Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

72891 hozzászólás
  1. 2018. október 18. 21:3872891.

Magdika a muszakát mi is nagyon szeretjük. Férjemmel 1995.-ben Krétán ismertük meg, s azóta itthon ünnepi ebéd rangra lépett.

Egy hegyoldalban ott szedtem borsikafű magot, aztán kiderült, ugyanaz, mint amit csomborként Erdélyből régen ismertünk. Addig csak a levelét használtam. Most cserépben mindig van, mint a bazsalikom is.

Holnap rántott sajtot készítek, szintén tepsiben.

előzmény:
    Kusza (72889)
    2018-10-18  20:14
  2. 2018. október 18. 21:3872890.

Magdika a muszakát mi is nagyon szeretjük. Férjemmel 1995.-ben Krétán ismertük meg, s azóta itthon ünnepi ebéd rangra lépett.

Egy hegyoldalban ott szedtem borsikafű magot, aztán kiderült, ugyanaz, mint amit csomborként Erdélyből régen ismertünk. Addig csak a levelét használtam. Most cserépben mindig van, mint a bazsalikom is.

Holnap rántott sajtot készítek, szintén tepsiben.

előzmény:
    Kusza (72889)
    2018-10-18  20:14
  3. 2018. október 18. 20:1472889.

Zsuzsa jól néz ki, biztos finom is! Ma én is elég munkaigényes ebédet készítettem, muszakát. Jó, hogy a padlizsán már megvolt grillezve, a fagyasztóból vettem ki, így lerövidítettem a munkát.

előzmény:
    Zsumi45 (72888)
    2018-10-18  18:20
  4. 2018. október 18. 18:2072888.

Kicsit akadozva... 

előzmény:
    Zsumi45 (72887)
    2018-10-18  18:17
  5. 2018. október 18. 18:1772887.

Új képek, lekicsinyítve:

A konyhai játszadozásom:

előzmény:
    Zsumi45 (72886)
    2018-10-18  17:27
  6. 2018. október 18. 17:2772886.

Igen, engem a kép és a dallam ragadott meg, lehet nyugodtan kritizálni, abból tanulunk mi-laikusok. Nagy kincs október végén a kerti rózsa. A naspolyát gyékényből készült szakajtóban érleltük a cserépkályha mellett. A puhulót mindig elszopogathattam.

Délutánra ide megérkezett a borulás, jelezve a nyarunk végét. Öt óra és sötétedik, pedig az órát még nem is állítottuk át.

Ma én is fényképeztem, mai játszadozásomat a konyhában. Hamarosan érkezik Tündim, hátha felteszi, mielőtt elvinné az eredményt.

Tegnap családi orvos-látogatás volt, családi sebészünknél. Tündim szurit kapott a vállába, s az én csuklómat is megnézte. Gyulladás még mindig fennáll, rögzíteni kellene. Nehéz úgy ténykedni.

előzmény:
    klára13 (72885)
    2018-10-18  17:07
  7. 2018. október 18. 17:0772885.

Nekem a ti soraitok a mézédes csacsogás.
      Na, de nem kritizálok. Zsuzsika, köszönet a versért.
      Lent jártam, és lefényképeztem az utolsó rózsáimat. De nem tudom idehozni, mert amikor nagyokosan újratelepítettem gépemet, kiesett belőle a fényképezőgéppel való kapcsolat. És képtelen vagyok visszatenni.
       Nálam semmi más újság nincsen. Legfeljebb, hogy potyogni kezdett a naspolya. Legsikeresebb telepítésem. Na, nem egészen, mert a szederfa is szenzációs, Bazsi megkímélte kérésemre.

előzmény:
    Zsumi45 (72884)
    2018-10-18  09:22
  8. 2018. október 18. 09:2272884.

Hortváth Piroska: Indián nyár

Kristályragyogás még ott a nap szemében,
    fenséges bukéja rőt hegynek levében,
    rezes avar alatt mogyoróhéj zörgés,
    selymes ökörnyálon tovatűnő zöngés,

izzó, bíbortüzes galagonyák mentén,
    muskotályos, mézes varázslatok csendjén
    selymes, langyos szellő csimpaszkodik belém -
    elbódul a lélek avarzajok neszén,

bágyadt elmúlásra ékes képet vetít -
    nesztelen átölel, majd jobb kedvre derít,
    harmatgyöngy fátyolban suhan a dombokon,
    névjegyét ott hagyja rézszínű lombokon,

mézédes csacsogás érintette lelkem,
    részegülten tűrtem - elbájolt e kellem,
    galagonyaszívem parázslik a lázban...
    örökre elvesznék az indián nyárban.

