Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önző a párom!!!!!!

Torolt_felhasznalo_915386
Torolt_felhasznalo_915386
Létrehozva: 2009. március 22. 10:08
Önző pasik...Az önző pasiknak rengeteg fajtája lehet!Ki ebben ki abban mondható önzőnek.Persze ne értsetek félre,mindenkinek szüksége van egy kis önzésre,hiszen kell törődni önmagunkkal is de akkor is vannak tulzásba vitt dolgok amit egy nő nehezen visel el egy pasitól...Egy párkapcsolatban a felek egymásnak adnak magukból egy kis pluszt,de ha csak az egyik ad a másik nem,abba a folyton adó beleroskad...Nos én megosztom veletek most néhágy apró gondolatomat a párom önzéséről.... Hasonló cipőben járó nők véleményét,tapasztalatait várom,vagy ha csak hozzá szeretnétek szolni a témához irjatok!Csak néhány példa...:összeköltözés tervezése,anyagi gondok,töprengés azon hogy honnan lesz pénz lakásra,stb...erre beköpi a párom hogy ő az idén megveszi kedvenc motrát amit már oly régóta kiván,nem érdekli ha kölcsönt kell is felvegyen rá....egy másik,ugyanehhez a témához kapcsolódik,közös lakás tervezése stb..erre egyik nap azzal áll elő hogy neki esze ágában sincs a szülői házból kiköltözni azt fogja ő szépen felujitani és ott akar élni...mire én:és velem meg a közösen tervezett jövővel mi lesz?????Vagy hogy pl. mikor van egy kis költő pénze azonnal magára költi mindent,nekem még csak egy szál virágot sem vett soha...,hát jó mondjuk alkalmakkor meglep kis apróságokkal de amugy nem jellemző rá az önzetlen adakozás és figyelmesség...Nekem van egy autóm és még a törleszt nem járt le,mivel az együttélést is terveztük javasoltam hogy menjünk el nyáron dolgozni külföldre,kifizetjük az autót igy már a sajátunknak mondhatjuk aztán a többi pénzt befektetjük vmibe ami közös érdeket szolgál,mire ő:te nem gondolhatod komolyan hogy én azért fogok gürizni külföldön hogy a te autód törlesztő részletét kifizessem,mikor még egy motrot sem tudok megvenni magamnak?...és még ezer ilyen kis apró dolog ami valójában nem nagy dolgok de viszont sokat jelentek,mint pl azt nézünk este tv ben amit én akarok,azt a zenét hallgatjuk amit én akarok,ha az megy amit te szeretsz azonnal elkapcsolom vagy hogy ha megkérem valamire hogy hozza már ide nekem,a válsz:menj és vidd oda magad,vagy ha utazunk kánikulai melegben és csak két korty viz maradt az üvegben ő mindkettőt megissza és nekem nem marad...szóval ilyen és ehhez hasonló önzései vannak a páromnak amik nagyon zavarnak....Még megtud változni az ember?Letudja győzni a hibáit?Remélem igen!!!!!!!!!
  1. 2018. február 17. 17:37168.

    Ja, és az egy hülyeség, hogy nem ez a legfontosabb dolog egy kapcsolatban! Mégis mi fontosabb neked a boldogságnál 19 évesen?

    előzmény:
    Lili18 (166)
    2018-02-17  15:09
  2. 2018. február 17. 17:33167.

    Hát ez nem szerelem akkor a részéről. Jobban jársz, ha gyorsan kidobod, fiatal vagy és millió fiú szaladgál az utcákon, ennél bárki jobb!

    előzmény:
    Lili18 (166)
    2018-02-17  15:09
  3. 2018. február 17. 15:09166.

    Sziasztok! En is igy vagyok vele, foleg mikor szeretkezunk akkor latszik nagyon hogy nem figyel ram. Regen 10 alkalombol talan egyszer elmegyentem arra mindig azt mondta hogy az ovszert ugye le kell vennie es azert nem folytatjuk, most hogy elkezdtem direkt ezert fogamzasgatlot szedni, igy is abbahagyja egyszeruen mert hogy neki megvolt, jo volt es vege. Mondtam mar neki de nem valtoztat emiatt nyavalyogni meg nem fogok mert tudom hogy nem ez a legfontosabb dolog egy kapcsolatban, de azert megis rosszul erzem magam utana, mintha egy targykent kezelne. Nem tudom mit tehetnek 19/L

