Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korfu 2004

akisro
Létrehozva: 2004. június 29. 14:22
Barátommal egy hétig Korfun nyaralunk.Szállás apartmanban, utazás repülővel.
A kaja még kérdés -nem tudom, hogyan oldjuk meg.A repcsi miatt nem pakolhatunk túlságosan fel.
Kinek mi a tapasztalata, milyenek az árak kinn? Olcsó kajálási lehetöség???
Mi az, amit feltétlenül meg kell nézni. Van egy pár ötletünk, de kiváncsian várom azok sorait, akik már jártak Korfun.
  1. Torolt_felhasznalo_741834
    Torolt_felhasznalo_741834
    2005. január 16. 17:5350.
    Sziasztok!engem az Êrdekelne Korfuval kapcsolatban, hogy tud-e valaki bårmilyen munkalehetősÊget ott? A pårommal Ês az 5 Êves lånyommal szeretnÊk kimenni Ês (ha lehet, legålis ) munkåt vållalni. Ha bårki, bårmilyen sehítsÊget tud nyújtani, nagyon megkÜszÜnnÊm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_118512
    Torolt_felhasznalo_118512
    2005. január 14. 12:5749.
    Szia! Mi jópár éve szintén szeptemberben végén voltunk, repülővel mentünk, az akkor még volt Eurotourssal. A tenger egyáltalán nem volt hideg, viszont többször esett az eső. Ezt ne úgy képzeld el, hogy szakadt, de a szemerkélő eső is tud gondot okozni egy nyaralásnál!!!!!!!!! Az volt a szerencsénk, hogy 2 hétre mentünk, így kb. a fele volt az, amikor igazi jó idő volt. Benitsesben laktunk, autót béreltünk, és bejártuk az egész szigetet. Az eső ellenére csodálatosnak tartottuk, és azóta is visszahúz a szívünk.
    előzmény:
    szmisz (46)
     
  3. Torolt_felhasznalo_536704
    Torolt_felhasznalo_536704
    2005. január 14. 12:2948.
    Szia!

    Mi nyáron voltunk, 5 kontinenssel, és motort béreltünk+ egy-két szervezett program, hajókázás, buszozás, nem volt drága és sztem motorral nem mentünk volna el azokra a helyekre! nyugat oldal hidegebb vízügyileg, mi messonghyban voltunk, Nikiforos apartman, motorral 5 perc volt a part, de volt saját medence, és csend volt este, nem ricsajozás, ez nagyon jó volt, és a társaság is nagyon jól összerázódott:)
    előzmény:
    szmisz (46)
     
  4. Torolt_felhasznalo_800869
    Torolt_felhasznalo_800869
    2005. január 14. 11:5747.
    szia szmisz!Azt, hogy melyik irodával érdemes menni, manapság már nem tudni. . . De ha nagyobb nevűt választasz, talán jobbak az esélyek. . . Mi Neckermann pártiak vagyunk, jók a tapasztalatok!azt, hogy melyik partszakaszra érdemes menni, attól függ, hogy a homokos, köves, sziklás partot kedveled?Szerintem a legszebb korfui part Paleokastritsa, de itt van a hidegebb vízhőmérséklet. Itt még nyáron is hideg a víz. Viszont, ha a keleti partra mentek, vagy az északi részre, ott még szeptemberben is nyugodtan lehet fürcsizni!!!Amúgy érdemes autót vagy motort bérelni, és bejárni a szigetet!!Nem nagy, úgyhogy pár nap alatt az egész szigetet meg lehet ismerni, közben meg-megállni fürdeni!!Viszont fakultatív programra nem érdemes befizetni, mert azt ti is meg tudjátok oldani!!!FÉLÁRON!!!HA elolvasol egy-két útikönyvet, akkor még könnyebb!!!DE sokan saját maguk oldják meg a kiutazást, meg a szállást is!!A neten nagyon sok szállás mindenféle kategóriában megtalálható!!!(azért én is irodával megyek. . . )Ha van még kérdésed, írj!!!!!
    előzmény:
    szmisz (46)
     
