Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerintetek sincs értelme?

Kendra
Létrehozva: 2017. Április 7. 12:10

Sziasztok!

Felvételi alkalmassági (óvónő) miatt vettem pár órát a volt gimis énektanáromnál. Azt mondta,szép szoprán hangom van,de meg kellene tanulnom,hogyan énekeljek. Szerinte érdemes lenne foglalkoznom a hangommal és keresni magam mellé egy énektanárt (azért nem magát ajánlotta,mert 1 hónapon belül elköltözök elég messze innét). Ő már a 2. énektanár,aki előtt énekelnem kellett,és ezt tanácsolta nekem.


Én szívesen ki is próbálnám a dolgot hobbi szinten,viszont a vélemények a családomon belül megoszlanak. Párom azt mondta,miért ne? Édesanyám szerint viszont hülyeség,nem énekesnő akarok én lenni,hobbi szinten meg mindegy,milyen a hangom.

Ti mit tennétek? Pénzkidobás lenne az egész? Vagy szánjak rá 2-3 hónapot?

Leszögezném még egyszer,nem popcsillag akarok lenni és nem is opera énekes,szimplán csak magamnak és a környezetemnek jó lenne énekelgetni néha,de nem tudom,megéri-e erre költeni. 


 

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. Április 21. 21:2128.

    előzmény:
    Kendra (27)
    2017-04-21  19:27
  2. 2017. Április 21. 19:2727.

    Sziasztok! 
    Elnézést a késői válaszért,és köszönöm a véleményeket. :)
    Igazából már eldöntöttem,"belevágok",amint letudtam a költözést. :)

    Írtátok néhányan,hogy ne akarjak sztár lenni, megnyugtatlak Titeket,nem akarok (még ha 10 "X" veszett volna el bennem sem lenne hozzá se energiám,se kedvem).  Szimplán csak imádok énekelni és jó lenne,ha a családomnak is legalább fele annyi örömet tudnék vele néha-néha okozni,mint magamnak,nem beszélve arról,mekkora megkönnyebbülés lenne,ha mernék pl. párom előtt hangosan énekelni 1-1 népdalt,vagy valami szépet. 

  3. 2017. Április 17. 10:0426.

    Látom egy teljesen egyszerű mondatot nem vagy képes értelmezni, kielemezzem?


    Drága angyalom, HOL mondtam azt, hogy ne tanuljon?


    Tipikus női kotyogást mutattál be, fogalmad sincs arról hogy mit ír a másik, de már feleselsz.

    előzmény:
    zsuzsi40 (25)
    2017-04-16  21:36
  4. 2017. Április 16. 21:3625.

    ...     plana  ha  van  jo  sok  pe'nze  az  ilyen  " HOBBY"-za'sokra....


     


     


    Miert  ne tanuljon? Jo  pap  holtig  tanul.....

    előzmény:
    Nikita 666 (22)
    2017-04-09  11:19
  5. 2017. Április 14. 14:4424.

    Gondolom, azóta már eldöntötted, hogy merre induljál. 


    A tehetségest a kevésbé tehetségestől az választja el, hogy a motivált ember mindíg azt szeretné csinálni, amihez indittatása van. A festő örökké csak festene, a muzikális mindíg énekelne - ha hangszeren tanult, akkor zenélne - a balettos örökké táncolna, stb. 


    Ha valaki csak immel-ámmal csinál bármit, ott kiugró tehetségről nem beszélhetünk.


    Gyöngyössy Ivett állítólag a zongora alatt alszik, három nap alatt vág be egy Liszt Rapszódiát. Kocsis Zoltán még betegen is dirigált - persze ők kiugróak, de ez nem jelenti azt, hogy csak az ilyen brilliáns indíttatással érdemes foglalkozni. 

  6. exb
    exb
    2017. Április 11. 17:2823.

    Az éneklés és a zene megnyitja a lelket,nyugtat és bizonyítottan jó hatással van a muvelojere. Hasi légzés, lazult áll ,bő torok mind csak jó hatással lesznek Rád. Nem írod hány éves vagy,de csillag ne is akarj lenni. Keserves dolog az. Élvezd a zenét . A legnemesebb hangszer az emberi hang. Énekelj Kodály nepdalfeldolgozasokat és könnyű olasz dalokat.

