés lenne, és nem a valódi hatás.

    Azért ha tud valaki jó megoldást arra, hogy hogyan lehet elűzni ezt a fáradtságot természetes, nem egészségkárosító módszerrel, akkor szívesen veszem a tanácsokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877769 (77)
    2007-01-25  13:34
  13. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 25. 14:4888.

    Zagyvasag.

    Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudós, a C-vitamin felfedezője eleinte napi minimum 1000 mg, azaz 1 g elfogyasztását javasolta. Későbbi kutatásai során felismerte, hogy az ideális mennyiség valahol 2000-8000 mg, azaz 2-8 g között van. Naponta!

    Ezt soha nem bizonyitotta az oreg, tudomanyos cikkben nem irta le, nem kozolt adatokat amit ezt alatamasztanak.

    Nem azert kapott magas tudomanyos elismerest.

    E-vitamint, amelyből orvostudósok kutatásai szerint minimum 400 NE (Nemzetközi Egység) mennyiség napi fogyasztása indokolt. Ez a mennyiség már képes lehet megelőzni vagy akár javítani a szív-érrendszeri betegségeket.

    Tetszik: javitani a betegseget: akkor jobb, erosebb betegseg lesz belole, ugye?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404491 (86)
    2007-01-25  14:39
  14. 2007. január 25. 14:4187.
    Na,ezt az oldaláról másoltam be a gyümölcsök és zöldségek vitamintartamát illetőleg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404491 (86)
    2007-01-25  14:39
  15. 2007. január 25. 14:3986.
    Vessünk egy pillantást arra, hogy mennyi gyümölcsöt-zöldséget kell elfogyasztanunk ahhoz, hogy a valóban egészséges működéshez szükséges mennyiségű vitaminhoz jussunk.
    Nézzük először a C-vitamint.Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudós, a C-vitamin felfedezője eleinte napi minimum 1000 mg, azaz 1 g elfogyasztását javasolta. Későbbi kutatásai során felismerte, hogy az ideális mennyiség valahol 2000-8000 mg, azaz 2-8 g között van. Naponta!

    Számításainkat arra a kiadványra alapoztuk, amelyet Dr. Rodler Imre, az OÉTI (Országos Élelmezés és Táplálkozástudományi Intézet) igazgató főorvosa szerkesztett 2004-ben. A kiadvány címe: Táplálkozási ajánlások, Adatok a tápanyagtáblázatból.
    Nézzük először a C-vitamint.
    Lássuk: Nézzünk még egy példát, vegyük az E-vitamint, amelyből orvostudósok kutatásai szerint minimum 400 NE (Nemzetközi Egység) mennyiség napi fogyasztása indokolt. Ez a mennyiség már képes lehet megelőzni vagy akár javítani a szív-érrendszeri betegségeket.  Mindezek után kicsit nevetségesnek tűnik, hogy egy rendelet szerint: "Az étrend-kiegészítő jelölése, megjelenése, reklámozása nem állíthatja vagy sugallhatja, hogy a változatos, kiegyen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 25. 14:3485.

    Az orvosok is megijedtek, ezért készítettek a Niacinból úgynevezett niacin-amid-ot, ami már valóban nem váltja ki a fenti tüneteket, de nem is hatékony, mint méregtelenítő, sugármentesítő vitamin.

    A nikotinamid a termmeszetben letezo vitamin.

    A niacin nem ved semmilyen sugarzastol.
    A hadseregben, es a radioaktivitassal dolgozo laborokban tudjatok, hogy megy a sugarmentesites?
    Ultras vizzel.
    Nem vicc, az a leghatekonyabb ellene.
    Atomtamadas, sugarsszennyezodes esetere ajanlom mindenkinek.

    Kulsoleg.

    Belsoleg nincs mit tenni.

     

    előzmény:
    leil (69)
    2007-01-25  07:18
  17. 2007. január 25. 14:3184.

    A körmeim olyan kemények,hogy még reszelni sem könnyű...Ráéadásul hosszú körmeim vannak és nem törnek le,nem puhulnak meg a víztől.

