Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

42408 hozzászólás
  1. 2018. február 18. 11:3942408.
    Hahó!
    Valszeg ez lesz Macim útja a köv. El Caminon odafelé, vissza azon az úton ahol tavaly ment. Tehát fent északon. Kb. 2 hónap lesz.
    2. El Camino.
    Még nincs pontos dátum. De márc.-ápr. a lehetséges az időpont. Van egy üzleti projektje és ha az lebonyolódik akkor indul.

2. 2018. február 18. 11:2342407.

Válaszoltam priviben. 

De azóta már tudod. 

előzmény:
    Bubcsi28 (42406)
    2018-02-18  10:13
  3. 2018. február 18. 10:1342406.

Hehe...igazad van....Az igazság az, hogy még moccanni sincs erőm...

Most még ettem egy tojássárgáját cukorral kikeverve, gyerekkorom nyomán.

Elárulod, mi volt a hangszáladdal?(csak ha publikus)

Rettegek a gégésztől, pedig holnap vissza kell mennem, és megint ledugja azt a kamerás csövet....

előzmény:
    macska54 (42405)
    2018-02-18  09:04
  4. 2018. február 18. 09:0442405.

Már csak a páros izzasztás maradt.  De a viccet félre téve jobbulást kívánok. 

előzmény:
    Bubcsi28 (42403)
    2018-02-18  07:10
  5. 2018. február 18. 08:5242404.

Jó reggelt, szép vasárnapot minden Angyalkának.

Betegeknek jobbulást, szórakozni, ünnepelni vágyóknak kellemes kikapcsolódást.

Nálunk ilyen hó van... lásd kép. Reggel 6:18 perc.

6. 2018. február 18. 07:1042403.

Kedves Madlena!

Fogadd őszinte részvétemet. Sok erőt és kitartást kívánok, apukádnak mielőbbi gyógyulást.

Kedves mindenki!

Itt vagyok a háttérben olvasok mindig, csak nem nagyon tudok mit mesélni. Még mindig meg vagyunk dögölve....

Nekem két napja újra van lázam, hangom továbbra se, viszont már jól köhögök is. Még a hajam is fáj.

A férjemnek sincs már nagyon hangja, viszont ő nem érzi magát ilyen lepusztulva, úgyhogy megnyerte a háztartást- szegény, a sínes karjával. Tömi belém a mézes teát, gyümölcsöt stb, de szerintem most már tökmindegy. Gőzölöm az arcom, eszem a mézet, gargalizáltam pálinkával, torkom bekötve, szopogatós izék, forró vizes italok, gyógyteák pipa, ha van még valakinek ötlete légyszi segítsetek. Holnap dolgozni akartam már...

Nem annyira merem felhívni a főnökömet hogy még mindig beteg vagyok.

Mágika, jó családozást nektek mára!

Rakott akármik: nem bonyolítom ám. Darálthús pörkölt szerűen megfőzve, főtt rizzsel összekeverem, és ezt rétegezem a félig főtt zöldséggel. Tetejére simán tejföl. Plusz evéskor aki kér, még tejföl. Mi ilyen tejföl, sajt, tej joghurt evők vagyunk, lassan kéne egy tehén.

Csonkanek, gyógyulj meg te is hamar, remélhetőleg nem leszel így mint mi. Biztos én se szeretnék lemaradni ilyen nagy eseményről, csuda tudja mi lenne a megoldás. Ha van köztük beteg, szerintem már nyugodtan menj.

Fenci, a tesóm ugyanilyeneket mesélt egy megyeszékhelyi nőgyógyászatról. Jobb a férjednek otthon.

Rendes kaját kap, tisztaság van, jobban tud pihenni is, nagyobb az esély a túlélésre.

Borcsamama, annyira szép lett az a torta! Majd a gyerekek farsangi eredményeiről számolj ám be!

Ladyzso, picit irigylem a havat, már olyan szempontból is, hogy olyankor annyira jó a levegő, jó tiszta.

Elnézést ha valakit kihagytam volna.

Mindenkinek szép vasárnapot, a betegeknek jobbulást!

előzmény:
    Mágika (42402)
    2018-02-18  00:29
  7. 2018. február 18. 00:2942402.