  7. 2017. Április 9. 11:1922.

    Amitől valaki jól érzi magát annak mind van értelme akkor is, ha mások számára esetleg értelmetlen cselekvés.

  8. 2017. Április 8. 09:1821.

    Tanulni mindig érdemes. Az a bónusz, ha ráadásul olyasmit tanulsz, amihez kedved és tehetséged is van. Írtad, hogy időben/pénzben megengedheted Magadnak. Akkor mi akadálya ? Hajrá, sok sikert!

  9. hus
    hus
    2017. Április 7. 23:0520.

    Arra eri meg kolteni, amihez kedved van. Ha meg tehetseget is latnak benned, akkor miert nem probalhatnad meg?


    Anyukamnak gyonyoru hangja volt, imadtam amikor enekelt. Sokszor enekelt es enekeltek a testvereivel. Igazan jo hangulatot teremtettek.


    Nem tudom, hogy 2-3 honap alatt mire lennel kepes, ha szereted, akkor tudsz elerni eredmenyt, amit magadtol nem tudnal. Nem vesztesz vele semmit, csak nyerni fogsz. Irom ezt azert, mert nekem nincs jo hangom es a mai napig csodalom az enekeseket. 

  10. 2017. Április 7. 22:0119.

    Ha időd és pénztárcád engedi, akkor hajrá! Akár hobbi szinten is. Énekelni remek érzés.


    Jómagam is, elég sok időt és pénzt költök a hobbimra, de annyi örömömet lelem benne, és annyi pozitív hozadéka van, hogy azt mondom megéri.

  11. 2017. Április 7. 19:2218.

    Az éneklés fitten tart, nem csak lelkileg, kihat a fizikális állapotodra is.


    Az én lányom is tanult, közel 10 évet, egy nagyon jó tanárnál, és csak az ő halála miatt szakadt meg a folyamat.


    Olyan élmény lesz, ha egymásra hangolódtok szeretettel, hogy erősebb és hasznosabb mint soknak a pszichiáter, és laikusként hasznosabb is szerintem.


    Arról nem beszélve, hogy mások is költenek a szabadidős tevékenységeikre annyit, sőt többet is, és nem mindegyik kondicionál ennyire.


    A lányom sem használja, bár sokáig énekelt kórusban, most pedig a gyermek betegeinek:), hálás közönségek.


     


     

    előzmény:
    Kendra (10)
    2017-04-07  14:33
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. Április 7. 16:2917.

    Ahogy gondolod.


    Énekelj egy jót, az nagyon  fel tudja dobni az embert.


     


    (Épp ma beszélgettünk a lányokkal, hogy milyen  jó volt a céges kirándulás.Végig énekeltük az utat   oda is meg vissza is.Szép emlék már most.De, persze ez csak egy kis kitérő.Térjünk vissza a témához)

    előzmény:
    Kendra (16)
    2017-04-07  16:25
  13. 2017. Április 7. 16:2516.

    Most esett le,mit is írsz. Nem a kapcsolatunk a lehangoló,félre értetted. Én imádom édesanyám,ez igy van jól. Mindig is jo kapcsolatom volt vele. A lehangoló része az a "pár" év,ami miatt a ragaszkodásom már túlzásba ment.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (13)
    2017-04-07  16:04
  14. 2017. Április 7. 16:2215.

    Igen,bennem is hasonló dolog fogalmazódott meg. :)


    Bár bevallom,féltem kicsit,hogy csak túlzottan rápörögtem a dologra. Néha lelkesebb vagyok,mint kellene. 😊 :) Ezert kértem kívülállók véleményét is. :)


    Tényleg aranyosak vagytok,köszönöm a kedves véleményeket. :)


     

    előzmény:
    cabron (12)
    2017-04-07  15:26
  15. 2017. Április 7. 16:1914.

