Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Plátói szerelmek

Kercsi
Létrehozva: 2018. január 18. 15:05

Szerintetek a titkolt, plátói szerelmeink valóban rájönnek, hogy vonzódunk hozzájuk, még ha ezt igyekszünk is jól titkolni? én úgy érzem, hogy mindig megsejtik és ez elég kellemetlen érzés. Biztosan más a viselkedésünk a társaságukban, vannak jelek, amikből kitalál(hat)ják. Most épp több időm van és ez a téma már régebb foglalkoztat, mert már előfordult, hogy valaki megtetszett (és nem kellett volna) és én minden erőmmel azon igyekeztem, hogy ezt leküzdjem/eltitkoljam (különböző okok miatt), de soha nem voltam biztos benne, hogy ez sikerült. 


 

  1. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 12. 20:1745.

    Biztosan nem véletlen, hogy nem jön össze egy szerelem... Az valszeg sosem lenne az igazi valami miatt... Amikor két ember összetartozik, akkor mindkettő rámozdul a másikra, és abból lehet valami hosszűtávon...

    előzmény:
    Latte0507 (44)
    2018-06-18  12:21
  2. 2018. június 18. 12:2144.

    Szia!


    Nagyon jó a felvetés..... Voltak plátói szerelmeim. Az én értelmezésemben a "plátói" azt jelenti, hogy bár jó volna ha valós kapcsolattá alakulna (fejben elképzeli az ember a normális párkapcsolatot az illetővel, eljátszik a gondolattal, szeretné ha valóssá válna), de valami miatt még sem alakulhat valóssá. Vagy mert kapcsolatban élsz te is, ő is, és tudod, hogy nem hagyod el a párod, vagy tudod, hogy ő se hagyná el a saját párját. Vagy egyszerűen valóságban nem működhetne. Pl. mert a beosztottja/főnöke vagy, vagy bármilyen más függőségi viszonyban vagytok, vagy pl. ő egy elérhetetlen sztár, vagy a baráti körből valaki, vagy a rokonod valakije....szóval nagyon "gáz" lenne, ha kiderülne....ezért se te se ő nem merné felvállalni a kapcsolatot. Így ugye marad plátói.


    A kérdés, hogy megérezheti-e a szeretett fél a vonzódást?.....Ezen már én is sokszor elgondolkoztam. Szerintem, ha el tudod kerülni a találkozást, a beszélgetést, az egymásra nézést....akkor nem érzi meg. Ha kell beszélnetek, esetleg együtt kell dolgoznotok stb. szituációk vannak, akkor megérezheti. Bár én volt, hogy bíztam abban is, hogy ha csak elmegyünk egymás mellett a folyóson és a szemébe nézek, abból is megérzi, hogy vonzódom hozzá. De ez valószínűleg hiú ábránd.

  3. 2018. január 25. 10:1343.

    Kösz a válaszodat a topikra, Rob.


    Csak remélni szeretném, de az interneten végzett kutatásaim alapján, mégiscsak sok az árulkodó jel, amit a vonzalmunk tárgya felé küldünk, még ha nem is vagyunk tudatában. Müge szerint nagyfokú intuicióra lenne szükség mégis a férfiak részéről, hogy ezt észrevegyék, úgyhogy van remény (már ha titokban akarod tartani valami miatt, azért a többség nem igazán titkolja, hogy tetszik neki valaki).


     

    előzmény:
    Rob.1975 (41)
    2018-01-24  16:33
  4. 2018. január 25. 10:0742.

    Szia Szállófelhő!


     


    Kösz, hogy megosztottad a történetedet, érdekes megközelitése a kérdésnek, hogy a másik személy, ha megérzi az egyirányú vonzalmat, akár vissza is élhet vele, kihasználhatja valamilyen formában. Ezért is olyan nehéz kitalálni jelekből, hogy a másik mit érez, mert sokan titkolják az érzéseiket, hogy védjék magukat. 


    Remélem, jól végződik számodra ez az "érzelmi kaland".

    előzmény:
    Szállófelhő (37)
    2018-01-20  21:23
  5. 2018. január 24. 16:3341.

    Nem biztos, h rájönnek és csak egy szívszorítás az egész - a burkolt elvárások miatt. Legalábbis szerintem. (Topiknyitóra válaszoltam.)

