Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szingli anya barátnőt

Self
Létrehozva: 2018. február 16. 13:48

Sziasztok!


 


Ha van itt budapesti egyedülálló kisgyerekes (az enyém 2 éves) anyuka, aki szivesen ismerkedne, örömmel várom a fórumon. Tervem -  amennyiben olyan tagok verbuválódnak itt össze, akik kaphatók ilyesmire-  hogy tavasztól összejárjunk gyerekestül, illetve, hogy egymást segitsük lelkiekben.


 


Magamról:


 


Van egy 2 éves kisfiam. Jelenleg a IX kerületben lakunk -  József Attila lakótelep. (úgy néz ki, hogy pár hónapon belül kintebb költözöm saját lakásba, a XIX kerületbe). Apa, bár velünk van, de mégsem... azaz többet van "máshol", mint velünk. Esténként kb szinte soha nem találkozunk, bár nálam alszik - illetve hétvégén is elég "lightosan" van jelen.


 


Tavaly augusztus óta újra dolgozom, nem keveset. Reggel mi vagyunk az elsők a bölcsiben és az utolsók is délután 5-kor. Nem egyszerű, mert nincsen segitségem, de próbálom tartani magam.


 


Anyagilag szerencsére nincs okom panaszra, annak ellenére, hogy egyedül állom a kiadásokat minden téren.


 


Sajnos kimozdulni nincs módom kb soha, az elmúlt 2 évben 2x találkoztam régi barátnőkkel -  akaik nem gyerekesek.


 


Jó lenne új barátosnékat találni, akik hasonló cipőben járnak és akikkel támogathatnánk egymást lélekben.


 


Kellemes péntek délutánt midnenkinek. 


 


Én még nyomom a melót ma is ugyanúgy délután fél ötig , aztán rohanok a piciért a bölcsibe.... 


 


Várom a hozzászólásokat. 


 


 


 


 

  1. 2018. február 19. 16:2413.

    Ezt hogy érted? Illetve mire/melyik hszre? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (12)
    2018-02-18  22:29
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. február 18. 22:2912.

    Ez valami vázlat egy regényhez?

  3. 2018. február 18. 21:2111.

    Egyébként én is szingli anyuka voltam, még szinglibb, mint te, mégis simán ismerkedtem "normális" anyukákkal. Sosem volt ebből gondom, igazából az apukák elég ritkán tűnnek fel a színen általában.


    A játszótéri anyukák viselt dolgairól én is hallottam, vagyis inkább olvastam neten valamit, de azt hiszem, ez mindig csak lokálisan értendő, mert pl. a mi környékünkön ilyen nincs, nem tapasztaltam. Nálunk azért megyünk játszótérre, hogy a gyerek jól érezze magát, szocializálódjon, sétáljunk egy jót, hogy tudjon utána jót enni és aludni. A játszótéren normálisan viselkedünk, és erre tanítjuk a gyereket is, és ott vagyunk a gyerekkel, nem a mobilunkat nyomogatjuk. Szóval szerintem várd ki a végét, próbálkozz, és majd meglátod, hogy felétek mi a helyzet. Szerintem aki nyitott az ismerkedésre, az megtalálja a társaságát. Gyerekprogramokra is érdemes kimenni, a művelődési házak gyakran szerveznek ilyeneket, hétvégén is, illetve  a családsegítő is - nem csak problémás családoknak, hanem sok program mindenkinek szól, érdemes utánanézni majd. Tényleg nem arról kell szólnia manapság egy kisgyerekes anyuka élete, hogy bezárkózik, nagyon sok lehetőség van, főleg itt Bp-en! Szóval érezzétek jól magatokat! :)

  4. 2018. február 18. 19:0410.

    Köszönöm, nagyon jól esik a jedves tanács. Megfogadom 


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (8)
    2018-02-18  16:14
  5. 2018. február 18. 19:009.

    Hat igen, nem rossz otlet. Bar amennzire tudom, nincs masik szingli anyás gyerköcük- József Attila lakótelep nem is a szingli anyák környéke, ez tény.:D Illetve, ila bölcsiben ismerkedni öneröböl nem megy, mert soha nem találkozom senkivel bölcsisnéniken kivül, mert reggel elsök vagyunk, du 5-kor, mire oda érek, meg mindig az utolsók.... :(


    Majd vhogy esetleg tavasztól a jatszótéren rendszeresebben megfordulunk, hátha ott összehozható vmi értelmes ismertetség- bár nem hallottam jó véleményejet a "játszótéren lebzselö" anyákról (én sem vagyok/voltam az - hát majd most, hátha más szingli anya is gondolkodik igy) ha már itt nem sikerül(t) szerencsével járnom.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (8)
    2018-02-18  16:14
  6. 2018. február 18. 16:148.

