Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elkésett tehetségek fóruma

mazeltof
Létrehozva: 2003. március 24. 15:15
Azert erre a csatornara teszem a forumot, mert meggyozodesem, hogy a lelki beke es az egeszseg jegyben jarnak, kezen fogva, stb.
Ha megsem lesz eleg erdeklodo, majd athelyezzuk. Es elnezest, hogy ez a cafe nem szolgaltat magyar ekezeteket. (Romaniabol irok, es itt nem mindenhol van ekezet)

Nos: olyan embereket keresek, akik keson jottek ra, hogy kifejezett tehetseguk van valamely muveszt, foleg a zene teruleten, azert eppen zene, mert talan ez az, ahol nem lehet behozni, vagy nagyon nehezen a felkeszultseget. Kerdesem: szerintetek be lehet e hozni? Olyanokat keresek, akik megprobaltak, es feladtak, de meginkabb olyanokat, akik meg mindig probalkoznak. Nagyon varom a velemenyeiteket.
  1. Torolt_felhasznalo_452954
    Torolt_felhasznalo_452954
    2009. június 26. 12:3292.
    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2007-12-18  14:13
  2. Torolt_felhasznalo_927611
    Torolt_felhasznalo_927611
    2004. augusztus 23. 12:4691.
    Nos. Elmondom bánatom, a topik amúgy is haldoklik, nem lesz olyan sok olvasó, s tán nem jöttök rá, mi is a bibi.
    Mindjárt öt éve hegedülök, s nem látom olyan sok eredményét, néha igen, néha nem. A hegedű egy kurva, tőlem tudjátok meg.
    Viszont emiatt minden egyebet háttérbe szorítok, pl. ösztönösen-tudatosan kerülöm a psikat, mert azok majd gyereket csinálnak nekem, s nem hagynak hegedülni. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű. Mert igenis szükségem lenne valakire, akivel kölcsönösen feltöltenénk egymást érzelmi energiával. Szóval igen vigyázok a szabadságomra, de most már nem jó, mert nagyon egyedül vagyok, s csak keseredem, érzem.
    Egy zenészt szeretnék magamnak, de nem akármilyet, olyat, aki segít, és akinek nem kell álló nap a gatyáját mosni, és aki nem akar mindenáron gyereket.
    Ilyeneket gondolok, de közben állandóan mardos kétely, hogy nem-e szúrom el, és nem lehetne - e másképp. De a hegedűt nem akarom elhagyni. Csak kételyeim vannak, hogy nem vagyok-e egy Don Quiotei figura, aki a szélmalmokkal harcol. Nem-e olyan ez, mintha balettozni akarnék tanulni. Mert a testem már nem olyan hajlékony, meg az elmém sem, mint egy hatéves gyereknek. De mindezek tudatában sem akarom abbahagyni. nagyon makacs vagyok, és az se jó. Nem tudok beletörődni dolgokba, s a hegedűvel is talán jobban haladnék, ha nme csinálnám olyan akaratosan, görcsösen, csak szelíden finoman, ráérősen.
    A másik az, hogy unom a környezetemet, s legjobban zenészek között érzem magamat, s szeretnék köztük lenni állandóan. S nagyon szretném az ő életformájukat élni: jönni, menni, zenélni. De addig még nagyon sok van.
    S egy kisvárosban élek, ahol feltűnik a magamfajta, s ki vagyok téve a mikor mész mát férjhez tekinteteknek, s kérdéseknek. De ez nem olyan vészes, mert kezdek nem törődni vele, ahogy magamban is megerősödik az, hogy én ki vagyok, s mit akarok. Persze, én is szeretnék gyereket, de ezt jobban szeretném, úgyhogya gyerek lehet, hogy kimarad. S ha ebben nem lesz sikerem, s eredményem, akkor majd megbánom, de ezt már látom előre, nem fog meglepetésként érni.
    Egy társ kellene azonban, ha közel bírnék engedni magamhoz valakit ! Szörnyű vagyok. S annyi ideje vagyok egyedül, el se bírom képzelni, milyen társsal lenni. S azt se bírom elképzelni, hogy engem lehet szeretni. pedig nyilván lehet, mindenkit lehet. Szoktam szerelembe esni, de sose a megfelelő emberbe. Családos zenészekbe, barátnős pasikba, sose, sose jön össze. Nem csak azért szeretnék társat, hogy ne legyek egyedül, igazi vonzalmat akarok érezni. S az eligibilis, szabad fiatalemberek iránt valahogy sosem érzek ilyet, aztán meg nagy is a konkurencia, nem csak én választok, engem is választanak.
    Egy barátom azt mondta, előbb a jellemet kell kiválasztani, aki passzol hozzám, a szex majd megjön. Így lenne? mert való igaz, hogy akire az én szexualitásom ráirányult ezidáig, annak a szelleme sosem volt elegendő. na, fejezem, mert hosszú lesz. Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_117746
    Torolt_felhasznalo_117746
    2004. február 7. 13:3790.
    Én is elolvasnám a könyvedet, a férjem festőmüvész-grafikus, ha nem találtál még az emberedre , - szóba jöhet.
    előzmény:
    forgikitty (45)
     
