Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Toscanai tapasztalatok

Torolt_felhasznalo_929736
Torolt_felhasznalo_929736
Létrehozva: 2004. június 23. 15:46
Sziasztok! Junius 26-an indulunk Olaszorszagba, Toscanaba kocsival, 1 hetre. A szallasunk Montecatini Terme-ben lesz. Volt mar valaki arrafele, s mik a tapasztalatok? (mit erdemes megnezni, praktikus infok, arak, jo ettermek stb.) Elore is koszi! Gabi
  1. Torolt_felhasznalo_545741
    Torolt_felhasznalo_545741
    2005. augusztus 7. 11:5845.
    Sziasztok!Én is játszok a "kitelepülés" gondolatával. . . Hogy mikor, azt még nem tudom, de egyszer biztos nekivágok! Toscanaba én is szívesen kitelepülnék. . . Esetleg Rómába. :))) Bronzzinatol én is ezt szerettem volna megtudni, hogy milyen munkát sikerült találnia? Bronzzina mindenképpen oszd meg velünk, he egy mód van rá, hogy mik a tapasztalataid munkával kapcsolatosan! Előre is köszi és sok sikert odakint!
    előzmény:
    Orsi-sz (40)
     
  2. 2005. július 31. 15:5544.
    Szia, A http://www. toscanarelax. net/-et ajánlom, a San Gimignano-i szállást (RIF: 400). Nem drága, illetve ki lehet bírni, helyette csodálatos élményben lesz részed. San Gimignanoban a Chiribiribe ne menjtek, asztalt foglalni nem lehet, pláne oda ahova te szeretnéd nem, elég arrogáns a tulaj, de biztos, nem hiányoztunk neki. Pizzát soha nem ettünk, inkább a helyi specialitásokra kattantunk rá, érdemes. Nem vet fel a pénz, de az életet élni kell s a gasztronómiai kuktúra megismerése is ehhez tartozik.

    Még egy lényeges info, este hat-hét óránál előbb ne próbálkozz az éttermekben. Kostold meg a prossciuttot meloneval és utána egy jó száraz vörös bor, (Montepulciano pl. ) felemelő! Ez persze mégcsak az előétel. A négy sajtos gnocchi, hát azt is fantasztikusan csinálják, a különböző pestokkal. Erre vigyázzatok. . . anti pasti, minestre, primi piatti, secondi piatti, dolci. A primi piatti mennyiség, elmegy főételnek is. Ajánlom a vinotékákat, nem kell a "hoch" elegáns éttermeket választani, főleg azokat, amelyek konganak az előkelőségtől.

    Ja. . . hasznos infokat olvashatsz még itt is: http://gportal. hu/portal/toszkana/

    Ha konkrétan érdekel valami vagy más segítség szükséges, szóljál.

    üdv. ,
    AH

    előzmény:
    nyaraló (39)
     
  3. 2005. július 31. 15:2943.
    Tavaly 3 hetet voltunk Toszkánában, keresztül-kasul utaztuk, ezt a csodálatosan szép vidéket. Nem tudok kiemelni helyet, amelyhez a legjobban ragaszkodnék, mert egyformán csodálatba ejtett minden bárhol jártam. A szállásunk egy héten kersztül San Gimignano közelében volt, minden napunkat itt kezdtük s itt fejeztük be. Minden nap más szépséget fedeztünk fel. Erre a vidékre nem elég egy hét, három hét, több kell. Ha lehetne itt élnék, dehát az megint más, mint amikor szórakozni "téved" ide az ember. Montecatini Terme: gyógyfürdőiről híres, egy hatalmas fürdőparkja van, Lipótfürdő, Excelsior, Teltuccio. Az épületek ekletikusak, de nagyon szépek, barokk, rokokó, szecesszió, mindez muranói kristállyal fűszerezve. Hát ez is szép a maga nemében. Innen több felé érdemes kirándulásokat tenni. Montecatini Alto, Pistoia, Pescia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. június 27. 16:0142.
    Sziasztok!

