Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Perzsa szerelem???

Torolt_felhasznalo_934243
Torolt_felhasznalo_934243
Létrehozva: 2005. január 24. 17:00
Sziasztok!
Nem tudom, nem olvastam végig a témákat, szeretném, ha valaki segítene nekem abban, hogy több mindent tudjak a perzsákról. Megismerkedtem egy nagyon aranyos perzsa pasival, mi a véleményetek úgy összességében róluk? Kérlek benneteket, hogy aki csak hallottt róluk, az ne szóljon a témához, hanem csak azok, akiknek személyes tapasztalatuk van. Miylen a viselkedésük, milyenek a hagyományaik, hasonlítanak-e a az arabokhoz. Előre is köszönöm....
  1. 2017. december 16. 13:16298.

    Lányok van még itt valaki így 12 év után?

    előzmény:
    csorsi (146)
    2005-01-24  23:46
  2. 2005. december 28. 00:40297.

    salam!

     miért halt meg ez a topic??? vmit csináljatok, mert olyan jó volt olvasgatni!!! boldog karácsonyt és sikeres, még boldogabb új évet mindenkinek!!!!

    khodafez

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. augusztus 12. 22:35296.

    Salam!

    Khoobi? Örülök hogy ismét látlak! Sajnálom hogy törölted a bemoldalat, de szerintem felesleges egy pár hülye beszólás miatt megsemmisitened a munkádat! Különben is, mindenkinek a saját bemoldala a legszebb és a legértékesebb nem kell hogy érdekeljen kinek mi a véleménye és ha lejelszavazod csak annak mutatod meg akinek Te akarod!

    Szóval és én még mindig reménykedem! :-)

    Majd mesélj ha van idõd!

    Khodafez: Vica.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (295)
    2005-08-12  21:43
  4. Torolt_felhasznalo_934243
    Torolt_felhasznalo_934243
    2005. augusztus 12. 21:43295.

    Szia Vica!

    Eccer már megmutattam neked, nem? Azóta történt egy s más kedves beszólás és inkább töröltem az oldalamat! Majd eccer újra megcsinálom.

    Szia!

    Zsuzsi

    előzmény:
    *vica* (294)
    2005-08-09  19:19
  5. 2005. augusztus 9. 19:19294.
    Szia!!!

    A bemoldaladért még mindig epekszem!!! :-D

    Üdv: Vica.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (293)
     
  6. Torolt_felhasznalo_934243
    Torolt_felhasznalo_934243
    2005. augusztus 7. 10:58293.
    Hiszti? Hmmm. . . . Az nálam is akad bőven. . . szegénykémnek jut belőle jócskán. . :-) De ő is bírja a gyűrődést:-))))
    Igen, tényleg tesztelem, hogy mit bír. Sztem ezt egy magyar pasival rég nem lehetne megcsinálni, amit vele művelek néha:-))) A nyaraláskor önként és dalolva ment be a tengerpartról, hogy én csak maradjak nyugodtan, még napozzak, majd ő megfőz és csak egy fél-3/4 óra múlva menjek be ebédelni. Jó, mi? :-)))
    előzmény:
    csorsi (292)
     
  7. 2005. augusztus 5. 23:30292.
    szia!
    az jó, ha jól érzed magad mellette. akkor tényleg lehet, hogy a kisördög dolgozik benned és csak teszteled szerencsétlent, hogy mit bir. de ők ilyen szempontból elég sokat birnak. az én férjem is :))) apukám mindig mondja, hogy ha más lenne a férjem, akkor már jó párszor elkalapált volna a hisztijeim miatt. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (291)
     
  8. Torolt_felhasznalo_934243
    Torolt_felhasznalo_934243
    2005. augusztus 5. 22:03291.
    Szia csorsi!
    Örülök, hogy látlak! Jól vagytok?
    Teljesen igazad van abban, hogy mint ahogy én sem, ő sem fog megváltozni. Amit beléneveltek, azt az ember nem vetkőzheti le magáról. De nem is fontos dolgok, amin beidegesedek, csak nem is tudom. . . lehet, hogy tesztelem a tűrőképességét? Magam sem tudom. .
    De a lényeg az, hogy rendkívül jók a teszteredményei:-)))És imádnivaló a kedvességével, ahogy mint eddig egy férfitől sem láttam, hogy azt sem tudja, hogy tegyen nekem jót, annyira igyekszik. Mert ahogy ő mondja, amikor nála vagyok - ő a házigazda és neki ki kell szolgálnia engem. Olyankor körülöttem forog a világ. . . És az ooooolyaaaaaaaaan jóóóóóóóóóó. . . :-))
    előzmény:
    csorsi (287)
     
