Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbetegség tünetei?

ebnera
Létrehozva: 2006. november 17. 14:31

Sziasztok!

Mik a cukorbetegség tünetei?

  1. 2018. Április 20. 10:1068.

    Ne hagyja figyelmen kivül ezeket a tüneteket - előzze meg a cukorbetegség bekövetkezését


    A cukorbetegek száma folyamatosan növekszik. Amikor ezt a számot hozzáadjuk a cukorbetegség kockázatának kitett emberekhez és azokhoz, akik még nem ismerik a diagnózist, riasztó jelzést kapnak. Magyarországon ez a szám akár félmillió.


    Az orvostudományban egy új kifejezés jött létre - elődiabetes. Ez egy szürke zónát jelent. A szervezetnek magas a vércukorszintje, de nem elég magas ahhoz, hogy cukorbetegségnek minősüljön. Azok az emberek, akiknél előzetesen diagnosztizált állapot áll fenn, nagy esélyük van arra, hogy néhány éven, hónapon belül cukorbetegségben szenvedjenek.


    Ezt az állapotot nagyon nehéz felismerni, mert a tünetek egyszerűen láthatatlanok. Ezért ügyelni kell a legkisebb jelre. Az elő diabétesz kimutatása nagyon fontos, mivel ily módon a cukorbetegség kialakulása időben megakadályozható.


    Ne hagyja figyelmen kívül ezeket a jeleket


    Az elő diabétesz olyan állapot, amelyben a szervezet lassan elkezdi elveszteni a cukor megemésztésének képességét étkezés után. A cukorbetegség további fejlődésének megelőzése érdekében fel kell ismerni a legkorábbi tüneteket. Néhány ilyen tünet teljesen ártalmatlan.


    Az elő diabétesz tünetei:


    • álmatlanság,


    • gyakori vizelés,


    • fáradtság,


    • homályos látás,


    • elhízás.


    Ezek nem az egyetlen tünetek. Számos tünet jelentheti az elő diabetesz állapotokat. Az egyik leggyakoribb tünet a test egyes részeiben a sötét bőr. Általában a könyökön, a térdeken, a hónalj alatt, a nyakon vagy a csuklón történik.


    Továbbá, ha egy családtagja cukorbetegségben szenved, akkor automatikusan kockázati csoportba esik. Ezért időben elővigyázatossági intézkedéseket kell tenni.


    Mit kell tennie a cukorbetegség kialakulásának megakadályozására?


    Annak megelőzése érdekében, hogy az elő diabétesz átmenjen diabéteszbe, változtatni kell az életmódban.


    Mozogjon többet. A fizikai aktivitás nagymértékben csökkenti a cukorbetegség kockázatát. Ha hosszabb ideig nem edzet, akkor kezdjen el egy kis gyakorlást. Vagy kezdetnek, kerülje a liftet, és inkább a lépcsőket használja.


    A fizikai aktivitásnak számos előnye van. Nem csak csökkenti a vércukorszintet, hanem csökkenti a testzsírt is. És az elhízás az egyik leggyakoribb oka a cukorbetegségnek. Próbáljon legalább heti 5 alkalommal, napi 30 percet gyakorolni.


    Aludjon eleget. Az elégtelen alvás lelassíthatja a fogyás folyamatát. Azok, akik 6 vagy annál kevesebb órát alszanak, nagyobb valószínűséggel lesznek cukorbetegek. Ezért próbáljon meg aludni a napi 7-10 órát, és amikor fáradtnak érezi magát, távolítsa el rövid nappal.


    És persze, ami a legfontosabb - táplálkozzon egészségesen. Egyen sok gyümölcsöt és zöldséget. Fogyasszon rostokban és gabonafélékben gazdag élelmiszereket. Cserélje ki a fehér rizst barnával. Kerülje a finomított élelmiszereket és a mesterséges édesítőszerekben gazdag ételeket.


