Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Athénba autóval

plüssnyúl
Létrehozva: 2004. június 29. 12:08
Sziasztok! Augusztusban mennénk Athénba autóval. Van valakinek tippje az útvonalra?
  1. 2004. augusztus 16. 17:1323.
    "Görögországban meg csak görög betűkkel vannak írva az irányjelző táblák. . . "

    Én nem így láttam tavaly. Sőt! Görög o. nagyon korektül vannak kiírva a táblák.
    Jön egy tábla görögül, de rögtön utána jön egy tábla amin rendesen a normál abc betűivel is ki van írva a helység neve. stb.
    Ehhez képest Bulgária? Na, ott aztán silabizálhatsz.
    Szerbiáról meg ne is beszéljünk. Amikor mész az autópályán és ahol le kell kanyarodni Bulgária felé nem az van ám kiírva, nem is Szófia, ha nem a határátkelő neve. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (20)
     
  2. Torolt_felhasznalo_580217
    Torolt_felhasznalo_580217
    2004. augusztus 13. 10:0322.
    Sziasztok!
    A tesómék is autóval mennek az Olimpiára! Arra gondoltam, hogy együtt biztonságosabb lehet, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. június 29. 16:2121.
    Na úgy látom, Bulgária felé fogunk menni. Persze fogalmam sem volt, hogy Macedóniába vízum kell. Négyen megyünk, felváltva fogunk vezetni. A terv szerint nem állunk meg, de ha nagyon kifullad a társaság, akkor persze nem rohanunk tovább ész nélkül, hanem ejtQzünk 1 kicsit. Fel kell kötni a gatyát, az biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. június 29. 14:4920.
    :-)))
    Görögországban meg csak görög betűkkel vannak írva az irányjelző táblák. . . Baleseteztünk is emiatt: mire a kibetűztük, hogy az van kiírva, hogy "Athina" balra, már ott is voltunk a kereszteződésben, és a férjem hirtelen balra vágott - a külső sávból. . . Persze nekimentünk egy igen temperamentumos görög hölgynek, aki épp minket előzött. . .
    Nem lett senkinek baja, csak a kocsink bal oldala tört össze (meg a hölgy autójának jobb eleje gyűrődött fel egy kissé), de azért végigcsinálta a maradék 4000 km-t olyan rozogán is. . . :-)))
    előzmény:
    cat_street (18)
     
  5. 2004. június 29. 14:4619.
    mi szilveszterkor voltunk, csodálatos volt, napsütés, 23 fok :- ) az ommónia tértöl 3 percre tudok szállodát, egyzserü zuhanyzós szobákkal, 20 EUR/éj :- )

    szerintem se augusztusba menj, hacsak nem az olimpiára készülsz!

    útvonalunk volt: szerbia-bulgária. görögo. a bolgár-görög. duty free nagyooooon jóóóóóó. ja az út másfél nap megállás nélkül.

    mókás volt amikor hazafelé ki volt írva, hogy isztanbul. . . . véletlen rossz irányba fordultunk. . . . . NY helyett K-re.

    jó utat!
    előzmény:
    plüssnyúl (1)
     
  6. 2004. június 29. 14:0818.
    :-))
    En angliaban az AA utvonal tervezot hasznalom es abba nagyon korrektul belekalkulaljak ezeket a tenyezoket is.

    Azt, hogy a viamichelin, tudja ezt vagy sem nem tudom. A mi problemank akkor kezdodtek, amikor a B-s 4 szamjegyu utaknal nem tudtuk eldonteni merre forduljunk. Persze kiiras az nuku.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (17)
     
  7. 2004. június 29. 14:0317.
    Na ja, de azért ezek a programok ált, nem tudják a józan ész logikáját alkalmazni.
    Például nekem az összes eddig kipróbált útvonaltervező azt javasolta, hogy Nagymaros-Budapest között 2x kompozzak át a Dunán, mert úgy rövidebb. . .
    Ha valakinek így nem mond semmit: Nagymaros a Duna-kanyarban van, Bp-től 50 km-re északra. Persze, ha a Duna kanyarodását levágjuk 2 kompolással, akkor még ennél is rövidebb a távolság, csak épp a kompok óránként járnak. . . :-)))))
    előzmény:
    cat_street (15)
     
  8. 2004. június 29. 14:0016.
    bocs h off vagyok: wizzair megy athenba 25 ezer oda vissza, mi is azzal megyunk. . . autoval: www. utazas. com kelet europa forum, vagy www. assos. hu vagy www. greekcafe. net
    remelem sikerül :-)
    mit neztek? mi vizilabdat es tornat. ha valakit meg erdekel a gorog kormany csokkenti a jegyarakat mert nem kelnek. mar 5 eurotol vannak jegyek erdemes benezni :-)
    előzmény:
    plüssnyúl (1)
     
  9. 2004. június 29. 13:5615.
    Egyet ertek, a viamichelin tenyleg jo!

