Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítség! Mit tegyek?!?

kiskifli
Létrehozva: 2018. Április 21. 07:58

Sziasztok!


Segitsegre lenne szuksegem, nem tudom, mit csinaljak.


30 fele kozeledve lassan 15 eve vagyok egyutt a parommal, hosszu jegyesseg utan iden nyaron keszulunk egybekelni. Az eskuvore keszulodve boldognak kellene lennem, de nem megy, mert kozben folyton Őrá gondolok.


Ő az egyik volt egyetemi evfolyamtarsam. Kedves, figyelmes, erzekeny - csupa olyan tulajdonsag, ami a volegenyembol hianyzik. Amikor meg gyerekfejjel osszejottunk, nagyon imponalt az apamhoz hasonloan ferfias, hatarozott fellepese, meg hogy jo erzeke van a haz koruli munkakhoz, az affele dolgokat, mint a figyelmesseg anno egyaltalan nem tartottam fontosnak.


Amikor a mesterkepzes elso orainak egyiken eloszor talalkoztam Ővele, rogton megfogott a nyilt, vidam szemelyisege. Elotte mas ferfira meg ranezni se nagyon mertem (a volegenyem nagyon feltekeny tipus), de veletlenek sorozatanak koszonhetoen idovel baratsag kialakult ki koztunk. Tudva hogy felesege es gyerekei vannak, meg sem fordult a fejemben, hogy ennel tobb lehetne koztunk. A diplomaoszto utani bulin aztan vegul egyertelmuen tudtomra adta, amit addig mar magam is sejtettem - egyaltalan nem vagyok kozombos szamara.


Azt, hogy en is hasonlokepp erzek iranta, nem mertem elmondani neki. A suli veget ert, es rovidesen a korabbi uzenetvaltasaink is elmaradtak. Sokat gondoltam ra, de azzal nyugtattam magam, hogy neki ott a csaladja, es mar en is elkoteleztem magam a volegenyem mellett.


Ezzel az elhatarozassal vagtam bele az eskuvom szervezesebe, es probaltam elfeledkezni Őróla ...de nem ment. Mellette sokkal szabadabbnak ereztem magam, olyan dolgokat is elmondhattam Őneki, amiket a volegenyemnek nem. Folyton Ő jart a fejemben, hianyzott nagyon a figyelmessege, hogy baratkent is tobb torodest kaptam tole, mint a volegenyemtol valaha is. Meg arrol is fantazialtam, milyen jo lenne, ha az oltarnal - csodak csodajara - Ő varna a volegenyem helyett.


Aztan par hete robbant a bomba: megkeresett Ő. Kiderult, a felesegevel annyira elmergesedett koztuk a viszony, hogy el fognak valni. Erdeklodott, mi ujsag velem, hogy all az eskuvo. Meseltem neki az elokeszuletekrol, de szerintem erezhette rajtam, egyaltalan nincs meg bennem az a lelkesedes, ami az adott szituacioban elvarhato lenne.


Par honapom van hatra az eskuvoig, es fogalmam sincs, mit csinaljak. A volegenyemmel alapvetoen jol megvagyunk, de tudom, Ővele sokkal boldogabb lehetnek. Tobb szeretetet, torodest kapnek tole, es ralatva a hazassagara biztos vagyok abban is, hogy ha kesobb kozosen gyereket vallalnank, szamithatnek ra mind a gyerekek mellett, mind a haztartasi munkak teren, ezt pedig a volegenyem kapcsan nem merem biztosan kijelenteni.


Ennek ellenere ugy erzem, nem tehetem meg, hogy nem megyek hozza a volegenyemhez. Tul nagy csalodast okoznek neki, a csaladomnak es a kornyezetemnek. A ket korabbi baratnoje is elhagyta, ha en is ezt teszem, talan egy eletre csalodik a nokben. Mar igy is meg van roluk a velemenye. Meg aztan az Ő nyilt, vidam jelleme vonzza a noket (es talan az sem hatrany, hogy egesz jokepu), biztosan talalni fog maganak par, mig a volegenyem azon kesergett, ha en elhagynam, ugyan kinek kellene o.


Az eszemmel pontosan tudom – a szivemrol nem is beszelve -, mit kellene csinalnom, de akarmennyire is vagyom arra az eletre, amim Ővele lehetne, nem lenne tisztesseges elhagyni a volegenyem, igy nem hiszem, hogy van mas valasztasom, mint hozzamenni...

  1. 2018. Április 24. 14:3519.

    Ne menj férjhez. Az  első naptól fog gyötörni a bűntudat. Jobb most elválni, mint később.


    Én is szívesen mondtam volna ki a NEM-et, az IGEN helyett !! 

  2. 2018. Április 23. 18:5618.

    Bárcsak lenne elég bátorságom ahhoz hogy saját életemet éljem,ahelyett amit mások elvárnak tőlem.

  3. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. Április 23. 12:1417.

    Ne házasodjatok össze. Akkor is ezt javasolnám, ha nem lenne másik férfi a képben. Az, hogy ő talál-e másik nőt, nem a te problémád. Ne tedd tönkre az életed!

  4. 2018. Április 23. 11:5116.

    Azért ne maradj vele, mert "mit fog szólni a környezeted"...szegény srácot pont azzal teszed tönkre a legjobban, ha úgy maradsz vele, hogy nem ő vágyaid tárgya, (előbb utóbb ki fog bukni a dolog) plusz te sem leszel sosem boldog..Én nem tudom mostanában divat ez hogy olyanokkal állnak össze emberek, akiket nem is szeretnek, aztán meg megy a rinya hogy húú de boldogtalan vagyok..Hagyd el, engedd élni, és éld te is azt az életet amire vágysz..(az ugye benne van a pakliban, hogy a másik pasinak nem igazán komolyak a szándékai, de ez van, nyeld le a békét ha nem sikerül, de ne hülyíts senkit-(Szerintem)

  5. 2018. Április 22. 17:5115.

