Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lovasfelszerelés ovisnak

Antalbaba
Létrehozva: 2017. szeptember 9. 19:56

Sziasztok


Érdeklődnék, hogy tud-e valaki olyan helyet, lehetőleg webshopot, ahol 5-6 éves gyereknek való lovasfelszerelést lehet venni, elsősorban kobakot és gerincvédőt. A google nem annyira a barátom, amiket találtam gyerekeknek való cuccokat, elsősorban nagyobb gyerekekre valóak, illetve univerzális, állítható méretek, szerintem ezek nagyok lennének a fiamnak. Felpróbáltuk a Decathlonos gyerekeknek való kobakot és mellényt, de sajnos még a legszűkebbre állítva is lötyög az egész, és ugye az ilyesmi csak akkor biztonságos, ha jól passzol. Szóval valami speckó, direkt ilyen pici korosztálynak gyártott holmi kéne, ha egyáltalán létezik ilyen.

  1. 2017. október 22. 12:3427.

    Bérelni kell


    Folosleges kiadas: az a gyerek egyre nagyobb lesz , hatalmas sebesseggel

  2. 2017. szeptember 12. 21:1126.

    A lovasoktató nem ortopédiai szakember, ahogyan a fociedző, meg a tesitanár sem az. Gondolom te sem. A lovakhoz, lovagláshoz viszont felteszem ért valamennyit.


    Nem ingyen csinálja valóban, már csak azért sem, mert a helyet és a lovakat nyilván nem is tudná fenntartani, ha nem lenne bevétele. Nem tudom, én nem feltételezek egyből rosszat mindenkiről, hogy mondjuk tisztában van azzal, hogy a gyereknek árt a lovaglás, de azért csak csinálja a dolgot, mert annyira nagyon szüksége van arra a pénzre, amit mi heti egyszer ott hagyunk neki, hogy ezért még ártani is képes. Nem csak gyerekekre specializálódott a hely, mindenféle korosztálynak tartanak lovasoktatást.


    A kicsi gyerekek természetesen futószáron vezetve lovagolnak, nem ők irányítják az állatot elsősorban. De azt hiszem ezt már írtam.


    A pónin való lovaglásnak nem sok köze van az igazi lovagláshoz, és valóban csak nagyon pici gyerekeknek való az, az enyém már túl nagy lenne hozzá.


    Valóban elsőszülött a gyerek. Ha lesz még gyerekünk, az csak úgy lesz, ha neki is pont ugyanannyit tudunk megadni, mint az elsőnek, nagyon nem érzem magaménak azt, amire célozgatsz, hogy a másodiknál adott esetben a szülő pont leszarja, ha a gyerek minden álma mondjuk a lovaglás, mert nincs rá idő, vagy energia, vagy pénz. Az utolsó mondatodat pedig, miszerint felelőtlen lennék, kikérem magamnak.

    előzmény:
    nyugger (24)
    2017-09-12  14:43
  3. 2017. szeptember 12. 15:4825.

    Vélhetően itt is futószáron van a  ló, nem hinném, hogy elengedné egyedül száguldozni a gyereket a  lóval. A póni  csak nagyon kis korig jó, utána már nem az az élmény, mint egy nagy lovon ülni. Fajtától függ, de pl egy Shetland póni már egy 5 éves gyereknek is kicsi mármint lovagolni. 

    előzmény:
    nyugger (24)
    2017-09-12  14:43
  4. 2017. szeptember 12. 14:4324.

    A lovasoktató képzett ortopédiai szakember, tudjuk.


    Szívszeretetből oktat, nem kap érte pénzt, ezt is tudjuk.


    Soha senkit nem dobott le még egy lova sem, természetesen.


    Egy óvodás kicsi gyerek meg tudja ülni úgy a lovat, hogy az állat érezze az irányítást és engedelmeskedjen, hát persze.



    Én nem bíznék ennyire a lovászokban se a lóban. Igen, a focipályán is történhet baleset, de azért egy óvodás nem rúgja a labdát olyan durván. A ló viszont tőle függetlenül lendülhet olyan akcióba, aminek baleset lehet a vége. Ilyen kisgyereket max. pónilóra ültetnék, azt is futószáron. Szerintem a szóban forgó gyerek elsőszülött lehet, azoknál szoktak a szülők minden baromságot kipróbálni. A többinél már nem érnek rá. És több a felelősségérzetük.

    előzmény:
    Babyface83 (18)
    2017-09-11  19:32
  5. 2017. szeptember 12. 11:0123.

    Haha:)), azt hiszem alap, hogy bevonják őket a lovak gondozásába is. A szülővárosomban, ha valaki lovagolni akart tanulni, akkor az az első egy-két hétben kb. trágyát lapátolt, itatott, később csutakolt, ilyesmi:))). Jó, mondjuk nem az ovis korosztály, de aki kisiskolásként ment, hogy lovagolni akar tanulni, az ezzel kezdte. Azalatt hozzászokott a  lovak közelségéhez. Utána ráülhetett a lóra. 

    előzmény:
    Babyface83 (20)
    2017-09-11  21:13
  6. 2017. szeptember 12. 11:0122.