    A niacin kényes téma nálam,mert apukámnak vettem,hogy hátha segít a magas vérnyomásán,de nem segített... Tudjátok ez olyan,hogy valamiben hinni  kell...hátha majd az...

    előzmény:
    pikpakk (51)
    2007-01-23  14:10
  18. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 25. 14:2783.

    Engedd meg, hogy kiegesztisem:

    Tény, hogy a jelenleg kapható zöldségek/gyümik vitamintartalma már nem a régi, hanem kb. harmada...

    Nem teny. Ha a szupermarketben fonnyadt, koran leszedett zoldseg-gyumolcsre gondolsz, igaz. De ezt ellentetelezni egesz evben egyenletesen kaphatoak. Idenyben a friss zoldseg gyumolcs ugyanolyan, vagy jobb.

    A vitaminok jo reszet nem zoldseg-gyumolcs, hanem hus es novenyi magok tartalmazzak, azok nem valtoztak.

    tény, hogy az agyonszennyezett világunkban több az imunbeteg -

    Igaz, igaz, de nincs osszefugges: nem szennyzes miatt tobb az immunbetegseg, kulonosen allergia, hanem legalabb is reszben a tulzott higenia miatt: unatkozik az immunrendszer.

    mégsem gondolom, hogy emiatt megadózisú vitaminokkal kéne tömjük magunkat.

    Egyetertek.

    Az immunrendszer jó működéséhez szerintem elsősorban kevéssé szennyezett környezet és jó psziché kell - én inkább a pszichoimmunológia híve vagyok, mint a mesterséges egészségé.

    Az utobbival nagyon egyetertek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_737040 (80)
    2007-01-25  14:13
  19. 2007. január 25. 14:2582.

    Szerintem ez is emberfüggő.Mindenkinél máshogyan  hat.

    Nekem sem voltak olyan észrevételeim,mint az ismerőseimnek pl:a hajszálai végén fehér,ragadós valami volt,ami a hajmosás után eltünt  mindeig.Vagy a másik nagy dohányos volt ,abbahagyta és amikor elkezdte szedni a vitaminokat folyamatosan dohányfüst szaga volt a bőrének,ami fürdés után eltünt.Azt mondták,hogy kb.:2-3 hétig tapasztalták ezt.

    Erre mondta a Lenkei,hogy attól is függ,hogy ki mennyire mérgezi magát mindenféle étellel,anyaggal,vegyszerrel.Akiben nincs annyi illetve kerüli az adalékanyagos dolgokat,illatszereket,annál nincs mi kijöjjön a szervezetéből.

    előzmény:
    leil (59)
    2007-01-23  16:58
  20. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 25. 14:2081.

    A Beres fele lap vedelmeben bemasolom az egeszet, amit irnak:

    B3-vitamin (nikotinamid, niacin)           

    Mi a szerepe a szervezetben?
    Nélkülözhetetlen a sejtlégzésben részt vevő enzimek működéséhez.

    Mely élelmiszerekben található meg?
    A táplálkozásban jó niacinforrások a húsok, a máj, a tej, az élesztő, a zöldség- és gabonafélék (kivétel a kukorica).

    Kit fenyeget B3-vitamin-hiány és mit okoz a hiányállapot?
    Hiánya - amely leggyakrabban az egyoldalú, kukoricán alapuló táplálkozásra vezethető vissza - a pellagrának nevezett, szájnyálkahártya-, nyelv- és bőrgyulladással, hasmenéssel, zavartsággal és memóriazavarral járó betegséget okozza.

    Milyen mennyiségű B3-vitaminra van szükségünk?
    Gyermekkorban kortól függően 6-18 mg, felnőttkorban 18 mg a napi szükséglet.

    Mi lehet a túlzott B3-vitamin-bevitel következménye?
    Akár 1 g (=1000 mg) mennyiséget is be lehet venni mellékhatás veszélye nélkül.

