Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2022. július 6. 08:2182755.

    Szia Sheriff!
    Azért sajnálhatod, hogy nem vagy a FB-on, mert ott sokkal több mindent lehet csinálni. Itt elrontottak mindent ami volt. Itt is volt privát levelezés, de amikor újítottak, szép lassan minden eltűnt. Persze könnyű ezt a FB-ra fogni, hogy azért nem lett itt jobb, mert ott.......

    Én is kívánok neked sok jót, szépet az életben. 

    előzmény:
    Sheriff-3 (82748)
    2022-07-03  15:32
  2. 2022. július 4. 04:2182754.

    Óóóóó, bocsánat, akkor félreértettem, vendégem is van, meg ide is gyorsan benézek.


    Azt hiszem az jó régen volt amikor azt mondtam, azóta sokszor voltam Hamiltonban, mert volt ott egy barátnőm.


    A mostani barátnőmmel rövidesen megyünk a bátyámhoz, New Mexikóba, ott maradunk pár hetet, kicsit később pedig megyünk Magyarországra. A lányom sokkal jobban szeret ide jönni mint én oda, de nem tud, mert a mostani elnökünk nem engedi.


    COVID-19 Information (updated on workdays) | U.S. Embassy in Hungary


    A mostani elnökünk nem engedi h Európából ide jöjjenek, amit a Schengeni-övezetnek nevezett.


    Az e-mail címeket majd megkeresem.

    előzmény:
    margaret3711 (82753)
    2022-07-04  03:55
  3. 2022. július 4. 03:5582753.

    Lehet,hogy erthetettlen volt az uzenetem.


    Te emlitetted,hogy megfogod latogatni az emlitett baratokat,Toronto kozeleben.


    Veled szerettunk volna talalkozni.


    Mindig gondolok rad,az en lanyom harom hettel elobb halt meg Sept 8.an .


    Ha talan Torontoba latogatsz szivessen latnank.


    Az emlitett ket topikban elkuldtem az E-mail cimet.


    Udvozlettel Marika


     

    előzmény:
    Sheriff-3 (82751)
    2022-07-04  01:32
  4. 2022. július 4. 01:3482752.

    Kár hogy itt nincs privát üzenetre lehetőség.

    előzmény:
    margaret3711 (82750)
    2022-07-03  20:53
  5. 2022. július 4. 01:3282751.

    Szia Marika.


    2 házaspárt ismertem, tulajdonképpen falubeliek voltak, '56-ban disszidáltak. Az egyik pár Torontóban lakott, a másik pedig Hamiltonban. Ez még a "régi-szép-időkben", amikor postán leveleztünk, E-mail cím még nem létezett.


    Nagyobb ünnepekkor küldtünk egymásnak üdvözlő leveleket, amiben rendes levelet is mellékeltünk, a kedves feleségem, aki 3-éve szintén elhúnyt, irta őket, mert én 12-14 órákat dolgoztam akkoriban.


    Pár éven keresztűl nem kaptunk tőlük levelet, később tudtam meg a bátyámtól, hogy az egyik pár meghalt, a másik pedig elköltözött valahova valamelyik déli államba, Amerikába.


    Nagyon sajnálom hogy nem tudok segiteni, de az biztos hogy óriási változások történtek az életünkben.


    Üdvözlettel Joe.

    előzmény:
    margaret3711 (82750)
    2022-07-03  20:53
  6. 2022. július 3. 20:5382750.

    Szia Sheriff,


    Orulok,hogy ide botlottal!


    Par eve emlitetted,hogy baratid elnek kozelunkben.Ferjemmel megkertuk,ha idod engedi talan lehtne lehetoseg talalkozasra.


    E-mail cimjeink a privikkel eltuntek.


    Ket topikban ( Mendekhaz es Itt vagyunk regi baratok)elkuldtem  az E-mail cimet. Holnap megkerem ,hogy  toroljek.