9. 2018. október 18. 09:1672883.

Zsuzsám, azok a csatornák nézhetők, ahol legfeljebb 1 perces hírek vannak a műsorblokkok között, s reklámok sem ugranak fel negyedóránként. A hosszabb híradókhoz nincs türelmem. Szívesebben nézek vitaműsorokat, ha már aktuális kérdések...

Az M-5, Duna World és a Duna csatornákon válogatva el lehetne tölteni egy estét, de a Földünket, a világot bemutató külföldi összeállításokon is ott ragadok, ha épp rábukkanok. Sajnos sok jó műsor még nekem- a későn fekvőnek-is túl későn kerül képernyőre. 

Látom, láttad tegnap esti ajánlásomat. Végre elkaptam a szerdánként adásba kerülő Parti-Túrát, s szerencsémre épp Szegedről. Igaz, minden nagyon ismerős volt, hisz ezekre a helyszínekre járok, de öröm volt, hogy másoknak is megmutatják- könnyed hangvétellel.

Filmeket alig nézek, régen sem voltunk mozijárók. Legfeljebb amit nagyon dicsértek mások- ritkán. A klasszikus színdarabokat TV felvételekről jobban szerettem, ma ez elég ritka. No és nem kedvelem az aktualizált rendezéseket. Színházban inkább operát nézek, a prózai előadásokban rendre csalódom.

Kipróbáltam számítógépen filmet nézni, de hiába teljes képernyős, fárasztó és nehezen tudom magamat lecsitítani , hogy nyugton üljem végig.

Lassan olyan leszek, mint a kisgyerek, fél óra koncentrálás... és kimerülök. A valóságos nézőtéren még sikerül, de ott is szívesen felállnék közben. 

előzmény:
    szizsuzsóka (72881)
    2018-10-18  06:26
  10. 2018. október 18. 06:2872882.

Volt ezzel a címmel egy sorozat . Nagyon frappáns történetek voltak.

előzmény:
    klára13 (72880)
    2018-10-17  18:47
  11. 2018. október 18. 06:2672881.

Szomorú vagyok, mert közel 100 csatornalehetőségünk van , de alig tudunk választani, mit nézzünk. Én is az utazási műsorokat szeretem, Ha az ember odamegy , kevesebb energiája, lehetősége van , hogy megnézzen minden érdekességet. No és főleg nem láthatja távolról, felülről......

Csak a RTL híradót nézem , a többit inkább a Neten futom át. Mostanában a Duna Word  kirándulós éa magyar vidékeket bemutató műsorait nézzük .A sok látványos  műsor engem inkább taszít, no és a mai krimik a sok hang- és fényeffektussal .Egy kis betegemnél ilyen film váltott ki súlyos epilepsziás rohamot. Belőlem csak viszolygást vált ki. A régi, kevésbé hatásos krimiik elviselhetőbbek voltak.Nem véletlen, hogy az idősebb korosztályból egyre többen fordulnak az internet felé 

előzmény:
    klára13 (72880)
    2018-10-17  18:47
  12. 2018. október 17. 18:4772880.

Szemlesütve bevallom, hogy nekem kedvenc csatornám, amelyiken megtörtént bűnügyeket bogoznak ki. Bevált módszereket alkalmaznak, mégis ha belegondolok, hogy nekem egy nagyvárosban egy névtelen és arctalan embert kellene megtalálnom, hát kilel a hideg. És megtalálják. Tudják, miképpen kell elindulniuk, és hogyan kell tovább haladniuk.
      Nagyon érdekes. Benikémet kérdeztem, ismeri-e ezt a csatornát, mondta, igen, de nem szereti, mert látszik, mennyire megrendezett. Persze, hogy az. Mondtam neki, hogy a tévében sosem a valóságot látod, sosem az a valóság, mert az információ már átment jó néhány kézen és gondolkodásmódon, szándékokon, hogy tégedet befolyásoljanak - sohasem a valóságot látod, hanem azt, amit neked szántak.
       Azt mondta, tudja.
       Nagyon nagy örömöt okoznak a szép tájak. A gyönyörű városok. S nincs bennem fájdalom, hogy igaziból nem láttam őket. Sőt, gyakorta nagy örömmel tölt el, hogy nem én küszködök a meredek hegyoldallal vagy a millió lépcsővel.
      Filmek közül a romantikus darabokat nézem szívesen. Na, és izgalommal figyelem, az aranyásók találnak-e aranyat, vagy jádét.

előzmény:
    szizsuzsóka (72878)
    2018-10-17  05:27
  13. 2018. október 17. 05:3072879.

