Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elfenekeltem a gyerekem

Krisztimam
Létrehozva: 2007. szeptember 23. 21:32
Imádom a gyerekeimet, de ma a legnagyobb túlment azon amit egy szülő csak úgy elvisel, úgymond mosolyogva. Tudom, hogy fáradt volt, stb. De akkor is. Nem volt hajlandó lefeküdni. Lefektettem, jött azzal, hogy nem jó a takaró. Mondtam keress másikat ha akarsz, de le kell feküdnöd. Elkezdett hisztizni. Fél óra után felmentem, megmostam az arcát és újra lefektettem. Közben vendégeink voltak, ami igen ritka nálunk. Két mondatot nem tudtunk váltani tőle. Felébresztette a tesóit, állt a bál tőle az egész lakásban. Végre úgy nézett ki, hogy lefekszik. Két perc múlva jön azzal, hogy túlzottan becsuktam az ajtót, jöjjek fektessem le újra. Próbáltam szép szóval elmagyarázni, hogy az anya is ember és nem szeretne fel-le rohangálni, feküdj le szépen. Csak nem volt hajlandó. Újra nekiállt üvölteni, kicsi ( aki másik szobában alszik ) újra felébredt. No itt elszakadt a cérna és olyat tettem mint még soha. Felmentem és elfenekeltem. Most persze jön a lelkiismeretfurdalás. De talán én is ember vagyok.... Kövezzetek meg, vagy mondjátok el, mi a véleményetek.
  1. 2018. december 22. 13:09170.

    Nekem sosem jutott volna eszembe, hogy egy -  akár kislány -aki  valamely kolosszális rosszat tett  , és ELJÁR a szülő keze tehetetlen dühében - kétségbeesésében,   -   hogy annak  szexuális vonzata lehet....

    előzmény:
    Diolen Mobi (166)
    2018-12-12  14:25
  2. 2018. december 12. 14:52169.

    Itt csak te emlegettél kislányokkal kapcsolatos szexet, talán a te fejeddel van baj.

    előzmény:
    nemkeso (167)
    2018-12-12  14:50
  3. 2018. december 12. 14:50168.

    Nahat! hogy te milyen beteg vagy! Minden gondolatod kislanyokkal kapcsolatos szexre szoritkozik. Kezeltesd magad mielott dutyiban vegzed. Idiota

    előzmény:
    Diolen Mobi (166)
    2018-12-12  14:25
  4. 2018. december 12. 14:50167.

    Nahat! hogy te milyen beteg vagy! Minden gondolatod kislanyokkal kapcsolatos szexre szoritkozik. Kezeltesd magad mielott dutyiban vegzed. Idiota

    előzmény:
    Diolen Mobi (166)
    2018-12-12  14:25
  5. 2018. december 12. 14:25166.

    Kislányok fenekelésénél a szülőnek arra is gondolnia kell, hogy a fenekeléskor stimulálódhat a csiklója és ezért újra és újra kiprovokálhatja a verést, hogy élvezze az érzéki örömöket. Ez a későbbi mazochizmus alapja.

    előzmény:
    Hunti94 (163)
    2018-11-24  01:42
  6. 2018. november 24. 01:59165.

    :)

    előzmény:
    MOSÓMEDVE (130)
    2007-09-24  09:55
  7. 2018. november 24. 01:46164.

    Nekem egyszer szó nélkül átrollerezett az úttesten 


    -sajnos ot muszály volt jobban elvernem a seggét 

    előzmény:
    tittibaba (142)
    2007-09-24  10:43
  8. 2018. november 24. 01:42163.

    Nekem van egy 9 éves lányom


    Ha szemtelen vagy rosszat tesz ki szokott kapni a fenekére 

    előzmény:
    hexilein72 (154)
    2007-09-25  07:50
  9. 2018. november 24. 01:42162.