    Óriási hibát követnél el - az eddigi hozzászólókkal egyet értve - ha a vőlegényedhez hozzámennél.

  6. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. Április 22. 15:5814.

    Haha, ez jó, támogatom!

    előzmény:
    nyugger (13)
    2018-04-21  22:07
  7. 2018. Április 21. 22:0713.

    Egyszerű.


    A vőlegényedet hozd össze a barátod feleségével, vegye el őt, mindjárt kap gyerekeket is.


    Ti meg boldogan élhettek együtt, amíg meg nem haltok.


    Itt a vége, fuss el véle.

  8. 2018. Április 21. 21:0212.

    Nem is akarok okosabb lenni : Az eletunkben minden valasztas vagy elmulasztott valasztasi lehetoseg nyomot hagy. Vagy azert mert megtettu, vagy azert mert elmulasztottuk .


    Ennek merteke mindig a valasztas sikeretol fugg . TI meg azt csinal amit akar .


    Barhogy dont jo dontes lesz : Mindaddig ameddig hianyerzete nem keletkezik.


    Ha tudod a megfejtest Te is johetsz .


     


    https://www.facebook.com/profile.php?id=100010290168217


     


    https://www.facebook.com/profile.php?id=100010290168217

    előzmény:
    Kövesdiági (11)
    2018-04-21  20:33
  9. 2018. Április 21. 20:3311.

    Nem lettél- lehettél  okosabb....

    előzmény:
    sabangela (10)
    2018-04-21  20:27
  10. 2018. Április 21. 20:2710.

    Lassan kozeledsz , Hary Janosne , a harminchoz, tehat 15 eved elerese elott dugtal ?????


    Hany eves lehet ????


    Micsoda pereputtybol pottyantal ide unatkozni??


    Hanyassa va!t ez .a szegeny forum

    idézet:
    Mozdonj (6)
    2018-04-21 15:32:29

    Igazad van koran kezdhette ! Most 30 es 15 eve elnek egyutt 


     


    Jobb ha idejossz ! szerintem Te tudnad a megfejtest , hogy honnan szarmazik a  fiuk lanyoknak keszult intelem 


    ha jon a mozdony :-)


     


     


    https://www.facebook.com/DavidTurnerrailway/posts/1015608 9288100631


    https://www.facebook.com/DavidTurnerrailway/posts/1015608 9288100631


     


    szerintem Te tudnad a megfejtest , hogy honnan szarmazik a 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (6)
    2018-04-21  15:32
  11. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. Április 21. 18:059.

    Ez a 'tisztessegbol hozzamegyek' pont olyan pusztito es megalazo, mint a 'miattad maradtunk egyutt'. Most meg lehet mondani, hogy par ev es egy-ket-ha gyerekkel sirsz majd, hogy jaaaj, valunk.


    Nem az az erdekes, hogy van egy masik pasas, aki utan acsingozol es feltehetoleg illuzioid vannak vele kapcsolatban, hanem hogy semmire se tartod azt, akivel epp hazasodni es csaladot alapitani keszulsz. Recipe for problems, mongyak azangolok.

  12. 2018. Április 21. 17:588.

    A vőlegényednek nem tartozol azzal, hogy hozzámenj feleségül. Azért van a jegyesség, hogy meggondolhasd magad. Most 30 éves vagy, élhetsz 80-100 éves korodig. 50-70 évig akarsz valakivel élni, aki nem igazán fogja meg a szívedet, ellenben a féltékenységével kínoz? Ennél nagyobb marhaságot nem követhetsz el magad ellen. Okosan, szívvel és bátran dönts, de tudjad, te vagy felelős a saját sorsodért.  

  13. 2018. Április 21. 15:407.

    " eletem amim Ovele " .


     igy elemit bukott libapasztor fejezi ki magat , nem "egyetemista"

    előzmény:
    etilany (4)
    2018-04-21  10:46
  14. 2018. Április 21. 15:326.

    Lassan kozeledsz , Hary Janosne , a harminchoz, tehat 15 eved elerese elott dugtal ?????


    Hany eves lehet ????


    Micsoda pereputtybol pottyantal ide unatkozni??


    Hanyassa va!t ez .a szegeny forum

  15. 2018. Április 21. 15:255.

    Szanalmas vagy, akar irtad ezt a marhasagot , akar eled


     

  16. 2018. Április 21. 10:464.

    Te komolyan tőlünk kérdezed mit tegyél? Szerined mennyire lesz boldog a vőlegényed, ha rájön, hogy máést szeretsz? Biztos szeretnél fejjel menni a falnak? Nézd, ha nem lenne ez a férfi (a volt évf társ), az elmondottak alapján akkor sem kellene hozzámenned a vőlegényedhez. Azt írtad, kicsit sem figyelmes, már most sem. Szerinted milyen lesz később? Még nem, mentél hozzá, jobb moszt szakítani vele, mint hozzámeni, aztán egy válási procedúrát végigcsionálni. Itt csak te számítasz. Nem a családod, nem a vőlegényed és nem is a másik férfi. Nem szereted már most sem, ahogy beszélsz róla, olyan mintha sajnálatból lennél mellette. És hidd el, ez nagyon rossz alap...

  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. Április 21. 10:353.

    Mennyire igaz, hogy hosszú jegyességnek halál a vége.

  18. 2018. Április 21. 08:432.

    HŰHA!   Megkönnyebbültél, hogy leírtad  - kiírtad magadból?   Nagyon szépen-okosan megfogalmaztál mindent....DE!   Mindenkinek egy élete van!  Neked kell dönteni!


     

Címlap

top