    Udvozlettel:Russ es Marika


     

    előzmény:
    Sheriff-3 (82749)
    2022-07-03  15:41
  7. 2022. július 3. 15:4182749.

    Akartam írni, DR.Via-kisasszony.

    előzmény:
    Sheriff-3 (82748)
    2022-07-03  15:32
  8. 2022. július 3. 15:3282748.

    Szia.


    Pl. én soha nem voltam, és valószínűleg nem is leszek az F.B.-n.


    Jó pár éve már hogy döglődik ez az oldal, sok évvel ezelőtt nem győztem olvasni, a feleségem egyszer viccesen megjegyezte, hogy "talán ha oda költöznél, akkor nem mulasztanál semmi fontosat".


    Mostanában minden nap olvastam, csak nem irtam. Jól szórakoztunk valamikor, de mint minden más, ennek is vége.


    Driva-kiaszzony, kivánok neked is, meg mindenki másnak jó egészséget a hátralevő éveinkre.

    előzmény:
    drvia (82747)
    2022-07-03  13:38
  9. 2022. július 3. 13:3882747.

    Kedves NLC.


    Sajnálatos, hogy bezárjátok a fórumot. Lehet, hogy nem kellett volna annyit újítgatni, változtatni, akkor nem fordult volna el sok tag az oldalról. Rengeteg bosszankodás, elszállt írás után mégis mit vártatok?
    Amikor regisztráltam, nagyon jó kis csapat gyűlt össze. Sokakkal a mai napig tartanám a kapcsolatot itt a fórumon, ha nem változtatgattátok volna az oldalt. A Facebook csak kifogás, mert az egy egészen más oldal, igaz sokkal több lehetőség van a beszélgetésre, hiszen amit leírunk, az nem száll el a semmibe. 
    Azért én örültem, hogy a fórumon megismert sok barátom a mai napig ott van a FB- oldalon, ha már ide nem jönnek. 

  10. 2022. június 30. 15:0082746.

    Kedves Tagok!


    Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagy része áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges.


    2022. július 6-tól nem lehet már belépni a Fórumra, új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok olvasásra.


    Ha szeretnétek egymással a kapcsolatot tartani, kérjük, hogy júl. 6-ig cseréljetek elérhetőséget!


    Köszönjük régi Fórumozóink hűségét, a számtalan hozzászólást, beszélgetést!
    Sok boldogságot, jó egészséget kívánunk Nektek!


     

  11. 2022. június 28. 10:5982745.

    Szia Ibolya!
    Szörnyű ez a meleg, alig bírom ki a nappalokat, mert éjjel kicsivel jobb az idő, nincs olyan nagy hőség.
    Egyik nap olyan vihar jött, hogy a nappali ajtaját becsapta a huzat és leborította a cserepes virágom. Mire feltakarítottam a szétszóródott földet, elegem is volt.
    Ma is erős széllel, dörgés, villámlás, de alig esett valami. Most meg áll a levegő és nagyon magas a pára.

    Gyorsan mennek a napok. Már június vége van és már csak 2 hónap és vége a nyárnak. Ezt még ki kell bírni.

    Hogy van a derekad? Néha én is kínlódok a csípőmmel, főleg amikor főzök, mert nem tudok sokat állni. 
    A vasalásra gondolni sem merek, mert meghalnék, ha ilyen melegben vasalnom kellene. Pedig lassan annak is neki kell látni, mert nyáron sűrűbben kell ágyneműt cserélni. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82744)
    2022-06-18  09:30
  12. 2022. június 18. 09:3082744.

    Szia


    en egsz heten fekudtem a derekammal,ma mar kicsit jobban vagyok.


    tegnap volt egy kis eso,annyi,hogy epp a port levitte az uttestrol es jardakrol.


    megjott az avon rendelesem,hat el vagyok keseredve,hogy milyen keves % t adnak,volt egy olcso parfum,azt hittem rendes %t adnak rendeles utan,hat nem csak 20 t adtak,de nem irta elore,ezert becsapos.


    vasalni nem szeretek,nert faj a derekam,ezert ritkan vasalok,olyan agynemut vettem,amit nem kell vasalni.


    en szeretek fozni es sutni,de az utobbit mellozom,mert le kellene adnom par kilot….


    legyen szep hetveged.