    Nekem van egy 9 éves lányom


    Ha szemtelen vagy rosszat tesz ki szokott kapni a fenekére 

    előzmény:
    hexilein72 (154)
    2007-09-25  07:50
  10. 2007. szeptember 25. 18:36161.
    Sziasztok!Szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod ,nálunk is előfordult már ilyen.Van úgy,hogy az ember fáradtabb,stb és elszakad a cérna! 
    előzmény:
    Krisztimam (1)
    2007-09-23  21:32
  11. Torolt_felhasznalo_807838
    Torolt_felhasznalo_807838
    2007. szeptember 25. 18:33160.
    Nem mondod!! És hol maradt a szörnyüséges lelki sérülés, amit az éjszakai terrortól szenvedett?? Biztos, majd később fog előjönni.
    előzmény:
    Krisztimam (146)
    2007-09-24  14:53
  12. Torolt_felhasznalo_807838
    Torolt_felhasznalo_807838
    2007. szeptember 25. 18:30159.
    "Pl. en ültem mar repülön(kb.havonta,ket havonta repülünk)megse okoskodnek a pilotanak,hogy mit hogyan..."

    Te meg vezetsz itt egy repülőt, amelyiknek lifegnek a szárnyai, és mikor az utasok egy része felhívja erre a figyelmed, akkor meg vagy sértődve, mondván, ha eddig elrepültél, akkor tovább is el fogsz repülni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972871 (136)
    2007-09-24  10:19
  13. Torolt_felhasznalo_670924
    Torolt_felhasznalo_670924
    2007. szeptember 25. 15:01158.

    Kriszti,

    ne törődj azzal, hogy ki hogyan vélekedik rólad, mert nem számít.

    Velem is kétszer előfordult, hogy rávertem az ötéves fiam fenekére, egyszer azért, mert a tiédhez hasonló szituáció fordult elő, egyszer azért, mert pofonvágott engem. hozzáteszem, hogy nálunk nem divat az agresszió, harmonikus kapcsolatban élünk, imádjuk a gyerekeinket.

    Utána mindkét alkalommal megbeszéltük az esetet és elismertem, hogy a verés butaság stb és hogy egy anyának is lehet rossz napja, meg egy gyereknek is, és hogy a jövőben nem így fogjuk megoldani a problémáinkat. Nem lesz lelki sérült, viszont tudja, hogy mindkétszer túllépte a határt és azt is tudja, hogy nem az agresszió a konfliktuskezelés eszköze.

    Örülök, hogy lelkiismeretfurdalásod volt, mert nekem is az volt, és megalázónak, ugyanakkor teljesen jogosnak éreztem, hogy elszakadt a cérna.

    Azt nevetségesnek tartom, hogy olyan hozzászólók ítélkeznek, akiknek nincs gyereknevelési tapasztalata.

    előzmény:
    Krisztimam (147)
    2007-09-24  19:32
  14. 2007. szeptember 25. 14:30157.
    Hallgattam már én is felnőttek beszélgetéseit, sőt, azt is megtudtam, h egy barát gyereke örökbefogadott és nekem miért nem jutott ilyesmi eszembe?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397903 (111)
    2007-09-24  04:24
  15. 2007. szeptember 25. 14:20156.
    Nálunk pedig hasonlóképpen volt, mint 2.tohony@-nál, jöttek a család barátai, hozták a gyerekeket és nem a szülők beszélgetéseivel voltunk elfoglalva, hanem egymással. És nem rohangásztunk hajnali kettőig, mert úgyse tudtunk ébren maradni olyan sokáig.
    Nem olyan vészes ez, apa-anya vendége pedig a haverom apja-anyja volt és jó viszonyom volt a felnőttekkel is.
    Most meg ha buli van, apám-anyám lazán odamegy, mert minden baráttal és haverral jóban vannak. Nem zavarnak, tapintatosak és érdeklődőek is egyszerre, jól csinálják.
    előzmény:
    HataMari (52)
    2007-09-23  23:06
  16. 2007. szeptember 25. 11:33155.

    végigolvastam mindent, de én ismerem Krisztit...  és mintapélda előttem!!!
    elhiszem, hogy elszakadt a cérna, csodálkozom ,hogy most először...  
    nem tudom, hogy ez volt-e a legjobb megoldás, de szerintem a nagyfiúval ma meg tudjátok beszélni a dolgot és megnyugszotok.

    ami elsőre eszembe jutott, az ovis társak közt van egy 6 gyermekes anyuka és ő mondta, hogy bizony néha egy jól elhelyezett pofon/popsira ütés szükséges az élethez. 

    persze nem mondom, hogy könnyű utána a lelkünk, de bizony ilyesmi előfordul...  

