Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab ferjek

Torolt_felhasznalo_852005
Torolt_felhasznalo_852005
Létrehozva: 2005. november 28. 06:56

Sziasztok!

Nem tudom, hova tettem a topicot, igy ujra leirom.

Szoval.. az en ferjem egyiptomi, Olaszo-ban elunk. Kivancsi vagyok, hogy ti hogyan jottok ki az arab ferjetek csaladjaval es forditva o hogyan jon ki a tietekkel. En az o csaladjat imadom- igaz ritkan talalkozunk- de minden alkalommal ugy fogadtak, mintha a lanyuk lennek. Forditva viszont , sajna mar nem igaz. Az enyeim- igaz apukam mar nem ismerte meg Mohat- vizont alig tudjak elfogadni igy, negy evi hazassag utan is. Mindig van avalami, ami miatt nem a megfelelo ferj. Ismerek itt olasz- arab csaladokta, nagyjabol ugyanaz a helyzet.

Ti hogy vagyotk ezzel?

Pussz

  1. 2018. december 30. 18:5415877.

    Itt aztan nem nagyon forognak a levelek, ezuton kivanok mindenkinek boldog uj evet, bekes napokat es jo egeszseget!

  2. 2018. december 23. 18:4915876.

    En regebben mar irogattam ebbe a topicba, csak aztan olyan gyuloletes iromanyok keletkeztek, hogy abbahagytam.Azonkivul nem sokan jonnek ide mostanaban, pedig biztosan lennenek boven velemenyek a vegyes parkapcsolatban elok mindennapjairol.Sajnos Magyarorszag nem a legidealisabb mostansag a muzulman lelkueknek, ezt latom, amikor ellataogatok oda, es egyre jobban elmergesedenek a helyzetek, nem gondoljatok?Kinek, milyen tapasztalatai vannak evvel kapcsolatban?


     


     

    előzmény:
    katubia (15875)
    2018-05-25  13:45
  3. 2018. május 25. 13:4515875.

    Sziasztok! Kár, hogy most találtam rá a forumra. Én 7 éve vagyok házas Egyiptomi fiuval és nagy a szerelem köztünk. Én is félig arab vagyok. De tényleg igaz ahogy vissza olvastam, hogy ay Ő szülei meg családja elfogadott engem az első perctől és imádnak szeretnek de az én rokonságom hát mit ne mondjak van aki nagyon ellenszenves és ez annyira bánt, hogy ennyi idő után se fogadják el. A férjem még sose volt Magyarországon és én is csak pár hónapja költöztem haza. korábban Dubajbal éltünk és ott ismertem meg. Nem tudom milyen lehetőségei lennének itthon pl. munka, barátok stb? Remélem össze tart ez a közösség! Annyi rossz indulatú ember van mostanában 

  4. 2017. február 12. 15:3415874.




    Sziasztok!


    Egy kedves ismerősöm könyvet kezdett el írni az Európai nők és az arab fiú, férfiak, férjek és exek történeteiről.


    Te is tudnál mesélni?


    Szeretnéd a storyd egy könyvben látni? (Természetesen névtelenül is lehet, ha úgy szeretnéd.)A legjobb storyk benne lesznek a könyvben és akiknek a története belekerül, azok kapnak egy ajándék példányt a szerzőtől dedikálva.


    Legyen szép vagy éppen egy végetért kapcsolat, a rózsaszín buroktól, a hajmeresztő történetekig.


    Minket minden érdekel.


    A következő emil címre küldhetitek a soraitokat :


    arabstoryk@freemail.hu


    Ha valaki többet szeretne megtudni a könyvről, az a fent említett emil címen megteheti.


    A címet még találgatjuk, ha van ötleted, akkor azt is írd le.


    Köszönjük szépen, hogy segítitek a munka menetét!!!


    További szép napot!



  5. 2015. október 19. 09:1515873.

    Sziasztok!


     


    Remélem felfigyel valaki a hozzászólásomra, és talán segíteni is tud valaki. Olyan Valakit keresek, akinek van kapcsolata Afganisztánban, Heratban vagy a környékén élő személlyel.


     

  6. 2014. december 29. 23:1615872.

    Szia draga ennek nagyon orulok. Jo ilyet is hallani!

    előzmény:
    happy life (15861)
    2013-07-25  09:12
  7. 2014. december 29. 23:1415871.

    Szia drŕgŕm hogy vagytok? 


    Kozben visszavŕltoztattam a nicknevem virŕgra mégis csak.


    Ha a régi lŕnyok kozul vagytok itt irjatok!


    Puszi mindenkinek

    előzmény:
    Karim2008 (15870)
    2014-09-08  19:16
  8. 2014. szeptember 8. 19:1615870.
    Virag!

