Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretet nélküli emberek

dorilepke
Létrehozva: 2004. szeptember 8. 12:23
Szerintetek mitől lehet, hogy vannak emberek, akik nem tudnak szeretni? Akik nem tudnak senkiért áldozatot hozni, és tenni a másikért. És hogy lehet ilyen emberekből előhozni, hogy szeretni tudjanak? Vagy ez lehetetlen?
  1. 2004. szeptember 8. 14:4043.
    Hm! Erre nem tudok mit mondani, mert még nem volt ilyennel tapasztalatom.

    Hál' Istennek nálunk mindenki figyelt mindenkire valamelyest. :o)
    előzmény:
    Angel_fire (42)
     
  2. 2004. szeptember 8. 14:3242.
    nem, semmi baja
    ha lenne sem engedné, hogy segítsek rajta, mert én meg dietetetikus (is) vagyok :)))

    nem kell nagy tragédiára gondolni, én megszoktam, hogy olyan amilyen, nem is tudom elképzelni, milyen egy normális apa. Viszont nincs apakomplexusom, volt egy csodálatos nagyapám aki az "apám" volt!
    előzmény:
    Zsólánya (41)
     
  3. 2004. szeptember 8. 14:2641.
    Nem cukorbeteg Apukád?
    előzmény:
    Angel_fire (38)
     
  4. 2004. szeptember 8. 14:2540.
    A kocsi nem reagál rá, a rokonok előtt pedig lehet színészkedni ideig-óráig.

    A család pedig mindent lát, mindent hall. . .
    előzmény:
    Angel_fire (38)
     
  5. 2004. szeptember 8. 14:2439.
    Nagyon Jó vagy Dori, de ne felejtsd el, hogy mindenki önmagáért felel!
    előzmény:
    dorilepke (37)
     
  6. 2004. szeptember 8. 14:2138.
    nem érzéketlen hanem utálja a családját, hisztis stb.

    a kocsiját meg a rokonait tudja szeretni
    előzmény:
    Zsólánya (36)
     
  7. 2004. szeptember 8. 14:0737.
    Pontosan így van. . . képtelen kimutatni, szinkronba maradni a tetteivel. . . . Jól fogalmaztál! De szegény, akkor hogy lesz boldog? Tudom ezzel nem kéne foglalkoznom, de én annyira sajnálom őt és már szíktottunk, de mégis valahogy szeretném, ha érezné, hogy valakinek fontos így is, és szereti őt. . . hátha ezzel megváltozna benne valami? Vagy reménytelen?
    előzmény:
    kátyii (31)
     
  8. 2004. szeptember 8. 14:0336.
    Egyszerűbbnek tűnhet az érzéketlenség páncélja mögé bújni, de később sok betegség oka lehet ez.

    Az őszinte, elfogadó ember nem olyan beteg. . . sztem. :o)

    De az is biztos, hogy vannak eredendően szerető lelkek, akikkel bármit teszel szeretnek, mert a lényegük a szeretet.
    előzmény:
    Angel_fire (34)
     
  9. 2004. szeptember 8. 13:5135.
    Más kimutatni az érzéseket, megint más mutatni, és megint más mondani. Szemérmes ember is élhet át mély érzelmeket, csak hozzá antenna kell, hogy a másik fogja az adást. Aki szóval, tettel, gesztussal ki tudja fejezni, könnyebb helyzetben van, mint az, aki csak érzi, de még beszélni sem tud vagy szeret róla. Viszont, akit még sosem szerettek, esetleg nem tudja fogni a szemérmesebbek adását. Ezért is mondom, hogy a szeretet tanulandó/tanulható.
    előzmény:
    Éva/Kisp. (15)
     
  10. 2004. szeptember 8. 13:4634.
    nem nevelt, még csak szóba sem áll(t)unk egymással, pedig nem elált szülők és együtt is éltünk

    nála a nevelés abból állt, hogy ha valamit akartam azt mondta rá, hogy nem

    (a nagyapám nevelt fel valójában, nehogy valaki azt higgye, neveletlen vagyok :))
    előzmény:
    Zsólánya (33)
     
