Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi összefogás

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. december 6. 13:44

Kedves Fórumozók!

Ebben a topikban szeretnénk teret adni a segítségkéréseknek és felajánlásoknak, illetve elősegíteni, hogy a szorult helyzetben lévők és a jószándékúan segíteni szándékozók egymásra találhassanak!

Aki segítséget kér, adjon meg elérhetőséget!

Köszönjük az együttműködéseteket!

  1. 2012. december 18. 15:0319.

    Esetleg írhatnátok az általam vázolt esetről.

    Hmmm????

    Talán kicsit érdekesebb és szomorúbb téma, mint a Schobert-házaspár "nyomora", amiről naponta tudtok cikkezni.

     

    Ahhoz képest, hogy elindítottátok ezt a topikot, nemigen néztek felé, úgy tűnik.

    Kár!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-12-06  13:44
  2. 2012. december 18. 15:0018.

    Senki nincs, akit érdekelne a rendezvény?

    Nincs az nlc-n egyetlen volt Kőrösis diák sem?

     

    előzmény:
    Zsifikati (17)
    2012-12-18  08:11
  3. 2012. december 18. 08:1117.

    Csak gondoltam elmesélem:

    az osztály adománygyűjtő műsoros délutánt rendez az iskolában. Ők szervezik, konferálják, árulják a támogatói jegyeket (nincs ára, mindenki lehetőségéhez mérten veheti meg), plakátot készíítenek, a szülők csinálnak egy kis büfét.

     

    Lehetne példát venni a 13 évesekről, kérem szépen!

     

    Ha netán érdekelne valakit, priviben szívesen adok információkat (Budapest IX. kerületi iskoláról van szó).

    előzmény:
    Zsifikati (9)
    2012-12-10  09:08
  4. 2012. december 16. 10:0516.

    Sziasztok!

     

    Még nem írt senki, úgyhogy bátran lehet jelentkezni!

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-12-06  13:44
  5. 2012. december 15. 21:1715.

    Sziasztok!

     

    Én egy kislánynak szeretnék felajánlani egy ajándékcsomagot karácsonyra!

     

    Szépen be van csomagolva. Többségében használt dolgok, de van benne olyan is, ami teljesen új. Természetesen agyonhasznált dolog nincs benne, csak olyan, aminek egy 8-14 éves lány örülhet!

     

    Tartalom: hajbavalók, karkötők, írószer, tollak, plüss játék stb.

     

    Kérem privátban jelentkezzen, aki nem tud gyermekének ajándékot venni, vagy ismer olyat, akinek oda tudná adni.

     

    Első sorban olyannak adnám, aki érte tud jönni (Budapesten vagy Győrben tudom átadni).

     

    Várom a privát leveleket!

     

    Üdv!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-12-06  13:44
  6. 2012. december 10. 22:0314.
    Ezért nem tudok már én se hinni az ilyen topikoknak. 
    előzmény:
    Maja Sager (13)
    2012-12-10  21:41
  7. 2012. december 10. 21:4113.
    Sajnos nem először....kamu és igy is kell venni.....Érdekes módon  a másik topikját  feladta, és most itt is erőlködik....
    előzmény:
    SunnyPoint (12)
    2012-12-10  18:36
  8. 2012. december 10. 18:3612.
    Kár, hogy az információ kérő privát üzenetre (amit elolvastál) nem válszolsz. Innentől kezdve hiteltelen az egész, és csak kitaláltad a történetet, ha mégsem akkor miattad nem juthat plusz segítséghez egy nehézsorsú család.
    előzmény:
    viragvad (3)
    2012-12-06  17:16
  9. 2012. december 10. 10:5911.

    Sziasztok !

     

    Nemrég regisztem, de próbáltam visszaolvasgatni. 

    Vannak akik sajnos egyedül töltik a karácsonyi ünnepnapokat, mert a sors így rendezte. Szeretném felvenni - ha lehet inkább priviben - a kapcsolatot azokkal akik a szeretet ünnepét szintén egyedül töltik. Sok oka lehet ennek, de ha szeretne ezen változtatni, kérem jelezze. 

  10. 2012. december 10. 10:5810.

    Kedves Virágosmező!

     

    Nem az NLC gyűjt, hanem a fórumozók írhatják ide be, hogy mire volna szükségük, illetve mit tudnának felajánlani és ha egymásra találnak, akkor privátban címet cserélhetnek, megbeszélhetik a részleteket.

    előzmény:
    virágosmezö (5)
    2012-12-07  12:04
  11. 2012. december 10. 09:089.

