Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Utálom az anyósom!

baba_baby
Létrehozva: 2006. július 10. 22:34

Huuu akik naon naon nem szeretik az anyósuk azoknak ebben a topikban a helyük . . .

Én egyszerűen ki nem állhatom!

  1. 2017. október 27. 21:27181.

    Ebben csak az a baj,hogy akik elfelejtik,mennyi aldozatott lemondast hoztak ertuk a szuleik,ugynezt kapjak vissza  a sajat gyerekeiktol,szomoru,,,  

    előzmény:
    castaneasativa46 (176)
    2017-03-18  21:12
  2. 2017. október 27. 11:27180.

    Mivel nekem nem az első házasságom, többes számban kell hogy véleményt mondjak, de rövid leszek.


    Soha nem utáltam egyiket sem,ők sem engem,mindíg nagyon jól kijöttűnk.Másképpen szántam írni, de az már dicsekedésnek számítana, tehát jobb így.2 ember között a kapcsolat 2 emberen múlik.

    előzmény:
    kacagó11 (179)
    2017-10-26  23:10
  3. 2017. október 26. 23:10179.

    .

  4. 2017. október 26. 14:46178.
    Destruktív rokoni kapcsolatok – anyós-após problémák

    A linken található cikkemben részletesen foglalkozom a mérgező anyósok és apósok témakörével. Hátha segít valakinek... :-)

  5. 2017. március 19. 14:17177.

    Persze. Ha a nagy kozeledes nem is jon el, legalabb megertjuk, elfogadjuk ot olyannak, amilyen. Aztan, ha teljesen masmilyen, beken is lehet hagyni nyugodt lelekkel. Ha meg van valami kozos, hat az mar maga nyert ugy. Az ilyesmi megkozelites tulajdonkeppen azon segit, aki megprobalja. Mindenkeppen megnyugszik a lelke. Es tovabb tud lepni gyulolkodes nelkul. Kozben a masikkal is jot teszunk szerencses esetben.

    előzmény:
    castaneasativa46 (176)
    2017-03-18  21:12
  6. 2017. március 18. 21:12176.

    Igen, persze ahhoz, hogy valakit megkedveljünk, valami közös érdeklődési kör, hobby, személyes szimpátia stb. kell. Az, hogy Te meg akarod ismerni azt, akit amúgy ki nem állhatsz, szerintem dicséretes, mert jelzi a jó szándékot.


    Szülők - főként mamák - gyakran panaszkodnak arra, hogy gyermekük, akik gyermekként partnereik voltak, felnőttként nem kedvelik a saját anyjukat, apjukat. A szülők elfelejtik, hogy a gyermekük már felnőtt, önálló egója, akarata, érdeklődési köre van. Ha ebbe a mama,papa nem fér bele, bizony eltávolodnak egymástól. 


    Egyetértek veled. Érdemes megpróbálni a közeledést mindenképpen.

    előzmény:
    Sissi52 (174)
    2017-03-15  12:21
  7. 2017. március 15. 12:45175.

    Annyira örülnék neki, ha legalább egyszer olvasnék tőled értelmes, használható gondolatot!


    A hozzászólásaidat átjárja a butaság, gyűlölet, semmitmondás művészete.

    előzmény:
    Sissi52 (174)
    2017-03-15  12:21
  8. 2017. március 15. 12:21174.

    Hat ja, nekem is az a modszerem, ha valakit ki nem allhatok, meg akarom ismerni ot. Az esely megvan arra, hogy esetleg meg is kedveli az ember az illetot, legritkabb esetben meg is szeretheti. De valami visszataszito valos ok, vagy urugy csak volt az ellenszenvre. Persze, ez a megkedveles csupan akkor mukodik, ha az illeto is benne van es nem all ellen. Ha sikerul valamennyire enyhiteni a dolgon, nyert ugy. Garancia nincs ra, de igen, erdemes megprobalni mindenkeppen.

    előzmény:
    beatrixx (173)
    2017-03-13  21:09
  9. 2017. március 13. 21:09173.

    Köszönöm a tanácsokat!


     


    Megpróbáltam egy kicsit átértékelni kettőnk kapcsolatát és sokat segített már most is. Próbáltam egy kicsit kedvesebb is lenni. Főztem neki kávét meg ilyen apróságok. Illetve sokat beszélgettünk.