     


    Számos tanulmány kimutatta, hogy a mandula fokozott bevitele nagymértékben növeli a szervezet érzékenységét az inzulinra. Emellett a mandula csökkentheti a rossz koleszterin szintjét. Így helyettesítheti az egészségtelen ételeket a mandulával, ami finom és egészségesebb.

    előzmény:
    rupcsi (44)
    2006-11-17  17:05
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. március 19. 10:4867.

    Sziasztok

     

    volna egy kérdésem, talán tudtok tanácsot adni: pár hete észrevettem, hogy evés után pár perccel hirtelen nagyon megváltozik a hangulatom, szinte már depressziós leszek, elmegy teljesen az életkedvem, mindent reménytelennek és érdektelennek látok. Nem tart sokáig,és ha tudatosítom, akkor persze nem is okoz problémát, csak furcsa mindig észrevenni.

     

    Ez nem lehet valamilyen cukor/inzulin/emésztési probléma jele?

     

    Átlgos alkat vagyok, talán inkább túlsúlyos, de most elég gyorsan mennek le a kilók (aminek mondjuk örülök).

     

    Visszaolvastam itt, meg más topikokban, de nem találtam hasonló hsz-t.

     

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. február 22. 11:0566.
    Ja és még annyit tennék hozzá, hogy eddig mindig teljesen normális volt a cukrom. Fél éve volt vérvételem utoljára, akkor is még jó volt.
    előzmény:
    Picikoala (62)
    2009-03-14  22:05
  4. 2010. február 22. 11:0165.

    Nekem annyi kérdésem van, hogy pl. egy erősebb gyulladás, ill. az erre szedett erős gyógyszer okozhat-e cukorbetegséget? Nemrég kaptam egy gyökérkezelésből csonthártya-gyulladást, arra pedig 300 mg-os dalacint kellett szednem. Először azt hittem, a gyógyszer mellékhatása az, hogy folyton innék, az arcbőröm vörös foltos lett, kiszáradt teljesen a bőröm, örökké viszket mindenem, és pár napja a kezem-lábam is folyton zsibbad, hideg, néha be is lilul. És állandó éhséget érzek, eszem valamit, de utána még érzem, hogy hiányzik valami, de nem tudom eldönteni, hogy mit is kellene még ennem.

    Szóval a gyulladás elmúlt, a gyógyszert se szedem már 3 hete, de a tünetek egyre erősödnek. Ma voltam vérvételen, hát holnapra kiderül, csak egy kicsit félek.

    előzmény:
    Picikoala (62)
    2009-03-14  22:05
  5. 2009. szeptember 8. 10:3464.

    sziasztok,

    latom itt nagyon sok hozzaerto van a cukorbetegseghez ezet lenen nehany kerdesem.ki szeertnem zarni, h cukros vagyok.

    az lenne a tunetem, h rengeteget pisilek, enm is altalaban a mennyiseg sok az altalagos hanem az alkalmak, ejjel is tobbszor megebredek pl. Inni visoznt nem iszok egyaltalan sokat.

    Mas tunetem konkretan nincs is azt leszamitva h a sok ejjeli wc-re jaras miatt mar nem tudom magam kialudni se.
    Masfel honapja kb valami mas miatt csinaltattam vervizsgalatokat es akkor normalis volt a cukrom.

    Most voltam orvosnal, azt mondta fel vagyok fazva , latsizk az UH-n a petefeszkemen is, irt antibiotikumot is de mar 5 napja szedem es semmi hatas....

    segitsetek, el megyek orvoshoz is ha nem javul csak lassam nem e hat megis a gyogyszer...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. Április 27. 08:4363.
    Én is azt mondom, hogy ne halogasd! Minden halogatott nap növeli a szövödmények kialakulásának kockázatát. Én 20 évesen lettem cukorbeteg, 24-es cukorral kerültem kórházba. Egyből inzulinos lettem (1-es típus), de nagyon jól együtt lehet élni vele! Ne halogasd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. március 14. 22:0562.