     

    előzmény:
    Krisztimam (1)
    2007-09-23  21:32
  17. 2007. szeptember 25. 07:50154.
    Jol tetted!
    Neha az enyemek is kapnak, persze nem ugy, hogy TENYLEG fajjon nekik, de azert erezzek. Es föleg azt erezzek, hogy tulleptek egy bizonyos hatart. Sztem egy kis popora csapas neha nagyon is hatasos tud lenni.
    előzmény:
    Krisztimam (1)
    2007-09-23  21:32
  18. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2007. szeptember 25. 07:47153.

    Jo eg, minden tiszteletem a tied es a ferjede! Fantasztikus emberek lehettek en soha nem lennek kepes ekkora teher viselesere. Iszonyu nehez lehet fogyatekos gyerekeket nevelni, kivanok sok kitartast es erot nektek a tovabbiakban is.

    Egy pillanatig se aggodj amit leirtal annka a megvialgitasaban meg inkabb csoda hogy csak most csaptal oda es eddig nem.

    Vigyazz magadra es probalj meg picit pihenni 

    előzmény:
    Krisztimam (148)
    2007-09-24  19:37
  19. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2007. szeptember 25. 07:31152.

       

    Na ezert nincsenek gyerekes barataink mert keptelenseg a legtobb helyen ket mondatot vegig beszelni. Akkor meg mire az egesz.

    Azert erdekes hogy amikor az en gyerekem kicsi volt es egy szobaban laktunk! tudtunk beszelgetni tvt nezni es a gyerek meg aludt a heverojen az elkeritett sarokban. Akkor miert lehetett ezt megcsinalni ma miert nem? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371366 (75)
    2007-09-24  00:13
  20. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2007. szeptember 25. 07:23151.

    aZ anyanak meg az apanak is van neha joga es ohajtasa arra hogy ne csask szulok legyenek hanem uram bocsa  felnottkent kicsit beszelgethessenek a vendegeikkel, ami ahogy a topicindito irta nem minden napos dolog naluk.

    Egy 7 eves gyerek mar nem olyan kicsi hogy miutan TOBBSZOR az anyja lefektette ne legyen kepes megerteni hogyalvasido van es ne hisztizzen , ne verje fel a kisebb testveret is.

    Nalam mar joval elobb elszakadt volna a cerna. A gyerek nem hal bele legalabb megtanulja hogy vannak hatarok amiket be kell tartani.