    Mi kb. 4 hete jöttünk meg, így elég friss tapasztalataim vannak. Aki szállást keres: a www. toszkana. lap. hu oldalon, a szállások közt van egy piedicosta nevű, mi ott voltunk, szerintem nagyon jó helyen van, San Gimignano pl. 10 km-re van, tiszta a szállás, van úszómedence, árban nem tudom, milyen, mivel mi már februárban lefoglaltuk, és utána már nem is néztük. Mi innen mentünk minden nap valahová, a kisebb városokba kocsival (szerintem nyugodtan lehet menni, mi mindig találtunk helyet, még Pisában is, igaz, volt, hogy a látnivalóig 1-2 km-t kellett gyalogolni, de hát úgyis azért mentünk oda). Mi Sienába és Firenzébe mentünk vonattal, hála az égnek, mert szerintem ott nehezen találtunk volna parkolót. Mi castelfiorentinoban hagytuk a kocsit (közel a vonatállomáshoz egy ingyenes parkolóban) - ha kell, meg tudom mondani, hol - és onnan mentünk vonattal.
    Az vonat és az autópálya díja szerintem nem vészes, nem matrica van, hanem kilométer után kell fizetni. Most pontosan már nem tudom, mennyi volt, de egy szakasz után kb. 12-15 EURÓ-t kellett fizetni, és azt hiszem, mire kiértünk, kb. 2-szer 3-szor. Szerintem nem olyan vészes, viszont nagyon jól lhet haladni.
    Minket a vezetési stílussal ijesztettek be, szerintem nem vészes, sőt, a végén már egészen megszokod, hogy a piroslámpát és az indexet nem ismerik, de semmi vészhelyzet nem volt, nekem sokkal több van itthon Pesten.
    Szerencsére zsebessel sem futottunk össze, sőt, amíg ott voltunk, nem is hallottunk semmi esetről sem. Mi nagyon nyugodtan sétálgattunk mindenhol, úgyhogy szerintem etéren is jobb a helyzet, mint amit mondtak. (Lehet, hogy nekünk csak szerencsénk volt). Az tény és való, hogy maga az apartman tulajdonosa mondta, hogy mindig zárjunk mindent, sőt a spalettákat is csukjuk be, neki biztos más tapasztalatai vannak, de hát ő Firenzében lakik.
    Nekünk egyébként San Gimignano volt a kedvenc helyünk, de tetszett Pienza, Lucca, Volterra is. Nem tudom, mennyi időre mentek, meg aztán Ti fentebb lesztek, mint mi, de szerintem ezekre a helyekre menjetek el feltétlenül.
    Ha bort szeretnétek kostólni, akkor elég messzire ajánlom az utat, Montepulcianoba, a desszert bort feltétlenül kostóljátok meg, és vegyetek hozzá cantuccinit - mi sajnos csak egy csomaggal hoztunk haza, most már bánjuk, nagyon isteni.
    Kajaárak: elég változatos, pizzát lehet egy nagy szeletet 2 EURÓ-tól venni, van 4 euróért is, van, ahol egy egész pizza 15 EURÓ, van, ahol 6. Érdemes keresgélni, nekünk pl. a legolcsóbb ízlett a legjobban, és a legdrágább vacsoránk volt a legkevesebb és a legrosszabb. Fagyit egyetek, habár nem olcsó, de ahol mi ettünk, nagyon finom volt.
    Utikönyvet, ha még nincs, egyet tudok ajánlani - én az út előtt egy héttel találtam rá, szerintem a legjobb: a Merhavia kiadó adta ki az itáliai tájak sorozatban, Toscana a címe, és szerintem a legrészletesebb. Az egész nyár nem lenne elég, hogy bejárd azt a sok helyet, amit leír.
    "röviden" ennyi, ha van még kérdésetek, válaszolok,
    előzmény:
    nyaraló (39)
     
  5. 2005. június 27. 15:3141.
    szia! en firenze es arezzo kozott elek egy kisvarosban, es nagyon szeretem. munkat sajnos meg nem talaltam, de a dokumentumok elintezese eleg durva, en annak most nekiesek szeptembertol, aztan meglatjuk. de segitseg nelkul eleg nehez lenne
    előzmény:
    Orsi-sz (40)
     