  4. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. december 3. 14:40165.
    Remelem mar lapatra tetted a hapsit, az ilyen nem eri meg hogy pazarold ra az idodet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  5. 2009. december 3. 14:30164.
    Én írtam korábban hogy az én pasim is ilyen volt, türelmesen vártam hogy változik majd, de semmi. 2 és fél év után otthagytam és kerestem inkább egy olyat, aki udvarias és figyelembe veszi az én igényeimet is. Neki már eszébe se jutna meginni előlem az utolsó korty üdítőt, mindent megosztunk egymással. És ez így normális szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. március 26. 20:25163.
    Cseréld le!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  7. Torolt_felhasznalo_115925
    Torolt_felhasznalo_115925
    2009. március 26. 20:03162.

    utolsó Korty víz .  bocsi.

     ja és még annyit h szerintem ebben nemnagyon fog változni. de talán vannak még csodák! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115925 (161)
    2009-03-26  19:59
  8. Torolt_felhasznalo_115925
    Torolt_felhasznalo_115925
    2009. március 26. 19:59161.

    szia!

     

    nekem is elég önző volt a volt barátom. nálunk is volt utolsó víz a palackban kategória....

    vagy a kedvenc adóra kapcsolás..és egész nap azt hallgatás...

    nekem is nagyon szúrták ezek a dolgok a szememet...de soha nem tettem szóvá.

    de azt még leírom h nem emiatt mentünk szét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  9. 2009. március 23. 23:05160.

    O, hat en sem ugy gondoltam, hogy szerelmeseknek kotelezo ugy aludni, mint a fonott kalacs. Jolesik egy kicsit osszebujni, aztan joejtpuszi, alvas, es mindenki fordul arra, amerre kenyelmesebb, egyedul.

     

    Na, de ha egy pasiban a gyengedseg szikraja sincs meg, az tuti, hogy nem szerelmes.

     

    Szerintem az ember alaptermeszete nem valtozik meg, akkor sem, ha marhara igyekszik. Ideig-oraig megy, aztan kibujik az igazi enje. Bar ha a zsak megtalalja a foltjat, akkor elofordulhat, hogy annyira szereti a masikat, hogy - de nem noszogatasra! - a jobbik enje jon elo.

     

    Az a baj ezzel, hogy sokan beletorodnek abba, ami/aki "jutott" nekik, tele vannak panasszal, de nem mernek valtoztatni, csungenek azon, akivel nem jo. Idopocsekolas. Meg a tokeletes is elszurkul, elromolhat, stb. Nem szabad/na megalkudni, csak mert felnek feladni a kapcsolatot.

     

    Az ember azert van/legyen egyutt a masikkal, mert jo vele, nem azert, hogy ne legyen egyedul.

     

    Mondom en ezt, tapasztalatbol. Mert bizony en is csinaltam ezt. Most meg mar sokra megyek a sok eszemmel

    Szoval lanyok, mas karan tanul az okos. Ha nyuglodes van, meg panaszaradat, lepes, indulj!

    előzmény:
    viki25 (140)
    2009-03-23  03:31
  10. 2009. március 23. 22:42159.
    Megcsalásra én sem lennék képes, nem is úgy értettem. Amúgy már lett volna rá lehetőségem, de én nem tennék a párommal ilyet, még akkor sem, ha néha megérdemelné, hogy egy kicsit ő is szenvedjen. Csak hátha megtetszik vki, akivel lenne értelme ismerkedni. Ez esetben már inkább ott tudnám hagyni végleg.
    előzmény:
    Lynne (158)
    2009-03-23  19:58
  11. 2009. március 23. 19:58158.

    Igazad van, és én is sokszor gondoltam rá hogy amint jön egy új pasi nem állok ellen a csábitásnak... de amikor adva volt a helyzet nem tettem meg.

    Azt hiszem túl "jó"vagyok, nem vagyok képes a megcsalásra a 2 pasi tartásra.