    Mondanek egy morbid peldat. Kb. 2 eve egy temetesen voltam ahol a9 eves kislany nekiallt hangosan uvoltozni hogy o itt unatkozik es azonnal menjenek haza. Szegeny szulei azt hittem elsullyednek a szegyentol. Aztan anyuka kivitte a kislanyt bucsuztatorol es igencsak megrakta a mosdoban. Amikor visszajottek a gyerek szo nelkul vegigulte a kb. 40 percet es senkinek nem jutott eszeb e hogy a mama valami rosszat tett , hanem a jelenlevo kb 70 ember nagyjabol egyetertett abban hogy a mai gyerekek  azt hiszik hogy nekik mindent lehet es igen elcsodalkoznak ha esetleg ilyenre kerul a sor, pedig a szulo is ember es vannak helyzetek amiken egyszeruen maskent nem tud urra lenni az ember.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972871 (66)
    2007-09-23  23:36
  21. 2007. szeptember 24. 22:39150.
    Ne legyen semmi gondod ebbol. A pszichologia is azt mondja, hogy neha, megengedett az odacsapas, ha mar semmi mas nem hasznal. Es ha ez agyerek erdekeben van. Marpedig itt ez tortent. A gyerek nyughatatlan volt, nem tudott mit kezdeni magaval. Eszhez kellett teriteni, ami egy cspasra meg is oldodott. Tudja azt o is, hogy rosszat csinalt, es megerdemelte, hiszen szo nelul kert bocsnatot. Kiderul, hogy nem minden napos ez nalad, sot, csak nagyon ritkan, talan eloszor fordult elo. Legy nyugodt, jol cselekedtel. Hiszen a gyerekedrol van szo. Na nehogy agyerek iranyitson mar minket. Mire felno, igenis meg kell tanulnia, tudnia kell dolgokat. Mert ha mar felnott, keso. Sajnos, nem mindig megy szep szoval. En kibaltam. Az talan kulonb? De aki gyereket igazan nevel,az bizony nagyon kemeny munka. Es mi sem vagyunk tokeletesek. De egy makarenkoi pofon meg senkinek sem artott, sot hasznalt. Csak a megfelelo idoben kell, hogy elcsattanjek. es el kell, hogy csattanjek. Ha nem erti meg. S
    előzmény:
    Krisztimam (1)
    2007-09-23  21:32
  22. Torolt_felhasznalo_397903
    Torolt_felhasznalo_397903
    2007. szeptember 24. 22:07149.
    Le a kalappal elotted, nem lehet semmi negy gyereket, raadasul magatartaszavaros gyereket nevelni. Egyaltalan nem itellek el, ha neha kiborul a bili, es ahogyan irtad te is ember vagy! Ne erezd magad rosszul azok miatt akik itt okoskodnak, elitelnek, mert meglegyintetted a gyereked, aki raadasul le is csillapodott ettol, sot elaludt, SOT, bocsanatot kert masnap. Biztos vagyok benne, hogy ilyen nem fog surun elofordulni, viszont neha igen, es akkor te tudni fogod, hogy hogyan billentsd helyre. Kulonben is minden gyerek kulonbozo, te meg tudod, hogy hogyan kell banni a tieddel, mert te vagy az anyja, es ez azt jelenti, hogy csak a legjobbat akarod neki, meg ha neha az extrem megoldast is kell, hogy valaszd. Leirasod alapjan nagyon jo anyuka lehetsz, es kitartast, egeszseget, boldogsagot kivanok nektek ! 
    előzmény:
    Krisztimam (148)
    2007-09-24  19:37
  23. 2007. szeptember 24. 19:37148.

    folyt köv

    kifolyólag erősen hospitalizált, ami igen súlyos pszichés gondokat okoz nála. Többször megpróbálta már felgyújtani a lakást, volt, hogy éjjel felkelt és egy kiló tápsztert szórt szét a padlószőnyegen ( az 2 teljes doboz ), volt, hogy mindent befestett anyukám körömlakkjával ( szintén éjszaka ) , volt, hogy a mosogatógépből kivette a kést és azzal rohangált. Van, hogy "csak" üvöltve rihan fel-alá a lakásban. És van, hogy egy kis tündér.  

    Mindet imádom egyformán. Mindent elviselek, edzett szülő vagyok. A férjem csodálatos ember, abszolút részt vesz a gyereknevelében. Nem verem őket, hanem eljárunk együtt sokfelé, sokat foglalkozom velük. És mielőtt most azt mondjátok, hogy menjek pihenni, mert ebbe diliztem bele, a szüleim is csodálatos emberek és hozzásegítenek, hogy néha a gyerekek nélkül eljussunk valahova. De volt, hogy azt mondtuk, hogy inkább visszük valamelyiket ( legfeljebb nem mind a 4et ), mert ezért élünk. Nem azért szültem őket, hogy letudjam mint feladatot. Azért nem szokás 4 gyereket szülni.

    előzmény:
    Krisztimam (147)
    2007-09-24  19:32
  24. 2007. szeptember 24. 19:32147.

    Miből gondolod, hogy eddig nem foglalkoztunk ezzel? Egyszerűen tegnap valamiért hisztizett ezen.

    Szóval a gyerekkel meg lett előre beszélve, hogy fél órával tovább maradhat, de másnap iskola, ezért utána le kell feküdni. Lehet, hogy ezt nem lett volna szabad, mert így már túl fáradt volt. Nem lett lerázva, ugyanúgy fektettem le mint bármikor máskor.

    HataMari!
    Ez a kölök igenis találkozott már ilyen szituval máskor is, nem csinált belőle balhét.

