Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tunézia.

Torolt_felhasznalo_730731
Torolt_felhasznalo_730731
Létrehozva: 2004. június 23. 21:52
Az utazási irodában ajánlottak egy akciós utat. Járt már valaki Sousse-ban Tunéziában? és méghozzá a Hotel Club Tergui-ban? Cakkompakk 247000 ft lenne a repülős ut. Még nem repültünk, ki szeretnénk próbálni.
Ha valaki már járt errefele és éppen ebben a szállodában, legyen olyan aranyos és tájékoztasson hogy mire számitsak.

Köszike: Jutka
  1. 2012. június 28. 16:26120.
    Szia, köszönöm az összefoglalót! Sokat segített! :) Lefoglaltuk az utat, mi is Sousse-ba megyünk. Már alig várom! :)
    előzmény:
    Shardul (119)
    2012-06-20  16:11
  2. 2012. június 20. 16:11119.

    Szia!

    Én Sousse-ban voltam jó pár éve, illetve tavaly Egyiptomban.

    Alap dolgok:

    - csapvízből ne igyál, ne moss vele fogat (meghajt)

    - vigyél széntablettát, vagy vegyél kint hasmenés elleni gyógyszert 

    - a tengerparton ehetsz nyugodtan gyümölcsöt, mert tengervízzel mossák 

    - minden helyi lakos nagyon kedves, de a segítő szándék általában pénzbe kerül, pl. szívesen megmutatja a legszebb kilátást a Medinából, szívesen fotóz, de aztán tartja a markát (és pokoli morcos, ha nem adsz neki baksist)

    - kevés ruhát/cipőt vigyél, mert sok hely kell a szuveníreknek (tapasztalat) :) 

    - ne fotózz/filmezz olyan épületeket, amelyeken rajta van a zászló és/vagy a címer, illetve katonákat se. Elvileg az idegenvezető majd úgyis szól. 

    - sose a sétálóutca boltjaiban vásárolj, hanem menj el a piacra (pl. a Medina egésze bazárokkal van tele) és ha lehet, a szállodától/sétálóutcától a lehető legtávolabbi bejáraton át menj be, mert ott a legolcsóbbak a csecsebecsék. Pl. egy kerámia füstölőtartó itt 1$, a főbejáratnál meg 10$ és nincs különbség a minőségét tekintve :)

    - soha ne válts pénzt idegentől az utcán. Szállodában vagy baknban oké, utcán (élet)veszélyes.

    - Ha mégis bajba kerülsz, akkor kezdj el hangoskodni, hogy POLÍCIA!! - szinte azonnal eltűnnek a rosszindulatú emberek :)

    - lehetőleg ne viselj túl szexi cuccokat, mert azt ott nem szeretik. A bikini a partra való, az utcán top és naci a megengedett, ha a top nem dobja ki a cicidet és a nadrág a fenekedet :)

     

    Mi anno nem nagyon voltunk mecsetekben, vagy múzeumokban, így a beduin estét, a tevegelést egy oázisig és a kalózhajózást tudom ajánlani :)

    Port El Cantaui fantasztikus hely, igazi luxuskikötő (onnan indul a kalózhajó) és a Red Iguana diszkó az ottani legjobb. Nekem picit... nem jött be :) Viszont óvatosan a boukha-pálinkával és az abból készült koktélokkal - nagyon csalóka. Egy kerthelyiséges bárban azt ajánlották, hogy ha megiszunk 2-3 kör koktélt boukhából és utána felállunk és egyenesen járunk, az egész esti fogyasztásunkat a ház állja. Nem vagyunk piték a férjemmel, de 2 törpiszörpi koktél után nem bírtam ráállni a lábamra (holott szín józan voltam agyban) :)

    Kisvonatra is fel lehet szállni, ez nem olyan gyerekeknek való izé, hanem vicces körutazás a környéken. És van állatkertjük is, igaz, nagyon ici-pici.