    Haha:)), azt hiszem alap, hogy bevonják őket a lovak gondozásába is. A szülővárosomban, ha valaki lovagolni akart tanulni, akkor az az első egy-két hétben kb. trágyát lapátolt, itatott, később csutakolt, ilyesmi:))). Jó, mondjuk nem az ovis korosztály, de aki kisiskolásként ment, hogy lovagolni akar tanulni, az ezzel kezdte. Azalatt hozzászokott a  lovak közelségéhez. Utána ráülhetett a lóra. 

    előzmény:
    Babyface83 (20)
    2017-09-11  21:13
  7. 2017. szeptember 12. 10:4721.

    Hülyeség. Ha a  lovasoktató azt mondja jó nekik, akkor az nyilván úgy is van, mert különben vsz. eltanácsolná. Egyébként a bátyám is ovis korában kezdett lovagolni, semi baja nem lett tőle. 

    előzmény:
    nyugger (16)
    2017-09-11  19:07
  8. 2017. szeptember 11. 21:1320.

    Kösz a tanácsokat, akkor először a Decathlonban körülnézünk. Én sem gondolom, hogy a gyerek mérete szabja meg, hogy mikor kezdhet lovagolni, a fiam nem az a tipikus futkározós ugrálós kisgyerek, inkább olyan kis megfontolt, picit lassabb, elgondolkozós fajta, szerintem nagyon is neki való a lovaglás. Amúgy én nagyon nem vagyok annak a híve, hogy már ovis korban hordjuk a gyereket mindenféle külön foglalkozásra, vagy hogy be legyen táblázva a szabadideje, ez a lovaglás dolog hirtelen jött, leginkább ő találta ki, és tényleg imádja, ráadásul jót is tesz neki, így egyáltalán nem bánom, hogy heti egyszer beiktatjuk. Persze hogy nem vágtával kezdenek, igazából ez még csak játékos ismerkedés. Szép lassan vezetgetik a lovat, amíg ül rajta, meg különböző könnyű gyakorlatokat csinálnak a lovon, pl labdázás, persze közben a ló egy helyben áll, meg ilyenek. Az meg külön tetszik, hogy a lovak gondozásába is bevonják őket.

    előzmény:
    Sushi (19)
    2017-09-11  19:57
  9. 2017. szeptember 11. 19:5719.

    Meg mindig Sushi.


    Mi decathlonnal kezdtünk, nagyon jol le van irva minden, mire kell hol figyelni. Van meg a kramer, az kifejezetten lovas, mar  a nagyoknak minden, ami lo- Szerintem egy kicsit tularazott, de a lovassport olyan "fennhordjaazorrat" tipusu pipikei mindent meg tudnak ott venni. Szakmailag vannak fontos dolgaik is. Decathlon pont a kezdöknek jo, amikor a gyerek fel ev alatt kinö egy cipöt, akkor nem faj annyira, ha onnan kell kicserelni.


    A ferjem kislanya meg böven nem Volt iskolas, amikor elkezdte, kicsi Volt, kisnövesü, de olyan alcsonyan Volt a sulypontja,hogy szinte össze Volt növe a loval. Nagyon jo egyensulyerzeket ad a lovaglas, termszetesen nem rögtön a vagtaval kezdenek, hanem elöször megismerik  a lo különbözö mozgasait - ugyhogy szerintem is rajta.


    Ja es meg a ketkedöknek: a ferjem kislanya 14 eves, es sajat maga lovagolta be a lovat egy trener segitsegevel.

    előzmény:
    Babyface83 (17)
    2017-09-11  19:24
  10. 2017. szeptember 11. 19:3218.

    Ahova járunk lovasoktatásra, képzett oktató tart külön ovisfoglalkozást. Szerinte kifejezetten jó dolog ilyen korban elkezdeni, ha a gyerek mutat rá affinitást, nagyon sok szempontból hasznos, javítja a tartást, a mozgáskoordinációt, minden izmot megmozgat, fegyelemre, odafigyelésre, együttműködésre na és persze az állatok szeretetére, tiszteletére tanítja a gyereket. És persze remek hobbi is, ha a gyerek élvezi. Ha nem élvezi, akkor természetesen semmi értelme erőltetni a dolgot. Az eddigiek alapján én teljesen egyetértek vele, úgy látom nagyon jót tesz a gyerekemnek, és nagyon szereti is. Persze bennem van a para, hogy mi van, ha leesik, nyilván semmire nincs garancia, de ez mindennel így van. A fociban is le lehet sérülni elég komolyan.

    előzmény:
    nyugger (16)
    2017-09-11  19:07
  11. 2017. szeptember 11. 19:2417.