  6. 2005. június 27. 11:2040.
    Szia, merre élsz Toszkánában? Milyen az élet? Dolgozol? Bocs, h ennyit kérdezek, de megfordult a fejemben a "kitelepülés".
    előzmény:
    bronzzina (32)
     
  7. 2005. június 25. 12:4339.
    Bocs, akinek írtam és nem értette, de én annyira új vagyok a neten, hogy észre sem vettem, hogy van aki ezeket már tavaly írta. Mi 3 hét múlva megyünk Montecatiniba. Érdekelne minden róla, van aki konkrétan volt már a Hotel Milleniumban? Montecatini-Firenze és Montec. -Pisa között jár közvetlenül vonat?Milyen sűrűn?Mennyibe kerül egy főre?Mindenhol sok a zsebes?Minket nagyon beijesztettek. Vannak nagyobb élelmiszer "diszkontok"?Gyümölcsárak?Kisebb városokba mehetünk kocsival (parkolás és tömeg miatt) vagy oda is tömegközlekedjünk?Írjatok! Minden órában nézem a netet, de szinte semmi sem jön!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2005. június 24. 18:5038.
    http://www. ostellionline. org/
    A legordulo menubol kivalasztod a helyet, aztan megadja az arakat, es talan foglalni is lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2005. június 24. 18:3337.
    Probaltal keresni a www. enit. it honlapon? Ha beirod a helyet es a keresett kategoriat, nagyjabol megadja az arakat is, nem mindig pontos, de kiindulasi alapnak jo.
    A legolcsobbak a hostelek, azaz ostellok, de azokban altalaban nem lehet elore lefoglalni a szallast. Ha van bennetek eleg vallalkozo szellem, akkor meg lehet probalni. Az en tapasztalatom szerint tisztak, es van olyan, ahol van 3 agyas szoba, bar a furdoszoba altalaban kozos masokkal.
    Ha erdekel a tengerpart is, tudok egy olcso helyet, 45 euro a ketagyas szoba furdovel, az egyagyas azt hiszem 35. Nem kozvetlenul a parton van, hanem onnan kb. 3-4 km-re, Cecinatol delre. Volterra es Livorno egyarant 40 km.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707293 (36)
     
  10. Torolt_felhasznalo_707293
    Torolt_felhasznalo_707293
    2005. június 24. 18:2336.
    Ja a lényeget nem írtam: 3 ember, és az említett 20-30-40 euro/fő/éj árkategória. A szállásra úgyis csak aludni megyünk, ezért az egyetlen követelmény, hogy tiszta legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239106 (34)
     
  11. Torolt_felhasznalo_707293
    Torolt_felhasznalo_707293
    2005. június 24. 18:2135.
    Tudom, hogy július vége a legdrágább időszak, de ez az egyetlen időpont amikor mindannyiunknak jó. És neten találtam 20-30 euro/fő/éj szállásokat, az azért megfizethető.
    Nem igazán a tengerpartra vágyunk, de minden érdekel. Általában sose ott kötünk ki a nyaralás végére, ahová terveztük. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239106 (34)
     
  12. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2005. június 24. 18:1734.
    Julius vegere nem eppen az olcsosag jellemzo. Megis milyen arkategoriaban gondolkodsz? Hany emberre? Tengerpart is erdekel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707293 (33)
     