Sziasztok!

Csonkanek

Remélem azóta az unokád és te is meggyógyultatok. Közben olvasom, hogy lázad is van.  Mihamarabbi gyógyulást kívánok!  Nagyon boldog szülinapot az unokáknak a vődnek meg boldog névnapot.  Most fog érettségizni az unokád, tovább tanul, jelentkezett valahová?

Tényleg 15. volt a felvételiknek a határideje, van valaki akinek most fog érettségizni és/vagy tovább tanulni a gyerkőce?

Havastáj

Gratulálok az első  sétálós kis cipőhöz, bizony nagy dolgok ezek.   

Holnap én is rakott krumplit fogok készíteni.  

Bubcsi

Hát ez jó, ugyan olyan gyógyszer kaptál te is mint a macska.  Jobban vagy már azóta?

Gyógyulgassatok a pároddal, mielőbb gyertek rendbe. 

Finom lehet ez a csirke, egyszer ki kéne próbálni.  A karfiolt is ugyanígy készíted ezzel 

a fűszeres lisztes cuccal tejföllel leöntve?  Jól hangzik ez is.

Madlena

Nagyon sajnálom,fogadd őszinte részvétemet.  

Apukádnak mielőbbi gyógyulást kívánok!

Kitartást és sok erőt a történtek feldolgozásához!  ++++++++++

Marcsi

Remélem a gyerkőcnek azóta már semmi baja és biztos a farsang is jól sikerült. 

Kíváncsian várom a képeket a jelmezről.  

Borcsamama

Az istennő jelmez is nagyon jó lett, olyan kis egyszerű. 

Jó hogy nem adtad fel, mert nagyon szépek lettek.  

Macska

Köszi a linket, nagyon ügyesek voltak,  a páros is meg a 17 éves fiú is.  Sajnos nem igazán tudom a tv-ben követni az eseményeket, max este a híradóban amit mondanak.

Fenci

Nagyon hamar hazaengedték a férjedet, de talán az otthoni körülmények között gyorsabban is, de mindenképpen

kényelmesebben tud gyógyulni, mint olyan körülmények között amit írtál. Mielőbbi felépülést kívánok neki.

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat.  A tulipános egyszerűbb technika, a rózsás kicsit bonyolultabb, de szebb és élethűbb is, valódi 3D-s hatása van, még fényképen is. 

Ma este felé  bejelenkeztek anyósomék, hogy holnap délután átjönnének.  Nem számítottunk rá és mivel ma is dolgoztam, így nagy vendégeskedés nem lesz. Találtam a fagyasztóban még hurka, kolbászt és tudom, hogy szeretik, így szóltam nekik úgy jöjjenek majd, hogy nálunk ebédelnek. Holnap délelőtt majd elugrunk a cukiba és veszünk valami sütit is, meg a lidlbe is be kell szaladni, mert tök jól kitaláltam, hogy rakott krumplit főzök csak éppen alig van itthon tojás.  

Jó éjszakát, szép álmokat!

Ui.  Nálunk este óta esik a hó és most még meg is maradt, kíváncsi vagyok holnap elolvad-e, mint az utóbbi napokban is tette.

előzmény:
    csonkanek (42401)
    2018-02-17  23:26
  8. 2018. február 17. 23:2642401.

Sziasztok Angyalok!

borcsamama, fantasztikus a torta! Ámulok, leesett az állam! Ha csak fele olyan jó ízű, mint ahogy kinéz, már akkor is túl jó! A holnap nap talán nem olyan fárasztó, utána pihenj!

fenci, örülök, hogy ilyen jól veszi az "akadályt" a férjed! Még süt is, hát nem semmi egy pasas, jól választottál!

Bezzeg én, nagyon nyűgös vagyok! Már lázam is van, ráz a hideg, tüsszögök, folyik az orrom, köhögök és olyankor fáj a torkom! Na, ez is el fog múlni, csak már nem úgy, mint régen, hogy 3 nap alatt, hanem már sajnos 3 hét kell legalább.

ladyzso, úgy szeretnék már én is egy kis havat! Egész évben talán összesen (kb. 10X-re) esett 10-15 cm hó. Ami leesik, az el is olvad szinte rögtön. Tegnap is havazott, de csak a hegyen maradt meg, nem jár mindenki síelni, nekünk jó lett volna az udvaron hóembert építeni, de a tegnapi is rögtön elolvadt.