     

    Én 24 vagyok, ő 25.

    előzmény:
    .::::::. (156)
    2009-03-23  19:43
  12. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2009. március 23. 19:57157.
    Szia, sztem nem eleg pusztan csak kikacsintgatni a meglevo kapcsolatbol tobb okbol se. Ahhoz, hogy megfelelo tarsat talalj sztem kell egy kicsit egyedul is lenned, hogy ujbol megtalald onmagad, mert igy kapcsolatbol kikacsintva nagy a valoszinusege, hogy pont egy ugyanilyen tipusu pasi hodit majd el, tehat cseberbol vederbe fogsz esni. Ugyanakkor a tarsad fele sem teljesen fair, hogy ugyan eldontotted nem akarsz vele maradni, megsem engeded el ot. En mindenkeppen azt tanacsolom, hogy eloszor lepj, es utana keress mar fuggetlenul uj kapcsolatot.
    előzmény:
    .::::::. (155)
    2009-03-23  19:42
  13. 2009. március 23. 19:43156.
    Azt elfelejtettem megkérdezni: ti hány évesek vagytok?
    előzmény:
    Lynne (151)
    2009-03-23  17:31
  14. 2009. március 23. 19:42155.

    Azért egy kicsit megnyugtató hogy vannak sorstársaim! Másrészről meg sajnálom, hogy ti is szenvedtek egy önző pasi miatt.

    Egyébként teljesen egyetértek veled, hogy nem szabad körülugrálni. Programokat kell csinálni nélküle, nem kell hívogatni, ha hiányzik (mert inkább azért szenvedjünk, hogy nem halljuk a hangját, mint azért hogy felhívtuk kedvesen, erre ő bunkón viselkedik). Meg amit már írtam Kicsike222-nek is, hogy én nyitott vagyok új kapcsolat felé is, amint látok rá lehetőséget. Ezt amúgyis megérzik szerintem a pasik, és ha szeretnek, akkor tudni fogják, hogy változtatni kell. Persze megváltozni úgyse tudnak, de legalább kontrollálják magukat valamennyire, ha csak ideig-óráig is...

    előzmény:
    Lynne (150)
    2009-03-23  17:23
  15. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2009. március 23. 19:07154.

    Szia Kicsike!

     

    Szigoru ejnye-bejnye, mert kb egy honapja mar megbeszeltuk a "Megalazva" c topicodban, hogy vegervenyesen es visszavonhatatlanul lapatra ezzel a fiuval es sikerult is kidobnod.......

     

    Megis visszafogadtad?

     

    Nagyon drukkolok tovabbra is, hogy legyen boldog uj eleted!++++++

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  16. 2009. március 23. 18:51153.

    Az a vicces hogy ennek ellenére nincs túl sok balhé...

    Én ha fáradt vagyok akkor könnyen hisztizek, szerencsére neki elég türelme van, mondhatni extra türelmes.

     

    Mindeketten kényesek vagyunk a megjelenésünkre, tehát még nem volt olyanból balhé hogy mennyi ideig tart elkészülni stb.

     

    Egyébként érdekes hogy panaszkodom időnként hogy nem törödik talán eleget velem stb, ugyanakkor tudom magamról hogy nem vonzana egy olyan pasi aki lohol utánam, lesi a kivánságomat.

    Ideig-óráig tetszene, de hosszabb távon untatna...

    Ez talán a női mazochizmus, kell hogy küzdeni kelljen nekünk is és sajnos a másik jellemző hoyg szeretünk szenvedni...

     

    A jó nem kell, a rossztól meg kikészülünk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_649709 (152)
    2009-03-23  18:01
  17. Torolt_felhasznalo_649709
    Torolt_felhasznalo_649709
    2009. március 23. 18:01152.
    Atya Isten, az nem semmi lehet! Nem idegesit, hogy mindketten iranyitok es heves termeszetuek vagytok? Vagy pont ez az izgalmas benne?
    előzmény:
    Lynne (151)
    2009-03-23  17:31
  18. 2009. március 23. 17:31151.

    A párommal mindketten oroszlánok vagyunk....az összes rossz ,tipikus tulajdonsággal együt...

    Nahhh gondolhatjátok milyen hurrikánok szoktak lenni ha mi összecsapunk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. március 23. 17:23150.

    Sziasztok!!!

     

    Hihetelen mennyire hasonló problémáink vannak.

    Csak olvasom és olvasom és mintha én irtam volna a sorokat.

     

    Megdöbbentő... nem tudok többet irni róla, már mindent emlitettetek ami az én kapcsolatomban is problémaként jelen van ill. volt.

     

    Viszont nem biztos hogy azért ilyen mert nem szeret.

    Szeret, csak a családban ő volt a kedvenc, az első és neki az a természetes.

     

    Ha óvatosan megpróbálod "irányitgatni" akkor sikerül változtatni rajta.