  5. 2005. január 14. 07:5846.
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni. Szeptemberben szeretnénk menni Korfura. Meg tudnátok mondani, hogy melyik utazási irodával érdemes menni. Melyik partszakaszra menjünk? Hallottam, hogy valamelyik partnál már hideg a víz szeptemberben. Mire ügyeljünk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. június 29. 16:1845.
    5 évvel ezelőtt nyaraltunk Korfun. Sok helyen pihentünk már, de ez volt életem eddigi legszebb nyaralása. Mi Ipsosban voltunk, de szinte az egész szigetet bejártuk. Gyönyörű volt minden. Mikor haza jöttünk, 1 hétig bőgtünk a lányommal együtt. A hangulata utánozhatatlan ezeknek a görög szigeteknek. Azóta már voltunk pár helyen, de nem tudjuk megunni a görögöket. Az idén is oda készülünk, (sajna már csak kettesben a férjemmel)csak egy másik szigetre. Jó pihenést mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. június 29. 16:1144.
    Mi is igy jártunk, nagyon meg kell nézni az árakat és nem szabad bedölni az utazási irodák programjainak. Korfu kis sziget mindenhová el lehet jutni motorral vagy autoval. Kényelmesebb mint egy zsufolt buszon.
    előzmény:
    ..Gina... (42)
     
  8. 2004. június 29. 16:0043.
    Gondolom, nem egyedül ültetek azon a buszon:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (28)
     
  9. 2004. június 29. 15:5442.
    Igen, ez a jellemző, de nem csak Korfun, sőt, nem csak görögben!
    Mindenhol érdemes először körülnézni, mi is mentünk már kirándulásra jóval drágábban, még az első nyaralás alkalmával Krétán, de azóta mindig utánanézünk az áraknak!
    A mai világban pedig az ilyeneknek, mint pl. belépők, az interneten is utána lehet nézni, még itthonról.
    előzmény:
    quabbin (40)
     
  10. 2004. június 29. 15:5241.
    Lányok indulnom kell ,
    18 óra körül ismét leszek még irjatok . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_579942 (37)
     
  11. 2004. június 29. 15:4540.
    Mi tavaly voltunk Korfun, a csuszdapark ha egyénileg mész 17 euro, az irda szervezésével 30 euro. Az utazási iroda adott térképet könnyen oda lehet találni bárhová.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275773 (24)
     
  12. 2004. június 29. 15:4439.
    :)
    Azért meg kell jegyezni, hogy egész más az ottani vezetési stílus:))) Szóval, ha át akarsz menni az út másik oldalára, fuss, mert ők nem fognak még csak lassítani sem!! Az autóutakon pedig jön egy Y kereszteződés, se tábla-semmi. Túlmész rajta, vagy 150 m-re van tábla, hogy a másik irányba kellett volna menned:)))
    De vicces szerintem, a városokba akkor még csak görögül volt kiírva minden, csak úgy találomra mentünk mindenhova!
    előzmény:
    cicem (30)
     
  13. Torolt_felhasznalo_499418
    Torolt_felhasznalo_499418
    2004. június 29. 15:4338.
    irtam privit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853018 (20)
     
  14. 2004. június 29. 15:4137.
    Hát ne a kézicsomagba rakjátok, hanem a bőröndbe. Az aprtman fel van szerelve, csak éppen éles kést nem lesz, legalábbis nekem mindig ez volt a gondom.
    előzmény:
    akisro (34)
     
  15. 2004. június 29. 15:3936.
    Szia Mki!

    Már vagy 6 éve, hogy ott nyaraltam, bár én hotelben, Ypsos Beach, super jó volt a szállás, az ellátás elment, de mi párszor eljártunk vacsizni, nagyon aranyos kis éttermeket talátunk a parton. 3 napra béreltünk kocsit, az északi részt bejártuk, és a fővárost.
    Akkor még jóval olcsóbb volt, az idén a legdrágább, mert a görögök rendezik az olimpiát. Ha kora nyáron mentek, még elég hideg a tenger, nekünk jó volt, mert volt a szállodának medencéje. Sokat sétáltunk, a part mellett volt a hotel, az út túlsó oldalán, felettünk még két kis utca volt, azután már csak erdő és olajfa meg narancs ligetek.
    Voltam már Krétán is, az nekem picit jobban tetszett, pedig ott nem sok helyen voltunk, mert első nap betörtek az app. -ba, és elvitték az összes lovénkat szinte.
    Szerintem a görög tengerpart csodaszép és én birom az ottani mentalitást, igazán vendégszeretőek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. június 29. 15:3835.
    Biztosan lehet kést is felvinni a repülőre, csak nem a kézipoggyászban, hanem a feladottban, különben elviszik. Ha repülővel mész, még manikűr olló se legyen a kézitatyóban, mert könnyes búcsút vehetsz tőle.
    előzmény:
    akisro (34)
     