Nem tudom, mi lesz a jövő héten, mert hétfőn kártyaparti 17-19 óráig, a legnagyobb unokám 18 éves lesz, a vőmnek is névnapja másnap, sőt másnap a legkisebb unokám is 7 éves lesz. A kártya izgat a legkevésbé, de vajon vigyem vissza a bacit neki, vagy várjak, amíg felgyógyulok? Azért ez mégis csak a 18. szülinap! Izgatott vagyok!

Jó éjszakát mindenkinek!

9. 2018. február 17. 22:2842400.

Sziasztok!

Először is borcsamama FANTASZTIKUS lett a tortád!

Nem hiába küzdöttél vele olyan sokat, gyönyörű lett, biztosan nagyon örült a menyed is neki.  

Borcsamama, Havastáj

A tulipános képeslap az egyszerűbb, azzal kezdem.  A szalvétát felragasztottam a fa alapra,egyszer lekentem a 

ragasztólakkal és amikor megszáradt akkor a tulipánokat bekentem 3D lakkal. Ez egy hobbi boltban kapható termék, 

ami átlátszóra szárad, kicsit fényes a felülete és 3D hatása van. Egyszer már használtam, de azok nagyon pici felületek voltak,

olívabogyók, most nagyobb felületen próbáltam ki, lehet picit vastagabban kellett volna kenni, akkor jobban lehetne látni a 

3D hatását, még ki kell tapasztalnom nekem is.

A piros virágos:  a szalvétát felragasztottam a fa alapra utána ugyanolyan piros virágokat kivágtam egy másik szalvétából. Fehér levegőn száradó gyurmát vékonyra kinyújtottam, majd deku ragasztóval ráragasztottam a kivágott mintát. Picit hagytam hagy száradjon meg, utána nagyjából körbevágtam, majd a virág mintája mentén óvatosan lecsipkedtem a felesleges gyurmát. Ezután  kicsit megformáztam, a virág közepét picit benyomkodtam,  a szirmokat meg alulról nyomkodtam felfelé a szirmok szélét meg lefelé picit befelé próbáltam igazgatni. Vagyis próbáltam úgy alakítani a virágot, hogy igazi térhatása legyen ne csak egy kilapul szirom legyen. A nyomkodáshoz a tortadíszítéshez is használható  gömb alaku formázót használtam.  Amikor ezzel készen voltam deku ragasztóval a virágokra ragasztottam a gyurma virágokat, picit hagytam száradni, majd az egészet lekentem dekuragasztóal.

Attól függ milyen mintával dolgozol, szerintem lehet a virág közepére vagy a szirmokra csillámport szórni,  a közepére apró gyöngyöket, körömdísztítő köveket ragasztani.

Remélem sikerült érhetően leírni, de ha bármilyen kérdésetek lenne, nyugodtan kérdezzetek.

Most megyek picit visszaolvasok.  

Szép estét és kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

előzmény:
    borcsamama (42369)
    2018-02-15  12:00
  10. 2018. február 17. 22:1242399.

Olyan, mint az igazi! Csak sokkal finomabb! :)

előzmény:
    borcsamama (42391)
    2018-02-17  20:35
  11. 2018. február 17. 22:0142398.

Jól tetted, hogy nem adtad fel menet közben. Gyönyörű lett.

előzmény:
    borcsamama (42396)
    2018-02-17  21:55
  12. 2018. február 17. 22:0042397.

Felénk már ekkora a hó.

előzmény:
    borcsamama (42396)
    2018-02-17  21:55
  13. 2018. február 17. 21:5542396.

Köszi Lányok, aranyosak vagytok, én meg egy kicsit büszke, mert soha nem csináltam ilyet.  Volt olyan pillanat menet közben, amikor azt mondtam feladom, de egy pillanat alatt elhessegettem ezt a gondolatomat.  Az nem én vagyok!