    Csak egy kiegeszites: az "Itinerary type" - nal jelold be a "Preffering motorways" opciot, mert egyebkent elofordulhat, hogy a legrovidebb utat kertem, es elvitt kis utakra, amelyeken eleg nehez volt kiigazodni (Olaszorszag, es nem csak nekem szoken :-), de a baratomnak is)
    előzmény:
    Diane3 (14)
     
  10. 2004. június 29. 13:2114.
    www. viamichelin. com

    Beírod a városokhoz pl. Budapest és Athen és már ki is jelöli neked az útvonalat. Nagyon jó, és így mentem Prágába. :)
    előzmény:
    plüssnyúl (1)
     
  11. 2004. június 29. 13:1613.
    Bocsánat, mivel azt követően a 90-es évek elején voltam ugyanazon az utvonalon bussazl, a mostani helyzetet nem ismerem. Itt sem voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (9)
     
  12. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2004. június 29. 13:1312.
    Makedóniát merre kerülitek ki?? Vagy kifizetitek a vízumot??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. IL
    IL
    2004. június 29. 13:1211.
    Makedóniába vízum kell - ezért kell átmenni Bulgáriába.

    Állítólag csak a buszokat és kamionokat vágják meg "baksis"-ra, de a gyorshajtást nagggggyon figyeli és azt keményen büntetik.
    Bulgáriában már csomo OMW kút van, ott normál körülmények között lehet enni, inni, pis-pis.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2004. június 29. 13:1010.
    Mi is ezen az útvonalon voltunk a 90-es években, egy Szófiai éjszakát beiktatva. :))

    A dögmeleg előre tervezhető -> célszerű igen korán hajnalban indulni és igen későig vezetni, az alvásidőt megosztva (éjszaka és déli órák).

    Ja meg persze jó, ha felváltva vezetitek le a távot. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (6)
     
  15. 2004. június 29. 13:099.
    Na ja, csak azóta volt ott egy háború, amit csak mostanában kezdenek "kiheverni". . . ;-)
    előzmény:
    L-é-n-a (8)
     
  16. 2004. június 29. 13:068.
    Mi nem mentünk át Bulgáriába annak idején, mentünk tovább egyenesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (6)
     
  17. 2004. június 29. 13:057.
    Mi 1980-ban voltunk, de nem augusztusban, hanem juniusban. Utunkat 2-szer szakítottuk meg, amíg Athénbe leértünk (camping, sátor, illetve faház) , eredetileg is ugy terveztük, mert közben meg, megálltunk nézelődni.
    Készüljetek fel a pokoli melegre és arra, hogy Athénben írtózatos a forgalom, alig találni parkír helyet. Jó utat Nektek.
    előzmény:
    plüssnyúl (5)
     
  18. 2004. június 29. 13:016.
    Hi! Mi már többször is voltunk arrafelé autóval (görög ill. török körúton).
    Egy menetben csak Thessalonikig javaslom, akár váltott vezetéssel, akár nem. Odáig is épp elég húzós. . . Az útvonal a következő volt (Szerbia-Bulgária-Görögország):
    Szabadka - Belgrád - Nis - Szófia - Thessaloniki. Thessalonikiból nagyon jó minőségű autópálya visz Athénig. A bolgárok is levesznek egy csomó pénzzel, de még mindig kellemesebb, olcsóbb és biztonságosabb, mint Makedónián keresztül.

    Ha érdekelnek még részletek, szívesen válaszolok. Naplót is írtam, úgyhogy egész jól "emlékszem", bár a legutóbbi utunk 2 éve volt. . .

    előzmény:
    plüssnyúl (1)
     
  19. 2004. június 29. 12:425.
    Iiiigen, tudom, hogy ez felér egy öngyilkossággal, de ez van. Az olimpiát mindenféleképpen meg szerettük volna nézni és csak az autó jöhetett szóba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. június 29. 12:384.
    Mi is augusztusban mentünk Athénba. :-(
    Azt hittem, ott döglök meg az Akropolisz tetején. Egyetlen dolgora tudtam csak koncentrálni: minél előbb hazamenni!
    Megfogadtam, hogy legközelebb vagy májusban vagy októberben megyek. Talán májusban még fű is van. :-(
    előzmény:
    plüssnyúl (1)
     
  21. 2004. június 29. 12:373.
    Athénban akkor is olyan dugó van, amikor nincs olimpia.
    Mi lehet majd ott most????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. június 29. 12:352.
    Szerintem ne menj. Vagy ha mégis, ne autóval ne augusztusban és ne Athénba.
    előzmény:
    plüssnyúl (1)
     

Címlap

top