Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

71362 hozzászólás
  1. 2018. május 20. 20:1171362.

Áprily Lajos: Marasztalnálak, májusom

Azúr szemed, látom, már messze néz,
    sziromhavas lábad indulni kész.

Völgyünk csodája, tündér lányalak,
    év gyönyörűje, hogy marasszalak?

Mi tudna késleltetve hatni rád?
    Iszalagokkal kötném meg bokád.

A fáknak szólnék: sűrűsödjenek,
    útrekesztő bozóttá nőjenek.

Szövetkezném a völgy rigóival,
    legyen daluk kötő varázsú dal.

Szarvasokat vennék rá, hogy csapat
    állja el agancsokkal utadat.

Tél-nyűtte testemet vetném eléd,
    hogy lefogjam lábad lendületét.

Marasztalnálak, mert nem tudhatom:
    találkozunk még, tündér hónapom?

2. 2018. május 20. 18:3771361.

Kedden megyek cseresznyézni, már alig várom. Ez egy tavalyi kép.

3. 2018. május 20. 16:2171360.

Hajszál pontosan úgy gondolkodom, Zsuzsika, mint nagymamád. Mármint, ha élelemről van szó. Nagyon kevés pénzből ki lehet jönni, ha figyelünk és igyekszünk.
       A tökbél pörköltet ismerem, egyszer készítettem. Nagyon finom volt. Úgy olvastam, hogy erdélyi étel. Az általad említettekről el tudom képzelni, hogy finomak.
       Lent a kertben áttelelt néhány cékla. Amikor füvesítettek, Zsófikám kérésemre felhozta őket. Elültettem a fűszeres cserépbe, és hamarosan virágozni fognak. Úgy képzelem, hogy rózsaszínű virágok lesznek. Leveléből készítettem majonézes salátát, nagyon finom volt, és főképpen nagy elégedettséggel töltött el. Hogy saját termés!

Ezt a gardéniámat már túléltem. Most fehér van, kettő is. Virágoznak nagy örömömre. Most már tudom, hogy csapvízzel tilos öntözni ezt a növényt. Esővíz kell, amikor nem volt, akkor ionizált vízzel öntöztem, az is mészmentes.

előzmény:
    Zsumi45 (71355)
    2018-05-20  14:51
  4. 2018. május 20. 15:4371359.

Nagy hatással vagyunk egymásra, Zsuzsika. Hiszen látod, én is hozzáláttam a főzésnek, sőt, a lekvárfőzésnek Zsuzsa csodás polcát látva. Na meg az igazi lekvár árát látva a Nekedterem kínálatában.  Az aprósüteményhez már többször nekiláttam képzeletben a te példádra, de a megvalósítás még késik.
      Nagyon jó dolog a növényekkel tenni-venni. Öröm minden kis virágocska.
      Dorka külön rád gondolt, hogy tapasztald meg az ő világukat. Nagyon kedves. Majd írd meg, finom-e az alapanyaguk.

előzmény:
    Zsumi45 (71355)
    2018-05-20  14:51
  5. 2018. május 20. 15:3571358.

Jól mondja Zsuzsika, örülnénk neked, Ági. Nagyon kevesen vagyunk, néha már kifogyunk a szóból. Azaz a témából. Jól jönne egy kis vérfrissítés!

előzmény:
    Kövesdiági (71352)
    2018-05-20  12:33
  6. 2018. május 20. 15:3171357.

Magdika, Zsuzsa írt a korai cseresznyéről, arra céloztam. Nem láttam a  Ridikült, pedig tetszik az a műsor. De éjszaka van egy főzős, ahol a hölgy folyton virágokat kínál. Árvácskára emlékszem és a sarkantyúkára, ibolyára. Na, megkóstoltam a sarkantyúka virágját, hát az olyan szörnyű ízű, hogy a továbbiakban is hanyagolni fogom. Amúgy is, a virágokat nézni szeretem, szagolni (nem illatolni), dehogyis felfalni, mint a kecske.
       Tamás miképpen viszonyul ehhez a témához? Tényleg, a büdöske is ehető! Egye, akinek ízlik!

előzmény:
    Kusza (71353)
    2018-05-20  13:52
  7. 2018. május 20. 15:2271356.