    Kikértem a véleményét egykét témában és sokat mesélt régebbi dolgokról. És meg is lepődtem, de nem volt annyira szörnyű, mint elsőre vártam. :D


    Szóval lehet rendben leszünk így. Meglátjuk. Majd mesélek még pár hét múlva. Addig meg igyekszem minél türelmesebb lenni én is. :)

    előzmény:
    Nikita 666 (171)
    2017-03-09  15:33
  10. 2017. március 12. 19:33172.

    Ez a jo az enelce café topikjaiban, hogy sok hozzaszolas utan akinek baja van, ugyanoda kanyarodik vissza.


    Anyosodrol pl hosszu evek alatt kiderult, hogy a kezebe adott keszpenz, es te itt mar 200 ezrekrol beszelsz, szoval kifolyik a kezebol a Dariusz kincse is. Es a vegen jossz a vilagmegvalto otleteddel, hogy keszpenzt adsz havonta az anyosodnak, ossza be maganak. Most majd kozel a 90-hez fogja ezt elkezdeni.

    előzmény:
    NONAME (162)
    2017-03-08  17:48
  11. 2017. március 9. 15:33171.

    Ha beleszól, az annak a jele hogy a saját fontosságát szeretné megtartani, mivel idősebb, úgy gondolja hogy okosabb.


    Ezt kivédheted azzal, hogy némely dologban tanácsot kérsz tőle, főzésnél bárminél, még akkor is ha tudod az adott dolgot.


    A másik, hogy megmutatod neki a régi fényképeidet, a családodról, és megkéred hogy ő is mutasson, meséltesd. Ahogyan mesél, előjönnek az emlékei, és sok mindent meg fogsz tudni róla, amire nem is gondoltál. Meséltesd a férjedről is, milyen gyerek volt, mit szeretett csinálni, mi volt a kedvenc játéka ésatöbbi. Az őszinte érdeklődéssel közelebb kerülsz hozzá, mint egy közös programmal, az majd csak ez után jöhet. Közös vásárlás, és olyankor figyeld meg mi a kedvenc színe, anyaga, mit szeret olvasni, milyen zenéket kedvel. Tehát, ismerd meg.


    A poénkodás is csak ezután javasolt, a poénkodás után pedig már te szabhatod meg a feltételeket, határokat, hogy meddig mehet el. De ez mind idő, hónapok, pár év.


    A konyhába nyugodtan menj amikor ott van, és ha csöndben van akkor kérdezz, beszélj, és beszélj. Mivel az ő lakása, kérdezd meg hogy jó helyre pakolod-e a dolgokat, kérdezd meg mit tudsz segíteni...


    Nem félni kell az anyósoktól, hanem együttműködni velük, ők tulajdonképpen jót akarnak a fiaiknak. A hallgatag természet mögött pedig igen sokszor érzékeny lélek lakozik. Nézd meg a csillagjegyét anyósként, ez is segít.


    Akadnak hárpia és alattomos anyósok, ez igaz. De szerencsére sok nő van, aki nem ilyen, csak nehezen fogadja a tulajdonképpeni betolakodót. Idegen vér vagy a családjában, bizonyítanod kell azt, hogy kiérdemled a ragaszkodását, szeretetét. Tudat alatt minden anyában benne van, hogy a menye által megy tovább a vérvonal. És ne feledd, a férfi ahogyan bánik az édesanyjával, úgy bánik a felségével is. Ha hallgat rá dolgokban, és időnként igazad ad neki ellenedben, ennek örülj, mert te ugyanezt meg fogod kapni.

    előzmény:
    beatrixx (167)
    2017-03-08  19:46
  12. 2017. március 8. 23:12170.

    Teljesen ratok szoktak. Koltik a penzt esz nelkul. Csak egy pityerges, es maris dol a penz. Ha meg is tehetitek, akkor sem lehetne szabad, hogy kihasnaljanak benneteket. Ezert kell leulni, elmenni hozzajuk, es eloszedni minden szamlat, mi mibe kerul. A tobbi penzt meg osszak be. Ha felzabaljak, elpocsekoljak ido elott, akkor honap vegen majd lesnek. En mar mondtam, se ehenhalni, se megfagyni nem hagynam oket, ha nekik nem telik ra, de hulyet csinalni magambol sem hagynek.