  9. 2005. augusztus 5. 17:24290.
    Én is itt vagyok egy perzsa teával a kezembe!
    Ne hanyagolj! :-d
    előzmény:
    csorsi (289)
     
  10. 2005. augusztus 4. 15:18289.
    szia!
    szerintem az igazi finom perzsa teához először is kell igazi finom iráni tea. ha ez megvan, akkor csak be kell áztatni a tealeveleket forró vizbe és kész :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839352 (288)
     
  11. Torolt_felhasznalo_839352
    Torolt_felhasznalo_839352
    2005. augusztus 4. 13:31288.
    Sziasztok, azizamjaim:)

    Tudja valaki, HOGY lehet igazi finom perzsa teat csinalni? Rohejes, de a parom egesz Behbehani-Mousawi estebe rokonsaga Liptont csinal es becsszo, eletem legjobb perzsa teajat Pesten a Sirazban ittam!!! Itt meg a perzsa etteremben is angol teat adnak, iszonytato!
    Segitsen valaki!

    2000, szerintem, nincs szabaly arra, hogy egy perzsa fiut mennyire lehet komolyan venni. En ismerek olyan lanyt, akit elhagyott a parja, amint Pesten vegzett a sulival, es itt vagyunk mi, mint pozitiv peldak. Eppolyan fifti-fifti, mint egy magyarral.

    Az en parom is szeretne megtanulni magyarul. . . csak lusta vagyok segiteni neki:) Nem tudtok valami online magyar tanuloprogit?. . . vannak ilyenek, en pl. perzsabol is talaltam egesz jot, mar nem emlekszem az oldal cimere. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. augusztus 4. 00:44287.
    szia!
    szerintem, ha ennyire idegesítenek apróságok, akkor gondolkozz el azon, hogy tényleg jó-e vele. egy biztos, hogy aki perzsa párt választ magának, annak nagyon toleránsnak kell lenni a más fajta gondolkodással, más kultúrával szemben. ez sosem fog megváltozni még akkor sem, ha 100 évig itt él Magyarországon. ezt meg kell értened és tudnod kell elfogadni, különben csak szenvedni fogsz.
    ami a nyelvet illeti, hát szerintem ezt embere válogatja. az én férjem pl. könnyen megtanulta a nyelvtant (jó, nem mondom, hogy mindent tökéletesen, de elég jól beszél ahhoz, hogy néha már észre sem veszik, hogy nem magyar), volt viszont olyan ismerősünk, aki 10 év után is úgy beszélt magyarul, hogy háromszor kérdeztem vissza, mire megértettem mit akar mondani. az ö betűin meg ne nevess. mondd neki, hogy mondja perzsául a kanál vagy a perc szót és próbáld utána mondani, akkor meg ő fog jókat derülni rajtad. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (286)
     
  13. Torolt_felhasznalo_934243
    Torolt_felhasznalo_934243
    2005. augusztus 3. 16:09286.
    Köszönöm, jól megvagyok, csak sokkal egyszerűbb lenne, ha könnyebben kiigazodhatnék rajta. ha vele vagyok, egy idő után apró-cseprő hülyeségeken fel tud idegesíteni, és amikor elválunk egymástól már fél óra múlva rettenetesen hiányzik. . . olyankor már teljesen máshogy látom a világot, és elgondolkodom rajta, hogy mi a fenének kellett nekem ilyen kis dolog miatt ennyire felkapni a vizet.
    Amelyikőtöknek perzsa párja van, könnyen megtanulta a magyar nyelvtant? Vagy volt ideje és lehetősége megtanulni? ha írunk egymásnak, néha nem értem mit ír, mert nem használja a vesszőt, pontot, kérdőjelet, felkiáltó jelet sem és így elég nehéz a mondatokat kihámozni egymásból.
    élőszóban viszont röhejesnek tartom, hogy az "Ö" hangot nem tudja kimondani ha nem figyel oda, és "o"-t használ helyette:-)))
    előzmény:
    *vica* (285)
     
  14. 2005. augusztus 2. 22:44285.
    Ird meg nekem is a szótár cimét kérlek!
    Nagyon jó volna, mert ami van annak nem sok hasznát veszem!
    Köszi!
    előzmény:
    killos (277)
     