A futkosás, Zsuzsa, nekem már odavan. Végigsietek lakásomon és úgy szedem a levegőt, mint ha maratont futottam volna. Ilyenkor gondolom: futottam eleget, fusson most már más is! Hála az égnek,egyre kevesebb dolog izgat. Tényleg nyugalmat ad a közömbösség, amelyet a buddhizmus hirdet. De nem könnyű megtenni, hiszen európai gondolkodásunkkal megszoktuk életünk során, mindenhez közünk van, mindenről véleményt alkotunk, emésztjük magunkat olyan dolgokon, amelyekhez semmi közünk. Ami nem tartozik ránk. Leegalább is, én így voltam a dolgokkal, és erről akarok leszokni. A nemtörődömség a lelki béke.Nehéz megcsinálni.
      Nagyon finom ez a fekete cseresznye, bár nem nagy szemű. Igazi tavaszi csemege!
      Nekünk is volt ilyen cseresznyefánk, a szomszéd ikreket áthívtam, unokáim még kicsikék voltak, a vendégek viszont boldogan másztak a fára. Én is. Nagyon szerettem fára mászni, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy már nem mászok fára. Csak úgy abbamaradt. Kiöregedtem belőle. A cseresznyefa is megöregedett, egy vihar hosszában kettéhasította. Lám lám, túléltem.
      Ültettem kettőt, de még kicsikék. Rajtuk a túlélés sora. És van egy balkoncseresznyefám a teraszon. Reménykedem, hogy tavasszal virágozni fog. És egyszer csak teremnek. Mind a három.

előzmény:
    szizsuzsóka (71351)
    2018-05-20  11:24
  8. 2018. május 20. 14:5171355.

Izgultam, mi lesz a történet vége! Örülök Klára a sikeres akciódnak! 

Terasz rendezéseiden fellelkesültem, már harmadszor pakolom át én is a pici erkélyemet. Nem mindenki kap elég fényt, lassan kelnek a fűszernövényeim, s már nyurgulnak is fel, ágaskodva. 14 bimbót számoltam a muskátlis ládákban.

Ismeritek a tökbél levest? ... és a tökhéj pörköltet? Utóbbit csak a saját kertemben termettből merném elkészíteni , de ma a levest és tökfőzeléket fasírttal megcsináltam. Fél kg. darált húsból 14 gombócka lett, felét sütöttem ki, többit lefagyasztottam, azokat majd a héten kelkáposzta főzelékhez sütöm ki. Nagymamám ugyan megkímélt a konyhai segítkezéstől, de a példáján mégis megtanultam takarékoskodni. A zöldborsó héját is kifőzte és a leveshez öntötte, a karalábé zsenge leveleit aprítva belefőzte a főzelékbe. 

Holnapra hivatalos vagyok a gyerekekhez. Dorka hozott (nekeeem !) Húsvétkor holland keksznek valót (dunsztos üvegben, csak vajat és 1 tojást kell hozzákeverni) ezt fogom megsütni.Még a palacsintát is készen veszik, csak megtölteni kell. Igaz, napi 4 óra utazgatás mellett??? Másra nem marad ideje.

előzmény:
    klára13 (71350)
    2018-05-20  09:09
  9. 2018. május 20. 14:2671354.

Tartsál velünk, szívesen olvasnánk mi is tőled! 

előzmény:
    Kövesdiági (71352)
    2018-05-20  12:33
  10. 2018. május 20. 13:5271353.

Klára mit kóstoljunk meg, netán ezt a szép rózsát, amit feltettél. Esetleg láttad a héten a Ridikül műsort, és onnan hoztad az ötletet? Mert ott nagyon szép virágokat mutattak, ami ehető. Mintha a büdöske is köztük lett volna.

előzmény:
    klára13 (71349)
    2018-05-20  08:34
  11. 2018. május 20. 12:3371352.

Élmény volt beleolvasni az írásaitokba...

előzmény:
    szizsuzsóka (71351)
    2018-05-20  11:24
  12. 2018. május 20. 11:2471351.

Nagyon hangulatos a leírásod . Nekem főleg azért, mert ezalatt én két kört is futottam volna. Hiába , kissé hiperaktív vagyok. A cseresznyefán rengeteg szép már feketévé érett cseresznye van . Vittünk fiaméknak, ők majd délután  felmennek szednek. Mi is holnap felmegyünk szedünk kicsit. Régen rászabadítottam a környék gyerekeit, szedjék.Megnőttek , már nem jönnek-,így marad a madaraknak.

előzmény:
    klára13 (71350)
    2018-05-20  09:09
  13. 2018. május 20. 09:0971350.