    Szia!

    Elmész háziorvoshoz, kér egy pisimintát, és egy tesztcsíkkal megállapítja, hogy baj van-e vagy nincs.

     

    Ezt halogatni hogy lehet?!?!?!?!?!?!?!?!

     

    Az öcsém most 12 éves, 2 és fél éve lett cukorbeteg. Megtörtént az első kilók leadása, éjszakai bepisilés (gyerekeknél a leggyakoribb jel), rákerestünk neten a tünetekre, kidobta, hogy cukorbetegség, rohantunk dokihoz, és még aznap kórházba is került. És nagyon nagy szó volt, hogy a gyerek időben lett diagnosztizálva, és hogy "csak" 14es cukorral, mert mondták, hogy ennél sokkal későbbi stádiumban szokták a szülők észrevenni a bajt...

    Mára minden beállt normálisra, az élete része, hogy neki figyelnie kell az órát, időre kel az inzulin miatt hétvégén is, érzi, ha leesik neki, mindent megold magától, és büszke vagyok rá, mert egy egészséges 12 éves teljesen máshogy él és gondolkodik, mint ő. Persze az jobb lenne, ha kicsit kajlább lenne, de egészséges :(

    Szóval ne halasztgasd!!!!  Egy tesztre legyen időd!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784979 (60)
    2009-03-14  21:34
  8. 2009. március 14. 21:5361.
    Az egyik rokonom nagyfia 18 éves, aktívan sportol. 2 évvel ezelőtt a Nagymama vette észre, hogy túl sok vizet iszik a srác /napi 4 liter körül/. Mivel a Mama is cukorbeteg, volt kéznél cukormérő, 16 volt a szint. Szaladtak is a kórházba egyből, ahol mondták, hogy éppen időben mentek, mert ha nem veszik észre, akkor nagyobb baj is lehetett volna belőle. Beállították az inzulinszintet a sportot ugyanúgy folytatja, kicsit többet kell figyelnie az étkezésre. Azóta is rendben van. Sajnos a tudomány mostani állása szerint ez már így marad, hacsak fel nem fedeznek valami új gyógymódot.
    előzmény:
    ebnera (1)
    2006-11-17  14:31
  9. Torolt_felhasznalo_784979
    Torolt_felhasznalo_784979
    2009. március 14. 21:3460.
    vékony vagyok, és szerintem az utóbbi időben tényleg fogytam, mert még pár hónapja lehetett rám nadrágot kapni, msot meg az összes nagy volt úgyhogy tuti hogy fogytam :S
    előzmény:
    script (59)
    2009-03-14  21:31
  10. 2009. március 14. 21:3159.

    Nem fogytál?

    Háziorvos meg tudja mérni a vércukrodat, csak éhgyomorra kell menni hozzá. Remélhetőleg van cukormérője.

    Ha magasabb akkor úgyis küld vérvételre.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784979 (58)
    2009-03-14  20:59
  11. Torolt_felhasznalo_784979
    Torolt_felhasznalo_784979
    2009. március 14. 20:5958.
    még nem voltam orvosnál :S de msotanában nem jelentkeztek ilyen tünetek, lehet hogy azért mert most lázas beteg vagyok, meg fáj a torkom is meg köhögök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (57)
    2009-03-14  20:42
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 14. 20:4257.

    Na mit mondott az orvos?

    ha gondolod a Fórum itt is vár;-)

     

     

    http://tudiabetes.com/forum/topics/what-do-you-call -your-bg-meter

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784979 (55)
    2009-03-09  21:36
  13. Torolt_felhasznalo_784979
    Torolt_felhasznalo_784979
    2009. március 9. 21:3655.

    népbetegség??  ezt nem is tudtam...

