Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meghasonlottam

Torolt_felhasznalo_671076
Torolt_felhasznalo_671076
Létrehozva: 2004. szeptember 7. 08:17
ez van...ismeritek az érzést? fiatal vagyok, állítólag csinos, jól keresek, előttem az élet és megis...
itt állok, válás előtt, a munkámat gyűlölöm, de nem szabadulok tőle - részben egy szerződés miatt, részben anyagilag...nem érzem, hogy hasznosat tennék, nem érzem, hogy létezek...tönkretettem vkinek az életét, akit szeretek, és aki midig jó volt hozzám, és most úgy érzem megrekedtem...nincs kiút...
vagytok még így? biztos...
bocs a nyavalygásért, csak jó kiírni...
  1. 2004. szeptember 7. 11:1529.
    Amit a férjed iránt érzel: lelkiismeretfurdalás.

    De mit érzel az új pasi iránt? Szeretet? szereleM? Testi vágy?

    Próbáld úgy felfogni, hogy a férjednek lehetsz még jó barátja, válás utáni ismerőse, akivel mindig számíthattok egymásra. Igyekezz ilyen irányba terelni a dolgokat. Magyarázd meg neki, hgoy te szerettél volna boldog lenni vele, de nem sikerült. Győzött a szerelem.
    De még mindig szereted, mint embert és rád ezután is számíthat. kérd, hogy bocsásson meg a fájdalomért, amit okoztál.
    Ez egy depis szitu, nem vitás.

    Nézd, valami oka volt, hogy beadtad a válást. Nyilván nagyon eleged volt valamiből.
    Most talán megszépült utólag minden, és a biztonságos régit félted, mert nem vagy teljesen biztos, mi vár rád az új oldalán.
    Kockáztass.

    A férjed kínjait ne növeld ilyesmivel, hogy esetleg visszatáncolsz, aztán majd 1 év múlva újra eljátszod ezt, mert ugyanúgy hiányozni fog az a valami a kapcs. ból, ami miatt félreléptél és beleszerettél másba!!!!

    Szerintem: válj el, kulturáltan, szépen, segítsd a férjed talpraállni, de ne légy lelki szemetesláda.
    Kezdd el az új életet a barátoddal és ne rágódj örökké a válásotokon.
    Egy fenékkel két lovat nem lehet megülni, tudod te is.
    Ha fél éven belül szétmegy a kapcsolatod, az új, és a férjed még facér, és rájössz, valójában őt szerettted, az se gond, újra összekerülhettek.
    Hány olyan pár van, aki előbb szétmegy, ezért-azért, de aztán újra összekerülnek, akár újra össze is házasodnak.

    Fel a fejjel és légy határozott, menj végig az úton, amit elkezdtél. Semmi se visszafordíthatatlan teljesen.
    Nem az számít, hogy a papír meglegyen a házasságról, akár a régiről, akár az újról, hanem az, hogy a normális, jó emberi kapcsolat legyen meg mindenkivel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (25)
     
  2. 2004. szeptember 7. 10:4828.
    ne racionálisan éld az életedet, hanem ösztönösen.
    "Szeresd magad, hogy mások is szerethessenek. "
    Elég a saját terheidet viselni, amik nap mint nap megtalálnak, amiket neked kell megoldani. Sajnos fel kell venni a "plépofát", mert ha mindig visszatekintgetsz, azt nézed mást ne bánts meg, meg okozz neki szomorúságot, egy átforgolódott éjszakát, akkor felörlődsz.
    Saját magaddal foglalkozz csak. Ők nem a te életedet élik. Ők mit tennének meg a te boldoságodért, boldogulásodért? Ilyenkor jöhet egy kicsit a racionális gondolkozás . . .
    Tudom a "fájdalomban és zavarodottságban" nehéz a döntéseket meghozni. De valamilyen irányba próbálj elindulni.
    Van vmi kedvelt elfoglaltságod? Szeretsz futni, biciklizni . . . ???
    Ezekből kellene egy kicsit töltődnöd, merítkezned. Ha ilyenekhez nyúlsz, lehet hogy kicsit kizökkentenek.
    Csak ne hagyd magad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (25)
     