    Ma tudtam meg, hogy nagyobbik lányom egyik osztálytársának meghalt a nagybátyja, aki apja helyett apja volt.

    A srác szülei balestben meghaltak, mikor ő 4-5 éves lehetett, azóta a nagymamája és a nagybátyja nevelték.

    Az osztályfőnök "közös gondolkodásra" kért minket, szülőket, hogyan tudnánk segíteni nekik, hiszen már a temetési költségek is komoly megterhelést jelenthetnek nekik.

    Nekem eszembe jutott itt ez a lehetőség (talán kivételesen nem lesz ebből is köpködés), más lehetőségem nem lévén.

    Nemrég kaptuk az üzenetet, ennél bővebb infóm egyelőre nincs, de aki úgy érzi, hogy tudna/szeretne valahogyan segíteni, az jelezze privátban, és megadom az soztályfőnök elérhetőségét, ő valószínűleg többet tudna mondani arról, hogy mire lenne szükség.

    Köszönöm!

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-12-06  13:44
  12. Torolt_felhasznalo_509781
    Torolt_felhasznalo_509781
    2012. december 10. 00:348.

    Jo kis tükör lett. A mienk. Belenezhetünk mindannyian. Az nlc meg mi is.

     

     

    Egy topic az összefogasert.

     

     

    A bajba jutottaknak es a jo szandeku segitoknek.

     

     

    1 segitsegkero mereszkedett be.

    Nyomaban 4 nemtudomhogynevezzem forumozo.

    2 jo szandeku segito.

    3 egyeb hozzaszolo.

    1 statisztikus.

     

     

     

  13. 2012. december 9. 14:447.
  14. 2012. december 7. 18:546.
    Sziasztok!Az eheti Nők Lapjában volt egy rövid cikk, ami arról szólt, h Budán vagy egy kávézó, ahol a karácsonyfán mézeskalácsok lógnak 1-1 állami gondozott gyerek nevével és konkrét karácsonyi ajándék álmával. Lehet venni 1-1 mézeskalácsot, ami azzal a kötelességgel jár, h megveszed annak a kisgyereknek a vágyott ajándékot. Nagyon fellelkesített ez az ötlet! Nem tudja vki, hogy hol van pontosan ez a kávézó???? Sajnos interneten sem lehet rákeresni...Nagyon köszi! 
  15. 2012. december 7. 12:045.

    Szerintem is jó ötlet a topik,bár gondolom a hsz.einkből jött létre

     

    Én felajánlani szeretnék,sok mindent,elsősorban gyerekeknek:sakkészlet labda ,játék, ruha stb.A szülöknek meg konyhai dolgokat,

     

    Tisztelt Nlc ,ha a részleteket meg lehetne tudni a gyüjtésről stb.azt megköszönném,örökségből rengeteg minden van nálunk.

     

    előzmény:
    csutak51 (2)
    2012-12-06  13:59
  16. 2012. december 6. 17:504.
    Én szívesen adok mesekönyveket, kiskamasz lányoknak szóló könyveket.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-12-06  13:44
  17. 2012. december 6. 17:163.

    Gondoltam leírom nektek is hátha ti is tudtok segítenni nekik.

     

    Kérlek titeket ha tudtok segítsetek egy édes anyukának és 5 gyermekének.Nagy szüksége lenne önzetlen emberek segítségére.5gyermekre kapja a havi családit és gyest.Amiből nem tudnak megélni mivel a párja elhalálozott nem régiben és még nem kapja az árvaságit.A lakásuk hiteles ami havi 60-70 ezer.Mikulásuk sem lehetett a gyermekeknek.Karácsonyunk talán lehet a segítségetekkel.Vízt le szűkitették a napokban nekik.Azt is ki kell fizetniük.Elmaradásaik vannak.Élelmiszerre ruhára tápszerre pelenkára esetleg játékokra lenne szükségük.Ismerem a családot.A párja 3 hete halt meg elég gyötrelem érhette most a gyermekeket is az édesanyával együtt.Kérlek titeket ha tudtok segítsetek rajtuk.Egy kis apróság is nagy segítség lenne feléjük.Amit még elfogadna fa,mert picik a gyermekek és nem tudnak füteni sajnos.8hónapos,4,5,6és16évesek.Nem tdunak most az erdőből fáthordani mivel meghalt a párja ő hordta.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-12-06  13:44
  18. 2012. december 6. 13:592.
    Nagyon jó ötlet a topik!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-12-06  13:44

Címlap

top