  6. 2018. január 21. 15:2440.

    Nekem mindegy. Topiknyitó kérdezett tőled, nem én.

    előzmény:
    Kövesdiági (39)
    2018-01-21  14:16
  7. 2018. január 21. 14:1639.

    HUH, Müge...Most aztán jól megmondtam Nekem!   Befejeztem veletek a társalgást  - elbeszélünk egymás mellett,  ...nem értjük egymást....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (34)
    2018-01-20  13:18
  8. 2018. január 21. 14:1638.

    HUH, Müge...Most aztán jól megmondtam Nekem!   Befejeztem veletek a társalgást  - elbeszélünk egymás mellett,  ...nem értjük egymást....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (34)
    2018-01-20  13:18
  9. 2018. január 20. 21:2337.

    Tudok ilyen történetet, de már a vége felé jár. Nem jöttem rá, pontosan mi az akadálya, többféle is lehet egy komplikált helyzetben. De nagyon nehéz végigélni. Főleg hogy a másik a kezdeti jó viszony után kifejezetten aljas módon viselkedett. És még nem lehet teljesen megszüntetni a kommunikációt, mert a kapcsolat nem személyes eredetű. Rettenet nehéz. Sokvolt. Életemben nem álltam bosszút senkin, de most igen, és felismertem, hogy igen édes íze van Valahogy muszáj vigasztalódni...

    előzmény:
    Kercsi (5)
    2018-01-18  19:32
  10. 2018. január 20. 13:4536.

    Hja, a tinilányom egy alkalmi kapcsolatból van, és volt olyan, hogy több évig szerelmes voltam egy internetes ismerősbe, akiről még csak egy fotót sem láttam soha. Csak hogy teljes legyen a kép...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (35)
    2018-01-20  13:42
  11. 2018. január 20. 13:4235.

    Egyébként 38 vagyok. volt már tapasztalatom rendes kapcsolattal, több rövid kapcsolattal/kapcsolatkezdeménnyel és csak szex kapcsolattal is. Meg a sok plátóival. Szóval úgy gondolom, tudom, miről beszélek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (34)
    2018-01-20  13:18
  12. 2018. január 20. 13:1834.

    Óh, értem, a korod jogán próbálsz okoskodni némi tapasztalattal, csak épp a plátói szerelem terén nincs tapasztalatod.Totál hülyeségeket írsz, egyáltalán nem így működnek a dolgok. Mégis milyen valóságos embert érezzen? NINCS valóságos ember - nem értem, mit nem lehet ezen felfogni?! A "valóságos emberek" nem akarnak kapcsolatra lépni a plátói szerelmessel, és ő sem akar velük. A plátói szerelmével szeretne kapcsolatra lépni, vagy nem szeretne - attól függően, hogy milyenek az egyéb körülmények, meg a saját személyisége. De ehhez mi köze a "valóságos" embereknek? A plátói szerelmes számára a plátói szerelem éppen elég valóságos. Az általad valóságosnak mondott emberek pedig csak az unalmas háttér: ha kapcsolatba lépne velük, az katasztrófa lenne - ahogy írtam én is, a valóságos kapcsolataimban nem éreztem elég jól magamat.


    Egyébként az én nevem is mutatja, hogy nő vagyok, nem én tehetek róla, ha számodra nem derül ki.

    előzmény:
    Kövesdiági (32)
    2018-01-20  10:55
  13. 2018. január 20. 11:3733.

    Ági, kösz, hogy megmagyaráztad, igy mar teljesen érvényes az álláspontod, esetleg azon "vitáznék" még, hogy hogyan érezzen másképp, ha egyszer igy érez? Bár az érzelmek szüntelen változnak (ahogy az ember maga is), úgy látszik, van, ami alig. Ezek itt mind reális szituációk (az egyik az enyém), te hogyan kezelnéd őket? kösz, hogy elolvasod es egyátlalán foglalkozol ezzel a kérdéssel.