14. 2018. február 17. 21:4642395.

Ez a kép a múlt héten készült.

15. 2018. február 17. 21:4442394.

Ez gyönyörű lett, nagyon ügyes vagy.

Felénk szakad a hó.

előzmény:
    borcsamama (42391)
  16. 2018. február 17. 21:4342393.

Szaisztok!

Örülök, hogy már otthon van a férjed. 

A kórházi helyzet bíztatóan hangzik, nem semmi..

Biztos finom lett az almatorta, ügyesek vagytok.

előzmény:
    fenci (42384)
    2018-02-17  17:53
  17. 2018. február 17. 21:0242392.

Húúúúúúúúúúúú ez nagyon szép. Gratulálok. Nagyon ügyes vagy.

Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

előzmény:
    borcsamama (42391)
  18. 2018. február 17. 20:3542391.

........és akkor a végeredmény

előzmény:
    borcsamama (42390)
    2018-02-17  20:31
  19. 2018. február 17. 20:3142390.

Sziasztok, szép estét!

Macsek, a fiút aki sporttörténelmet írt a négyfordulatos ugrásával, láttam a tv-ben is és olvastam is róla. Mindjárt megnézem a linket is, amit te betettél. 

Fenci, örülök hogy már ilyen jól van a férjed, még szerencse hogy nem kellett neki sokáig a kórházban maradni. Amit leírsz, az sajnos a legtöbb helyen ilyen vagy hasonló.  Nem lenne jó huzamosabb ideig bent fekvő betegnek lenni, igaz  otthon se jó. 

Túl vagyunk a szülinapi köszöntőn, még holnap vár ránk egy ovis farsang, aztán megint nyugisabb napok jönnek. 

Elkészült a "nagy mű", nagy sikere volt a tortának, és még finom is volt. Mutatok néhány fázisfotót,vagyis az "alkatrészeket, aztán majd a végeredményt is. 

Közben nézem a magyar-spanyol vizilabda meccset , remélem nyerünk. 

20. 2018. február 17. 19:5442389.

Még egy orvos sem mondta hogy szabad.  Renitens vagyok. 

előzmény:
    fenci (42388)
    2018-02-17  19:38
  21. 2018. február 17. 19:3842388.

Macsek, ha mar, akkor hogy hogy szabad dohanyoznod?

előzmény:
    macska54 (42386)
    2018-02-17  18:25
  22. 2018. február 17. 19:0142387.

Borcsamama!

Idáig a tripla volt a maximum amit bemutattak, de most már örökre a 17 éves Vincent Zhou-hoz fogják kötni a négyes ugrást, mely után hibátlanul ért földet.

Ismételhetetlen. Talán majd másnak is. De most övé az első. 

23. 2018. február 17. 18:2542386.

No komment....

Csak kórházba ne kerüljünk. Mindig ettől félek.

Bár 2016 novemberében mikor a hangszálamat műtötték Péterfy Orr.... oszt. ott nagyon rendbe volt minden. És van személyzet bőven. Nemrég voltam ott (január) és most is patent volt minden. Mondták is az ottani ápolók, hogy szeretnek ott dolgozni. De ez sajna nem jellemző minden eü. intézményre.

Jobbulást a párodnak. Neked több pihenést. 

előzmény:
    fenci (42384)
  24. 2018. február 17. 18:0242385.

Én nem tudom kinél milyen az időjárás, de pont azt beszéltük, hogy a vasárnapi kirándulásunk óta újra hó borít mindent. Nyomokban sem látom a tavaszt. És a fejem is fáj, ... hosszú idő óta először ... 

Valaki tart böjtöt közületek? Mi, nem vallási csak egészségi alapon nyers pénteket tartunk egész évben. Ez annyit jelent, hogy péntekenként nyers saláta a reggelink és ebédünk és vacsoránk is. Pl., ha avokádó krém, akkor paprikára vagy paradicsomra halmozom. Eddig a hétfők voltak ilyenek, aztán a karácsony elmosta az elhatározást, de most a péntekek lettek zöldek.

előzmény:
    fenci (42384)
1 2 3 4 5

Legnépszerűbb cikkek