Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Condyloma nemi betegség

Dorka9123
Létrehozva: 2013. február 3. 12:50

Sziasztok!

 

Személyes problémámat írnám le ezzel az aljas betegséggel kapcsolatban. Több oldalon olvasgattam fórumokat, bár nagyon sok olyan van ami már 4-5 éve került fel, így gondoltam, hogy friss tapasztalatokat szeretnék olvasni.

 

Először december közepén vettem észre, hogy odalent  a nagyajkak alatt 2-3 db lógó húsdarabok vannak. Nem tudtam sajnos, hogy mi lehet ez, de orvoshoz meg nem tudtam fordulni, mert jöttek a vizsgák, karácsony stb.... januárba végül kaptam időpontot, és eljutottam nőgyógyászhoz. Elmondtam neki, hogy folyton visszatérő hüvelygombám van, illetve hogy találtam odalent lógó szemölcsöket. A doki megvizsgált, írt fel Pimafucin krémet és kúpot + Condyline oldatot, hogy ecseteljem a szemölcsöket, illetve a kúptól múljon el a gyulladás. Az ecsetelés mindig sírást okozott..... 2-3 nap után jobban megnéztem a tükörbe a nunimat, és csalódottan láttam egy nagy darab hüvelyből kinyúló húsdarabot, amihez ha ecsetlővel hozzáértem nem fájt. Ismét sírás kapott el, hogy ezt én észre sem vettem. Bár a doki se mondta el a vizsgálatnál, hogy ezt condylomának hívják. Ezt a betegtájékoztatóból illetve fórumokról tudtam meg....

Miután kiderült, hogy ez a nagy darab karfiol nagyságú is condyloma teljesen elkeseredtem, mert ahogy visszaemlékszem ez nekem már régóta ott lehetett, csak a fene se gondolta , hogy ez elváltozás. Azt hittem ez a hüvelyemnek egy része. Hát nem.... 

FElhívtam a dokit, hogy van több nagyobb darab a hüvelyben ezekből a szemölcsökből, erre ő azt mondja tudja, de ecsetelgessem, illetve szüntessük meg a gyulladást.

Eltelt egy hét visszamentem a dokihoz, amik kívül voltak szemölcsök szépen eltűntek, a hüvelyben lévőkhöz sajnos nem tudtam hozzányúlni, mert nagyon égetett ha a nyálkahártyához érek. Megvizsgált, írt fel egy Wartec nevű krémet és Isoprinosine nevű immunerősítőt nekem és a páromnak is.

 

Wartec krémtől fájó, csípő, kellemetlen érzésem van. A múltkor vizsgán alig bírtam egy helybe ülni annyi fájt. Nem tudom mikor fognak ezek elmúlni, de a hüvelybe nagyon sok kis és nagyobb darab van, és a hüvelyfalon is. Arról nem is beszélve hogy érzem hogy vmitől akadozik a vizeletem, hát a húgycső bemenetnél is találtam. Ezeket hogy fogom kiírtani ezzel a krémmel? Tudom hogy ha már egyszer elkaptam, bármikor kijöhetnek :( Meg legyek lelkileg stabil? Így hogy? Amikor tele vagy ezzekkel a kis rohadékokkal, és nemi életet se tudsz élni.  Amíg nem tudtam h ezek itt vannak a párommal szexeltünk, szóval ő is elkapta, de rajta semmi nem jött ki. Akkor én folyton vissza fogom kapni? Vagy nem lehetünk együtt gumi nélkül soha?

 

Aki meggyógyult, írja le mennyi idő alatt, vagy akinek fagyasztás volt az mennyire fájdalmas,illetve milyen gyors úgy a gyógyulás?

A vizsgaidőszak végéhez értem, egyetemre járok és még véletlenül se abba a megyébe végzem a sulit, ahol a dokim van. Nem tudom, hogy lehet ezt megoldani.

 

Kérlek adjatok tanácsot! 

  1. 2021. február 6. 22:0614.

    Nekem szerencsére nagyon jó nemigyógyászom volt, dr. Bálint Ágnes Debrecenből. Hálás vagyok érte, mert parás időszaka volt az életemnek. 

  2. 2020. május 2. 03:5513.

    Van itt valaki? :(

  3. 2018. március 10. 23:4212.

    Szia, lassan egy éve én is condylomával küzdök, több orvosnál is jártam és a condyline-on meg az isoprinosinon kívül nem hajlandóak mást adni. Azt szeretném kérdezni hogy mi lett a Hpv teszt eredménye, hogy a Wartec krém mennyire vált be és hogy beoltattad e magad?


    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Dorka9123 (10)
    2013-02-26  15:43
  4. 2014. július 30. 16:4411.
    Szia!

    Látom nem friss már ez a forum de reménykedem hogy küld neked értesitést hogy hozzászóltam,tünetmentes lettél vag még mindig küzdesz vele?
    előzmény:
    Dorka9123 (5)
    2013-02-03  15:13
  5. 2013. február 26. 15:4310.
    A nagy lógó húsdarabokról kiderült, hogy az a hüvely redős része ami minden nőnél másképp helyezkedik  el.  A szemölcseim letisztultak, hnapra várom a hpv szűrés eredményét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587324 (9)
    2013-02-25  11:32
  6. Torolt_felhasznalo_587324
    Torolt_felhasznalo_587324
    2013. február 25. 11:329.

