Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztmások allergiások!

MINDIANA
Létrehozva: 2010. szeptember 7. 03:39

Üdv!

 

Az allergia, és a később ebből kialakuló asztma kialakulásának alapját általában veleszületett hajlam, genetikai, biológiai háttér képezi. A hajlam lényege, hogy a szervezet az antigénekre túlzott ellenanyag (IgE) válasszal reagál. A tünetek különbözőek (nátha, fulladás, bőrviszketés, hasmenés), de az eredetük azonos. Ezért van az, hogy az élet során egyik allergiás betegség „átmehet” a másikba. Például a pollenallergiás szénanáthások negyede 10 év múlva asztmás beteg lesz. Ezt a jelenséget emeletváltásnak hívjuk. Az atópiás betegségek családi halmozódást mutatnak. Ha mindkét szülő ilyen betegségben szenved, az esetek 40-50%-ában a gyermekük is atópiás lesz, egy szülő esetében az arány 20-25%.

Ez a túlérzékenység azonban önmagában nem vezet az allergia megjelenéséhez. Sokan tünetmentesek annak ellenére, hogy az allergiás bőrpróba kimutatja az érzékenységet bizonyos allergénekre. További környezeti faktorok együtthatása határozza meg, hogy az allergia mikor, milyen tünetekkel, milyen súlyos formában jelentkezik. Ilyenek a környezeti ártalmak, a szervezet akkori állapota (immunrendszer, hormon háztartás, fertőzések, keringés), az allergének aktuális jelenléte, az allergénnel való találkozások száma, keresztallergiák és nem utolsósorban pszichoszociális tényezők.

 

 

Ausztrál kutatók kimutatták, hogy a szteroidot tartalmazó inhalátorok rendszeres használata 40 százalékkal növeli meg a proszatadaganat kialakulásának valószínűségét, míg a hörgőtágítót tartalmazó inhalátorok esetében ez a szám 36 százalék. A legnagyobb kockázatnak azonban azok a férfiak vannak kitéve, akik súlyos asztmájuk miatt gyakran szorulnak szteroid tartalmú tablettákra vagy injekciókra, ebben a csoportban a rizikó akár 70 százalék is lehet.

A melbourne-i kutatók összesen 1179 (45-55 év közötti) férfit vontak be a vizsgálatba, akiknél prosztatarákot diagnosztizáltak. A tudósok annak jártak utána, a résztvevők közül hányan szenvedtek valaha asztmában. A Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention folyóiratban közzétett eredmények azt mutatták, hogy már maga az asztma is 25 százalékkal megnövelte a prosztatadaganat kialakulásának valószínűségét. Ezt a rizikót az asztmaellenes kezelés még tovább növelte.

Becslések szerint Magyarországon mintegy 400-800 ezer asztmás él, a rizikós korosztály kb. 25%-a. A betegek kezelése évente rengeteg pénzt emészt fel. Hazánkban évente körülbelül 2400-2700 új prosztatarákos esetet diagnosztizálnak és évente 1300-1400 férfi hal bele a betegségbe.

Létezik azonban, egy másfajta lehetőség. Gyógyszerek és azok mellékhatásaitól mentes gyógymód. Bővebb információ: akropoliszi@freemail.hu

  1. 2011. március 18. 07:0312.
    Egy panelban hogyan lehet ez megoldani? 36 családból sokan csípőből visszautasítanak minden változást, mégha az jó is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-03-18  06:54
  2. 2011. február 12. 19:1511.
    Ki kérte, hogy olvasd el?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513548 (9)
    2011-02-12  00:51
  3. 2011. február 12. 19:1410.
    A lehető legjobb időben, amikor a legtöbb ember dolgozik.
    előzmény:
    Zanthia_ (8)
    2011-02-07  12:17
  4. Torolt_felhasznalo_513548
    Torolt_felhasznalo_513548
    2011. február 12. 00:519.
    Allergiás vagyok, prosztatám nincs. A topicindítás kurva hosszú.
    előzmény:
    MINDIANA (1)
    2010-09-07  03:39
  5. 2011. február 7. 12:178.
    Ma RTL-klub 1/2 2: Buteyko légzésről lesz szó.
    előzmény:
    MINDIANA (1)
    2010-09-07  03:39
  6. 2011. január 31. 03:047.
    Akkor kell lenni benne valaminek. Úgyhogy...lépek erre is! Köszönöm!
    előzmény:
    Zanthia_ (6)
    2011-01-30  21:16
  7. 2011. január 30. 21:166.