     Bármit ehetsz, minden nagyon finom és hasonlítanak a mi ízeinkre, de a hamburgerrel csínján, mert olyan, mint a régi puffancsos hambik, csak sima zsömlében :)

    Jaaah, és a repülőtéren valószínűleg megfogadod majd, hogy nem fogsz venni dobot, pálmát és plüsstevét. Amikor viszont megérkezel Mo-ra, tuti, hogy lesz a kezedben dob, pálma és plüssteve :) Nem tudom, mik a jelenlegi szabályok, de nekünk akkor el kellett minden fillért külteni a helyi pénzből, nem vihettük ki Tunéziából.

    előzmény:
    gyemantcipo (118)
    2012-06-20  15:30
  3. 2012. június 20. 15:30118.
    Sziasztok, nálunk lehet, hogy 2-3 hét múlva aktuális lenne egy tunéziai nyaralás. Még sosem voltam, így helyszín ötleteket, jótanácsokat, bármit szívesen veszek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. 2010. május 27. 11:44117.

    Sziasztok!

     

    Valaki tud nekem infot errol a szallodarol Djerban:

     

    Riu Palace Royal Garden

     

    Koszi elore is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603851 (1)
    2004-06-23  21:52
  5. Torolt_felhasznalo_670973
    Torolt_felhasznalo_670973
    2004. október 3. 13:49116.
    Te voltol a coráliába?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797228 (115)
     
  6. 2004. október 3. 12:27115.
    A corália a központban van, de nem egy első osztályú szálloda. Kb. az itthoni két csillagosokhoz tudnám hasonlítani. Az El Hana Bech szálloda 4 csillagos része szuper, és a Riad Palms hotel is, belvárosban található. Tunéziában legbiztosabb utazási iroda a Medina, vagy a Best Reisen. A Karthágóval már többször voltak gondok. Tunéziában nem szabad négy csillagos szálloda alatt választani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. október 3. 12:13114.
    Mindenkinek ajánlom, aki ide szeretne menni a Marhaba Beach hotelt. Sok helyen jártam, de itt szupi a kaja, a tisztaság és valóban minden. Közel a belvároshoz, mégis elkerített terület, közvetlen tengerpart. Minden ami szem-szájnak ingere
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. október 1. 17:49113.
    Kedves safi88! köszi, hogy felajánlod a segítséged, ránk is fér. Az utazási irodában is kedvesek voltak, de a tapasztalt utazó azért hitelesebb. Ezért örülök a segítségednek. Minden érdekelne!! Jó lenne, ha fel tudnálak hívni telefonon. Erre van 1 ötletem: esténként a Treforton szoktam chatelni, az 50 felett szobában, Piramis51 néven, általában 9-éjfélig. Ha esetleg bejönnél, vagy privin, vagy további megbeszélés szerint fel tudnánk venni a kapcsolatot. Nem szeretnék tolakodó lenni, ha nem teszed, semmi baj, csak megemlítettem.
    Nagyon várom 26-át! szia:múmia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670973 (112)
     
  9. Torolt_felhasznalo_670973
    Torolt_felhasznalo_670973
    2004. szeptember 30. 17:05112.
    Sziasztok!Mi ma jöttünk meg Soussebol, de már holnap mennék vissza!Mi a Coráliába voltunk!Ha kérdés van irj!Ha vásárolni akarsz én a fix áras boltokat ajánlom a medinába!!
    előzmény:
    múmia (111)
     
  10. 2004. szeptember 30. 15:23111.
    Nagyon kedves Tőled, hogy elmondtad ezeket, köszönöm szépen. Én reménykedem, hogy minden rendben lesz, jól fogjuk érezni magunkat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542374 (110)
     
  11. Torolt_felhasznalo_542374
    Torolt_felhasznalo_542374
    2004. szeptember 28. 12:32110.
    A sok kérdésedre, amit biztosan tudok:

    A Sahara-túra 120+50 dínár, azaz 170 dínár (1 euro, 1, 5 dínár) és szerintem érdemes elmenni. Nekem nem volt gondom az idegenvezetőkkel. A recepciós ingyen is segített szobacsere ügyben, igaz, hogy csak akkor amikor az idegenvezetőn keresztül kértük. (első este elküldtek, hogy holnap reggel 9 kor jelentkezzek a problémámmal a recepción, de mit tudom én lehet, hogy tényleg nem tudtak este már intézkedni). Általában 1 dínár a borravaló mindenhol, azthiszem a napágyis napi 1 dínár, de arra nem volt szükségünk, mert egézsnap a homokban feküdtem. A tenger és a part tisztának tűnik. Kivéve, hogy csikkek vannak mindenhol.
    előzmény:
    múmia (109)
     