  13. 2022. június 12. 11:0482743.

    Szia Ibolya!

    Itt eléggé szélsőséges az időjárás. Reggel kicsit borult az ég, aránylag friss a levegő. Dél felé már 7 ágra süt a nap, nagy a meleg már most is 25°C van pedig még csak 11:00 van. Aztán délutánra nagy zivatar, jégeső. Igaz csak fél óra az egész, de kiadós eső esett az utóbbi pár napban. Ha kinézek az ablakon gyönyörű zöld minden.
    A múlthéten vasárnap megpucoltam a konyha, iroda és a hálószoba ablakot, még a redőnyöket is lemostam belülről, mert nagyon koszos, sáros volt. Csütörtökön pedig a nappali ablakát és a redőnyt, erre szombaton borzalmas nagy vihar volt cseresznye nagyságú jéggel. Féltem, hogy betöri az ablakot, ezért leengedtem a redőnyt, inkább az törjön, mint az ablak, de szerencsére 20 percig tartott, nem lett kár belőle. Mondanom sem kell kezdhettem a pucolást előröl, igaz most csak a vizes ablakot töröltem át, de a redőny megint sáros lett. Valószínű a külső kosz csorgott belülre. 
    Alaposan lefáraszt az ablakpucolás, a főzés és minden házi munka. Vasalnom is kellene. Ma mostam, már készen van, majd kiszedem a gépet. Ma nem kell főznöm, mert maradt tegnapról.

    Én már adtam le júniusban rendelést és már van júliusiból is.  Eltűntek a NATURALS termékek, helyettük a SENSES lett minden, ami Naturals volt. Ami jó és beválik az gyorsan eltűnik.

    Írtad, hogy megfáztál. Ha megfázol hagymát kell enni. A hagyma a legjobb légtisztító, köhögésre is nagyon jó. Én már legalább 15 éve nem voltam megfázva, igaz sok hagymát eszem. Ma reggel is a reggelihez ettem egy db újhagymát, paradicsomot, paprikát és pár szem olajbogyót.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82742)
    2022-06-08  05:15
  14. 2022. június 8. 05:1582742.

    Szervusz Via


    most mar esonentes napok voltak,azert igy is neg lehet hulni,egy hete kuzkodom a kohogessel,orvos vizsgalt,kaptam gyogyszert.


    penteken teszem a rendelest az Avonnak.,keves van,mert nyaron altalaban keveset vasarolnak a nok,egy ferfi vasarlom volt,de az is eltunt,mert magasak a fizetnivalo szamlak.


     


    legyen szep napod jo egeszseggel.

  15. 2022. május 31. 10:4182741.

    Szia Ibolya!

    Rám is rossz hatással van ez az időjárás. Egyik nap kánikula, másnap vagy éjjel annyira lehűl a levegő, hogy kénytelen voltam a paplannal takaródzni, mert fáztam. Nekem is fáj mindenem. Bár éjjel azért jól alszom, de fel kell kelnem 2-3-szor WC-re menni.
    Tegnap vasaltam, mert ágyneműt kellett cserélni. Kivasaltam 2 paplant, 1 nagy párnát, és 1 kispárnát + 1 lepedőt. Nem tudok sokat állni, ezért szakaszosan vasaltam. Annyira elfáradtam, hogy este beestem az ágyba, borzalmasan fájt az egész jobb oldalam. Reggel alig bírtam felkelni és még most is nehezen járok, kapaszkodva is alig tudok menni. Hála ma nem kell főznöm, mert a barátnőm hozott egy adag levest és egy kis rizst, majd ahhoz készítek valamit ebédre. Vacsorára hideget eszem. Majd holnap főzök csak. 
    Ma még közgyűlésre is kell mennem este 6-ra. Tuti jól elfáradok megint. 
    Ma folytatni akartam a vasalást, mert van még 2 garnitúra ágynemű, amit ki kell vasalni, de azt elhalasztom holnapra. Ma kimostam amit tegnap lehúztam, így azt is közé teszem, mert holnapra biztos megszárad.

