Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cipősdoboz 2011

reika
Létrehozva: 2011. október 21. 15:50

Sziasztok!

 

http://ciposdoboz.hu/

 

Sokaknak nem ismeretlen, eddig minden évben nyílt ebben a témában topik. Gondoltam idén is lehetne egy kis eszmecserét folytatni, ki mit csomagol.

 

Írtam az e-mail címükre és válaszoltak. Dec. 1- től 19-ig lesz az akció!

Én már nagyon várom!

  1. 2012. január 5. 15:13228.

    Sziasztok!

     

    Fent van a köszönetfilm!:) Nagyon helyes dobozok készültek. És láthatóan nagyon örültek a gyerekek nekik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. december 21. 15:06227.

    Sziasztok!

    Utóbbi időben csak olvasgattalak Benneteket, de írni nem volt időm betegek voltunk a gyerekkekkel. Szerencsére már jól vagyunk, de csak most kezdünk sütni, takarítani. 

    Jó, hogy idén is ilyen sok doboz összejött. Mint már írtam korábban, ezentúl biztos gyártok majd dobozt minden évben. Teljesen egyetérteek az előttem szólókkal, hogy nem az értéke számít az ajándéknak. Az a fontos, hogy szívből adjunk.

    Már várom a fényképeket, videókat a gyerekekről ahogy átveszik a dobozokat, remélem lesz több ilyen. Olyan jó látni azokat a vidám arcocskákat.  

    Mindenkinek békés, áldott karácsonyt kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. december 20. 16:30226.

    Sziasztok!

     

    Köszi Sziga, hogy Te is így látod.Én fontosnak tartottam, hogy a gyerekeimnek természetes legyen majd, hogy másokon is jó segíteni.  Na persze nem erőn felül, de annyit jó szívvel, amennyit tudunk nélkülözni.Egyébként annak üzenem, aki tényleg megteheti, hogy némelyik kínaiba féláras akciók vannak, hátha tud még vásárolni a csomagjaiba.

    Én ha tehettem volna, biztos, hogy cukorbeteg gyerekeknek valót is összeraknék.Sajnos egyenlőre nem megoldott.

     

    Ma kaptuk az ovis karin, lemásolom nektek, mert oly szép üzenet:

     

    "A világ bármely részén élsz, és bárki vagy, szeretném, hogy légy ma este egy kicsit boldogabb.Kívánj igazi ünnepet, kívánj igazabb életet, Ahogyan én neked." 

     

    Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek: eszterlili

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. december 20. 14:56225.
    Na, végre felteszem a dobozaimról a fotókat :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. december 20. 09:37224.

    Nekem úgy rémlik, hogy tegnap este volt a koncert...

     

    Én nem voltam ott, a fodrász, a darabokban heverő mézeskalács házikók és a csomagolnivaló ajándékok megakadályoztak ebben. Meg az, hogy a férjuramnak amúgy sem volt hozzá semmi kedve, mert fáradt a sok melótól - tegnap is be kellett mennie dolgozni, pedig szabadnapos lett volna elvileg....

    előzmény:
    reika (223)
    2011-12-20  09:13
  6. 2011. december 20. 09:13223.

    Nagyon szép szám. Kíváncsi leszek fog e még nőni, de ha nem is, akkor is jó sok gyerkőc karácsonyát tettük kicsit szebbé! Nagyon szép kis csomagok készültek.

    Megy valaki este a koncertre?

    előzmény:
    vasmacs (222)
    2011-12-20  08:53
  7. 2011. december 20. 08:53222.

    Sziasztok!

     

    Rekordközelben áll a dobozszámláló! 21.400 db! Ennyi kisgyereknek már biztosan szebb lesz a karácsonya! És akkor még ott vannak a szülők, akiknek a gyermekük öröme okoz boldogságot - így ez a szám hatványozottan érvényesül!

     

    Kitartást az adventi hajrában! Én már átálltam karácsonyi üzemmódra: folyamatos pörgés, csökkentett alvásidővel.

     

    Békés, boldog karácsonyt kívánok Nektek!

    Jó volt idén Veletek dobozolni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. december 18. 22:22221.

    Eszterlili: hidd el egy párhónapos babának mást nem is nagyon lehet ajándékozni, mint ruhát és játékot. Annyit adtatok amennyit adhattatok és szerintem ez így teljesen rendben van, és ez sokkal-sokkal több mint a több millió embertől kapott semmi!