  11. 2004. szeptember 8. 13:4333.
    Már bocsi, nem az apádnak kéne Tégen nevelnie? Nem Neked Őt! :o)
    előzmény:
    Angel_fire (32)
     
  12. 2004. szeptember 8. 13:4132.
    lehetetlen
    lassan negyed évszázada próbálkozom ezzel az apámnál

    illetve egy jó ideje nem is próbálkozom.
    előzmény:
    dorilepke (1)
     
  13. 2004. szeptember 8. 13:3931.
    úgy általában igen:-)
    de asszem a topicindító olyan konkrét egyénre gondolt, aki bár azt mondja, hogy "persze, hogy szeretlek", de tetteivel képtelen szinkronba maradni:-))), aki észre sem veszi, hogy bántó dolgot tesz, észre sem veszi, hogy nem egyedül van, hogy számítanak rá. . .
    valahogy vannak ilyenek ám

    de azt gondolom ez viselkedéstherápiával oldható
    csak nem érdemes:-(((
    előzmény:
    nok_apja (27)
     
  14. 2004. szeptember 8. 13:3430.
    Ja, és egyébként igen, lehet köze. ezek a körülmények mind taccsra tudják tenni az ember lelkivilágát:(
    előzmény:
    dorilepke (26)
     
  15. 2004. szeptember 8. 13:3429.
    Szeretni, igazán szeretni kevesen képesek.
    Az igaz, hogy a szeretet művelését lehet tanulni és fejleszteni, de akine semmiféle alapja nincs azt nem lehet továbbfejleszteni!

    Nem tudom mennyire emlékeztek a csimpánz kísérletekre, amikor elválasztották a csimpánz-csecsemőket az anyjuktól és drótanyán, vagy szőr anyán, illetve igazi anyán nevelkedettek viselkedési mintáint összehasonlították.

    A drótanyás kicsi lett a legantiszociálisabb, míg az igazi anyával nevelkedő bármilyen, környezetéből érkező impulzust korrekten le tudott kezelni, legyen az agresszió vagy szeretet.
    előzmény:
    nok_apja (27)
     
  16. 2004. szeptember 8. 13:2928.
    Hát magadat tönkretéve semmiképp. . .
    előzmény:
    dorilepke (26)
     
  17. 2004. szeptember 8. 13:2327.
    Szeretni, tenni valakiért és áldozatot hozni az 3 dolog. Nem szükségképp van összefüggés közöttük.
    előzmény:
    dorilepke (1)
     
  18. 2004. szeptember 8. 13:2026.
    Szerintetek az, hogy az illető elveszítette az édesanyját (de már 7 éve), akit nagyon szeretett, apjának azóta lett egy új felesége és egy mostoha húga, külön lakásba rakták a fiút. . . . Ennek lehet köze a szeretet nélküliséghez? Érdemes magamat tönkretennem, csakhogy visszadjam neki az érzést?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_521625
    Torolt_felhasznalo_521625
    2004. szeptember 8. 13:1725.
    Szerintem a szeretni tudás képessége örökölhető is. Ezt azért írom, mert semmi mással nem tudom magyarázni egy ismerősöm viselkedését. Az anyja rengeteg szeretetet ad a gyerekeinek, és ő töltötte velük gyerekkorukban a legtöbb időt. Az apjuk viszont egy egoista állat lehetett (elmondásokból erre következtettem). Tehát vagy hatalmas mintaképet állított maga elé és eldöntötte, hogy ő bizony ilyen lesz és nem fog szeretni senkit (még saját magát sem), vagy pedig örökölte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_356368
    Torolt_felhasznalo_356368
    2004. szeptember 8. 13:1424.
    Sziasztok!
    A szeretet tanulható és tanítható, mindenkiben megvan a képesség, csak nem mindenki tudja, hogy ez a képesség mire való és hogyan használható, mert nem mutatták meg neki, nem látta a példát , nem tapasztalta, stb.
    Mellékesen azt gondolom, az aki tanítani akar valakit, az nagyon, de nagyon kell, hogy szeresse az illetőt, és lehet, hogy mindene rámegy, de megéri!!!!
    előzmény:
    Hu.Adela (17)
     