    Mindig elfelejtem az emil cimem, persze a passom is! 
    Oregszem. 
    Irj ram, ha vagy.
    Majd beszelunk. 
    Pusza 
    előzmény:
    Magdicica (15559)
    2013-03-12  13:07
  9. 2014. szeptember 8. 19:1415869.

    Sziasztok!

    Megin itt.
    Meg mindig jol vagyunk. Lassan 8 eve. A gyerekek gyonyoruek, Jelenleg mar 2 eve Svedorszagban elunk. A gyerkocok , mar 5 nyelven nyomjak az eletuket. Most, inkabb mar svedul komunikalnak. 


    Tudnak meg angolul, arabul nagyon szuperul.
    Magyart es az olaszt is megertik, keveset beszelnek is, de inkabb, meg nekem is angolul valaszolnak.


    Pedig en csak olaszul es magyarul beszelek hozzajuk.

    Amarynda! 
    Nem lehet altalanositani, ahogy mar 1000x leirtem.
    Vannak rohadek arabok, de ismerek olaszt es magyart is...Akkor abbol a nepcsoportbol is mind szemet ember!


    Hat nem.
    Ennyit akartam csak irni.

    előzmény:
    Amarynda (15565)
    2013-07-12  12:07
  10. 2013. október 20. 12:0315868.

    Szia Amarynda, egy kicsit vitatkoznék veled :

    "Karacsony, fadiszitis, europai eskovon valo reszvetel es az alkoholfogyasztas minden formaja kizart."

     

    Nálunk egész addig volt karácsonyfa ameddig én keresztény voltam.A férjemnek semmi kifogása nem volt ellene, tisztelte a vallásomat annyira hogy tudta hogy ez nekem mennyire fontos.....

    Kb 1 hónapja voltunk Magyar esküvön... a férjem is ott volt...söt táncolt is...igaz alkoholt nem fogyasztott....

     

    De eleve azt vedd szamitasba hogy addig nem fog elvenni amig at nem tersz muzulman hitre es nem tartod be a szokasaidat.

     

    Kétszer is voltam vele úgy a szüleinél hogy nem voltam muszlim...semmi probléma nem volt ebböl ....

     

    Ennek ellenere megtortenhet hogy a csalad nem fog elfogadni, csak megturni. ha pedig nem tudsz valamiert gyereket (fiut ) szulni akkor nagyon negativ lesz a megiteles. ha vannak lanyaid az rendben de legalabb 1 fiut elvar a csalad toled.

     

    Engem nagyon szeret a családja és ezt éreztetik is velem...a hugának csak 1 lánya született pl de semmi probléma nem volt belöle...ö család szeme fénye...imádják...senki sem vár fiút töle....

     

     

     

     

    előzmény:
    Amarynda (15821)
    2013-07-22  09:37
  11. 2013. október 14. 10:3815867.

    Hat persze. Eppen most megy a tvben hogy mennyi no elete tonkre ment Afganisztanban meg Iranban es egyeb orszagokban ahol a nok nem tanulhatnak, dolgozhatnak vagy eppenseggel meg autot se vezethetnek.

     

    Az a te dolgod hogy mit gondolsz , en sose takargattam magam, a ferjem meg buszke volt ra mindig hogy szep a felesege eszebe se jutott ilyen badarasag hogy csak o lathasson engem.

     

    En nem vagyok arab feleseg es en se dolgozom mert nincs ra szuksegem, de regebben dolgoztam meghozza sokszor olyan helyen ahol a munkatarsak nagy resze ferfi volt.

     

    Itt ahol elek eleg jelentos arab kozosseg el az orszagban rossz nezni mit muvelnek sokan a nokkel, ugy tartjak oket mint egy rabszolgat.

     

    Ha neked jo csak elj igy, bar en a te helyedben inkabb vennem a faradtsagot hogy legalabb magyarul megtanuljak irni ha mar ide irogatsz.

     

    En ki nem allhatom az arab pasikat,  a noket meg sajnalom , mert a legtobbjet nem is tekintik embernek csak egy szulogepnek aki rakasra fialja nekik az utodokat.

     

    Angliaban egyre nagyobb problemat jelent hogy az arabok nem illeszkednek be a tarsadalomba, nem tanulnak meg angolul, a gyerekeiket nem engedik baratkozni sportolni stb. Inkabb nezz utana az ilyen dolgokna mielott az ellenkezojet allitod.

     

    Ja es senki nem allitotta hogy minden arab orszag egyforma, de egy arab ferfi mindig arab marad, barmennyire is tanult vagy civilizalodott a nyugati eletben.

