Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nílusi hajóút

Torolt_felhasznalo_814684
Torolt_felhasznalo_814684
Létrehozva: 2004. szeptember 28. 11:02
Sziasztok!

A szüleim 1 hét múlva indulnak egy nílusi hajóútra.Az utazási irodában azt mondták nem kell se oltás se különleges gyógyszer.
Erre ma mondta egy ismerösöm,hogy amikor ök utaztak el ,kellett menni a dokihoz és feliratni vmit,csak arra nem emlékszik mit. Szerintetek hol tudok utánna érdeklödni? Hasfogót meg fájdalomcsillapítót visznek. Vki volt a közelmúltba Egyiptomban?

Elöre is köszi!
  1. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 28. 12:3513.
    Jó, jó, a meleg kóla alatt nem azt kell érteni, hogy forr a bor. . . ala Gárdonyi módra. . .
    szóval higikendő naná, de ha már a WC-re futsz, baj van. - Na! jéghidegről beszélek! Azt neeee! semmiben. -
    Desszertet nyugodtan.
    Gyömülcs meg van itthon is. -
    előzmény:
    Milu (11)
     
  2. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 28. 12:3212.
    Oké! megvan az oltóanyag neve, az agyam: habrix, vagy a Vaqta. -
    az előbbi kapható, beadja a házidoki, karba, de izomba kell adni. -
    Az az 5*-os jó móka. És a srácok is a hajón, mire e gykem visszament a reggeliból, majd frászt kapott:
    kinyitotta a kabin ajtaját (kabin? - bálterem!) ott ült vele szembe kitömve a hálóinge párnával, és a kilógó párna a feje lett volna, szoper ügyesen, s rátéve a napszenüvege! Majd bepisilt!. . . .
    Másnapra plisszérozva a hálóing, vörös rózsaszállal rajta. . . na, érték ezek! - 2 éve u. ez, a gizai szállodában. . . selyemrózsákkal. . .
    papiruszt csak az üzeltben szabad venni, de cukorkát (db-onként csomagolva) mindenki vigyen magával, a gyerekek megérdemlik, sok kis szegény lohol a turisták után. . . . ugye?
    előzmény:
    *Macifül* (10)
     
  3. 2004. szeptember 28. 12:2811.
    Fúj, a higikendős meleg kóla gondolatától is aWC-t keresem. . . Ilyen áron nem lennék rá kíváncs, hogy milyen a Nílus:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (7)
     
  4. 2004. szeptember 28. 12:1510.
    Hát én 5 csillagos hajón voltam, de szerintem csak ilyenek mennek és ott semmi zűr nem volt. Nem csak nálam, de senkinél. Persze extrém esetek mindenhol vannak. Akkor a legjobb zöldséget nem enni, fagylaltot nem enni, gyümölcsöt meghámozni, jégkockás italt nem inni és még fogmosáshoz is palackozott vizet használni. És nagyon sokat kezetmosni. Szerintem ez a biztos.
    Én az utasaimnak is ezt ajálom és még senki nem panaszkodott.
    Jó utat nektek, felejthetetlen lesz. Kedvenc útjaim közé tartozik az egyiptomi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (7)
     
  5. Torolt_felhasznalo_814684
    Torolt_felhasznalo_814684
    2004. szeptember 28. 12:049.
    Köszi Mindenkinek a segítséget!!! Sajna egy ismerösöm is mesélte, hogy a nílus vizével mosogattak a hajón, úgyhogy vmi fertQtlenítQ hatású bogyó tuti kell. Megegyszer köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_260377
    Torolt_felhasznalo_260377
    2004. szeptember 28. 12:008.
    Ha tutira akarsz menni, irass fel Nolicin tablettát. Ha ezt szeded az ott-tartózkodás alatt, nem lesz semmi bajod! Nekem orvos ajánlotta, egy barátnőmnek pedig egy másik orvos, szóval több helyről "megerősítették".
    Én megúsztam, a többiek, akikkel voltam és nem szedték a Nolicint betegek lettek és 2-3 nap kiesett nekik a nyaralásból, úgy legyengűltek, csak a szobában feküdtek egész nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814684 (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 28. 11:537.
    A hajón bátra? - mert ott a Nilus vizét használják? - ezt nem mondanád!
    Egyipt. kutatóval utazott a család pár éve! a 8 főből az enyémeket kivéve mindenki! feküdt, annyi volt nekik, lábra sem tudtak állni. - De szokás kérdése minden.