GRATULÁLOK ZSUZSÁM, ÜGYES VAGY !Szerencsére ezk nem csípnek, csak undorítóak. Nálunk most már kevesebb van , 4-5 éve volt nagyon sok.

előzmény:
    Zsumi45 (72875)
    2018-10-16  18:17
  14. 2018. október 17. 05:2772878.

Igen Klára, egy időben szívesen nézegettem a régi filmeket,melyeket anyukám emlegetett. Aztán rájöttem, hogy ugyanolyan életidegenek ,mint a fiatalkorunk filmjeinek  sematikus figurái.  Az öntudatos munkás és úttörő , a megtérő polgár és értelmiségi, aki rájött, hogy a szocializmus útja a legjobb út- A mostani , különösen amerikai figurák nekem még idegenebbek. .Csak az igazán tehetséges művészek tudják megragadni az élethelyzetek helyzetek általános emberi és társadalmi jelentőségét .Azért én is leginkább a természetfilmeket nézem. 1 híradó nézésére   korlátoztuk, az RTL-re  , mely ma már a leginkább elfogulatlan. A többit átfutom a hírekben, az gyorsabb , csak akkor olvasom el rendesen,ha igaznak tűnik az írás .Nekem itt csak a címekkel van gondom, buta , szenzációhajhász címek.

előzmény:
    klára13 (72874)
    2018-10-16  15:03
  15. 2018. október 16. 20:0872877.

Zsuzsika, példamutatóan győztél a büdösbogárral vívott harcodban. Egy ilyen, vagy egy darázs, halálos karambol okozója lehet. Rémes lehetett.
      Régen is volt hasonló büdös bogár, gyermekkoromban büdösmártonnak hívtuk. Ez volt az elfogadott név. Nem voltak tömegesen, csak néha előfordultak.
      Gondolom, hogy már mindenfelé keresik a megoldást, azaz elpusztításuk lehetőségét. Világjelenséggé vált a kártételük, ezt olvastam. És egyelőre semmiféle szer nem hat rájuk, amelyeket eddig a kertészetben, mezőgazdaságban használtak. Angyalka mondta, hogy házuk falán megtelepedtek sütkérezni, és hiába fújták le őket kemotoxszal, meg sem kottyant nekik. Most igyekszenek behúzódni, az előbb mászott egy vállamon, majd a frász kitört. És ez vezetés közben! Nagyon ügyes és főként fegyelmezett vagy, de hát ezt jól tudjuk. Még annyit a tűrőképességéről, hogy -20 fokot kibír!

előzmény:
    Zsumi45 (72875)
    2018-10-16  18:17
  16. 2018. október 16. 18:2572876.

Magdikám, én is köszönöm, nagyon tetszett a video a komplex művészet és természet "terápiáról"! Tamás fiad és a hely gazdáinak értő kommentárjával. Ugyanott reagáltam is rá azonnal, ahová küldted. 

Az M-5 ön estefelé érdeklődve nézem az "Univerzum" c. sorozatot, nekem ennyi jut a természet csodáiból. Nem keveslem, mert sok helyre átlagember el sem jut, olyan különlegességeket mutat. Mégis vágyódom az élő természetbe!

előzmény:
    Kusza (72871)
    2018-10-16  08:24
  17. 2018. október 16. 18:1772875.

Mai horror! Ép idegzetűeknek!

Autóztam hazafelé és a kormányon , a kezemtől 2 cm.-re ,ott spacírolt egy, zöld poloska. de nem maradt nyugton, A csúcsforgalomban repkedni kezdett az orrom előtt, bebújt egy résbe, majd újra a kormányra… hazáig el kellett tűrnöm a támadásait. Nem tudtam út közben sehol megállni. Nagy önuralmamba került, hogy a forgalomra figyeljek!

http://demokrata.hu/hir/tudomany/az-mta-kutatoi-mar-dolgo znak-hatekony-poloskacsapdan?fbclid=IwAR3rhkW6dQ3H42KF9SDn3l D0MBsIjg8mr3oZ68wQtF_kXJZBaCv0VnaV0To

18. 2018. október 16. 15:0372874.