  3. Torolt_felhasznalo_671076
    Torolt_felhasznalo_671076
    2004. szeptember 7. 10:4627.
    sesmmi gond. . . csak tudod, nekem sem volt könnyű életem sose. . . és egyszer csak úgy éreztem, hogy elfogyott az erőm. . . tudom, hogy talpra fogok állni egyszer, hisz már eddig is sokakat elvesztettem. . . csak most nem látom a kiutat. .
    ennyi. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_843306 (26)
     
  4. Torolt_felhasznalo_843306
    Torolt_felhasznalo_843306
    2004. szeptember 7. 10:3926.
    Ne haragudj a kicsit keményebb hangnemért - utólag is, és gyanúm szerint előre is - , de ez én vagyok!

    "most nem megy, nem bírok. . . "

    Erre nem tudok mondani semmit, ne haragudj! Ezt az érzést nem ismerem, pedig fiatal korom ellenére sajnos-szerencsére nagyon sok mindent megéltem. Majd ha úgy döntresz mégis, hogy kikászálódsz az önsajnálatból, és valamerre elindulsz, akkor kérlek feltétlenül írj, hogy hogy alakulnak a dolgaid, mert nagyon érdekel! Viszont amíg így állsz hozzá a dolgokhoz, akkor én inkább nem állok be a buksisimogató "majdmindenredbejön. . . " imát mormolgatók sorába! Addig úgysem jönnek rendbe a dolgaid, amíg te nem teszel valamit! És ez is fix!

    Sok sikert, és sokkalsokkal több erőt is kitartást kívánok Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (25)
     
  5. Torolt_felhasznalo_671076
    Torolt_felhasznalo_671076
    2004. szeptember 7. 10:2725.
    tudom, hogy igazatok van, de NEM TUDOK!!!!!!

    mindig racioinálisan intéztem az életem, mindig én döntöttem. . . most nem megy, nem bírok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_843306 (23)
     
  6. Torolt_felhasznalo_671076
    Torolt_felhasznalo_671076
    2004. szeptember 7. 10:2624.
    a jövő héten kimegyek egy hétre dolgozni, talán az segít. . .
    úgy hogy nekem jó legyen? de ha szenved vki, akit szeretek, hogyan is lehetne jó?

    lehet úgy is szenvedni vki miatt, hogy nem vagyok szerelmes belé? vagy az, hogy ha csak meghallom a hangját és bőgök már azt jelenti, hogy szeretem is. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335328 (21)
     
  7. Torolt_felhasznalo_843306
    Torolt_felhasznalo_843306
    2004. szeptember 7. 10:2323.
    Tökéletesen igaza van manókának, NEKED kell mérlegelned, döntened, és a döntésed nyomán vállalni annak következményeit! NE FELEDD: az is egy döntés, hogy most nem döntesz! Hogy vársz, és nem csinálsz semmit, szépen lezajlik a válásotok - amit még magad sem tudsz, hogy valóban akarod-e - és amikor esetlegesen letisztulnak benned az érzelmek, a tények, a körülmények, a stb. . . ott állsz azzal a tudattal, hogy NEM TETTÉL SEMMIT AZ ÜGY, az ÉLETED érdekében! Ez kell?