  4. Torolt_felhasznalo_117746
    Torolt_felhasznalo_117746
    2004. február 7. 13:3489.
    Mi a cime a könyvnek, - a témája?
    előzmény:
    H.Lena (74)
     
  5. Torolt_felhasznalo_117746
    Torolt_felhasznalo_117746
    2004. február 7. 13:3288.
    Te is a Gór Nagy féle tanodába jártál?
    előzmény:
    buboka (79)
     
  6. 2004. február 7. 13:1387.
    Elkésettek, hol vagytok?

    Azon filózom, kicsrélem a hangszert (hegedű), valami hálásabbra. Pl. furulyára. Ha azon annyit gyakoroltam volna, már sikereim lehetnének vele. Ej, haj.

    Hát irjatok már.

    Mázli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. december 17. 23:1486.
    Az amatőr rajz, tánc, és rímfaragás is jó ide?:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. december 17. 22:5685.
    Bubóka, látom te voltál az utolsó hozzászóló, már előttem. Mi lett a szinészi aspirációkkal?

    Kérlek, jelentkezzetek !!

    m. tov
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. december 17. 22:5484.
    Sziasztok hűtlen tehetségek, nézzétek meg a bemutatkozó oldalam, hátha megihlet benneteket is aktiv tehetségápolásra. Csuda jól áll a kezemben a hegedű, nem?

    Továbbá, ma találkoztam egy sráccal, aki gyerekként 3 évig hegedült, aztán letette, és huszonéves korában vette elő újra, ennek öt éve, és azóta ebből él, ti. egy táncegyüttesben húzza a talpalávalót. Gyakorlatilag ő is csak 8 évet , de vegyünk inkább hatot, szóval viszonylag kevés időt szánt rá. Azt mondja, azért fejlődik, mert kénytelen követni a virtuóz cigányhegedűsöket az együttesben. Zene füleimnek ! Engem is biztatott, hogy keressek egy zenekart, ahol fejlődhetek.

    Hát ennyit most, boldog karácsonyt, és ne hagyjátok magatokat.
    Remélem új év előtt még beköszön valaki ide, azért nem kivánok új évet is.

    mazel tov !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. október 29. 12:4683.
    Sziasztok, epp nincs magyar karakterem, ti. en mindig netcafebol irok.

    Csak tudatni akarom, hogy ujabban gyakorolok a hegedumon, es megyeget, es ez elegtetellel tolt el. A lelkem egyre szebb, csak penzem nincsen. . Az az igazi szabadsag, amikor olyasmivel foglalkozol, ami nem hoz penzt. Fenebe a penzzel !!