  15. 2005. augusztus 2. 22:43284.
    Jó pap holtig tanul!
    Ne izgulj, hidd el hogy nem csak azon múlik hogy Ő perzsa!
    Nekem volt egy pasim, akit 3 év után sem értettem pedig egy nyelvet beszéltünk! :-)))))
    Azért jó ha tisztázzátok az ilyen viszonyokat hogy elkerüld a kellemetlenségeket!
    Jó látni hogy megint itt vagy velünk!
    Mesélj mi újság veled?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (282)
     
  16. 2005. augusztus 2. 21:44283.
    a perzsák perzsaszőnyegen csinájják
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_934243
    Torolt_felhasznalo_934243
    2005. augusztus 2. 21:31282.
    ok, csajok, vettem az adást! :-)))Pedig a napokban mondtam is neki, hogy a bulgárok fordítva intenek a fejükkel igent és nemet, mint ahogy mi és sok más nép teszi, de nekem egy szóval sem mondta, hogy náluk is az a szokás. Nyahhh, a csoda vigye el! Sokat kell még hozzá tanulnom, hogy legalább annyira megokosodjak, hogy tudjam, mit mond, amikor beszélget velem. Sokszor olyan érzésem van, hogy direkt csinálja, amikor nekem beszél és összezavar, és úgy tesz, mintha hülye lennék, mert nem értem azt, amit nekem beszél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. augusztus 2. 15:57281.
    Te nem tudod, hogy a bólogatás az náluk nem. . . . . akkor gyorsan tisztázd, mert beleőrülsz. . . . . . De eza legelső amit általában közölnek. . . . . még a nem szerelmesek is:)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (278)
     
  19. 2005. augusztus 2. 15:40280.
    engem nagyon érdekelne a szótárnak a címe! megirod?
    előzmény:
    killos (277)
     
  20. 2005. augusztus 1. 00:43279.
    Szia 2OOO!

    Örülök hogy látlak!
    Vigyázz mert náluk ha nemet intenek a fejükkel az jelenti az igent, az igenes bólintás viszont nemet jelent náluk!!!!
    Tehát lehet hogy neki van igaza nem????? :-D
    Egyébként köszi a kérdésed dúl a lamour még mindig akár nyár van akár tél! :-)
    Én úgy gondolom hogy általában komolyabban gondolják a párkapcsolatokat mint ahogy a magyarok szokták. Persze tudom nem lehet általánositani, de ez csak a saját tapasztalat!:-)
    Szeresd és mutasd ki neki, akkor Ő is úgy fog viszonyulni hozzád!
    Pussz: Vica.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (278)
     
  21. Torolt_felhasznalo_934243
    Torolt_felhasznalo_934243
    2005. július 31. 23:29278.
    Sziasztok!

    Örülök, hogy vagytok egy páran még itt! Ki hogy érzi magát a nyáron a perzsa párjával? Megmondaná nekem valaki, hogy a perzsák mennyire gondolják komolyan a dolgokat, a kapcsolatukat? Vagy csak jó időtöltés?? Nem tudok rajta elmenni, segíítség!!!:-(((
    Ja, és néha azt érzem, hogy mintha nekem kattant volna valami egyet a fejemben, mert egyszerűen mintha rábólintana arra, amiről éppen beszélünk, később pedig azt mondja, hogy az első beszélgetéskor is ellene volt a dolognak (akármi legyen is a téma). . . Néha egyszerűen azt érzem, hogy hülyének néz. . . Közben pedig lehet, hogy csak más a reakciójuk dolgokra, mint nekünk? . . . eeeeeeeeeehhhhhhhh
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. július 31. 21:22277.
    salam mindenki
    miért nem kerül előrébb ez a topic??? pedig nagyon jó téme, szerintem:) képzeld vica amir hozott nagyon jó nyelvkönyveket, meg a testvérem nagy unalmában talált egy egész szótárt is a neten!!!!!!!
    úgyhogy nekifeküdhetek a nyelvtanulásnak. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. július 24. 00:27276.
    Salam!
    Radin nem hagy aludni?
    Mi újság?
    Megkaptad a levelem?
    előzmény:
    csorsi (275)
     
  24. 2005. július 23. 23:53275.
    én itt vagyok éppen. addig nem tudok egy nap sem lefeküdni, hogy be ne nézzek ide, pedig majdnem leragad a szemem az álmosságtól. :)))
    előzmény:
    killos (274)
     

Címlap

top