     

    előzmény:
    eszterlili (219)
    2011-12-17  18:07
  9. 2011. december 17. 18:24220.
    Sziasztok! Elvittük a dobozokat.:) A hölgy nagyon kedves volt és meg is köszönte. Jó néhány társuk várta már ott őket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. december 17. 18:07219.

    Sziasztok!

     

    Ma leadásra került egy baptista templomban ez a 3 csomagocska. A mi csomagjaink  nagyon szerényekre sikerültek, ezért inkább így fotóztam őket.Gyermekruhák és játékok vannak bennük párhónapos babáknak.Két lány és egy fiú csomag.Minden tiszteletem a Tieteké.Sajnos nekünk hitelünk van, mi nem tudunk többet adni, de ennyit  jó szívvel adunk mindig. Már a kicsi is rakta a játékokat, a nagy meg átadta a temlomban.

     

    eszterlili 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. december 17. 12:38218.

    Sziasztok! S.o.s. segítség kellene. Dunaújvárosba ma is átveszik a dobozokat? Hívtam a számot de nem vette fel, viszont potyára nem utazunk 2* 30 km-t.

    A többi pont nyitva volt amikor vittétek?

    Előre is köszi!

    előzmény:
    Angela30 (217)
    2011-12-17  11:54
  12. 2011. december 17. 11:54217.

    Múlt szombaton leadtam az egyetlen dobozomat. Többet szerettem volna, de végül több volt a terv, mint az időm(jövőre korábban kell nekikezdenem). Tartalmát egy kiskamasz fiúcskának sántam: golyóstoll, töltőtoll, zseléstoll, rotring ceruza készlet pót betétekkel, belekkel, patronokkal

    autós kártya

    3 könyv antikváriumból, nekem is megvannak és ilyen korban én is szerettem, szerintem fiúnak is tetszeni fog

    fogkefék, fogkrém, desodor, tusfürdő

    szaloncukrok, nyalókák, italporok, csoki

    és mellé egy angyalkás képeslapot írtam

     

    Aranyos volt a hölgy, aki átvette, nagyon örült neki. Még egy magazint is adott ajándékba. Remélem addig nem annyi csomag gyűlt összesen, amit ott láttam (kb.10 darab) egy ötvenezres város egyetlen gyűjtőpontján. Később jutott eszembe, hogy rákérdezhettem volna.

     

    Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. december 16. 18:56216.

    Jók ezek a babák! :)

     

    Én is a Westendnél adtam le a napokban a nagy műgonddal becsomagolt dobozkámat, kérdeztem a hölgytől, hogy nem néz bele? Mondta, h nem előbb elviszik egy gyűjtőhelyre és ott nézik át. :( Remélem nem fog nagyon leamortizálódni mire -ki tudja hány kézen át- eljut a célba egy kislánynak.

    előzmény:
    vasmacs (212)
    2011-12-15  19:14
  14. 2011. december 16. 15:19215.

    Köszönöm szépen! 

    A pályázatra beküldött fényképek különösebben nem keltették fel a szervezők figyelmét, a focis cipősdoboz jobban bejött nekik... 

    előzmény:
    reika (214)
    2011-12-15  21:25
  15. 2011. december 15. 21:25214.
    Hát ez nagyon csúcs Bár én lennék ilyeb kretív és ügyes kezű. Le a kalappal. Büszke is lehetsz a babára és a dobozra is.
    előzmény:
    vasmacs (211)
    2011-12-15  19:08
  16. 2011. december 15. 19:37213.

    Vasmacs: hűűűűűűűű meg haaaaaaaaaaaaaaa. Nagyon szép! A doboz is meg a baba is!

     

    Na és akkor az én utolsó dobozom:

    szinesceruzák hercegnős kis füzettel, tolltartó, egy kis baba, két kis újjbáb, memória kártya, két pár zokni, egy nagy pillangós matricacsomag, egy szőrös kis pénztárca kulcstartó (titkos kincsek tárolója)  jó reggelt minikekszek, nápolyi, édességek. A kakakó végül nem fért bele:( ja és egy lógós virágos hajgumi.

    4-5 éves kislánynak

    előzmény:
    vasmacs (212)
    2011-12-15  19:14
  17. 2011. december 15. 19:14212.

    Küldök még néhány képet a babáról és a ruháiról - van, amelyiken még csak félkész állapotban van a baba.

    Még soha nem varrtam ilyen babát, nagyon büszke vagyok ám rá!