    1) Osztálytársak voltak és bár neki végig tetszett a fiú, érettségi előtt derült ki, hogy a fiúnak is, ami őszintén megdöbbentette, mert nagyon félénk, gátlásos lány volt, nem hitte, hogy bárki is észrevette még a létezését is, pláne nem pont ez a fiú. A lényeg, hogy a gátlásai miatt nem viszonozta a fiú közeledését és az élet jó messzire sodorta őket egymástól. Családja van, de ő azóta is erről a "szerelméről" álmodik. 


    2) Találkozik egy nála idősebb férfivel, egy amerikai ügyvéddel, akivel az első pillanattól kezdve mindenben egy hullámhosszon vannak. DE, épp a találkozás előtt jegyezte el magát élete szerelmével! az amerikaival igazi barátság alakul ki, naponta leveleznek, a párja is tud róla, de teljesen veszélytelennek tartja, az amerikai is tudja és elfogadja, hogy a férj a nagy szerelem, mégis éveken át naponta többször is emailek, telefonok, kártyák jönnek-mennek, személyesen ritkán találkoznak, pár órára, akkor is a párja mindig jelen van, no és persze a több ezer km köztük. Lelkitársak, de ennél valamivel több is, van köztük egy bizonyos kémia.


    3) A főnöke és 10 évvel fiatalabb. Mindent megbeszélnek, imádja a fiút, valósággal idealizálja, minden jót, amit a férfiakról valaha is gondolt, mind rávetiti. A fiú rendkivül jóképi, hihetetlenül vonzódik a nő hozzá. A fiú megosztja vele a legtitkosabb gondjait is, tanácsot kér tőle, fontosabb döntés előtt kikéri a véleményét és átlalában nem tesz semmit nélküle. Olyan iroda-feleség féle szerepben van. Fontos! a fiú nem tesz semmi félremagyarázhatót, mindig százszázalékosan korrekt. Mindkettőnek párja van és tudják, hogy a párjukat mindketten szeretik. A nő soha nem hagyná el a párját és a fiú sem az övét.


     


    Nos, ez a három helyzet nem igazán nevezhető szerelemnek, mégis több, mint barátság, lehet, a plátói szerelem nem is a legtalálóbb kifejezés err? Te mit tennél ezekben a helyzetekben?

    előzmény:
    Kövesdiági (32)
    2018-01-20  10:55
  14. 2018. január 20. 10:5532.

    Arra már egyszer válaszoltam....ha van köztük  KÉMIA   -feltehetően észreveszi....ha nincs   - akkor vacak lehet....,ill. jöhet a "plátói szerelem" passzív állapota!


    De ha egy "passzív állapoton" annyit filózik valaki......az nem passzív....Ha valaki ennyit ÉREZ...az érezzen már valós embert....


    Müge  - Te nő vagy?   Én nő  - a nevem mutatja....69éves...némi tapasztalattal a hátam mögött----


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (25)
    2018-01-19  16:43
  15. 2018. január 20. 08:0531.

    Haha, kösz, hogy megnevettettél ...ezen a fórumon mindenkit azzal vádolnak, hogy új nickneve van? 


     


     

    előzmény:
    kekelefant (30)
    2018-01-20  00:57
  16. 2018. január 20. 00:5730.

    Hiaba valtoztattal nevet,radismerek.........mar egy masik topikodban megirtad,hogy a sex nem erdekel,igy alakulhat ki a platoi nalad,na sok szerencset,az ujabb nickig.....

    előzmény:
    Kercsi (23)
    2018-01-19  10:22
  17. 2018. január 20. 00:3729.

    Müge: ,,... a plátói legalább sokáig eltarthat, és nincs vele annyi gond - kell ennél jobb?"


    Igazad van, gond abszolút semmi vele, sőt, lehet, aki iránt érzik, annak még tetszik is kezdetben. Úgy azért én nem szeretném tudni, hogy kinek vagyok a titkos vonzalma tárgya, ez valahogy annyira magánügy, nincs is semmi közöm hozzá. 


    Olvastam, hogy van, aki még évtizedek múlva sem felejti el és felkutatja gyerekkori rajongásának tárgyát. Különösen most, a facebookon, ha valaki csak úgy felbukkan 20-30 év múlva, lehet sejteni, hogy azért nem először gondolt ránk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (26)
    2018-01-19  16:48
  18. 2018. január 20. 00:2528.