    Igen,számít,mindig is számított. De a mi kapcsolatunk nem a "szokásos" "nagyon jó"-kategória. Túlzottan ragaszkodom hozzá és a véleményéhez is. De ez nem ide tartozik. Válaszoltam egy kérdésre,ahogyan most is azt teszem,de ne ez legyen most a lényeg. :)


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (13)
    2017-04-07  16:04
  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. Április 7. 16:0413.

    Anyukám véleménye mindig is sokat számított nekem,nagyon erősen ragaszkodom hozzá,de ez egy hosszú és lehangoló sztori. :)


     


     


    Püff neki!


    Vajon miért van itt ez a megjegyzés...............


    (Véleményem szerint meg felemelő érzés anyának és gyereknek is ha számít az anya véleménye.Vajh, miért is lehet lehangoló egy ......


    Egészséges  kapcsolatban a gyerek(ek) véleménye is nagyon nagyon számít....)

    előzmény:
    Kendra (10)
    2017-04-07  14:33
  17. 2017. Április 7. 15:2612.

    Ha van kedved és kitartásod hozzá, simán! Klassz dolog, ha valaki tud valamit még akkor is, ha nem ebből fog/akar feltétlenül megélni. Ha esetleg már nyűg, akkor abbahagyod és kész.


    Ha azt tudod mondani, hogy az erre szánt pénz nem fog hiányozni sehonnan, akkor az se nyomasszon, ha mégsem lesz erőd/időd végigcsinálni. Ha jól érzed magad tőle, feltölt örömforrás, akkor már megérte!

    előzmény:
    Kendra (10)
    2017-04-07  14:33
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. Április 7. 14:4711.

    énekelni megtanulni nem 2perc 2-3-4-5 hónap


    annyira nem szerettem de vagy 6 évet jártam szolfézsra is a zongora mellett


    csak akkor költs, ha van kitartásod elég időt járni


    és persze hiába volt alapból jó hangom


    szolfézs nélkül csak kornyikáltam volna és nem énekelek rendesen


     

    előzmény:
    Kendra (10)
    2017-04-07  14:33
  19. 2017. Április 7. 14:3310.

    Igen,igazatok van. Van kedvem,időm és pénzem is rá. Anyukám véleménye mindig is sokat számított nekem,nagyon erősen ragaszkodom hozzá,de ez egy hosszú és lehangoló sztori. :)


    Igazából nem mások véleménye dönt,de szívesen hallom mások véleményét,míg az nem rosszindulatú. Néha kívülről logikusabban,reálisabban látja az ember a dolgokat,mint az,aki az adott szituációban benne van. :)


     

  20. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. Április 7. 14:009.

    Te mit akarsz?  Van hozzá kedved vagy nincs hozzá kedved? Van rá időd? Van rá pénzed?


    Hány éves vagy hogy ennyire számít(ana)  pár teljesen idegen ember véleménye?


     


     

  21. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. Április 7. 13:358.

    Felnott ember vagy, hagyd a mama velemenyet (minek egyaltalan kikerni?) azt tedd, ami jolesik. Neked oromoet okoz az enekles es a csaladi kassza se rogy meg? Akkor hajra.

  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. Április 7. 13:117.

    arról hogy érdemes-e csak hozzáértők véleménye a releváns, AKIK meghallgatnak


    prolitempóban semmire nem érdemes költeni, ami nem fial


    neked kell dönteni


    kell baromisok kitartás is

  23. 2017. Április 7. 12:516.

    Köszönöm a kedves reakciókat. :)

    Nekem mindig is örömöt okozott a zene,nagyon szeretek énekelgetni is (persze mások előtt nem nagyon merek  ),szerintem megpróbálkozok vele.  Ha már elérek annyit,hogy a családom előtt merek énekelni,mert fejlődik annyit a hangom,engem már bőven boldoggá tesz a dolog. 

  24. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. Április 7. 12:505.

    Én nem költenék rá. A hangod maga nem lenne más/jobb. Szerintem csak bizonyos technikákat meg profi légzést tanítanának neked, de nincs rá szükséged mert nem akarsz Maria Callas lenni.


     

Címlap

top