Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korfu?Kréta?Rodosz?Kos?

lumbricus
Létrehozva: 2004. május 11. 14:46
Sziasztok!
Szeretném tudni, hogy kinek milyen tapasztalata van ezekről a helyekről. SZeretnék többet tudni, mielőtt döntök. Ti hogy éreztétek magatokat, milyen a tegnegpart? Az idő?
Köszi
L
  1. Torolt_felhasznalo_646817
    Torolt_felhasznalo_646817
    2005. szeptember 7. 14:0449.
    Rodosz a legszebb mindközül, csodálatos zöld.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 22. 09:5148.
    Nem igaz, ez nem létezik! :-)))********
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358280 (47)
     
  3. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2005. július 22. 09:2447.
    Egy szal harangvirag
    ennyi csak mit adhatok
    es kivanok meg
    nagyon sok
    boldog nevnapot!********
    előzmény:
    L-é-n-a (45)
     
  4. 2005. Április 23. 15:5346.
    Már itt is! :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. Április 23. 11:1545.
    Nagyon szépen köszönöm*****************
    Veled bármelyikre elmennék szívesen. :-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358280 (44)
     
  6. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2005. Április 23. 11:0344.
    HAPPY BIRTDAY TO YOU*************
    előzmény:
    L-é-n-a (34)
     
  7. Torolt_felhasznalo_945453
    Torolt_felhasznalo_945453
    2004. augusztus 18. 13:4843.
    Bizony. . . !

    Teljesen más a két sziget hangulata, attól függ, melyik üdülőfalut választod. Korfu tényleg gyönyörű, de Krétához nem hasonlítható. Ott van még Matala, Agios Nicolaos, Chania. Krétára két hét kell, Korfun a látnivalókat egy hét alatt végig lehet nézni.
    Jó utat!
    előzmény:
    age (42)
     
  8. age
    age
    2004. augusztus 18. 12:4542.
    Nem vagyunk egyformák! Van akinek a jó kaja számít van akinek a vendégszeretet, van akinek a bulik.
    Én a természet szépségeit részesítem előnyben, és ezért ha valaki még így gondolkodik, ajánlom Krétát és egyben innen 1 napos kirándulással el lehet menni Santorinire, ami annyira csodás, hogy szinte hihetetlen. Krétán ami nagyon megfogott az a strand Elafonissinél és Prevelinél, a pálmafák Vainál. Annyira szép emlékekkel jöttünk haza és a képeket másnak is megmutatva, sikerült másnak is kedvet csinálnom ehhez a szigethez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_582926
    Torolt_felhasznalo_582926
    2004. augusztus 17. 14:3641.
    Sziasztok!

    Mi is a három sziget közül döntöttünk végül Korfu mellett. Krétáról lebeszéltek a kopárság és az irgalmatlan meleg miatt ( egy barátnőm volt pár hete és megerősítette, bár összeségében szép élményekkel tért haza), Rodoszról már az utazási irodában sem mondtak jókat, picit jellegtelennek, unalmasnak festették le -igaz, az itt hozzászólók többsége ezt cáfolni látszik :), ezért végül Korfu lett az úticél.

    Csodálatos zöld ékkő maga a sziget, virágtenger, olajligetek, píneafenyők -asszem ;)-, autóval könnyen bajárható és meseszép dolgokba botlottunk akár véletlenül is. Angelo Castro- egy magas sziklaszirten álló egykori lovagi vár, káprázatos panorámával a tengerre, Sissy kastélya, egy ortodox kolostor -a neve most passz- mobiltelefonnal cicákat fényképező szerzetesekkel és paradicsomi belső kialakítással, Paleokastritsa a maga hangulatos öbleivel, tengeri barlanggal -hajókirándulás vagy úszva is felkereshető-, s többnyire aprókavicsos partok, amit én kifejezetten szeretek, mert imádok kotorászni a színes kavicsok között. :)

    Kerkyra a főváros csodaszép, nem beszélve az erődről, bár fel kell kötni a gatyát a közlekedés miatt, boldog-boldogtalan dudál, és nehéz eligazodni a körforgalomban. Szerencsére nem én vezettem :))

    A korfui helyek közül Paleokastritsa a legjobb, Sidarit valaha nagyon kedvelték -útitársaink voltak ott 10 éve hangulatos kis halászfalu korában-, de mi kiábrándultan jöttünk el onnan, még fényképezni sem akartunk. Iszonyatos olvasztótégely, elillant az eredeti hangulat, egy idegenforgalmi üzem az egész, a tenger lassan mélyül, homokos, de langyos pisi, nem beszélve egy bűzlő folyóról, ami a part közepén ömlik bele. . .