    Ja, a "magassága" 36 cm lett, ezért nem fért bele egyetlen cipősdobozomba sem...

     

    A dobozt holnap du. viszem leadni a Westendhez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. december 15. 19:08211.

    Sziasztok!

     

    Végre megmutathatom a cipősdobozomat!

    Egy 4-7 éves kislánynak készítettük - de nem csak a dobozt, hanem az ajándékok egy részét is!

     

    A saját készítésű ajándékok:

    - Waldorf-baba, ezt én varrtam. Kapott csipkés alsót, pöttyös pólót, kordbársony kantáros szoknyát, polárból pedig kardigánt, nadrágot és cipőcskét,

    - ágynemű a babának,

    - karkötő és nyaklánc: fagyöngyökből - a maradékból a babának is jutott egy karkötő,

    - szappan: mézes glicerinszappanból, narancsosra illatosítva (a képeken bordó kartonlapon, lefóliázva láthatók, csikóhal és tengeri herkentyű alakúak)

    - papírzsepi tartó piros karácsonyi anyagból varrva,

    - mézeskalács: együtt sütöttük-díszítettük,

    - angyalkás keresztszemes hímzéssel díszített üdvözlőlap.

     

    Bolti ajándékok:

    mesekönyv, kétvégű filctoll: egyik vége filc, a másik nyomda; ceruzák figurás radírral, delfines fogkefe, dínós fogkrém, apró hajgumik, kakaós szívószál.

     

    Amitől pedig egy kicsit más, kicsit több maga a cipősdoboz is: az alja ringatható bölcsővé alakítható, a teteje pedig kétféle képként is felakasztható: kívül téli-karácsonyi, belül tündérkés kép került rá.

     

    Hát, ez az én idei nagy művem - a képeit a kreatív pályázatra is beküldtem. A dobozt holnap viszem leadni.

     

    További jó dobozolást nektek! Majd még benézek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. december 15. 18:49210.

    Nagyon szépek a dobozok!

    Ugye elküldted a pályázatra is? Nagyon kreatív vagy.:)

     

    Csajok! Már 12000 fölött vannak a dobozok. 

    előzmény:
    Szaszi79 (206)
    2011-12-14  21:39
  20. 2011. december 15. 14:38209.

    Szaszi: nagyon szépek a dobozaid! Nekem a rudolfos tetszik a legjobban

     

    Csináltam még egy dobozt, annyi édesség gyűlt itthon össze a lányoknak, hogy nem fog elfogyni. Nem azért, mert nem jók, hanem egyszerűen nem édesszájúak. Persze került bele mindenmás is. Csináltam fotót, majd este megmutatom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. december 14. 23:21208.

    Köszi vasmacs!

     

    Sajnos, nem jutottam olyan anyaghoz, amilyet szerettem volna, így egy polár takarót (pirulós szmájli) használtam fel és arra textil festékkel "festettem". Elég nehéz volt, mert bolyhosodott az anyag, de megoldottam.:)

    előzmény:
    vasmacs (207)
    2011-12-14  22:06
  22. 2011. december 14. 22:06207.

    Aztaaaaaaaaa! Nagyon aranyosak, ötletesek a dobozaid!

    Tűnemezeléssel csináltad a rénit és a fenyőfát? Nagyon ügyes vagy!

    Nekem nagyon tetszenek a dobozok!

    előzmény:
    Szaszi79 (206)
    2011-12-14  21:39
  23. 2011. december 14. 21:39206.

    Sziasztok!

     

    Jó rég nem jártam fent. Csodálatos dobozok készültek. Gratulálok mindenkinek. Én is kész vagyok, és már le is adtuk.:)) Sok kép készült, de nem tudom lekicsinyíteni:(( Én két éjszakát szántam a dekorálásra és nagyon sajnálom, hogy nem tudom Veletek megosztani, mert szerintem aranyosak lettek. Habár most néztem Fb-on, hogy van egy hivatkozás, amivel megoszthatom az albumot. ***Ha már nem jönnék, további jó dobozolást, még van pár nap:))!!

     

    Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!

     

    Szaszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. december 14. 21:03205.
    rókabor: én konkrétan ráírtam a fiús dobozomra, hogy 14 éves. Van olyan matrica is amin nincs korhatár besorolás, hanem üres a négyzet és neked kell beleírni.
    előzmény:
    rókabor (204)
    2011-12-14  20:17

Címlap

top