    akkor minél hamarabb orvoshoz kell mennem 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956119 (54)
    2009-03-09  10:54
  14. Torolt_felhasznalo_956119
    Torolt_felhasznalo_956119
    2009. március 9. 10:5454.
    Úgy látom, elméletben mindenki jól ismeri a cukorbetegség tüneteit. Ez nem is meglepő, hiszen beírod a keresőbe, aztán csak egy kattintás. De hogy valóban érintett vagy-e, orvosi vizsgálattal állapítható meg. Szerintem egy-két vérvétel nem nagy áldozat ezért, mivel népbetegségnek számít, nem lenne meglepő; ha pedig jók az eredményeid, jogosan nyugodhatsz meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_869796
    Torolt_felhasznalo_869796
    2009. március 8. 12:0553.
    Orvoshoz kell menni. Bármelyik háziorvos meg tudja mérni a vércukrod, és ő majd eldönti, hogy mi van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784979 (52)
    2009-03-08  11:49
  16. Torolt_felhasznalo_784979
    Torolt_felhasznalo_784979
    2009. március 8. 11:4952.

    sziasztok

     

    nekem nagyon gyanús hogy cukorbeteg vagyok  

     

    állandóan szomjas vagyok, egész nap csak iszok és gyakran járok pisilni és teljesen átlátszó...izzad a kezem rendesen meg máshol is izzadok.pólóban vagyok most is

     

    néha szédülni is szoktam acetonos leheletet nem igazán éreztem de ha nagyon szagoltam akkor gyengén mintha éreztem volna szám is néha száraz, azért is iszok állandóan

    fáradt is vagyok, de ez lehet csak a tavaszi fáradtság..nemtudom

    és mostanában sokat eszek, utána nehéznek érzem magam :S

     

    most akkor mi van? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. szeptember 13. 11:1751.
    Sziasztok!

    Van itt még valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. november 21. 13:5950.

    A cukorbetegség legfontosabb tünete az étkezés után másfél-két órával mért magas vércukorszint. Ezt patikában is leméretheted, nem muszály orvoshoz szaladni rögtön. Nekem az égvilágon semmilyen tünetem nem volt a 15-ös vércukor mellett. Még csak nem is fogytam. Így eléldegéltem volna egy darabig, épp csak vettem egy vércukormérőt....

    Hagyjuk már az "időskori"dumát. Egyre fiatalabb korban jelentkezik a 2. típusú diabétesz és az egyik legfontosabb okát agyonhallgatják. A stresz sokféle betegség kiváltója lehet, többek között ennek is.

    előzmény:
    ebnera (1)
    2006-11-17  14:31
  19. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. november 20. 16:1249.
    Inkább menj el orvoshoz vagy egy patikába és nézesd meg a cukrod!
    előzmény:
    ebnera (48)
    2006-11-20  14:37
  20. 2006. november 20. 14:3748.
    és mi ennek a tesztcsíknak a neve? azt hiszem én is vennék, ha megmondanád........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767852 (45)
    2006-11-17  17:32
  21. 2006. november 20. 14:3647.
    de-fogytam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407320 (46)
    2006-11-17  18:47
  22. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. november 17. 18:4746.
    Szia!

    Gyakori fáradtság, extrém mértékű hajhullás, időnként acetonszag - többek között ezek a tünetek IS voltak nálam.

    Nem fogytál mostanában? (Én is vékony vagyok, és ez nekem is csak úgy tűnt fel, hogy 1 nap alatt 5-en kérdezték meg tőlem. Otthon ráálltam a mérlegre és a súlyom 10%-val kevesebb voltam...)

    Parázni nem kell. Viszont irány a doki.
    előzmény:
    ebnera (14)
    2006-11-17  14:50
  23. Torolt_felhasznalo_767852
    Torolt_felhasznalo_767852
    2006. november 17. 17:3245.
    Sziasztok! az én kisfiam másfél éves és 4 honapja cukorbeteg. a tünetei voltak sokat iszik sokat pisil.a gyogyszertárba lehet kapni vizeletes tesztcsikot ami kimutatja ha gáz van. Vagy vércukormérö,de az drágább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top