  12. 2004. szeptember 23. 21:30109.
    Meggyőztetek (végigolvasva minden hozzászólást), 4 csillagos szállodát választottunk, a Chems El Hanát. Továbbra is számítok olyan útitársakra, akik okt. 26-án indulnának Sousse-ba. Egész elfogadható áron van. (Bár Egyiptomban a 3 cs-ban sem csalódtunk. ) Esetleg a fakultatív programokról ha tud valaki közelebbit mondani, az jó lenne, helyek, árak, ilyesmi. De ha lenne angolul beszélő vállalkozó szellemű útitárs, saját szervezésű fak. programtól sem zárkóznánk el, állítólag fele annyiból kijön, mint a szervezett út. Mennyire komoly, hogy a vacsorához a férfiaknak hosszú nadrágot kell venni? Mennyibe kerül, ha a napozóágyat, szobai hűtőt is szeretnénk használni? Tiszta-e a strand? Az idegenvezető mindenben rendelkezésre áll-e, ami a dolga? Szednek-e be egyösszegű borravalót, mennyit? Mit kell tenni, hogy biztosan tengerre néző szobát kapjunk? Milyen apró ajándéknak örülne a recepciós az ügy érdekében? Hát "csak" ennyi kérdésem lenne egyelőre. Minden választ előre is köszönök:múmia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542374 (108)
     
  13. Torolt_felhasznalo_542374
    Torolt_felhasznalo_542374
    2004. szeptember 23. 12:05108.
    Sziasztok!

    Most jöttem meg Sousse-ból, vegyes érzésekkel teli. Sok szépet, érdekeset láttam, a szállodák általában szépek, DE a szobák már meglehetősen lazán vannak takarítva, külön meg kellett kérnem a takarítónőt egy-két dologra, persze kell jattolni mindenkinek. Olyanok mint a piaci legyek megpróbálják a túristáról lehúzni amit lehet. Aki érzékeny a higéniára az vigyen magával törölközőt biztos ami biztos (a mi szállodánkban, Marhaba sötétkékek voltak a törcsik, amit nem vágom, hogy hogyan fertőtlenítenek és nem vagyok biztos benne, hogy rendszeresen cserélik)és semmiképp se menjen el a kalózhajókázásra, ami fel ér egy rémálommal!!! Sokan kértek még szobacserét, mert katasztrófális egyik-másik szoba állapota. Jó nyaralást egyébként mindenkinek, aki most megy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 23. 11:36107.
    Kedves Szonja76! Mi okt. 26-án indulnánk Sousse városába, úgy tudom jó idő lesz még. Ha valaki volt az El Hana Beach szállodában, írja meg, hogy milyen volt, nagyon megköszönném. Azt is szívesen venném, ha tanácsokat kapnék soussei strandokról, bazárról, mindenről. Ha valaki ugyanekkor jön Sousseba, írjon nekem, szívesen megismerkednénk ( 51 éves házaspár vagyunk. ), ha más nem, chates szinten. üdv. :múmia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897754 (92)
     
  15. Torolt_felhasznalo_670973
    Torolt_felhasznalo_670973
    2004. szeptember 19. 09:47106.
    Szia!Ezen azért csodálkozom mert amikor befizettük azt mondták csak csütörtöki indulás van!(biztos változott)!Mi 10 napra akartunk menni. Az indul kedden. Az egy hetes 2 hetes csütörtökön. Igy maradt az egy hét mert a 2 hét sok lett volna az iskola meg munka miatt!Ti meg kedden mentek ugye?Ti mentek kedden mi jövünk csütörtökön!Két napig azért egy levegöt szivunk:)))))))
    előzmény:
    salalalala (105)
     
  16. Torolt_felhasznalo_423665
    Torolt_felhasznalo_423665
    2004. szeptember 18. 22:09105.
    szia safi, mi is 8 napra megyünk kartagó airlines-sal. én már nagyon izgulok. ha hazajöttél írd meg te i, aztán véleményt cserélünk. . remélem tudok napozni, mert pihizni mennék, igazából nem akarunk kirándulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670973 (98)
     