    Pontosan, csak ennyiről van szó, se szenvedésről, se sóhajokról, semmi másról, csak arról, amit már mindenki más egyszer-kétszer megtapasztalt az életében. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (25)
    2018-01-19  16:43
  19. 2018. január 20. 00:2127.

    Aranyos vagy, de nem bántottál meg, csak túl sokat belemagyarázol egy egyszerű kérdésbe/ helyzetbe. 


    Mindent ennyire elkomplikálsz ? 


     

    előzmény:
    Kövesdiági (24)
    2018-01-19  16:13
  20. 2018. január 19. 16:4826.

    Engem pl. a valódi kapcsolatokban annyira hajtott az a valami, hogy egy-két hónapon belül általában ki is léptem/lépett a partner belőlük.


    Amikor benne maradtam, pont hogy attól szenvedtem, hogy nem vagyok szabad!


    Vagy eleve olyan volt a kapcsolat, hogy szerelemről szó se volt.


    Igen, a plátói legalább sokáig eltarthat, és nincs vele annyi gond - kell ennél jobb?

    előzmény:
    Kövesdiági (24)
    2018-01-19  16:13
  21. 2018. január 19. 16:4325.

    Ő csak annyit kérdezett, hogy szerintünk a másik észrevesz-e valamit az ő érzelmeiből. Amit írt, abból nekem az jött le, hogy nem szeretné, ha észrevenné, mert megvan rá a jó oka, hogy miért nem akarja a kapcsolatot. Lehet, hogy ez nem egy ideális állapot, de nyilván majd ha elege lesz belőle, akkor változtat rajta, valszeg egy másik kapcsolatba megy majd bele.

    előzmény:
    Kövesdiági (24)
    2018-01-19  16:13
  22. 2018. január 19. 16:1324.

    Nem akartalak megbántani....csak így tudtam kifejezni, hogy szerintem rossz úton jársz....ha gyakran esel plátói szerelembe...ahelyett, hogy hús-vér emberre hajtanál....Megérdemelnéd, ha ennyi érzelem szorult beléd!


    Utána néztem  : Míg a szerelemben valami hajt, a plátói szerelem esetében megelégszünk azzal, hogy VAN!  Egy passzív állapot---a SZERELEM az ÉRTÉK, ne a SZEMÉLY  - egy békés állapot...A plátói szerelmes nem érzi szükségét,hogy szerelmével érintkezzen....


    De Te -az én olvasatomban nem BÉKÉS szerelmes vagy, szenvedsz miatta----észre ne vegye....,mardosod magad ...túl sokat foglalkoztat....Ez nem boldog, passzív ....állapot....

    előzmény:
    Kercsi (23)
    2018-01-19  10:22
  23. 2018. január 19. 10:2223.

    Kövesdiági, szükségtelenül használsz erős szavakat...beteges, TE - csupa nagybetűvel, magányos, emberi-játék..., uh, miért is?


    A plátói szerelmet úgy határozod meg, mint az elérhetetlen személy iránti vonzódás, nos, valós ember nem lehet elérhetetlen? Nem a helyzet, életkörülmények adják szerinted, hogy ki az elérhető és ki nem, hanem valami beteges érzés? mitől magányos emberi játék az, ha mérlegelve a helyzetet, úgy döntesz, hogy ennek a vonzalomnak (ami lehet egyoldalú is) nem adsz esélyt? azontúl már nem a te kötelességed, hogy ne zavard a másikat szimpátia megnyilvánulásaiddal?


    Olyan meg, hogy elméleti alapon párkapcsolat, hát az oxiomoron 

    előzmény:
    Kövesdiági (22)
    2018-01-19  08:56
  24. 2018. január 19. 08:5622.

    Te csak "elméleti alapon" gondolod a párkapcsolatot????  A plátói vonzódás/szerelem  valóban az elérhetetlen személy felé irányul...,ahhoz nem KELL EGY LÉGTÉR.....DE TE itt mindig valós helyzeteket forszírozod....Vagy Te kifejezetten betegesen TITKOLOD  az érzéseidet valós ember iránt...?????akkor ez nem plátói szerelem, hanem a TE magányos emberi-játékod....

    előzmény:
    Kercsi (5)
    2018-01-18  19:32

Címlap

top