    Egyszer láttam a híradóban dohányos orvost nyilatkozni, hogy a dohányzás nem káros az egészségre ;-)

     

    Végül is nem az orvos problémája az asztma...

     

    Az egyik tanfolyami társunknak megszűnt az orrdugulása, a másiknak meg a napi 5 ventolin lecsökkent 2-ra, egy hét alatt. 

    előzmény:
    Angyallány (5)
    2011-01-30  18:26
  8. 2011. január 30. 18:265.

    A Buteyko technikát mondtam az itthoni dokimnak és kiröhögött, hogy az csak pénzkidobás lenne.

     

    Ja: egy ideje otthagytam és Pesten kerestem egy szakorvost, aki ellát. Az itthoni visszautasította az ellátásomat többször (más betegekét is), úgy hogy ideje volt. 

    előzmény:
    Zanthia_ (4)
    2011-01-26  15:02
  9. 2011. január 26. 15:024.

    Igen, van rá gyógymód. Úgy hívják, Buteyko légzés (www.buteyko.com.

    Külföldön már oktatják az egyetemeken (Angliában, Oroszországban, Ausztráliában), itthon valamiért még mindig azt mondják hivatalosan, hogy nem lehet gyógyítani...

     

    Azt hiszem, nem sértek vele érdekeket, ha elmondom, a legfőbb lényege, hogy orron keresztül kell hasi légzést végezni, mindig, minden körülmények között. Kerülni kell a nagy levegő beszívását és kifújását, törekedni kell arra, hogy minél tovább bírjuk levegővétel nélkül. (Erre az apneások tudnak gyakorlatokat, www.aida-hungary.hu)

     

    Én nemrég kezdtem a lányommal a tanfolyamot, azt vettem észre, hogy a lányom sokkal nyugodtabb lett, már egyáltalán nem köhög. Magamon annyit vettem észre, hogy edzésen sokkal jobban bírom a terhelést, nem izzadok le annyira... és én is nyugodtabb vagyok ;-)

     

    A tanfolyamon több módszert is mutattak be az orrdugulás, köhögés megszüntetésére, s ami a legfontosabb, egy asztmás roham kivédésére.

     

    A biológiai háttere ennek a módszernek, hogy ha a vérben magasabb a co2 szint, akkor csökken a stressz, csökken a gyulladás, fokozódik a hisztamin és a természetes szteroid termelése.

     

    Szerintem nagyszerű lenne, ha ezzel kapcsolatban jelennének meg cikkek, bár valószínű, hogy azt nem támogatnák a gyógyszergyárak... 

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    MINDIANA (1)
    2010-09-07  03:39
  10. 2010. szeptember 10. 11:113.

    Angyallány!

     

    Mivel az otthoni rendszerem bemondta az unalmast , és mire megjavítják( nem is tudom mikor, és a mail hozzáférésem könnyebben megoldott) ezt találtam ésszerűbbnek. 

    előzmény:
    Angyallány (2)
    2010-09-07  10:04
  11. 2010. szeptember 7. 10:042.

    Szia!

     

    Ha zárt fórummá tetted volna, akkor mi, asztmások beszélgethettünk volna erről a dologról. Mert az, hogy itt E-mailben infókat kapjunk, kevés (és gondolom üzleti célú). Beszélgetni is jó lett volna róla. 

    előzmény:
    MINDIANA (1)
    2010-09-07  03:39

Címlap

top