     

     

    előzmény:
    dolniczkyilona (15865)
    2013-10-10  22:41
  12. 2013. október 10. 23:1515866.
    Salam testvéreim olvazsgatom amiket irogattok hÁt öszintén megmondva némelyik ember tisztában sincs bizonyos dolgokkal hihetettlenek vagytok jokat nevetek rajtatok még hogy az arab nök nem tanulhatnak meg nem dolgozhatnak nevetséges és viszont azzal egyett értek egy nö ne mutogassa magát idegen férfinek igen is takarja el magát a férjének legyen szép otthon ne az utcára öltözzön ki idegeneknek s.t.b meg ha fiut vagy lányt szül ez is nevetséges igen is vannak nöi dolgozok mindenhol tunéziŕban még orvosok ŕpolok növérek bolti eladok hotelekbe recepciosok felszolgŕlok s.t.b és tisztelik az anyukŕt nagyon is a csalŕd összetart van näluk tisztelet és szeretett mindent megtesznek a csalŕdért röviden ennyi                                                                                                    Allah ŕldjon mindenkit testvéreim         
  13. 2013. október 10. 22:4115865.
    Salam bÉke legyen veled tÉvedsz abban hogy bÁrki is megtiltanÁ a nönek hogy iskolÁba jÁrjon vagy hogy dolgozzon mert ez nem igy van ha a fÉrj gazdag akkor a nö nem dolgozik otthon van de náluk a nöknek nem szokÁs dolgozni a fÉrj tartja el a csalÁdot 
    előzmény:
    Amarynda (15817)
    2013-07-22  08:58
  14. 2013. október 10. 22:1315864.
    Salam igen egyetÉrtek Én arab felesÉg vagyok És tÉnyleg mindent megtesznek az anyÁÉrt tisztelik öket az annya szava szent 
    előzmény:
    Ambercat (15835)
    2013-07-22  10:37
  15. 2013. szeptember 4. 00:1815863.

    "Hozzáteszem a családomnak még arról sincs tudomása, hogy férjhez mentem:-(, mert szerintük egy nő sem normális, aki külföldön, külföldihez megy férjhez...."

     

    És milyen igazuk van nekik, meg aki ezt mondja!!!!

     

    csak abba gondolj bele, ők mi mindent áldoztak érted...

    előzmény:
    happy life (15861)
    2013-07-25  09:12
  16. 2013. július 25. 09:5115862.

    Az unoka talán majd megbékíti őket.

    Rád haragudhatnak,de egy ártatlan gyerekre nem.

    Sok szülő ellenszenvet érez az idegen nemzetiségű meny és vő iránt,épp azért,mert téves információkat adnak közzé "felvilágosult" emberek.

    Óvatosnak kell lenni,az tény,de ha valaki megismer,megkedvel egy idegen kultúrát,az már tudja hogy hol lehet elcsúszni,mire kell figyelni.

    Az idegen kultúra ismertetése pedig nem arról kell hogy szóljon,hogy kizárólagosan felsoroljuk a negatívumokat,kirívó egyedi eseteket.

     

    A támadásokat sem egy egész nemzet követi el,hanem néhány fanatikus.És ha valaki nem ismeri a nemzetüket,azt hihetné hogy az ilyen támadások esetén mindegyik ember ujjonk.Szó sincs róla.Többségük elítéli.

    előzmény:
    happy life (15861)
    2013-07-25  09:12
  17. 2013. július 25. 09:1215861.

    Az én férjem Pakisztáni. Mi Cipruson élünk. A férjem családját csak kamerán keresztül ismerem...De szeretnek, és én is szeretem őket. Anyukája sajnos már nem él, de az apukájával szoktam beszélni...Nagyon vallásosak, de hihetetlen, milyen szeretettel beszélnek velem. Ha hazautazom, otthon is felhív a családja, és a neten beszélgetünk....Ugyanez már nem mondható el az én családomról...Hozzáteszem a családomnak még arról sincs tudomása, hogy férjhez mentem:-(, mert szerintük egy nő sem normális, aki külföldön, külföldihez megy férjhez....Most Magyarországon vagyok 1 hónapot...a férjemet csak kamerába látom...De a szüleim nem hajlandóak vele beszélni. pedig szegény férjem sok szót megtanult, hogy tudjon velük pár szót váltani:-(

    Ez van...azért mi boldogok vagyunk 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (1)
    2005-11-28  06:56
  18. 2013. július 24. 09:0315860.

    Sajnos kenytelen voltam moderalast kerni pedig nem szeretek a modikhoz futkozni, de  most kenytelen voltam.

     

    Mas:

    Ha szepen felallitottad magadnak azokat a szabalyokat amiket a jovodre nezve fontosnak tartasz, akkor meglatod sokkal szebben fog alakulni a jovod mint regen az eleted.

     

    a ember eljut arra a pontra az eleteben amikor megerik agyilag  (ez nem korfuggo)  hogy pontosan tudja mit NEM AKAR az elettol a jovoben akkor sokkal egyszerubb az eletet alakitani.

     

    En nagyon sok dolgon mentem keresztul, a rossz hazassagtol a szerettem elveszteseig, es bizony mar nem voltam tul fiatal amire ezeket vegervenyesen meg tudtam hatarozni.