    Köszi. Olyan csavarosat próbáltunk, a legszűkebbre állítva nagy volt picit. Hát nem egy nagydarab a kölök :) Igazad van, mindenképp fel kéne próbálni vásárlás előtt. Csak jó lenne tudni merre indulunk el :) Ti hol szereztétek be a cuccokat

    előzmény:
    Sushi (15)
    2017-09-11  16:55
  12. 2017. szeptember 11. 19:0716.

    Óvodásnak még nem való a lovaglás. Valószínűleg ezért nem kaptok kis méretet.

  13. 2017. szeptember 11. 16:5515.

    Sushi vagyok.


    Szerintem pontezek a dolgok, amit mindenkeppen felprobaltatnek a gyerekkel, meghozza szakemberrel, mielött megvezsem. Ha ugyanis nem jo a meret, adott esetben rosszul ül a gyereken, többet art mint hasznal. Mondom ezt ugy, hogy mi hateves kortol immaron 14 evesig gyürjük.


    Kobakbol van olyan, amit hatul egy csavarral lehet szükiteni. En megneznem mindenkepp, mielött neten megrendelem.

  14. 2017. szeptember 11. 14:1914.

    Akkor szépen nicket cseréltünk :) Ügyesen szerelik az nlc-t...


    Babyface vagyok

    előzmény:
    Babyface83 (11)
    2017-09-11  05:59
  15. 2017. szeptember 11. 11:0913.

    Elképesztő...


     


    Na most kíváncsi vagyok, az én hsz-om vajon a saját nickem alatt fog-e megjelenni..


     


    antironia vagyok. :)

    előzmény:
    Babyface83 (12)
    2017-09-11  06:02
  16. 2017. szeptember 11. 06:0212.

    Margaret vagyok.

    előzmény:
    Babyface83 (11)
    2017-09-11  05:59
  17. 2017. szeptember 11. 05:5911.

    Kanadaban 


    Reczi,natasax2 es antalbaba nickekre ebredtem  a rancfelvarras utan.


     

    előzmény:
    york (7)
    2017-09-10  18:07
  18. 2017. szeptember 11. 05:4210.

    előzmény:
    margaret3711 (5)
    2017-09-10  17:56
  19. 2017. szeptember 10. 18:219.

    Tényleg csodás állatok, én igazából szinte még nem is láttam közvetlen közelről lovat idáig, amíg el nem kezdtünk járni a fiammal lovagolni. Hirtelen jött nála ez a ló mánia ,és véletlenül kiderült, hogy van a közelünkben egy családias kis lovarda, ahol vállalják ilyen picik oktatását is. Még csak kétszer voltunk, de tuti rendszert csinálunk belőle, a fiam imádja, és nagyon ügyes, szinte rá sem ismerek, olyan fegyelmezetten és ügyesen csinál mindent, amit az oktató mond, nagyon jó hatással vannak rá a lovak meg az a környezet. Ott a lovardában egyelőre kölcsönbe kaptunk gerincvédőt meg kobakot (ami elég nagy volt neki), akitől kaptuk nem tud róla, hogy létezne annál kisebb méretben, de majd még kérdezősködök, amikor legközelebb megyünk.

    előzmény:
    york (7)
    2017-09-10  18:07
  20. 2017. szeptember 10. 18:088.

    közben írtam.. akkor jól sejtettem.

    előzmény:
    Babyface83 (6)
    2017-09-10  17:57
  21. 2017. szeptember 10. 18:077.

    Babyface vagy, csak most margaretként sikerült írnod???  margaret úgy tudom (ha nem tévesztem össze valakivel) amerikában él.


     


    sajnos nincs tapasztalatom, de csodás élőlénynek tartom a lovakat. meg persze még sok-sok állatot.. kutya, delfin stb.


    vásárláskor szoktam látni a horze üzletet, onnan jutott eszembe, de az oldalukat nem böngésztem át. talán lehet nekik írni mailt, vagy felhívni őket.


    gyermeked "edzője" nem tud segíteni, vagy a már odajáró gyerkőcök szülei. gondolom beíratjátok lovassuliba.


     


    bocsi, hogy csak ötletelés lett a válaszom.


     

    előzmény:
    margaret3711 (5)
    2017-09-10  17:56
  22. 2017. szeptember 10. 17:576.

    Persze engem megint átkeresztelt az nlc...

  23. 2017. szeptember 10. 17:565.

    Néztem, védőmellényeket találtam ott gyerekméretben, de pontos méretet nem írnak, nem tudom jó lenne-e a mini lovasomnak. De gyerek kobakot nem láttam ott. Neked van tapasztalatod velük? Igazából bármilyen infó jól jönne, elég elveszett vagyok még a témában :)

    előzmény:
    york (3)
    2017-09-10  15:59
  24. 2017. szeptember 10. 16:094.

    jééé, saját nick-emen írtam!

    előzmény:
    york (3)
    2017-09-10  15:59

Címlap

top