    Avont a jövőhéten adom le, nem sok van, de mindig kell valami  a gyerekeknek. 

    Általában én kevés cukrot eszem, nekem 1 kg cukor, majdnem 1 évig elég. Disznóhúst is ritkán veszek, főleg csirkét eszem.
    Néha megkívánom az édeset, de csak módjával, mert olyankor felszalad a cukrom. 
    A fogyás, már nem motivál, mert hiába próbálok meg bármit, 1-2-3 kg lejön, aztán pár nap és ismét ugyan annyi vagyok. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82740)
    2022-05-30  06:34
  16. 2022. május 30. 06:3482740.

    Szervusz


    "engem nagyon kikeszit ez a valtozo idojaras.reggel hideg,delben meleg van.par napja meg vagyok hulve,kuralom magam itthon..de nemcsak a hules,hanem a reumatikus fajdalnak sem hagynak aludni,az ejjel 3 orakor meg az agy szelen ultem,vartam ,hogy jojjon az alom,de nem jott.


    en csak a jovo honap kozepen teszem a rendelest,ha lesz.


    mar elnent a kedvem a dragulas miatt.


    egy honapja probalok cukor es edesseg nelkul meg disznohus nelkul elni,nert nemsokara visszamegyek kontrollba a szivorvoshoz,aki mutott friss veredmenyekkel.


    jo volna par kilot fogyni,lehet kevesbe fajna a terdem.

  17. 2022. május 28. 10:4382739.

    Szia Ibolya. 
    Borzalmas, hogy nektek állandóan elszáll az írás. Bosszantó, elhiszem. Megkérdeztem az unokám, hogy a táblagépen, hogy lehet visszaléptetni. Azt mondta, hogy a képernyőt kell balról jobbra elhúzni a kezeddel és akkor visszaléptet. Egy próbát megér. Ha egyszer eltolod és nem jön vissza, próbáld még egyszer mert nekem is 2 lépésben jön vissza.
    Siralma már ez az oldal is. Mindent elrontanak.
    Én ma paradicsom levest főzök és sütök egy kis cukkínis, sárgarépás, krumplis lepcsánkát. 

    Az avont majd csak 10.-e körül adom le, már van pár rendelésem júniusra.
    Itt már nagyon jó idő van, bár most pár napja esett az eső és az éjjel is nagyon fújt a szél.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82738)
    2022-05-26  16:41
  18. 2022. május 26. 16:4182738.

    Szervusz
    mar 2x irtam,mind a 2 x eltunt,nekem,mar nincs turelmem hozza.


    mara komenyleves es kaposztas laska volt ebedre,holnap rakott krumplit keszitek.


    keveske rendelesem volt majusban,mert minden megdragult.


    vigyazz magadra.

  19. 2022. május 15. 09:2582737.

    Szia Ibolya.


    Itt már lassan nyár lesz. A fagyos szentek elkerülték a környéket. Már most reggel 20°C van. Napközben 26°C volt tegnap. Ez még elviselhető számomra, a nagy döglesztő meleget nem bírom.
    Lassan elővehetem a ventilátort is. Már a paplant lecseréltem egy vékonyabb takaróra, mert nagyon melegem volt éjjel.

    Itt is drágulás van már mindenhol. Alig veszek valamit és már 10 ezernél többet fizetek. Az avon is csillagászati, már alig van megrendelésem. 

    Ma jön a két idősebb unokám, mert a lánynak most volt a szülinapja és rendeltem neki tortát. Rohan az idő, nem olyan régen még óvodába vittem és már 19 éves lett.