    Vagy akkor már várd meg ezzel a költözködést, mert ott úgyis lesz játszótér, jó idő lesz, sokkal könnyebb lesz ismerkednetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (7)
    2018-02-18  16:13
  7. 2018. február 18. 16:137.

    Szerintem esetleg a bölcsisnéniktől, meg az ismerős anyukáktól érdeklődjél, hogy nem tudnak-e hasonlóan egyedülálló anyukát, aki szívesen barátkozna - akkor legalább ott a környéketeken találsz valakit, ami nem hátrány a találkozások, meg a gyerekfelvigyázás szempontjából!

  8. 2018. február 18. 14:466.

    Apa budai lakásokat ad ki, a saját gyereke meg 28m2-en "nyomorog"? Az szép...! Mi lenne, ha az egyik lakásba ti költöznétek? Ne fizessen gyerektartást, a rezsit fizeted. Közben gyűjthetsz saját lakásra. Csak nekem nem normális, hogy a pöcsfej apa jól él, ha akar apásat játszani, akkor van, ha épp nincs kedve, akkor nincs, te meg kuporgathatsz lakásra hitelt felvéve? Szerintem ne barátnőt, ügyvédet keress - de abból is a vastag arcút. 

    előzmény:
    Self (3)
    2018-02-16  15:16
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. február 16. 17:225.

    ez negyon jó


    annyiban biztos, hogy ő a faszinak nem ad havi 10-20-30000$


    mint a vajna a macának


    de ugye ettől még semmi különbség nincs

    előzmény:
    bánat (4)
    2018-02-16  16:55
  10. 2018. február 16. 16:554.

    Amikor ilyeneket olvasok, akkor mindig nyílik a bicska a zsebemben, hogy mit meg nem engednek ma maguknak a férfiak. És aztán meg csodálkoznak, hogy a nők nem néznek fel (már) rájuk. Mégis mi a francra nézzünk fel? A nagy büdös semmire?


    A Vajna Tímeát meg mindenki lekurvázza, mert kitartatja magát a hörcsöggel. Nem, mintha kedvelném őt (bár nem is utálom különösebben, mert az ő élete az én életemre semmilyen hatással nincs), de mennyivel különbözik az ő életvitele a te gyermeked apjáétól?


    Bocsi, hogy így kiakadtam, nem ellened volt, remélem nem érted félre. Minden esetre, le a kalappal előtted!

    előzmény:
    Self (3)
    2018-02-16  15:16
  11. 2018. február 16. 15:163.

    Hát igen, van benne valami, de még nem érett meg a helyzet a változatásra. A baba nagyon szereti apát és ha nagyon kell, szerencsére legalább időben tud segiteni -  értem ezetn, hogy mivel nme dolgozik, ezért ha beteg a baba, nem nekem kell táppénzre menne, hanem ő vigyáz rá. Ez nagyon nagy segitség olyankor....


    (ja amúgy megj: az hogy nem dolgozik, nem jelenti, hogy pénze sincs, vannak Budán lakásai, amiket kiad és abból igencsak jól él. Az más kérdés, hogy mi meg jelenleg egy 28 nm-es albibna élünk, amit én fizetek. De mint irtam, úgy néz ki, sikerül sajátba menni, amit én veszek hitelre, muszáj, mert itt ebben a lyukban nem nevelhetem fel a gyerköcöt.  Aztán majd meglátjuk, hogyan tovább. Ha nagyon ki leszek bukva a jövőben ezen a helyzeten, hog yén vagyok a családfenntartó, akkor lehet, tényleg inkább albérlőre váltok, legalább a törlesztőt nem nekem kell majd fizetnem és megmaradna az a pénz. Hát ez van. :( )


     


    És köszi :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (2)
    2018-02-16  14:31
  12. 2018. február 16. 14:312.

    Szia! Nekem már jóval nagyobb a gyerekem. Én azt nem értem, hogy most akkor szingli vagy, vagy nem? Vagy csak a gyerek miatt járkál be az apuka a lakásba? Szomorú, hogy mindent te fizetsz, én tutira kitenném apucit az utcára, és keresnék inkább egy rendes férfit, akivel a gyerek is jobban jár. Vagy egy albérlőt, azzal jobban ki lennél segítve! De azért sok sikert a barátnőzéssel! :)

Címlap

top