    Varom, hogy megosszatok velem barminemu pozitiv vagy negativ kreativ tapasztalatotokat. Szziasztok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. október 6. 22:0182.
    Bubóka, látod, hogy biztatnak. . .

    nem kell mindent felrúgni, lassan is lehet kezdeni valamit. Szükség van otthon a te fizudra? Fizetésedre?
    Nem jó letuszkolni a dolgokat. Valamit ki kell találni. Hobbiból nem érdekelne a dolog? Összeszednél barátokat, és meglepetésszerű kis jeleneteket rendeznétek, pl. férjed szülinapjára. Ilyesmik.

    Örülök, hogy megvan a fórum !!!

    mázli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. október 2. 10:0781.
    Szerintem sosem késő! Sok olyan színész és színésznő van, aki "későn" (30-40 évesen) kezdte a pályáját, még szupersztárok is vannak köztük! Ha igazán tehetséges vagy, és van benned elszántság, kitartás, visszaevickélhetsz az áhított pályára. De a színészkedés mellett rengeteg hivatás van, ami közvetlenül kapcsolódik hozzá, vagy ott tart, a színészvilág közelében!
    előzmény:
    buboka (79)
     
  13. Torolt_felhasznalo_517207
    Torolt_felhasznalo_517207
    2003. október 2. 09:4580.
    Kedves Buboka, miért késő?
    előzmény:
    buboka (79)
     
  14. 2003. október 1. 13:3079.
    Kár volt elolvasnom ezt a fórumot, most megint minden előjött belőlem, pedig néha olyan sikeresen letuszkolom magamban.
    Mennnyire bánom, néha ordítani tudnék, hogy nem azt csinálom amihez a legjobban értek. (És ezt nem nagyképűségbőkl mondom!!! :)))
    De helyette van egy tündéri férjem, egy gyönyörű lakásom, és nagyon-nagyon szeretm a férjem.
    Van egy utálatos munkahelyem, vannak ügyfelek, van 100 ezer telefon egy nap, van 100 ezer irat egy nap, van aránylag jó fizetésem.
    Nekem viszont van tehetségem a színeszethez, nem is kicsi, soha nem felejtem el a színitanodás tanárom, hogy könyörgött, hogy ne hagyjam abba, irtózatosan jó orgánumom van, nagyon érdekes hangszínem. Énekelni egyátalán nem tudok, érdekes :)))
    De mégis abbahagytam, múltkor láttam a Boldog Születésnapot c. filmben a régi színitanodás társamat. Bőgtem a moziba, a sötétben. . . De már késő. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. szeptember 28. 15:2978.


    Máté Péter, Szécsi Pál, Koncz Zsuzsa, satöbbi. . . . ezek nem cimek ugyan, de most ezek jutnak eszembe, Apostol, interneten szerintem rengeteget lehet találni.
    előzmény:
    eindor (77)
     
  16. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2003. szeptember 23. 17:2977.
    nem érzem magam tehetségesnek, csak nagyon boldognak. a férjem megajándékozott egy CASIO szintetizátorral karácsonyra. már több forumon kértem segitséget, de nem tudtak segiteni. szeretnék kérni slágercimeket az 50-es 60-as évekből- a szülőket megkérdezve remélem tudtok segiteni. köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_238029
    Torolt_felhasznalo_238029
    2003. szeptember 22. 23:4476.
    Sziasztok!
    Azt hiszem én is lemaradtam egy pár dologról. Zongorázni tanultam, és tehetségesnek bizonyultam, de a második zongoratanárnőm azt mondta, hogy már lekéstem. De valahogy nem is bántam, mert utáltam gyakorolni. Megfordult egy párszor a fejemben, hogy mi lett volna, ha. . .
    előzmény:
    mazeltof (75)
     
  18. 2003. szeptember 22. 23:1275.
    De jó! Új arcok a fórumon!!

    Hajrá, gyertek többen is. Zuzu2222 nézz bele a pesti estbe az oktatás rovatban, a papíron megjelenő Pesti Estre gondolok, ott láttam ilyesmit, nem épp azt, amit te keresel, valami olyat, hogy képességfelmérés, meg egy ilyet is, hogy művészeti terápia. Talán ott tudnak valamit. Vagy keress az interneten. Online-os pesti esten meg van zene rovat, oda beírhatod, hogy mit keresel, ott talán több művész megfordul.

    Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. szeptember 21. 19:2774.
    Sziasztok!
    Ki tudja, létezik-e "elkésett" tehetség?! Sokan fel sem fedezik, sőt nem is keresik magukban a tehetséget, ezért nagyon üdvözítő, hogy az alant írók mégis küzdenek saját érvényesülésükért!
    Jómagam sosem készültem írói pályára, mégis 27 évesen írtam egy könyvet, melyet nemrég ki is tudtam adatni - "segítő" ismeretségek és pénz híján, kitartással, no meg sok munkával. Ezért egyetértek mazeltof felkiáltásával: bízatssuk egymást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. szeptember 16. 10:2273.
    Sziasztok! Most járok itt előszőr! Király a téma. Valyon hány olyan ember van a világon aki későn jön rá, hogy ő is ért valamihez amihez a többség nem, vagy csak kevésbé. Én is így vagyok ezzel 24 éves vagyok gyrekeknek tanítok táncot és már egy rock operát is koreografáltam. Mégsem lehetek soha igazi koreográfus mert nincs tánc előképzettségem. Már ilyen idősen késő. Kinek vesem a szemére, a szüleimnek, hogy ötévesen nem fedezték fel a tehetségem? Ilyen az élet! Ha valakinek van ötlete, hogy hol tanulhatnék koreográfusnak előképzettség nélkül, légyszi írjatok!
    Üdv:Erika (zuzu2222)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. szeptember 15. 16:2772.
    Sziasztok tehetségek!!!

    Látom, benne vagytok a darálóban, nem fórumoztok!

    Közben feljöttem Csíkszeredából Pestre, ma Pécsre megyek, munkát keresek. Ma meglátogattam a Continuo zeneiskolát, elég reménytelen a helyzet, csak alapfokra vehetnek fel, ez heti két óra, kinek elég az? - nekem nem, és nem adnak diákigazolványt, ami megkönnyítené a munkavállalásomat. De még próbálkozom Pécsen is, és ha semmi se sikerül, otthon telelek. De sikerülnie kellene valaminek. Otthon nem találom a helyem, egy rurális kis székely mácsó városban, ahol ha más, vagy, hülye vagy.

    Nagyon bánom, hogy elkoptatok a fórumról, visszavárlak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. augusztus 17. 22:1071.
    syiasytok, tehetségek!!!

    nem bánnám, ha biztatnánk egz kicsit egymást, hol vagytok?

    épp bal kézzel krumplicsipszet eszem, ezért az ékezeteket egy kézzel fogom le, mint egy zongorista a nónákat.

    újdonság: jövök Budapestre zenét tanulni, a Continuo magánsuliba, ha valamit tudtok róla, irjátok meg. Befejeztem a krumplit, de nem találom a hosszú i-t.

    sziasztok!!!!

    mázli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. augusztus 1. 15:0370.
    Csak bekukkantottam az általam kreált fórumra, és örülök, hogy vagyogat.

    Énnekem éppen nincs türelmem gyakorolni a hegedűmön, nincs elég hitem. Már nem olyan hajlékonyak az ujjaim, és nincs elég akaratom, hogy testkontrollosan vagy böjtösen késleltessem az öregedést. De remélek, hogy kilábalok majd ebből a tehetetlenségből. 28 éves vagyok.

    Gyertek, gyertek továbbra is, tehetségek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_117746
    Torolt_felhasznalo_117746
    2003. július 22. 22:4569.
    Én már jó régen jártam hangképzésre kitünő de már akkor is idős tanárnőkhöz.
    Az egyik Szendrő Mária volt,
    a másik Sik Olga. Az utóbbi az OSZK keretein belül tanitott, - ha még müködik ez az intézmény, - talán próbálj meg ott érdeklődni.
    előzmény:
    gabriellin (67)
     

Címlap

top