    Nos, a ferjednek mennyi ideje van orajuk, meg mennyi terad? Kivel is hazasodott? Szoktassa magat, hogy egyszer nem veszi fel, ha csorog ill, szoljon anyucikanak, hogy holnap ne hivjon, majd holnaputan vagy azutan. Utkozben a kocsiban telefonalni az veszelyes. Mi a francot beszelnek megis, ha a lenyegrol soha egy szo sem esik?


    Itt ha egy honapig nem fizetsz, kotik kifele az aramot, es kuldenek a kollection agency-hez, azaz rateszik a fizudra, a nyugdijara, vagy barmit kap. Vagy a hazara, de az neki nincs. Autoja, barmijet elarvereznek. Jol teszik.

    előzmény:
    NONAME (149)
    2017-03-08  14:05
  13. 2017. március 8. 22:55169.

    Ez egy ordogi kor, es ezt lapatyolgatassal nem lehet megoldani, csak nagyon szigoru, kemeny, korrekt valtoztatassal.

    előzmény:
    NONAME (163)
    2017-03-08  17:52
  14. 2017. március 8. 22:53168.

    En azt szolom, hogy en nem adnek anyosnak a kezebe egyetlen filler keszpenzt sem. Mert el fog szallni, es ti veszitek majd a tuzelot. Inkabb tegyetek ti felre azt a penzt es fizesstek ki annak majd, aki arulja a tuzelot. Mellesleg akkor adnek, kiszamolnam, hogy van-e nekik kettejuknek penzuk tuzelore. Ha van, egy fillert sem. Miert? Ti lopjatok vagy csinaljatok a penzt?


    Es te szuleid? O k mit kapnak? egy fraszt?


    En nem bizom ebbe anagy oszinte kirohanasban, amita ferjedtol varsz. Eddig is sumakolt, most mit varsz? Ha ez igy megy tovabb, ugyis rossz vege lesz. Egy beszelgetestol azt hiszed, megvaltozik? Talan egy ultimatumtol, de lehet attol is csupan addig, amig ujra nyeregben erzi magat. Es anyos mitol valtozna? Ha eddig elfolyt a kezebol a penz, most majd beoszto lesz? Egy turot. Majd elbogi magat es ontitek a zsugat. Jo taktika, akit hulyere lehet venni.


    Ha occs hulye, tessen elovenni egy szamlat, azon rajta van a szamlaszam, anyos mondja be a telefonba a nagy telefonduma kozepette. Masrest fel is lehet hivni az aramszolgaltatot.


    Szoval tisztazaskeppen elso vazlatpont, mennyi penz megy be hozzajuk, es ami kimegy, pontosan hova, mire megy.

    előzmény:
    NONAME (159)
    2017-03-08  17:07
  15. 2017. március 8. 19:46167.

    Ez amúgy nem rossz tanács. Lehet meg kéne próbálnom nekem is kicsit másképp állni a kapcsolatunkhoz. Sosem próbáltam meg vele poénkodni. Valahogy olyan volt a szememben, mint egy szigorú anyuka. Csak az anyai szeretet nélkül. Meg igazából az a baj, hogy beleszól mindenbe. :/


    Sajos a férjem is érzi a feszkót és egymással hálistennek nem veszekszünk emiatt, de ugye arra nincs lehetőségünk egyelőre, hogy máshova költözzön a mama. (Miénk a ház amúgy.) Szóval valahogy mindenképpen házon belül kell megoldanunk a dolgot.


     


    Már arra is gondoltam, hogy megpróbálok vele valami közös programot csinálni, hátha rájövünk, hogy van bennünk bármi közös. :D Színházba elvinném vagy ilyesmi. Neki sem lehet jó egész nap itthon ülni.

    előzmény:
    Nikita 666 (125)
    2017-03-07  22:52
  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. március 8. 19:40166.

    Te is csak itt perlekedsz az anyósodra, már ha igaz amiket írsz.


    Miért nem mentek le hozzájuk és egy az egybe tisztába tennétek a megoldandó problémákat?


     

    előzmény:
    NONAME (159)
    2017-03-08  17:07
  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. március 8. 19:36165.