  21. 2004. szeptember 8. 13:1123.
    Én meg a Te hozzászólásoddal értek egyet . . . . .
    előzmény:
    coolgabe (22)
     
  22. 2004. szeptember 8. 13:0622.
    Keves hozzaszolassal tudok egyeterteni annyira mint a tieddel.
    Hiszen eleg sokszor bebizonyitott teny hogy a szeretetet igenis tanuljuk, mert nagyon fontos aspektusa az higy "mit hoznuk otthonrol" .
    James Redifeld Mennyei Profecia, Utmutatojaban eleg jol kitargyalja hogy ez mit is jelent valojaban es hogy az otthonrol hozott dolgok mennyiben befolyasoljak hogy milyen szemelyisegekke valunk.

    Az emberek tobbsege sajnos nem tudja ezt es legfokepp azt sem hogy az erzelem onmagaban keves az udvosseghez, esszel is tudni kell szeretni hiszen nem veletlen hogy letezik olyan fogalom hogy erzelmi intelligencia. . . . tudnunk kell, jozan esszel fel kell tudni merni hogy embertarsunknak mi esik jol, mi nem, mitol lesz boldog, es mi az ami elkeseriti. Az odafigyeles a masik de ha valakit nem tanitottak meg erre akkor vajmi keves fogalma lesz arrol hogy igazabol a "figyelmesseg" mit is jelent.
    Ha valaki orokkel az egojat hasznalja a tovabblepeshez, ha tuzon vizen az az o akaratanak kell ervenyesulnie, akkor az egy parkapcsolatban inkabb a birtoklasi vagyat elegiti ki mintsem a szeretetet. Hiszen a szeretet amugy sem az ego szulotte, hanem a szelleme ami viszont nem kepes masra csak szeretni. Csak ezt sokan felreteszik mert onbuzalmukat az tudja a legjobban novelni ha uralkodnak masokon renduletlenul.

    Ez sajnos egy ilyen vilag. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276105 (18)
     
  23. Torolt_felhasznalo_692321
    Torolt_felhasznalo_692321
    2004. szeptember 8. 13:0221.
    A szüleim nem alkoholizáltak mégis önző vagyok:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276105 (18)
     
  24. Torolt_felhasznalo_843306
    Torolt_felhasznalo_843306
    2004. szeptember 8. 13:0120.
    Ez egy roppant fogós kérdés, olvasgatlak benneteket, és agyalok csendes kis magamban!
    IGEN, igaz az, hogy számít a neveltetés, a háttér, a szülők, a család! De gondolkozzatok csak: nem mindenkiből lesz megkeseredett és kiégett ember, csak azért, mert nem szerették! Elég, ha akár csak EGYETLENEGY ellenpéldát, azaz igazi szeretetet látott a környezetében, akkor már tudhatja, hogy MI hiányzik, és ebből kifolyólag ő már törekszik! Véleményem szerint inkább lehetsaéges valamiféle genetikai "kód", de leginkább a rossz tapasztalatok (NEM FELTÉTLEN SAJÁT), és az ebből egyenesen következő félelem, majd ennek szintén egyenes következményeként egyfajta védekezési mechanizmus. . . És lehet, hogy az illető úgy érzi, amíg ő nem szeret (ilyen NINCS, de magával és másokkal elhitetheti. . . )addig nem tudja igazán megbántani senki és semmi, így vélelmet VÉL élvezni a csalódásokkal szemben. . .
    De ez az önámítás nem mehet sokáig!

    Viszont ami fix: anyukám pedagógus, meg pszichológus, meg minden aminek ehhez a kettőhöz köze van. . . . Ma kinyomtatom a topicot, és kérek tőle egy szakmai véleményt rá! Ígérem megosztom Veletek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top