     

    Te fiatal vagy, ha jol safarkodsz az ertekekkel meg nagyon boldog elet var rad.

    előzmény:
    Ciaobella (15858)
    2013-07-23  13:26
  19. 2013. július 24. 08:1215859.

    Kérdezz nyugodtan.

    Azért vagyunk.

    Nem indig áll a bál ám:-)

  20. 2013. július 23. 13:2615858.
    OK, szia! :D
  21. 2013. július 23. 12:5215857.
    vagyis "megnyugtattál"
    előzmény:
    Ciaobella (15856)
    2013-07-23  12:51
  22. 2013. július 23. 12:5115856.

    Húúú, na most az utolsó mondatoddal nagyon "megnyugattál". 

    Nekem nem mondta, hogy megölne, de ...le sem merem írni mit is mondott.Bár úgyis kitalálod.

     

    Remélem, hogy talál valakit magának és vele jól meglesz.Majd én is találok magamhoz illőt idővel.Remélem, hogy mindketten elfelejtjük ezt, ami volt és új életet kezdünk.

    előzmény:
    Amarynda (15855)
    2013-07-23  12:43
  23. 2013. július 23. 12:4315855.

    Az erzelmi zsarolas ugyanolyan undorito es helytelen. Egy kapcsolatban mindig ket oldala van a dolognak es ha nincs kommunikacio akkor esely sincs a javulasra.

     

    Biztos vagyok benne hogy  fogod tudni hasznalni jol azokat a tapasztalatokat amiket a hazassagodban szereztel es hamar fel fogsz figyelni az into jelre ha valami nem stimmel.

     

    Egyszer fiatal koromban jartam egy sraccal, aki amikor vege lett megfenyegetett eloszor azzal hogy megol, na akkor kicsit elkapott a gepszij es mondtam neki hogy lesz gondom ra hogy valamelyik haver elvegye a kedvet az ilyentol. kb 1 het mulva azzal jott elo hogy megoli magat ha nem folytatjuk.

     

    Mondtam neki, ez nem lenne helyes a szulei biztosan megsiratnak, de engem ezzel nem fog visszatartani.

    A hulye agyaval kb 2 evvel kesobb fejbelotte magat amikor katona lett. Azert tette-e mert banataban vagy masert nem derult ki nem hagyott bucsulevelet. Sajnaltam de nem az en hibam volt hogy igy dontott.

    előzmény:
    Ciaobella (15854)
    2013-07-23  12:18
  24. 2013. július 23. 12:1815854.

    Nálunk nem az utasítgatás volt a oka kapcsolat megromlásának, mert tudta, hogy engem nem lehet utasítgatni, hanem az ordítozás, ami kezdett mindennapossá válni.Mindig mindenért én voltam a hibás.De ha probléma van, akkor az embernek nem magába kellene néznie először?A hibáinkat fel kell vállalni, mert csak azzal fejlődhetünk.Megbeszélni normálisan nem tudtuk a problémákat.Ezért bevetette az érzelmi zsarolást a köbön.Na ez az, amiben még egyszer nem engedek senkinek.Nem utasításokkal, hanem érzelmi zsarolással akart irányítani.Nem direkt, hanem indirekt.

     

    Lentebb is írtam, hogy az a férfi (de lehet nő is), aki nem beszél a párjával, nem eszik, nem alszik vele,hogy megalázza érzelmileg, az zsarol.Nálunk nem ilyen volt a zsarolás, de erre most példát nem szeretnék írni, mert először szeretném magamban is tisztán látni a dolgokat, hogy én hol rontottam el.Írhatom, hogy ő mit csinált, de én mit csináltam, az is fontos ám.Az a másik fele a dolgoknak.Nem mellesleg egyszer meg is ütött, amikor már az érzelmi zsarolás sem használt.Azt hiszem, hogy már kb sejthető, hogy mik azok, amikben nem engedek.

     

    Érdekes, hogy volt olyan kolléga is, aki így akarta kierőltetni, hogy találkozgassak vele én meg nem mentem bele.Nála tudtam tartani magam az elveimhez és mindennemű kapcsolatot megszakítottam vele (semmiféle személyes dolog nem történt még, de kollégával jobb nem is kezdeni).A férjem irányában viszont ott volt a szerelem és a szeretet, szóval ő meg tudta tenni ezt velem.

     

    Ezért, ha lesz egy új kapcsolatom, akkor már az elején repül az emberke, ha valami gyanús jelre leszek figyelmes, nem hagyom elfajulni a dolgokat.

     

    Most úgy érzem én vagyok Péter a kőszikla...vagyis  mivel nő vagyok...legyek Petra ... :) 

    előzmény:
    Amarynda (15853)
    2013-07-23  11:17

Címlap

top