    Olyan NINCS, hogy senki nem sérül egy már ilyenné alakult szituációban! Viszont igen is, kapard elő Magad valahonnan a béka feneke alól, és kérj meg valakit, hogy öntsön nyakon egy nagy vödör hideg vízzel! TE életed, TE érdeked, így TE döntsd el, hogy hogy szeretnéd élni! NEM SZABAD másnak megfelelni vágyásból, sem sajnálatból, sem félelmekből stb meghozni (vagy nemmeghozni) egy döntést!!!! És igenis tiszteld és becsüld MAGAD annyira, hogy Magad igényei, és érzelmei szerint alakítsd az életedet, mert ezt SENKI NEM TESZI MEG HELYETTED, ez fix!!
    Mindenki követ el hibát, életünk folyamán akarva akratalanul megbántunk másokat, és teccik-nemteccik, többnyire a szeretteinket, mivel ők vannak a közelünkben! Emiatt lehet sajnálni magad, roppant érdekes egy elfoglaltság, különösen hosszútávon, meg lehet megemberelni magad, és a történtekre mint TANANYAGRA visszatekinteni, és ezeknek ismeretében esetlegesen változtatni. . . De itt is még mindig EGY kulcsszó van: TE DÖNTESZ!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_843306
    Torolt_felhasznalo_843306
    2004. szeptember 7. 10:1422.
    ENNYI:

    "manoka01 (20)2004-09-07 10:01

    lehet, hogy 2-3 nap "teljes elszigetelődés" lenne jó neked, hogy rendezd saját magadban a dolgokat.
    Kicsit összecsaptak a felhők a fejed felett, de nézz csak fel, vmerre már dereng a nap. . .
    Még nem mondták ki a válást, ha mind a ketten úgy érzitek akár újra lehetne kezdeni. A "románcot" pedig, le lehet zárni. Egy kapcsolat végén sérül sajnos valaki, ez kikerülhetetlen. Vállald fel bártan a döntéseidet.
    Ha a munkádban nem találod a számításodat keresgélj mást, olyat ami érdekel, addig meg gondolj úgy rá tényleg, hogy ebből élsz. . . Vonzd be magadhoz a pozitívumokat (vannak) és töltődj ezekből. Rendezd át a környezetedet, tégy úgy, hogy NEKED legyen jó. Hisz a saját életedet éled. "

    "manoka01 (20)2004-09-07 10:01

    lehet, hogy 2-3 nap "teljes elszigetelődés" lenne jó neked, hogy rendezd saját magadban a dolgokat.
    Kicsit összecsaptak a felhők a fejed felett, de nézz csak fel, vmerre már dereng a nap. . .
    Még nem mondták ki a válást, ha mind a ketten úgy érzitek akár újra lehetne kezdeni. A "románcot" pedig, le lehet zárni. Egy kapcsolat végén sérül sajnos valaki, ez kikerülhetetlen. Vállald fel bártan a döntéseidet.
    Ha a munkádban nem találod a számításodat keresgélj mást, olyat ami érdekel, addig meg gondolj úgy rá tényleg, hogy ebből élsz. . . Vonzd be magadhoz a pozitívumokat (vannak) és töltődj ezekből. Rendezd át a környezetedet, tégy úgy, hogy NEKED legyen jó. Hisz a saját életedet éled. "

    "manoka01 (20)2004-09-07 10:01

    lehet, hogy 2-3 nap "teljes elszigetelődés" lenne jó neked, hogy rendezd saját magadban a dolgokat.
    Kicsit összecsaptak a felhők a fejed felett, de nézz csak fel, vmerre már dereng a nap. . .
    Még nem mondták ki a válást, ha mind a ketten úgy érzitek akár újra lehetne kezdeni. A "románcot" pedig, le lehet zárni. Egy kapcsolat végén sérül sajnos valaki, ez kikerülhetetlen. Vállald fel bártan a döntéseidet.
    Ha a munkádban nem találod a számításodat keresgélj mást, olyat ami érdekel, addig meg gondolj úgy rá tényleg, hogy ebből élsz. . . Vonzd be magadhoz a pozitívumokat (vannak) és töltődj ezekből. Rendezd át a környezetedet, tégy úgy, hogy NEKED legyen jó. Hisz a saját életedet éled. "