    Jahh. . életem legfinomabb kajáját is Korfun ettem, lenyűgöző volt a görög est, 3 óra zenés-táncos műsor, kajahegyek, 7 vagy 8 fogás, ihattál, amennyi beléd fért ( üdítők, borok, amit saját magad csapoltál a hordóból). .

    Szóval, ha Korfu mellett döntesz, nem jársz rosszul, de úgy nézem, nem lesz egyszerű választanod. :)

    A bemoldalamra mindjárt teszek fel pár képet, ha érdekel, szólj, megy a jelszó.

    Ohh a lényeg. . . a levegő illata mmmm. . . édeskés, könnyű, sós. . . jahajj. . . :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_210098
    Torolt_felhasznalo_210098
    2004. augusztus 17. 14:2140.
    Sziasztok!
    Nem olvastam még mit irtatok, most megyek, csak röviden annyit, hogy Rodoszon és Krétán jártam. Attól függ mire vágytok. Krétán sokkal több a látnivaló, a történelem mint Rodoszon, de Rodosz sokkal olcsóbb és piheni nagyon klassz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 17. 13:3739.
    Nálam Korfu a nyerő!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_496334
    Torolt_felhasznalo_496334
    2004. augusztus 17. 11:2338.
    Sziasztok !

    Én Korfun, és Rodoszon jártam. Egyértelműen Rodosz a nyerő. Változatosabb, izgalmasabb a sziget, többféle programlehetőség, és talán még mindeig kevésbé felkapott, mint Korfu és Kréta.
    előzmény:
    csereklye (40)
     
  13. 2004. augusztus 17. 10:2537.
    az én sorrendem: 1 Korfu, 2 Kréta sokadik Kos. Rodoszon még nem voltam az nem tudom milyen lehet. Szerintem még Santorini is szép lehet, valószinű az bejönne második helyre. Korfun szerintem Paleokastritsa a legszebb, na meg Sidari. Gyönyű az a sziget, 6 éve voltunk ott, de jövőre szeretnénk visszamenni. Kréta nekem nem annyira tetszett, de lehet hogy azért, mert baromi meleg volt és csak úgy lehetett kibírni, ha a medencében vagy a tengerben volt az ember, ezért nem is voltunk sehol kirándulni, pedig biztos vannak szép helyek. Kos pedig semmi különös, látnivaló nem nagyon van, a tengerpart semmi extra, a kaja jó, de az máshol is ugyanolyan jó. Szerintem Santorini lehet álomszép a képek alapján, bár lehet, hogy egy hét sok lenne ott, mivel a sziget kicsi, a homok vagy kavics szürke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. augusztus 17. 08:4236.
    Ajánlom figyelmedbe a 32-es hozzászólásomat!

    És persze örülök, hogy Te jól érezted magad ott. :)

    Szép napot! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (35)
     
  15. 2004. augusztus 17. 08:2335.
    Én nem is tudom hogy lehet egy ilyen csodálatos helyet fikázni, életem legszebb élményei fűződnek Krétához, Korfuhoz, a kaja szuper, a görögök imádnak minket, minőséget kapsz bárhová mész, ott semmi nem a lehúzásról szól!!! Az Magyarország!
    Mindenkinek ajánlom az összes görög szigetet, mindegyiket mg kell nézni, én mindenől csak jót hallottam, bár még csak Krétán és Korfun voltam, de gondolkodás nélkül mennék bármelyikre! A kaja olyan isteni, hogy utána 2 hétig nem tudtam mit enni itthon. . . .
    előzmény:
    -Helga- (28)
     