Nagyon érdekes, ahogy változik a világ, és ez  a filmeken a leginkább tetten érhető. Az akkori humor, ma már nevetséges. A divat szűk körben forog. Édesanyám megőrzött, leánykori szecessziós szandáljához hasonlót fiatalon én is hordtam, aztán mára ismét divatba jött. A vastag talp, amit  persze ma már három-ötszörösre növeltek és platformnak nevezik. 
      Hát... a régi filmeken a "népi" figurák... Aki írta a szerepet, sosem látott magyar parasztot. De a legjobbak a termetes delnők, a gyártulajdonos-feleségek.

előzmény:
    szizsuzsóka (72869)
    2018-10-16  04:50
  19. 2018. október 16. 14:4872873.

Nagy szerencse, hogy ez a pöfeteg nem a kisgömböc, tehát nem a gomba ette meg őket!

Vajon hányan és hány napig ették ezt a csodát?!

előzmény:
    Kusza (72871)
    2018-10-16  08:24
  20. 2018. október 16. 08:3272872.

Nem mentem messze a barlangba, csak az elejére. Gyuri azt olvasta, hogy ebben a barlangban található egyedül a vakbogár. Különben 500 m hosszú a barlang, van olyan rész, ahol csak kúszva lehet menni.

előzmény:
    klára13 (72868)
    2018-10-15  23:58
  21. 2018. október 16. 08:2472871.

Klára azért küldtem el Neked, mert tudom, hogy Te is szoktál festeni, és gondolom szívesen nézed majd azokat a szép tájakat. A zárt topikban megmutattam ezt a videót, de Gyuri mondta, hogy Tamás feltette a nyilvánosba, így nincs akadálya, hogy megmutassam. Nagyon örültem én is ennek a kis filmnek, mert már évek óta jár oda, és nem tudtam, hogy milyen is az a hely.

Ezt a gombát már azóta meg is ették.

előzmény:
    klára13 (72867)
    2018-10-15  23:52
  22. 2018. október 16. 05:1272870.

Érdekes cikket olvastam a " Nyitott szemmel " című folyóiratban Henry Kissinger " Világrend " című könyvét ismerteti.Eredezi 2014-ben jelent meg . Leírja , hogy olyen korszakváltás várható, melyben nem érvényesek az eddigi megoldások . Ha nem sikerül új rendet kialakítani, hatalmas térségek süllyedhetnek anarchiába , megjelenhetnek a szélsőségek különböző formái .Ezek elterjedése , harca formálja majd a jövő történelmét.a mostani világrendet Európa alakította ki a Vesztfáliában rendezett békekonferencián.. Vallási és politikai megállapodások voltak,. Alapját nem nemes erkölcsi gondolat képezte, hanem az akkori realitásokhoz való alkalmazkodás.Ezt gyengítette meg az Európán kívüli térségek  megerősödése, Amerika , at arab államok és a távolkeleti térség . megerősödése.Új megoldásokra van szükség a Földön-

A cikk érdekes, , de sajnos nem túl biztató hangulatú. Az azóta eltelt időben sok teljesült a politikus meglátásaiból.Mivel a folyóirat keresztény szellemiségű, a bibliára hivatkozik . Szerepelnek egyes számokban nem keresztény ( mohamedán,izraelita , buddhista papok)  , és a lap azokat a vonásokat hangsúlyozza, melyek az egyes vallások  közös eszméi  az emberi együttélés embersége szempontjának megvalósításához.

23. 2018. október 16. 04:5072869.

Klárám ! Nem csak anyukádra, mi anyáinkra is. Ez volt az a lehetőség , hogy szemmel láthatóan belepillantsanak  mád körök életébe. Illetve abba m ahogy nekik-nekünk tálalják. Így alakult bennük ki a kép, hogy az amerikaiak karcsúak, kisportoltak. Aztán jött a tévé, és valóságos embereket láttunk . Hát hatalmas a különbség a valóság és annak égi mása között. Szerencsére itt faluhelyen nem kell papírvágással , elszórással vesződnünk.Terem a kertben gyökerstül.

előzmény:
    klára13 (72864)
    2018-10-15  15:29
  24. 2018. október 15. 23:5872868.

Sajnos, nálam e pillanatban rossz a hang minősége. Remélem, csupán gépemben van a hiba.

Magdikám, az ilyen barlangok nagyon veszélyesek. Akár őslények lapulhatnak bennük!

előzmény:
    Kusza (72866)
    2018-10-15  20:05
1 2 3 4 5

Címlapról ajánljuk

Legnépszerűbb cikkek