     

    Én elkezdtem úgy viselkedni mint ő... nem kináltam, névnapon nem irtam már hajnalban smst, csak valamikor délután.

     

    Elkezdte érezni hogy talán már nem érdekel annyira (persze nehéz volt nagyon ezeket megtenni) és összekapta magát.

     

    Úgy gondolom egy próbát megér, 1-2 esélyt is ha nagy a szerelem, de utána már hallgassunk az eszünkre ha nincs változás.

     

    Sokkal rosszabb egy kapcsoltaban magányosnak lenni, mint egyedül lenni. 

    előzmény:
    .::::::. (132)
    2009-03-22  14:32
  20. 2009. március 23. 15:22149.

    szia !

     

    Szerintem nem fog megváltozni a párod!

     

    Minél több időt fogtok együtt tölteni annál önzőbb lesz. Ha neked így jó folytasd, de szerintem lehet hogy szünet kellene a kapcsolatban !!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  21. 2009. március 23. 13:46148.
    De önző is! Ne kíméld!
    előzmény:
    WinchEszter (146)
    2009-03-23  13:43
  22. Torolt_felhasznalo_666799
    Torolt_felhasznalo_666799
    2009. március 23. 13:43147.
    KÖSZÖNÖM HOGY LÉTEZEL!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    tobijano (139)
    2009-03-22  20:52
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 23. 13:43146.
    Ez a férfi nem önző. Ez a férfi nem szeret.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  24. Torolt_felhasznalo_666799
    Torolt_felhasznalo_666799
    2009. március 23. 13:42145.

    Kedves Kicsike!

     

    Sajnos éppen most ért véget egy kapcsolatom pont ebből kifolyólag és nem tudlak sok mindennel bíztatni.

    A történetem a következő, címszavakban:

    1, 500 km-re laktunk egymástól, kéthetente találkoztunk. Volt mikor ő jött volna, inkább rokonokat kellett meglátogatnunk, mert neki ez fontos. Hogy közben az én szüleimmel hogyan ismerik megy egymást, megismeri-e az én városom….nem érdekelte.

    2, Ha én nem költözöm vége.

    3, Közben bizonyos internetes oldalakon tovább ismerkedett, flörtölt, mondván, neki ez kell, kellenek az emberi kapcsolatok. (na de szexpartnerkereső?)

    4, Közös jövő: ő nem hajlandó költözni, még csak egy utcával odébb sem, marad a mama és a ház, amit felújít. És én? Az én álmaim? Már majdnem meggyőzött hogy ez az egyedüli megoldás, mert pénzünk nincs.

    5, Hitelfelvétel. Ő már nem tud, mert már van, persze nem értünk. Én meg csak az ő házára esetleg. Hát nem.

    6, Ajándékok. Mindig megleptem valamivel. Mindig igyekeztem örömet okozni. Nőnap? Az meg mi? Virág? Az minek? Csoki? Nesze, reggel vettem magamnak de nem ettem meg. ????????????

    7, Haverok? Fontosak a barátai. Én egyedül idegen városban ugyan miért nem barátkozok? Én viszont olyan életmódot folytatok, ami miatt ő nem találkozhat régi jó lány „ismerőseivel”, nem hívhatják lányok a múltjából (mind jófej csajJ). Tehát elzárom a külvilágtól. És én 500 km-re????

    8, Szex. Eleinte minden szuper, de egyre kevesebbszer akar együtt lenni? És az már nem szeretkezés hanem inkább szex? És az utóbbi időben már csak akkor ha rámászok? Mert ő fáradt. És gondjai vannak. És nekem nincs?

    Ó Csajok még számtalan jel volt, amit mindig gyorsan eltemettem magamban. Becsuktam a szemem és nem engedtem látnom. Ne hagyjátok magatokat! Nem mondom hogy rossz ember, csak nem én vagyok számára az igazi! Nem szerelmes! Egy ember, mikor szerelmes lesz, felad annyi mindent a másikért, amennyit csak bír. Persze megmaradnak elvek, de azért mégis alkalmazkodik. Lehet magyarázni a dolgokat, hogy de hát ő ilyen. Igen, lehet. De erre vágyunk????

    És még egy mondat: a jelek mindig ott vannak a kezdettől fogva!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csak észre kell venni és beismerni, tévedtünk, ez nem az amit akartam. Még ha fáj is.

    Kitartás mindenkinek és sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08

Címlap

top