  16. 2004. augusztus 17. 07:5934.
    koson nem jártam, a többi szigeten igen. Krétán kétszer volta, igaz először csak kirándulás képpen Athénből hajóval, majd repülővel vissza. Másodszor 2 hetet töltöttünk a nyugati részen, de mivel 3 napra béreltünk kocsit, csaknem az egész szigetet bejártunk. Csodálatosan szép és jó volt. Szállás: apartman nem az igazi, de minden egyéb kárpótolt érte.
    Krétára bármikor visszamennék szívesen, és Korfura. Rodoszhoz kellemetlen emlékeim fűznek, nagyon szeles helyet és időt fogtunk ki. Ez nekem rányomta az egész nyaralásra a bályegét, de nem szabad ebből kiindulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 17. 07:5133.
    Agios Nikolaus valóban nagyon szép, ez igaz! :)
    előzmény:
    csereklye (34)
     
  18. 2004. augusztus 17. 07:4532.
    végül is igazad van, miután a topic indító kérte a véleményeket. A dolgok meg +/- együtt jók, hogy mindenre fel lehessen készülni.
    előzmény:
    -Helga- (31)
     
  19. 2004. augusztus 17. 07:3731.
    Nem azért írtam be, amit írtam, hogy kontrázzatok, (bár gondoltam, hogy ez lesz). :)

    Azt mondom erre, kinek a pap kinek a papné és akkor el van intézve. . . .

    Nem szállok vitába. Neked tetszett nekem nem! :) Ennyi.
    előzmény:
    drosophila (30)
     
  20. 2004. augusztus 17. 07:2730.
    sajnos kellemetlen emberek mindenhol vannak, de ez nem feltétlenül a helynek köszönhető, független attól. Mindenhol vannak olyanok, akik vagy át akarják vágni az embert, vagy valami mással húznak fel. Minket is a piacon átvágtak Krétán, de ez itthon is előfordul, nekünk sem tetszett mindenhol a kaja, de ez a világ bármely pontjára igaz lehet, nem szabad, hogy ez beárnyékolja a nyaralást. Nekünk előtte nagyon panaszkodtak a telepített idegenvezetőről, mi viszont teljesen meg voltunk vele elégedve!
    előzmény:
    -Helga- (28)
     
  21. 2004. augusztus 17. 07:2229.
    sziasztok, mi nászúton voltunk Krétán, gyönyörű volt, mi olyan túrázós pár vagyunk és nagyon sok szép élménnyel gazdagodtunk, ott minden van, történelmi emlékhelyek különböző korokból, természeti ritkaságok-szurdokok-hegyek, csodás tengerpartok (Elafonissi, Balos-öböl, Preveli. . ), szóval nem lehet unatkozni.
    Sógornőmék Korfun voltak-mondták, hogy szép, de ők több látnivalót szerettek volna.
    Egyik ismerősömék voltak Korfun, Krétán, Koson és Rodoszon is. nekik a legkevésbé Kos tetszett, kevés látnivaló és nem olyan tetszetős mint Rodosz vagy Kréta. Ha legközelebb megyünk, akkor én Rodoszt választanám. Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 17. 07:1928.
    Sziasztok!

    Krétán volt szerencsém eltölteni egy hetet, de ha kérdezne, valaki simán lebeszélném róla, hogy oda menjen.

    A tenger és a part csodálatos, de a többit nem is tudom, hogy minősítsem. Vendégszeretet 0. Vagyis amíg le tudnak húzni addig jó vendég vagy, ha valakinél ez nem jön össze nekik akkor épp hogy le nem köpik. Gondolom nem én vagyok itt az egyedüli, aki találkozott Karcsival az idegenvezetővel. "Magyar" a Magyart húzza le. Húzta volna, ha hagytuk volna.
    A szállás 0.
    Egy helyen lehetett viszonylag normális Gyrost enni. Na mindegy végül is nem sírni jöttem ám! :) Csak egyszerűen nem ajánlom Krétát. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. augusztus 16. 23:1427.
    Sziasztok!

    Én is KRÉTÁT ajánlom.
    Kedvenc helyem volt, még "ifjú" koromban.
    Tényleg szuperjókat lehetett bulizni, és nagyon szép.
    Igaz, én már 5-6 éve voltam:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. augusztus 16. 20:5426.
    Én Korfun kétszer voltam. Bejártam az egészet. Sidari tetszett a legjobban.
    Krétán is kétszer voltam, majdnem oda mentem férjhez. Chersonissos a világ legbulisabb helye. Szuper jó, nekem az a kedvencem.
    Rodoszon, Koson még nem jártam. Viszont voltam Santorinin. Csak egy napot voltunk, elég nyugisnak tűnt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top