    A nicotinamidbol igen, a niacibaol csak fokozatos hozzaszoktatas utan, ennyit felejtettek el hozzatenni.

    előzmény:
    harmony001 (73)
    2007-01-25  08:59
  21. Torolt_felhasznalo_737040
    Torolt_felhasznalo_737040
    2007. január 25. 14:1380.
    Én azt gondolom, hogy az emberek nagy része (úgy 85-90% ra saccolnám) kb. ennyit vesz magához, és köszöni jól van...
    Ezidáig nem volt ekkora hírverés a vitaminról, mégis éltek, virultak, voltak betegségek, csak másfélék... Tény, hogy a jelenleg kapható zöldségek/gyümik vitamintartalma már nem a régi, hanem kb. harmada...tény, hogy az agyonszennyezett világunkban több az imunbeteg - mégsem gondolom, hogy emiatt megadózisú vitaminokkal kéne tömjük magunkat.
    Az immunrendszer jó működéséhez szerintem elsősorban kevéssé szennyezett környezet és jó psziché kell - én inkább a pszichoimmunológia híve vagyok, mint a mesterséges egészségé. Tudod, az elcsépelt ép testben p lélek, meg a mindenből normális mértékkel...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877769 (79)
    2007-01-25  14:08
  22. Torolt_felhasznalo_877769
    Torolt_felhasznalo_877769
    2007. január 25. 14:0879.

    Kedves hattori!

    Szerinted mérvadó az FDA-ajánlás? Van olyan vélemény, mely szerint ezek az adagok csak arra jók, hogy az ember vegetáljon, de pl. az immunrendszer jó működéséhez nem elegendők. Mi a véleményed?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_737040 (78)
    2007-01-25  13:42
  23. Torolt_felhasznalo_737040
    Torolt_felhasznalo_737040
    2007. január 25. 13:4278.
    Az orvostudomáyn részéről van egységes álláspont, az a napi ajánlott vitaminmennyiség, ami ugyan kismértékben eltérhet gyermekek, terhesek, idősek stb. számára, de mindenütt a világon ezt fogadják el, hivatalosan a FDA (Food Drug Administration) ill a WHO szakértői munkacsoportjának a neve fémjelzi... ez az, amihez hasonlítják pl. az élelmiszerek vitamintartalmát, a OÉTI ill. OGYI számmal rendelkező vitaminkészítményeken is ezt a táblázatot tüntetik ffel, sőt az orvosi egyetemeken is ezt oktatják.
    elég gáz, hogy ezt egy Lenkei szintű "nagyság" megkérdőjelezi....
    előzmény:
    pikpakk (75)
    2007-01-25  13:08
  24. Torolt_felhasznalo_877769
    Torolt_felhasznalo_877769
    2007. január 25. 13:3477.

    Kedves Leil!

    Miért szedsz niacint? Miért pont azt? Vagy többféle vitamint szedsz, és az adagokat pontosan egymáshoz igazítod?

    Szerintem vhol középúton lehet az igazság a hivatalos orvoslás és a Lenkei által is képviselt teória között. Valószínűleg felesleges túl nagy adagokkal terhelned magad, a tápanyaghiányos ételek-italok miatt viszont nem árt a pótlás, de ésszel és mértékkel. Az ember szervezete jelez, ha vmi nem oké. Kérdés, hogy addigra nem okoztál-e súlyos károkat magadnak.

    Én egyik félnek sem hinnék, mindenki a maga igazát fújja, főleg, ha személyes haszna is van belőle. Ha vki talál a témában elfogulatlan, nem manipulált, tudományos kutatási adatokat, szóljon!!

    A vitaminoknál az sem mindegy, mesterséges-e a szer vagy nem. Ez mindenre igaz, amit elfogyasztasz. Az egészség pedig nemcsak fizikai szinten őrizendő.

    Én is kacérkodtam a Lenkei-féle alapcsomaggal, de végül úgy döntöttem, nem támogatom semmilyen formában azt a vallást(?), amit képvisel.

    Üdv

    Judit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. január 25. 13:2476.

    "kiürül a maradék...."

    Többen is leírták már, itt is, meg más fórumon is: csak úgy, átdiffundál, és semmilyen szervedet nem érintve "kiürül"??? A fenét! A vízben oldódó vitaminok jól megterhelik a vesédet, és úgy ürülnek ki. Esetleg vesekövet is okozhat (c-vit.) Marhaság ez a sokszoros (többszázszoros) adagolás.  

    előzmény:
    pikpakk (75)
    2007-01-25  13:08

Címlap

top