    "manoka01 (20)2004-09-07 10:01

    lehet, hogy 2-3 nap "teljes elszigetelődés" lenne jó neked, hogy rendezd saját magadban a dolgokat.
    Kicsit összecsaptak a felhők a fejed felett, de nézz csak fel, vmerre már dereng a nap. . .
    Még nem mondták ki a válást, ha mind a ketten úgy érzitek akár újra lehetne kezdeni. A "románcot" pedig, le lehet zárni. Egy kapcsolat végén sérül sajnos valaki, ez kikerülhetetlen. Vállald fel bártan a döntéseidet.
    Ha a munkádban nem találod a számításodat keresgélj mást, olyat ami érdekel, addig meg gondolj úgy rá tényleg, hogy ebből élsz. . . Vonzd be magadhoz a pozitívumokat (vannak) és tö
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2004. szeptember 7. 10:0821.
    kicsit úgy érzem, hogy az is nyomaszt, hogy másoknak megfelelni. mert más azt várja el tőled. Manokának igaza van, hogy ez a Te életed! és élj úgy, hogy az NEKED jó legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (16)
     
  10. 2004. szeptember 7. 10:0120.
    lehet, hogy 2-3 nap "teljes elszigetelődés" lenne jó neked, hogy rendezd saját magadban a dolgokat.
    Kicsit összecsaptak a felhők a fejed felett, de nézz csak fel, vmerre már dereng a nap. . .
    Még nem mondták ki a válást, ha mind a ketten úgy érzitek akár újra lehetne kezdeni. A "románcot" pedig, le lehet zárni. Egy kapcsolat végén sérül sajnos valaki, ez kikerülhetetlen. Vállald fel bártan a döntéseidet.
    Ha a munkádban nem találod a számításodat keresgélj mást, olyat ami érdekel, addig meg gondolj úgy rá tényleg, hogy ebből élsz. . . Vonzd be magadhoz a pozitívumokat (vannak) és töltődj ezekből. Rendezd át a környezetedet, tégy úgy, hogy NEKED legyen jó. Hisz a saját életedet éled.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2004. szeptember 7. 10:0119.
    Pedig időre lenne szükséged most. Neked kell tisztában lenni magaddal. Hogy mit akarsz, mi kell. Ha ide-ode sodródsz, akkor tényleg fájdalmat okozol nekik és magadnak se teszel jót. De! Ne filózz ezen naphosszat! Ha tudsz, utazz el egy hétre és amolyan meditatív állapotban töltsd azt el. Nagyon fontos, hogy ne ostorozd magad: tökéletesen parttalan, negatív érzés, mert sehová nem vezet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (16)
     
  12. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2004. szeptember 7. 09:5718.
    lehet két embert szeretni ez nem vitás! De az akivel most vagy jobban számít annál aki miatt rosszul érzed magad. vagy ki miatt bánkodsz inkább?
    ezt neked kell tudni. most összezavarodtál, de én csak azt mondom, hogy ülj le, póbálj nem gondolni semmire, csak figyelj magadra. utána pedig végy egy lapot, és írd fel mi szól az egyik mi a másik mellett, ez is egy lépés egy úton.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (16)
     
  13. 2004. szeptember 7. 09:5617.
    Kedves Capretta!
    Tudom, hogy amit írok sablonosnak, elcsépeltnek tűnhet de sajnos elfeledkezünk az ösztöneinkről.
    Hallgass az ösztöneidre, hogy mit súgnak neked. Probáld egyszer az életben félrerakni a logikát, az ésszerű gondolatmeneteket és az érzéseidre hallgatni. Mikor én válni akartam nekem is voltak bizonytalan óráim, napjaim. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . vergődtem mert sokat veszíthettem, veszítettem. . . . de végül egy reggel felkeltem és az ösztöneimre, érzéseimre hallgatva elmentem az ügyvédhez és beadtam.
    Hálát adok . . . . . . . . hogy igy döntöttem akkor. Ma boldog, szerelmes nő vagyok, aki maga irányítja az életét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (16)
     