  13. Torolt_felhasznalo_707293
    Torolt_felhasznalo_707293
    2005. június 24. 18:0833.
    Segítsetek!
    Le van foglalva a szállásunk Firenzétől 15 km-re egy szép régi udvarházban 1 hétre, de szeretnénk tovább maradni Toscanában. Valami kis városban (Volterra, Certaldo, San Gimignano, vagy valami ilyesmi) keresnénk panziót vagy más olcsó szállást, ahol meghosszabbíthatnánk pár nappal a nyaralást. Plíííííz help! Vagy van rá esély, hogy július végén a helyszínen találunk valami ilyet és lesz hely?
    Na megyek és rávetem magam a Napsütötte Toscanára. :)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 22. 15:3632.
    sziasztok!
    en itt elek toscanaban es imadom! epp tegnap bicikliztunk egy jo nagyot itt a toszkan dombok kozott, olyan foldontuli boldogsagot erzel ezeken a tajakon, hogy azt nem lehet elmondani. szerintem csavarogjatok sokat, kisvarosokban, probaljatok ki minel tobb, eldugott helyen levo ettermet, stb. 1hete itt a kozelben egy domb tetejen talatunk egy kis csaladi vendeglot, gyonyoru taj, finom kaja, jo bor. . . nem reszletezem. ja, es annyira eldugott a hely (mi ismerostol hallottunk rola), hogy csak ketten voltunk vendegek. 20 eurobol(osszesen) ugy jollaktunk, hogy nem is kellett vacsiznunk.
    firenzeben penteken voltam benn, most mar nagyon meleg van es tele van turistaval (foleg amerikaiak es nemetek), de azert persze varazslatos. ja es egy konyv: Szinte Gabor irt Velencereol es Firenzerol, nem emlekszem pontosan a cimere, de nekem nagyon tetszett, egesz mas mint egy "normal" uitkonyv. van egy masik konyve is: Romarol, Napolyrol es Apuliarol (Puglia, ez a csizma sarka - megye, amit meg toszkananal is jobban szeretek)
    Jo nyaralast, itt minden adott hozza!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_995853
    Torolt_felhasznalo_995853
    2005. Április 1. 15:2931.
    toszkana. lap. hu weboldalon megtalálsz mindent, és ha még többre vagy kíváncsi több ország, város , régió cím alatt a startlapon találsz még Olaszországról nagyon sok mindent és képeket is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929736 (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_323935
    Torolt_felhasznalo_323935
    2005. január 22. 15:3230.
    Mi idén nyáron mennénk, akinek van friss élménye írja meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 31. 12:1029.
    Sziasztok! Most jöttem meg, sajna csak 7 nap volt, de csodálatos!!! :) Jövőre megyek vissza. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. július 10. 22:4028.
    És van egy könyv Szerb Antaltól, azt is érdemes elolvasni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!
    Utazási irodával nem érdemes menni, igen kötöttek programjaik. (van egy utazási iroda, 9 nap Málta és Szicilián Keresztül Toscana mit lehet látni? semmit csak rohanás az egész. ) Ajánlom mindenkinek a falusi turizmust, Toscanaban nem a jobbra nézz és balra nézz a divat s főleg nem a rohanás s a pontos időre vissza a találkozóhelyre. Lazítani kell, elmélázni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_929736
    Torolt_felhasznalo_929736
    2004. július 5. 22:1027.
    Szoval elmenybeszamolo tavirati stilusban:

    Az odafele ut autoban hosszu (innen kb 1800 km), de Tirol lenyugozott! Nem minden nap eszik az ember egy McDonaldsban kilatassal a havas csucsokra:) Az olaszok vezetesi stilusa nem annyira szornyu, mint azt hallottam, es tetszett, hogy a toscanai turistak tobbsege olasz volt, es nem japan. A legnagyobb elmeny az Alpine volt, kanyargos hegyi utjaival, lenyugozo novenyzetevel, barlangjaival, hegytetokon elobukkano apro falvaival. A novenyzet altalaban nagyon lenyugozott, kulonosen egy fa/bokor fajta, aminek hosszukas, hegyes levele van es nagy, rozsaszin viraga. A cedrusok (?) is gyonyoruek, na meg a sok szines virag az ablakokban, erkelyeken.
    Montecatini Terme, ahol a szallasunk volt, hangulatos kis varos, kellemes kavezokkal, ahol estenkent orakat eluldogeltunk a nyuzsgo embereket figyelve. Isteni a cappucino, 3 euro-ert:) Nagyon megeri innen sikloval felmenni a dombteton fekvo pici ovarosba, Montecatini Alta (ha a nevre jol emlekszem) A pisai torony meger egy turat, 15 euroert fol is lehet menni, ahonnan erdekes a kilatas. Firenzere nekunk csak 1 napunk volt, raadasul dogleszto hosegben, igy nem volt energiank orakat sorban allni. Millio a turista, es a zsebtolvaj! Volt szerencsenk tobbszor is szemtanuja lenni turistak kizsakmanyolasanak:( Megneztunk egy par muzeumot reneszansz szobrokkal, es setaltunk par orat a belvarosban, ahol ingyen is megszemlelehet az ember lenyugozo szobrokat, epuleteket. Ja es oda-vissza Firenzebe vonattal mentunk, nagyon olcso, gyors es jo szinvonalu. A toscanai tengerpart ahol voltunk, elfogadhato minosegu, bar nem a legtisztabb, viszont a viz kellemes meleg (23-25 fok). Toscanat elhagyva 2 napot toltottunk Elba-szigeten, ott aztan gyonyoruek es tisztak a tengerpartok, es siman lehet "elhagyatott" tengerpartot talalni. A hegyi utak itt is lenyugozoek, raadasul az autotut a tengerpart menten kanyarog, kilatassal pl. Korzika szigetere. Megneztem Napoleon egyik villajat, ahol szamuzetesben elt, 5 euroert. Maga az epulet eleg elhanyagolt, es hianyos, de van benne egy pici Napoleon kiallitas, ami szerintem erdekes.
    Egyeb: a legfinomabb kaja, amit ettem egy "Tenger Gyumolcse" nevu pizza volt, kagylokkal, polippal. . . . . nyammm, meg most is csorog a nyalam, ha ra gondolok! A fagyijuk sem elhanyagolhato:)
    Az arak eleg magasak, meglepodtem pl. hogy milyen draga a gyumolcs (1 kg cseresznye 8 euro). Az emberek kedvesek, bar kicsit nehez a kommunikacio, ha nem beszel az ember olaszul, mert ok meg angolul nem beszelnek. De mi gyorsan megtanultuk az alapveto szavakat olaszul, kedvencem a "funicolare" (siklot jelent):)

    Most hirtelen mas nem jut eszembe, de gondolom ennyi eleg is egyszerre:)
    Mindenkinek csak ajanlani tudom Toscanat!
    Udvozlettel: G.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. július 5. 19:4426.
    Akit érdekel a Napsütötte Toscana meg van videon kölcsönzőbe!!!Az igényesebb videotékákban. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. július 5. 07:1625.
    Szia!
    Persze, hogy tedd közkincsé. Amóta olvastam egy regényt erről a vidékről, nagyon érdekel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929736 (24)
     
  22. Torolt_felhasznalo_929736
    Torolt_felhasznalo_929736
    2004. július 4. 22:5124.
    Ha meg valaki olvassa ezt a topicot: hazaertunk Toscanabol, fantasztikus 1 hetunk volt! Ha erdekel valamelyikotoket az elmenybeszamolom, szoljon, es kozkinccse teszem:-) Üdv: Gabi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_929736
    Torolt_felhasznalo_929736
    2004. június 25. 14:5623.
    Koszi:) Meg kerdeznelek, de sajna mar nincs ido, 1-2 ora mulva indulunk. Talan majd utolag megvitathatjuk elmenyeinket. Szia:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567108 (22)
     
  24. Torolt_felhasznalo_567108
    Torolt_felhasznalo_567108
    2004. június 25. 12:5822.
    Fiernzében az alábbi helyeket ne hagyjátok ki:
    Bargello, San Lorenzo kápolna az Új sekrestyével (Medici sírok by Michelangelo) Santa Croce, Battisteiro a Dómnál, Casa Aligieri, közelében a templom, ahol Dante meglátta Beatricet, Museum dla Opera, Botichelli kiállítás a Strozzi palotában és persze a Museum della Academia, mert ott lakik az eredeti Dávid. Mi ezt a penzumot három és fél nap alatt telejsítettük, gyalog. Nem tudom kocsival gyorsabb-e, de így minden házban külön tudtunk gyönyörködni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929736 (19)
     

Címlap

top