    És előre megmondani pincérnek, colát melegen, original kérem, majd én kibontom, neomagnolos vizben lemosom a nyitót, elmosom előtt e a poharat, vagy a higikendővel kitörlöm, Te, már a gondolattól is az ember amellékhelységet keresi.
    Nem?
    előzmény:
    *Macifül* (4)
     
  8. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 28. 11:486.
    Még az előzőhöz:
    ANTSZ-hez ne menjetek oltásért, ott oltóanyaggal, külön az oltásért, ÁFA stb. . . . összesen közel 8. 000, . -Ft az oltás. Ez jó, ugye?
    Fő az egészség!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814684 (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 28. 11:445.
    körzeti doki felir oltóanyagot, utazás előtt még talán használ, de a semminél jobb! Kell!
    3800, - Ft/ampulla, a második oltást a gyógyszerész 1 hónap múlva ajánlja (utólag is jó), hasmenést meg nem kapcsz, ha nem eszed a zöldséget, a hideg hitalt, tehát: amit az ottani vízben mosnak, azt nem!!!
    Széntabletta nem baktériumölő, ott nagyon sok gyogyszertár van, Kairóban vehettak ENTOCID-H-t 4 óránként/2 db, napi 4x2. és ez baktériumölő!!!!!
    Ott kapható, itt nem!
    aZT feltétlenül. - Szép utat! Gyönyörű lesz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814684 (1)
     
  10. 2004. szeptember 28. 11:414.
    Szia, csatlakozom az elöttem szólókhoz. Én is voltam Egyiptomban, sőt az utazási szakmában dolgozom. Szóval nincsen szükség semmilyen oltásra, gyógyszerre. A szokásos uticsomagot kell vinni, illetve széntablettát.
    Ami nagyon fontos, hogy semmit ne egyenek, amit az utcán árulnak. Nagyon sokat kell kezetmosni, jékockát semmibe nem szabad kérni, mert csapvízből van. Csak palackos vizet igyanak és azzal is mossanak fogat. Így elejét lehet venni mindenféle hasmenésnek, fertőzésnek. Még a gyömülcsöket is hámozzák meg, az a biztos.
    Egyébként a hajón bátran lehet enni mindenféle zöldséget, nekem nem volt semmi bajom tőlük.
    Sok - sok törlőkendőt vigyenek az útra mosakodás céljára.
    Mármint, ha nem lennének csapközelben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814684 (1)
     
  11. 2004. szeptember 28. 11:273.
    Én 1995-ben voltam 3x nilusi hajóúton, csoportkísárőként. Nem kell semmilyen védőoltás, a hasmenést volt aki megkapta, volt, aki nem, sajnos, az nem csak a meg nem engedett élelmiszertől és a víztől függ, hanem a klimaváltozástól és a hajó "flórájától". A hajón fel vannak készülve erre, és a hajóvezetésnek van megfelelő gyógyszere erre. A nyavalya 1 napig szokott tatani. Azért ne igyanak, csak palackos vizet, és ne egyenek zöldsalátát. Biztosan nagyon fogják élvezni az utat, ami felülmúlhatatlanul gyönyörű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814684 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_486171
    Torolt_felhasznalo_486171
    2004. szeptember 28. 11:262.
    Hali, én 1 hónapja voltam a családdal Egyiptomban. Mi széntablettát vittünk. Teljesen jó volt. Bár a csoportból senki nem panaszkodott, hogy beteg lett volna.
    Továbbá hozzá kell tennem, hogy amikor Tunéziába és Jordániába mentünk akkor is vittük a széntablettát és ott is megúsztuk a hasmenést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814684 (1)
     

Címlap

top