    Mi újság veled? Javult a térdfájdalmad? Nekem a reggeli felkelés macerás, de ha már megreggeliztem el vagyok egész nap. A főzés kicsit megterhelő, mert nem tudok sokat állni.


    előzmény:
    Ibolyka43 (82735)
    2022-05-11  12:26
  20. 2022. május 13. 21:3882736.

    Azért nem alszom, mert nem vagyok álmos.

  21. 2022. május 11. 12:2682735.

    Szervusz Via


    annyi jarnivalom van,minden nap sokat gyalogolok,faj a terdem is.


    tegnap tettem a rendelest,penteket irja,hogy jon,de van amikor hamarabb vagy kesobb jon.


    megdragult minden….


    legyen szep napod

  22. 2022. Április 30. 10:4282734.

    Szia Ibolya!

    Nem vesztem el, csak sok dolgom volt, meg a lustaság, **majd írok később.**
    Mérges voltam a héten, mert valamelyik kedves lakótárs leöntötte a bejárati ajtóm előtt a lábtörlőmet olajjal, amit az unokám szépen behordott a lakásba. Azt hittem vizes a lábtörlő, mert kint esett az eső. Megkértem az unokám, adja oda a lábtörlőt, hogy kimossam. Másnap azonban szembesültem, hogy az nem víz, hanem olaj. (Sejtem ki lehetett, de majd a karma visszaadja neki)
    Másnap ismét kimostam a lábtörlőt zsíroldóval, de sajnos avval sem értem el sokat. Ki kellett dobnom. A szomszéddal beszéltem, ő is látta az olajat, ő is azt hitte csak víz. Felmosta az előteret, de az unokám a cipőjével széthordta újra. Fel kellett mosnom a lakásban is és az előtérben is. A szomszédom vett új lábtörlőt és ami volt az ajtaja előtt azt nekem adta. Biztos, hogy nem véletlen folyt ki, mert beszéltem a másik lakóval is, de ők azon a hétvégén nem voltak itthon, csak hétfőn este jöttek haza. Az olajat nem véletlen öntötte ki valaki, mert akkor az ajtóra és a falra is fröccsent volna, de az ajtón és a falon nem volt olajcsepp.
    Remélem az illetőnek jó napja lehetett, megnyugodhatott a lelke, hogy bosszút állt a lábtörlőmön.

    Itt már szép tavaszias idő van, de volt a héten rosszidő is. 2 napig esett az eső, fújt nagyon a szél. 
    Az avont majd jövőhéten adom le, már nekem is kevés a megrendelésem, de amit rendelek, azt a családomnak rendelem.

    A FB jól kitolt velem. Tegnap délután már nem tudtam semmit megnézni, mert nem töltötte be az oldalt. Nem tudtam mi lehet vele, próbáltam sok mindent, de semmi nem volt jó. Írtam egy informatikus barátomnak és ő is ugyan azt tapasztalta. Nála sem töltötte be az oldalt. Aztán másnap rájött, hogy ki kell kapcsolni az AdBlock programot a FB-on és visszaállt minden a régiben.
    Mindig buzerálnak valamit. Változtatnak hol ezt, hol azt. Elég bosszantó, majd eltolják azt is, mint itt az nlc-n. Én meg moderátor vagyok és nem tudtam csak a telefonon csinálni mindent, mert nem töltötte be az oldalt. Utálok a telefonon netezni. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82733)
    2022-04-21  04:26
  23. 2022. Április 21. 04:2682733.

    Szervusztok


    most ismet irok,de mar nincs turelmem ujra irni,nem torodnek,hogy megjavitsak a Forumot.


    via


    elteltek az unnepek,jol vagyok,nem hajtom magam semmivel


    az Avon keves,de nekem eleg.


    majd irok meg messangeren.


    udv.

  24. 2022. Április 20. 11:1782732.

    SHeriff-nek írtam, hogy tudsz visszalépni, ha elszáll az írás. Próbáld ki te is. 

    előzmény:
    margaret3711 (82727)
    2022-04-19  15:43

Címlap

top