Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vitorlás utazás-VERS!

Torolt_felhasznalo_551833
Torolt_felhasznalo_551833
Létrehozva: 2004. október 6. 08:19
Sziasztok!
Egy kedves barátom a feleségével vitorlás körútra megy,több hónapig tart majd ez az út.Valami aprósággal szeretnék kedveskedni nkeik,"búcsúzóul".Ha valaki tud ilyen témához kapcsolódó verset,nagyon megköszönném.Ha angolul,vagy németül is van ,az lenne igazán nagyszerü,mert nem kell a fordítással bajlódnom.
Nagyon köszönöm,szép napot mindenkinek.
genevra
  1. 2004. október 7. 08:176.
    Tegnap nem szóltál, így nem kerestem meg. Annyit tudok, hogy Lermontov írta, s Katajev regénye kezdődik ezzel a verssel. :o( Talán a google-ben megtaláldo. sajnos nekem most dolgoznom kell, nincs időm, hogy megkeressem. :o(
    előzmény:
    genevra (5)
     
  2. Torolt_felhasznalo_551833
    Torolt_felhasznalo_551833
    2004. október 7. 08:015.
    Igen, köszönöm, egy pár sor nagyon jó lenne. Sajos a ker. esö oldalon nem találtam nekem tetszö verset. Nekem nincs meg ez a vers, s remélem hogy valamennyire le tudom majd fordítani, s angolul is elfogadható lesz, mmint az én fordításommal.
    Üdv, g
    előzmény:
    Matty (4)
     
  3. 2004. október 6. 11:444.
    Távolban egy fehér vitorla,
    kék tenger ködén átragyog. . . .

    Sajnos, csak ennyire emlékszem belőle, de ha holnapig ráér, otthon megkeresem.
    előzmény:
    genevra (1)
     
  4. Torolt_felhasznalo_436552
    Torolt_felhasznalo_436552
    2004. október 6. 10:323.
    rosszul írtam, www nélkül jó a cím (http://ker. eso. hu/)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_436552
    Torolt_felhasznalo_436552
    2004. október 6. 09:242.
    Szia!
    Nem tudok ilyen verset, de van egy olyan oldal amin beírsz egy szót és kidob egy csomó verset, amiben ez a szó szerepel. Így elég hamar találsz szerintem. A cím: www. ker. eso. hu itt van egy csomó kereső, ezen belül a vers keresőt válaszd!
    remélem segítettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top