    Ezt már megint honnan szoptad? Apádnál jártál???????


    Kitört belőled  megint a részeges mocskos szájú almaboros harangocka.

    előzmény:
    buksi80 (118)
    2017-03-07  21:48
  18. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 8. 17:57164.

    Ugy legyen! Majd referalj, hogy ment:)


    (En mar attol folrobbannek, hogy 'dobjatok mar egy tizest' csak ugy mellesleg....)

    előzmény:
    NONAME (163)
    2017-03-08  17:52
  19. 2017. március 8. 17:52163.

    Ha lesz ra fogado-es egyuttmukodokeszseg, akkor jo az otlet szerintem.

    idézet:
    paradicsom07 (161)
    2017-03-08 17:33:10

    A ferjem biztosan jó ötletnek fogja tartani,mert azert őt is mindig feldühíti amikor küldeni kell pénzt,csak az anyjának ezt már nem mutatja.Ugy gondolom az anyósnak más választása nem nagyon lesz,talán kenytelen lesz így beosztani a pénzét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (161)
    2017-03-08  17:33
  20. 2017. március 8. 17:48162.

    Igen, csak azt dontheted el, hogy toleralod vagy nem. (Voltam hasonlo elethelyzetben, en nem toleraltam, de az enyem kevesbe volt osszetett, a tied nagyon az. Gyerekek, penzugyek, mentalis zavarok....) Es sajna csak rosszabbodni fog a helyzet, mert anyos az oregedessel csak rolani fog, teso sem ugy tunik, hogy az onallosodas fele halad, a te turokepesseged peedig romlani fog. Tenyleg nem huhogni akarok, csak en se latom, hogy ez melyik ponton javulhatna. Meg ha anyos meghal, akkor is ott van teso.


    Egy valamit nem ertek. Miert adtok a kezukbe penzt? Ha pl van aram tartozasuk, miert ne egyenesen az aramszolgaltatonak utaljatok? (azzal a kitetellel, hogy bocs, de ez volt az utolso, nekunk sincs tobb.)


     

    idézet:
    paradicsom07 (160)
    2017-03-08 17:28:42

    Az áramtartozasrol a csekket én fizettem be a 150.000 -et,mert hoztak magukkal amikor elhoztuk őket hozzánk.A legutóbbi 65.000-et azt mondtuk nekik hogy atutaljuk mi az emasznak,mondják a számlaszámot,erre tesó elkezd diktálni valami baromságot.Mondom neki ez nem számlaszám,azt mondja,hogy ő azt nem tudja neki a fazon aki kikötötte az áramot azt mondta ezt írják be a csekk közlemény rovatába.Mondom neki hogy akkor ez azonosító csak,de milyen számlaszamra kellene utalni? Hat ő azt nem tudja,csak hogy postai csekken az émasz címére kell feladni.Szóval eddig jutottunk.


    Nem huhogsz,csak a véleményedet írod,amit köszönök :) Azert jó ez,hogy írtok nekem mert így kívűlről is meglatom hogy néz ki ez az egesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (160)
    2017-03-08  17:28
  21. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 8. 17:33161.

    Ha lesz ra fogado-es egyuttmukodokeszseg, akkor jo az otlet szerintem.

    előzmény:
    NONAME (159)
    2017-03-08  17:07
  22. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 8. 17:28160.

    Igen, csak azt dontheted el, hogy toleralod vagy nem. (Voltam hasonlo elethelyzetben, en nem toleraltam, de az enyem kevesbe volt osszetett, a tied nagyon az. Gyerekek, penzugyek, mentalis zavarok....) Es sajna csak rosszabbodni fog a helyzet, mert anyos az oregedessel csak rolani fog, teso sem ugy tunik, hogy az onallosodas fele halad, a te turokepesseged peedig romlani fog. Tenyleg nem huhogni akarok, csak en se latom, hogy ez melyik ponton javulhatna. Meg ha anyos meghal, akkor is ott van teso.


    Egy valamit nem ertek. Miert adtok a kezukbe penzt? Ha pl van aram tartozasuk, miert ne egyenesen az aramszolgaltatonak utaljatok? (azzal a kitetellel, hogy bocs, de ez volt az utolso, nekunk sincs tobb.)


