Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit tegyek? Abbahagyjam?

Juli88
Létrehozva: 2018. október 20. 20:00

Sziasztok!


20 éves vagyok és ebben a hónapban elkezdtem szedni egy fogamzásgátlót (Corenelle). Eddig még sose szedtem, az orvos ajánlotta, meg már én is gondolkodtam rajta, hogy érdemes lenne, mert már 4 éve vagyok együtt a barátommal és még egy ideig nem akarunk gyereket.


Szóval elkezdtem szedni múlt hét csütörtökön, amikor megjött, mert az orvos azt mondta hogy akkor kell elkezdeni. Azóta minden nap ugyanakkor beveszem, ahogy kell. 


Azonban az a problémám, hogy a vérzésem nem állt még el teljesen. Rendszertelen vérzések jelentkeznek napi szinten. És ez teljesen megőrjít... Tudom, hogy ez valamilyen szinten normális az elkezdéskor. De én nem biztos, hogy kibirom, ha még 2 hétig verezni fogok. Teljesen lemerít és az együttlétet a barátommal is megkeseríti.


Szerintetek abbahagyjam vagy legyek türelmes vagy mit csináljak?


Akinek tapasztalata van az ügyben, köszönöm a válaszokat/tanácsokat előre is!


 

  1. 2018. november 1. 07:458.

    Hogy vagy?

    előzmény:
    Kövesdiági (7)
    2018-10-21  18:25
  2. 2018. október 21. 18:257.

    Menj vissza az orvoshoz!

  3. 2018. október 21. 12:306.

    Egy ösztrogén tartalmú gyógyszert szedsz, ami miatt az ösztrogén-progeszteron egyensúly felborult, relatíve kevés a progeszteron. Ezért van a vérzés. Kérdés, hogy történt-e hormonszint meghatározás a fogamzásgátló elkezdése előtt. Ebből a tünetből lehetséges, hogy alapból kevés a progeszteronod (és idővel még kevesebb lesz, a stressz és az életkor előrehaladása miatt is). Nem kellene már 20 évesen tönkretenni a hormonháztartásodat, mert klimaxig folyton szenvedni fogsz és az még 30 év.


    1. Alaposabb orvos kellene.


    2. Használjatok inkább óvszert. A férfinak ez kellemetlennek tűnhet, de 30 évig egy elsárkányosodó nővel élni lehet, hogy még kellemetlenebb. (Ezt nyugodtan olvasd fel neki.) 

  4. 2018. október 21. 09:465.

    Szomoru hirem van.Ez a legbiztonsagosabbnak velt modszer az egyike a legveszelyesebb modszerek egyikenek. Megis csak jo lenne beszelni edesanyaddal ,hatha megtudod tole hogy is csinaltak hormon tabletta nelkul.

    előzmény:
    Juli88 (4)
    2018-10-20  22:06
  5. 2018. október 20. 22:064.

    Köszi:) igen, mindenképpen beszélek az orvosommal és kikérem az ő tanácsát. És igen utánaolvasgattam és láttam, hogy hónap közben nem szabad abbahagyni. Szóval ezt a hónapot még valahogy kibirom, aztán meg majd kitalálom hogy legyen. Anyukam sajnos nem nagyon tud ebben segíteni, mert ő sosem szedett fogamzásgátlót. Talán nekem se kene... Tudom hogy van más módszer is, de ugy voltam vele hogy kiprobalom ezt az úgymond “legbiztonságosabb” módszert. Aztán lehet hogy nem nekem való ez...

  6. 2018. október 20. 21:373.

    Beszeld meg a kezeloorvosoddal ,! Meseld el neki hoy  mit birsz ki es mit nem birsz ki ! Ird be a keresobe es talalsz vagy 31 webhelyet ahol errol beszelnek ! Olvass bele !

  7. 2018. október 20. 21:252.

    Halkan szolok ! a vedekezesnek a fogamzas gatlasnak van am tobb modja is a hormonalis modszeten kivul !Talan kerdezd meg anyukadat ! 

Címlap

top