Reggelenként leülök az erre a célra odaállított fotelbe a nagy keleti ablak előtt, és afféle reggeli ájtatosságként bámulom teraszom növényeit, valamint a nyüzsgő életet kissé távolabb.
      A nagy sűrű ágú fa koronájában, a körülbelül hatodik szomszédom kertjében, felnőttek a szarkafiókák,  abbamaradt a szülők sürgésforgása. S megpillantottam a családot: négytagú szarkaraj húzott szinte egymásba kapaszkodva a fényes égbolton. 
       A házunk előtti fűzfán seregélyek fészkelnek. Legalább is ekként azonosítottam be a madarakat, jellegzetes sziluettjükről, különleges rajzolatukról, amikor repülnek. Mint valami kis félbe vágott esernyőcskék. Szorgosan hordták a rovarokat fiókájuknak, a két felnőtt madár sűrűn érkezett telerakott csőrrel. Tegnap nagy zavar támadt. Egy szakra nézte ki magának a kismadarakat, aztán, hogy teraszomra rontottam tapsolva, elinalt. De ekkor sem állt vissza a béke és a nyugalom. Vészjeleket hallottam, és a szülők nem közelíthették meg a fészket. Megmentősereg érkezett, vagy 8-10 seregély. Ám ők is csak a fa koronájának távoli ágaira szálltak le, majd elmenekültek. Közben egyre csak szólt a kétségbeesett riadó. Ez már nem volt tréfa. Kezembe kaptam hát négy méteresre nyújtható pókhálózómat, és Zsuzsuval lesiettünk. Zsuzsu nekiugrott a fatörzsnek, meglepődtem, hogy ilyen indulatot vált ki belőle a madárfészek, lakóival. Hanem megláttam az igazi okot: a fán szomszédunk gyönyörű szürke csíkos macskája nézett farkasszemet velem. Munkába fogtam a pókhálózót, amely most macskázóvá lényegült át. Szegény cica mint az őrült, leugrott a fáról, elég magasról, s földet érve Zsuzsu vette kezelésbe. A csíkos kis vadállat azonban szokás szerint fürge, mint a gyík, csak egy jókora üldözés lett a találkozásból.
        Egész nap rá-ránéztem a fára, érkeznek-e a gondoskodók. Hiába vártam őket. Gondoltam, a kis madarakat elhagyták szüleik. Elhagyták a fészket. De az eper lefoglalt, nem volt időm megnézni, mi a konkrét helyzet. S elég önző módon megfordult fejemben, hogy ha gondoskodásomba fogadnám a kis fészeklakókat, hát nagyon nagy gondot vennék magamra, s nemigen fűlt hozzá fogam.
      Ma reggel aztán láttam, hogy visszatért az atya és az anya, csőrük telis-tele ízletes bogárral. Helyre zökkent a világ.

14. 2018. május 20. 08:3471349.

Zsuzsa, megnézni kevés. Kóstoljátok is meg! Aztán majd meséld el élménedet.

előzmény:
    szizsuzsóka (71348)
    2018-05-20  06:06
  15. 2018. május 20. 06:0671348.

Jó, hogy írsz a cseresznyéről, nekünk is van korai, felmegyünk megnézzük.

Tegnap a nyugdíjas klubban voltunk, köszöntötték férjemet 80.születésnapján. Volt egy aranylakodalmas házaspár is, így dupla ünnepség zajlott.

előzmény:
    klára13 (71347)
    2018-05-19  22:39
  16. 2018. május 19. 22:3971347.

Most végeztem az eper előkészítésével - sok-sok mosás után skalpoltam a szemeket, aztán ismét mosás, végül rétegeztem cukorral. Éppen van egy új nagy műanyag melencém, nagyon alkalmas az eper holnapig való tartására. Kevésbé volt vacak, mint ahogy első blikkre feltételeztem. Jó lekvár lesz ez! Majd meglátom, hány üveggel lesz, lehet, beérem ennyivel.
       Cseresznyém több van, mint kellene. Holnap főzök cseresznyelevest, adok még egy szatyorral Bazsiéknak, aztán majd csak elvásik, ahogy anyósom mondaná.

előzmény:
    szizsuzsóka (71346)
    2018-05-19  15:10
  17. 2018. május 19. 15:1071346.

Igen ,70 éves korunk óta minden évben találkozunk. Étteremben vagyunk , az étterem változott. A 75. születésnapunkat is együtt ünnepeltük. Jövőre feltétlenül találkozunk, akkor lesz a 60. érettségi találkozónk.

Az éretlen gyümölcsből is lehet lekvárt készíteni, kicsit több főzés és édesítő kell.Nm érdemes várni, mert nem utóérő, megrohas az éretlen eper.

előzmény:
    klára13 (71344)
    2018-05-19  14:08
  18. 2018. május 19. 14:1671345.