     

    előzmény:
    NONAME (153)
    2017-03-08  14:34
  23. 2017. március 8. 17:07159.

    Sushi a férjed elmélete korrekt :) 


    Ház:albérlet.Nincs saját házuk.


    Közelebb költözés:Nekem erröl az jut eszembe,amikor a bátyó 1x elköltözött egy nőhöz a faluba.Az anyósom mártír hangon mesélte a férjemnek,hogy nem megy be minden nap munka után hozzájuk (akkor még após élt)A ferjem mondja nekem,hogy nem is érti hogy lehet ilyen a bátyja,hogy nem képes napont beugrani 10 percre az anyjáékhoz.Mondtam neki hogy ugye viccel? Miert kellene minden nap hazamennie a szülőkhöz??? Kérdeztem tőle hogy ő is minden este először az anyjáekhoz menne meló után? Akkor mondta nekem hogy igazam van ő sem tenné.De az anyjának valahogy mégsem merte azt mondani,hogy ugyanmár anyu,hagyd a Dávidékat hagy éljék az életüket.


    Szóval kb eltudom képzelni mi lenne ha közelebb laknának.Bár most amúgyis vöröset látok anyóstól a multkori eset miatt,úgyhogy lehet ezért kell kb sikítanom az ötlettől.


    Gondolkodtam a pénzzel kapcsolatban és azt hiszem kitaláltam egy megoldást.Leülni anyóssal (a férjem ,mert én úgy gondoltam teljesen megszakítom a kommunikációt vele) elmondani neki,hogy minden hónapban küldünk 15.000-20.000 ft-ot.Ha ezt minden hónapban félrerakja,akkor ebből kijön a téli fűtésének az ára (mert ugye ez a nagy buktató,mert ha mi nem fizetjük akkor nem tud fát venni ha nincs fája villanymelegítőt használ és elszáll a villanyszámla).De.Mi pluszban nem adunk több pénzt.Mert nem ledz rá oka,hogy kérjen.Csak abban az esetben ha nem rakja félre,de mivel ezzel a feltétellel küldjük havi szinten,és elfogadja hogy ezen felül nem kérhet,talán működni fog.


    A másik,hogy hetvégen este leültetem a férjem és megmondom neki,hogy beszélgessünk,vagyis hogy azt szeretném ha ő beszélne,mert megszeretném érteni őt,hogy megtudjam érteni mit miért is csinál,mert ez fontos dolog a kettőnk jövője miatt.Aztán kerdezgetem az anyjához fűződő érzelmeiről,kiderítem mitől tart,mi lesz ha mondjuk ellentmond az anyjának.Aztán ha valami olyan jön ki belőle megpróbálok vele beszélni erről hogy ez mennyire normális egy felnőtt embertől.Ha mas nem sül ki belőle,legalább annyit megtudok,hogy kb mire számítsak a jövőben.


    Mit szóltok?


     

  24. 2017. március 8. 15:33158.

    Ez ugy valoban gonoszul hangzik, neha megis csak ez a megoldas. Ha olyan nagy a tavolsag, hogy egy ellenörzes mashogy nem oldhato meg, akkor ez a vege. Es nagyon ugy tünik, hogy anyos mar ellenörizni kell. 


    Ha joindulatu vagyok, azt kezdödö demencia, hogy nem tudja mi hova megy el, nem tudja kezeli a penzt stb. Ez is borzaszto dolog, de akar sokaig is el lehet eledegelni ilyen ellenörzes alatt.


    Ha rosszindulatu vagyok, akkor anyos csak merhetetlenül önzö, tan valami miatt a fiat zsarolja, hogy miatta van ilyen helyzetben, akkor pedig "ra lehet ijeszteni" a javaslattal.


    Ha ez igy mind igaz, ahogy olvastuk sz.. ez igy is, meg  ugy is.


    A masik amit irtal a gyerekek miatt: öket a ferj tudta, es igy vette el a feleseget, anyos pedig szepen lassan alakitotta ilyenre a helyzetet.


    Teny: en ne maradnek. A gyerekeimet el tudom tartani, akkor nincs szüksegem meg egy problemaforrasra.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (157)
    2017-03-08  14:58

Címlap

top