  17. 2004. június 29. 15:3734.
    Nem is tudom az apartman nincs felszerelve minimális konyhai eszközökkel?
    Kést repcsire? szabad???
    Tényleg ilyen vészes a szúnyoghelyzet odakinn akkor tényleg viszünk valami jó kis riasztót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_579942 (26)
     
  18. 2004. június 29. 15:3633.
    Ja igen. A félpanziót én sem ajánlom, mert aztán azt eheted amit eléd raknak. A reggeli a görögöknél katsztrófális. Inkább oldjátok meg magatok.
    Az egész sziget nem túl nagy, kb. , mint a Balaton.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675237 (31)
     
  19. 2004. június 29. 15:3532.
    :)))
    Egyébként nagyon jó volt! Próbáltuk pozitívan felfogni (de jó, hogy nem égtünk le!) és láttunk teknősöket is dagonyázni az udvaron. hogy honnan kerültek oda? persze lehet, hogy napsütésben meg napoztak volna.
    előzmény:
    akisro (27)
     
  20. Torolt_felhasznalo_675237
    Torolt_felhasznalo_675237
    2004. június 29. 15:3331.
    Ne kérj félpanziót!!!!!!!!!!
    Nem minden tavernába érdemes bemenni, mert valamelyik koszos, büdös, és lehet, hogy ott kellene ennetek minden nap!! Ez tapasztalat. Ha saját magad mész be étterembe, akkor is ugyan ott vagy árban, és oda mész ahová akarsz enni:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275773 (24)
     
  21. 2004. június 29. 15:3330.
    Igen, lehet B kategóriás jogsival motort bérelni, lopni meg nem lopják őket. Sziget, hová vinnék?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275773 (24)
     
  22. 2004. június 29. 15:3229.
    szia!
    motort tudsz bérelni B-s jogsival, de amikor mi mentünk, kellett a nemzetközi jogsi is. És olyan helyen ne bérelj, ahol letét az útleveled!!!
    nem lopják el (sziget, és nem tudsz Te sem a szárazföldre átmenni bérelt motorral)
    de azt nagyon nézd meg, h. milyen állapotban veszed át, nehogy a letétet egy karcolás miatt ne kapd vissza!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275773 (24)
     
  23. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. június 29. 15:3228.
    Nem :)) Más is járt már így?
    előzmény:
    Milu (19)
     
  24. 2004. június 29. 15:3227.
    Szióka!

    Akkor ez egy peches út volt?
    Olyan aranyos a beszámolód, jót somolyogtam rajta
    Azért ugye jól éreztétek magatokat???
    előzmény:
    okuláré (23)
     
  25. 2004. június 29. 15:3226.
    Hát amit ajánlok, hogy mégis vigyetek, mert nem biztos, nem biztos, hgoy lesz az apartmanban. Szóval egy jó éles kés, konyharuha, mosogatószer, mosogatószivacs, meg szúnyogriasztó, de kinnt megkaptok mindent a szupermarketekben, ami esetleg hiányozna. Amúgy nyugodtan autózzatok egyedűl is a sziget belsejében, igaz nem mindig lesz útjelző tábla, de figyeljétek a napot és attól függően, hogy délután vagy délelőtt van rögtön tudni fogjátok, hogy merre jártok. Nagyon erős a napsütés és a tenger is visszaveri a sugarakat, úgyhogy délelőtt 11 és délután 4 között inkább csak fürödjetek és spuri be az árnyékba.
    előzmény:
    akisro (21)
     

Címlap

top