Javulást és türelmet, Magdikám. Talán a gyakori krémezés hatni fog. Különösen, ha este dúsan kened, mert a Voltaren nem csak gyulladásgátló, de fájdalomcsillapító is. Szörnyű rossz, amikor fájdalom nem hagy aludni. Együtt érzek veled. Velem a térdem szokta ezt tenni, ősszel estem el, megbotlottam a napernyő lábában, és nagyon nehezen javul. Remélem, neked rövidebb lesz.
      Idehozom Bejglit, ismered a képet, de gondolom, így is örömet szerez.as

előzmény:
    Kusza (71343)
    2018-05-19  08:21
  19. 2018. május 19. 14:0871344.

És mondjátok-e egymásnak, hogy jövőre, veled, ugyanitt?
      Nagyon kellemes kis program ez. Ilyenkor étteremben találkoztok? Lehet, hogy írtad korábban, de nem emlékszem. Férjek is veletek vannak? Az osztálylétszám a mai napig teljes?
      Zsuzsa, eperlekvárt készítek. Elég éretlen gyümölcsöt hoztak. Mit tegyek? Az éretleneket válogassam ki, és dobjam el? A fészbukon árulták, beleugrottam, és ismét igazolódott a szólás-mondás: olcsó húsnak híg a leve.
      Egy nagyon domináns pasas hozta, engemet nem szoktak érdekelni, ezért zavarni sem az idegenek, de ez a férfi valahogy nagyon taszított. Olyan kellemetlen figura volt. Ilyenkor szoktam jó érzéssel arra gondolni: na de jó, hogy ilyenekkel nincsen semmi dolgom! Persze, lehet, hogy majd veszek még tőle gyümölcsöt, ezt-azt, pl. savanyúságot, amit barátnője készít.

Nagyon bevált a magról vetett, törpe dália átteleltetése.

előzmény:
    szizsuzsóka (71342)
    2018-05-19  05:43
  20. 2018. május 19. 08:2171343.

Köszönöm Zsuzsa a tanácsot! Voltáren kenőccsel kenegetem, de eddig csak reggel és este, nem tudtam, hogy többször is lehet naponta. Főleg éjszaka jön elő a fájdalom, gondolom a gyulladásban lévő rész bemelegszik, és azért fáj.

előzmény:
    szizsuzsóka (71341)
    2018-05-19  05:32
  21. 2018. május 19. 05:4371342.

Nagy változás nem volt azoknál akik eljöttek . 70 éves korunk óta évente találkozunk, és viszonylag sokan megjelennek a találkozón. . Hárman egészségi állapotuk miatt nem tudtak jönni, egyet nem értek el , de tudják, hogy beteg, nagyon rosszul nézett ki amikor találkoztak vele.

Júniusban találkoznak az előttünk érettségizett osztály tagjai. Budapesten , mert osztályfőnökük itt él, és már nem vállalja a nagy utat. Bemegyek hozzájuk pát percre , átadom írásos üdvözletünket, és a közös 75. születésnapon készült fényképet, melyen még a mi volt osztályfőnökünk is szerepel -A két tanár jól ismerte egymást évekig tanítottak együtt a kezdő kis gimnáziumban , melynek lelkes fiatal tanári gárdája volt.

előzmény:
    klára13 (71334)
    2018-05-18  16:19
  22. 2018. május 19. 05:3271341.

Magdikám ! Ha nem bírja az epéd, próbáld meg helyileg kenőccsel vagy Flector tapasszal . A kenőcs használatának az a lényege, hogy legalább naponta 5x be kellene kenni, hogy a mélyebb területeken is hasson, ne csak a bőrre.

előzmény:
    klára13 (71339)
    2018-05-18  21:58
  23. 2018. május 18. 22:3771340.

A Stori4-en kedvenc filmem, a Távol Afrikától kezdődött. Ez a film mindig elbűvöl, meghat, különböző vágyakat ébreszt bennem. Visszakívánom, ami elmúlt. 

24. 2018. május 18. 21:5871339.

Zsuzsától tudtam meg, Magdikám,hogy a lágy részek sérülése éppen olyan lassan gyógyul, mint a csonttörés. Sokféle fájdalomcsillapító van. Biztosan találsz olyat, amely nem ártalmas. Nekem az Advil ultra nagyon bevált.

előzmény:
    Kusza (71337)
    2018-05-18  18:42
1 2 3 4 5

Legnépszerűbb cikkek