    De akkor, valyon mi más lehetett az asok lógó húsdarab ?

     

    Ami aztán 3 nap alatt, el is múlt?

    előzmény:
    Hernania (8)
    2013-02-25  11:14
  7. 2013. február 25. 11:148.
    Hát ez tök jó hír, gratulálok! 
    előzmény:
    Dorka9123 (7)
    2013-02-07  22:19
  8. 2013. február 7. 22:197.
    Sikeresen elmúltak a condylomák, letisztultam :) amire azt hittem, hogy condyloma kiderült, hogy nem is az. túlreagáltam a dolgot, most már nagyon oda fogok figyelni arra, hogy egészségesen éljek és erősítsem az immunrendszeremet.
  9. 2013. február 3. 19:546.
    Sajnálom... Nekem is volt condylomám, de csak a combomon, így az ecsetelés megoldotta. Az oltásnak, mivel már megfertőződtél, semmi értelme, ne verd magad feleslegesen költségekbe. Azért ne keseredj el, jó immunrendszerrel és kezeléssel pár hónap alatt tünetmentes leszel.
    előzmény:
    Dorka9123 (5)
    2013-02-03  15:13
  10. 2013. február 3. 15:135.

    Sajnos mint írtam a nagy darabra azt hittem hüvelyhez tartozó rész, és ezt az ecseteléskor vettem észre hogy nem, mert nem fájt ha hozzáértem.  Miskolcon tanulok és nem ismerem a várost se nem hogy egy jó szakorvost. Jövőhéten kell visszamennem a jelenlegi kezelő orvosomhoz, kíváncsi leszek mit fog mondani.

    Az oltást mindenféleképpen beadatom magamnak, még ha hitelhez kell folyamodjak is. Az aggasztó a gyógyulás ideje és a fájdalom amivel jár :( arról nem beszélve hogy félek a 8 hónapos kapcsolatom emiatt fog tönkremenni :( 

    előzmény:
    semiramis (4)
    2013-02-03  14:40
  11. 2013. február 3. 14:404.

    1. ferfiaknal alt. tünetmentes a hpv, DE fertöz, atadja a nönek, akinek aztan mar tünetei is vannak. MINDKETTÖT kezelni kell.

     

     

    2. valts orvost. kenegetessel turot nem ersz.

     

    3. remelhetöleg egy eletre megtanultad, hoyg NINCS OLYAN, hoyg "most nem erek ra az orvosra". ez a rossz most "csak" elterjedt, jol megszivod - es gondolom, nem örülsz neki igazan. ha a varakozast mondjuk egy trombozissal teszed (aminek siman ki vagy teve, ha tablettat szedsz es sokat ülsz, mint minden egyetemista), abba belehalsz.

     

    4. ha kedved lenne meg tovabb halogatni: a kezeletlen hpv mehnyakrakot okoz.

     

     

    5. ott is ellatnak, ahol tanulsz. szepen fogod a könyvet es tanulsz a varoban. nem kifogas. 

     

     

    előzmény:
    Dorka9123 (1)
    2013-02-03  12:50
  12. 2013. február 3. 13:423.

    Először is válts orvost. A hüvelyben lévő kondilóma ui. nem ecseteléssel kezelendő, hanem le kell venni.

     

    Amíg ezek ott vannak, kizárólag gumival éljetek szexuális életet, ne kapja már el a párod, mert akkor neki is le kell majd szedni a szemölcsöt.

     

    Szóval először mindenképp mindet le kell venni (kisműtét, 10 perces, rövid altatással), utána hat hétig nem szabad szexuális életet élni, aztán meg mehet az immunerősítés, mivel a HPV vírust, ami ezt okozza, le kell győznie a szervezetednek, ellenkező esetben a szemölcsök újra előjöhetnek.

     

    Két év tünetmentesség után lehet kijelenteni, hogy a fertőzést legyőzted.

     

    Menj másik nődokihoz mielőbb!

    előzmény:
    Dorka9123 (1)
    2013-02-03  12:50
  13. 2013. február 3. 13:202.

    A condylomát vírus okozza és fertőz.

    Ha nálad ennyire elterjedt,akkor már sajnos te magad a legnagyobb igyekezettel sem fogod tudni meggyógyítani. Ne is próbálkozz tovább!

     

    Ha budapesti vagy,nagyon tudom ajánlani a Mária utcai STD ambulanciát.

    Ők kifejezetten ilyen betegségekre specializálódtak.

     

    Ha ez nem megoldható,akkor mindenképp magán bőrgyógyászt(!!) keressetek meg a pároddal együtt,vagy egy magánklinikát keressetek.

     

    Szinte biztos,hogy a párodnak is van ilyen elváltozása.

    Mindkettőtöket kell kezelni,mert ellenkező esetben oda-vissza fertőzitek egymást.

     

     

    előzmény:
    Dorka9123 (1)
    2013-02-03  12:50

Címlap

top