  17. Torolt_felhasznalo_423665
    Torolt_felhasznalo_423665
    2004. szeptember 18. 22:09104.
    szia safi, mi is 8 napra megyünk kartagó airlines-sal. én már nagyon izgulok. ha hazajöttél írd meg te i, aztán véleményt cserélünk. . remélem tudok napozni, mert pihizni mennék, igazából nem akarunk kirándulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670973 (98)
     
  18. 2004. szeptember 18. 21:56103.
    tavaj szeptember közepén, voltam tunéziában, az idő-oh ragyogó este érkeztünk, a buszról leszállva, megcsapott az a büdös meleg afrikai levegő, én komolyan modom, semmihez nem fogható érzés, én bizony elsírtam magam, pedig elég sok helyen jártam már, de ez valami egésszen más, még az ejfeltoronyba fönt, sem éreztem annyira különösen magam. egy biztos, a szülinapomat nem árultam el senkinek, mégis betoltak egy hatalmas tortát az asztalunkhoz, ez is csodálatos volt, a vizzel én sem bántam óvatosan, de szerencsére vittem gyógyszert itthonról. még egy külünös élménytől nem tudok szabadulni. a sósivatagban megnéztük a napfelkeltét. persze hajnal négy kor keltünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_159118
    Torolt_felhasznalo_159118
    2004. szeptember 18. 19:29102.
    La Grotte nem olcsóbb a bazároknál. Igaz itt nem tolakodnak az árusok, viszont alkudni sem lehet. Itt fixek az árak és kb. a feléért megkapod a bazárban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670973 (98)
     
  20. Torolt_felhasznalo_402605
    Torolt_felhasznalo_402605
    2004. szeptember 18. 19:21101.
    Szisztok!

    Én októberbenvoltam, pontosabban október közepén. Barnán jöttem haza!:) Amikor "nyáron " voltam, akkor elviselhetetlen meleg volt, de az októberi idő pont jó! Nappal jó meleg van, este kicsit hűvösebb. ja és amikor mentem itthon kb 10 fok volt és eső, ott pedig 28 körül, döbbenetes volt a különbség!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897754 (92)
     
  21. Torolt_felhasznalo_570036
    Torolt_felhasznalo_570036
    2004. szeptember 17. 22:21100.
    uGYANEZZEL AZ UTAZÁSI IRODÁVAL, UGYANIDE MENTEK TAVALY A LÁNYOMÉK! NAGYON JÓL ÉREZTÉK MAGUKAT:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670973 (98)
     
  22. Torolt_felhasznalo_670973
    Torolt_felhasznalo_670973
    2004. szeptember 17. 20:4699.
    Oktoberben még nagyon jo az idö csak este hül le. Pont ugy lehet fürödni napozni mint szeptemberben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897754 (92)
     
  23. Torolt_felhasznalo_670973
    Torolt_felhasznalo_670973
    2004. szeptember 17. 20:3998.
    Sziasztok!Köszi mindenkinek a választ. Mi is experiencevel megyünk. 23-án 10 . 55. kor van indulás. Ha jol gondolom ti 10 napra mentek. Mi csak 8-ra. A ti szállodátok a központba van. Egész közel a medinához. Mi ez és a Corália között variáltunk . Aztán gyözött a Corália. Majd meglátjuk ez nekem mindig lutri. A Coráliába voltak ismerösök , nagyon dicsérték. Állitolag a medinába van egy LA GROTTE nevü több szintes üzlet ahol minden van ami tunéziába kapható. Néha olcsobb mint amit háshol lealkudsz, nincs eröszak. (bár meg van a varázsa annak is). A kávé ha jol tudom nem az igazi. Tehát ha kávézol azt érdemes vinni.
    előzmény:
    salalalala (91)
     
  24. Torolt_felhasznalo_159118
    Torolt_felhasznalo_159118
    2004. szeptember 17. 19:2397.
    Az arab fügepálinka boukha (asszem igy kell irni), mindenképpen vegyetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top