    Cassopeia!
    Ezt el lehet ám mondani úgy is, hogy a gyerek azt megértse. Gondolod 4 gyereket nem úgy vállaltam, hogy érdemes? Nézz bele pár topikomba, hozzászólásomba. Mindenem a 4 gyerekem. Ugyanakkor tényleg nagyon ritka, hogy valaki jön hozzánk és amikor itt azt mondom, hogy a szülő is ember, akkor úgy értem, hogy nem egy 24 órában alkalmazott bohóc. Egy 7,5 évessel meg lehet beszélni az ilyet. Vele valamiért tegnap nem lehetett. Lehet, hogy pont amiatt ami miatt nálam is hamarabb szakadt el a cérna. Talán a Hold állása, meg a frontok, vagy Isten tudja mi.

    HataMari!
    Ahogy írtam tegnap, elmentem lefeküdni, a férjről a kényes kérdés néhány hsz-el odébb megválaszolva. Azért nem kellene valakiről így beszélni.

    2.tohony@
    Mi együtt megyünk nyaralni, kirándulni, síelni, uszodába, strandra, biciklizni és még millió helyre.

    A gyerek 7,5 éves és 4 hónapos kora óta egyedül alszik el. Van mese, összebújás, beszélgetés, de utána egyedül fekszik be az ágyába. Tehát nem volt kivételes a tegnapi nap. Bár biztosan nagy hibát követek el, hogy a gyereket így szoktattam. Biztosan az az ideális ha velem alszik egész éjjel és a fenekembe is belebújik. Igaz jó nagy ágvy kéne, hogy mind a négy velünk alhasson.  

    Meg vagyok döbbenve, hogy úgy, hogy nincs infótok a dolgokról, milyen szinten tudtok szídni valakit. És ahogy ezt elnbézem nem is egy-két ember gyerek nélkül teszi ezt. Kiváncsi leszek milyen szülő lesz belőlük.

    Redbull!
    Nem arról volt szó, hogy egyszerűen nem aludt. Hisztizett. Iszonyatosan. És tudod arra jó volt ez, hogy kizökkentette a hisztiből és azonnal elaludt. Tudod egyszer egy számomra nagyon megrázó eseménynél elkezdtem hisztizni. Felnőtt voltam, de kiborultam. Közben intézkedni kellett volna. És mindenki vigasztalni próbált amitől mégjobban kiborultam. Valaki vette a bátorságot, megfogta a vállamat, kicsit megrázott és üvöltve közölte, hogy hagyjam már abba és a megoldással foglalkozzak. Azonnal magamhoz tértem.Máig hálás vagyok neki.

    A gyereknek azért kellett lefeküdni, mert másnap korán kel, mert iskolába megy. Szombaton nem lett volna gond ha fennmarad.

    Liandra!
    Nem idegen volt, hanem az unokatestvérem. Mielőtt itélkedsz tisztázd a dolgokat!

    Poengirl75!
    Nem sokalltam be semmitől, sőt megvan a kikapcsolódás is és ruhát is vettem magamnak. Ahogy ez eddig nem volt rendszer, ez után sem lesz. Azt hiszem nem csináltam hülyeséget, a gyerek elaludt tőle, megnyugodott  és el tudott aludni. Előtte már az sem jutott be a kis fejecskéjébe amit mondtam.  Te hol élsz? Add be bölcsibe délelőtt, hogy sétálgathass. Akkor is nehezen feszik fel, ha dolgozik a szülő.

    Szabadság!
    Megnyugtatlak, a kezemmel csináltam és nem erősen.

     

    Mindenkit megnyugtatok, a gyermeket nem durván elvertem, szeretem és nem tehernek tartom. Akit érdekel az életem az a topikjaimban sokat tudhat meg rólam. Azért dióhéjban - csak, hogy azok akik ismeretlenül szídtak egy kicsit elgondolkozzanak, hogy vajon a saját és az én életem összehasonlítható -e - leírom magunkról a lényeget:
    4 gyermek: 7,5 ; 6,5 ; 2*3,5 évesek. A kicsik sérülten születtek, az egyiket 12-szer műtötték 1,5 év alatt, ő rendbejött, a másik "csak" beszédfogyatékos. Aki nevelt ilyen gyereket az tudja milyen, aki nem annak nem kívánom. 6,5 éves fiam súlyosan figyelemzavaros, magatartászavaros és mivel immunhiányos, ebből ki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top