  14. Torolt_felhasznalo_671076
    Torolt_felhasznalo_671076
    2004. szeptember 7. 09:4616.
    de akkor mi lesz azzal, akivel most vagyok? megint megbántok vkit. . .
    várnom kéne egy kicsit, hogy mi lesz, de most nem hiszem, hogy kibírnám. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335328 (15)
     
  15. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2004. szeptember 7. 09:4415.
    de. . . így is szenvedsz, mit veszíthetnél. ennél rosszabb már nem nagyon lehet. És talán sikerül ismét boldognak lenni együtt. ha őt szereted, és ő is téged. . . akkor lehet még közös élet. Igaz ehhez sok mindennek változnia kell, de nem lehetetlen. Inkább élnél úgy hogy azt kérdezgetnéd magadtól, hogy mi lett volna ha?!?!?
    Bátorság, és figyelj magadra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (13)
     
  16. 2004. szeptember 7. 09:4014.
    Ha szereted, akkor próbáld meg. Egy válást lehetetlen visszacsinálni. És ha adsz magadnak/magatoknak még egy esélyt, aztán mégsem jó, még mindig kiléphetsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (13)
     
  17. Torolt_felhasznalo_671076
    Torolt_felhasznalo_671076
    2004. szeptember 7. 09:3813.
    igen, de ő ezt nem tudja. . . de bántottam, veszekedtem vele, minden módon szabadulni akartam. . . most meg belehalok. . . de hogy merjek visszamenni hozzá? mi van, hogy ha megint együttleszünk és újrakezdődik? ő szeret, ezt tudom. . . és mi lesz a másikkal, akibe azt hittem, szerelmes vagyok? vagy csak az új érdekelt? vagy szeretem, csak most a válás miatt vagyok kibukva?legszívesebben odarohannék a férjemhez és azt mondanám, bocsáss meg, nem élhetek nélküled. . . de . . .
    előzmény:
    bigben (12)
     
  18. 2004. szeptember 7. 09:2212.
    Nem az ember annak nem árt akit szeret. Mit tettél vele? megcsaltad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (10)
     
  19. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2004. szeptember 7. 09:0911.
    Az embernek nem elég ha szeretik. Neki magának is szeretnie kell, hogy a helyén legyen minden.
    Ha ártottál - meg nem történtté már nem teheted. De beszélhetsz a miértről vele. Ha magadba zárod, akkor ártasz a legtöbbet - magadnak és neki is.
    Biztos vagyok benne, hogy nem akartál ártani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (10)
     
  20. Torolt_felhasznalo_671076
    Torolt_felhasznalo_671076
    2004. szeptember 7. 09:0210.
    cak ártani tudok azoknak, akik szeretnek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907967 (8)
     
  21. Torolt_felhasznalo_671076
    Torolt_felhasznalo_671076
    2004. szeptember 7. 09:029.
    tegnap voltunk az ügyvédnél. . . és vhogy teljesen másképp viselkedett, mint eddig. . .
    meg láttam, hogy mennire lefogyott. . . hogyan fogom megtudni, mi a helyes? mi van, ha visszafrogatom a dolgokat és csak gyűlölet lesz belőle? miért csak a jóra tudok emlékezni???????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_859855 (7)
     
  22. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2004. szeptember 7. 09:018.
    Nem hiszem, hogy baj van veled! Csak nem találod a helyed. Fogalmazz meg egy rövid távú célt magadnak és amint megvan a motiváció: a negatív érzelmek huss! Ne gyötörd magad! Az embert gúsba kötik a negatívumok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_859855
    Torolt_felhasznalo_859855
    2004. szeptember 7. 08:557.
    mi történt? mármint konkrétan most, ami ezt kiváltotta?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. szeptember 7. 08:546.
    Mi tettél és ki ellen, hogy ennyire rossz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (5)
     

Címlap

top