Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Digitalizáló tábla

KicsiLeila
Létrehozva: 2008. július 7. 19:33

Sziasztok!

 

Szeretnék egy digitalizáló táblát, ám fogalmam sincs milyet vegyek. Rajzoláshoz kellene leginkább. Kb 10-15 ezer forintot tudnék rászánni. Nézegettem neten néhányat, ennyiért egy alap "gép"- et kapok csak úgy vettem észre. Fogalmam sincs milyet válasszak, nem akarok mellé nyúlni. Várom a véleménykete, hogy ki melyiket használja, és hogy megérte e.

  1. 2019. március 29. 08:314.

    A drágább fajták általában ezekben jobbak:


     


    - Nagyobb lehet a nyomásérzékenységük


     


    - Nagyobb az "aktív felületük" ahol a tollat, esetleg a kezedet érzékeli


     


    - Több gomb lehet rajtuk (MŰKÖDŐ, rendes nyomógomb)


     


    - Jobb, kényelmesebb kialakítás


     


    Megvettem a XP-Pen Artist 15.6 Pro Drawing Tablet Monitor ( a cintiq alternatívája ) . Baromi jó! Ha az árát is figyelembe veszem a wacoméhoz képest, tán még jobb is.


    Dolgozni tökéletes, lehet maszkolni, illustrator is jól kezeli, művészkedni meg úgyis papíron szoktam ecsettel.

    előzmény:
    Ert (2)
    2008-07-10  21:30
  2. Torolt_felhasznalo_608598
    Torolt_felhasznalo_608598
    2008. szeptember 10. 18:573.

    Sziasztok,

    kicsit témába vágó, ezért teszem ide.

     

    Computer Art - digitális festészeti tanfolyam utolsó helyek!

     

    Computer Art - alapozó digitális festészeti tanfolyam indul 2 hét múlva a budapesti TIT Stúdióban Orgoványi Gábor képzőművész vezetésével.

    A négyhetes, hetente 2×2 órás tanfolyam a számítógépben rejlő kreatív lehetőségekkel ismerteti meg a résztvevőket, elsősorban a vizualitásra támaszkodva. A foglalkozásokon kiemelt helyet kap a szabadkézi rajzolás, majd az elkészült munkák digitalizált változatán való alakítás. Az érdeklődők megismerkednek a legelterjedtebb képmanipuláló programokkal (Adobe Photoshop, Corel Painter stb.), A foglalkozás alapokat ad ahhoz, hogy saját számítógépet a résztvevők alkotóeszköznek tekintsék, a tanfolyam részét képezi a digitalizáló tábla használatának megismerése, a mindenki számára elérhető ingyenes grafikai programok bemutatása.

    Még lehet jelentkezni, öt szabad hely van, de gyorsan fogy!
    Számítástechnikai ismeret szükséges!



    Információ, tematika:
    http: //www.artoris.hu/tartalom/aktu alis.html
    Pokorádi Árpád
    30/942-3822
    poki@artoris.hu

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Ert
    Ert
    2008. július 10. 21:302.

    hát...azt mondják hogy alegnevesebb gyártó a WACOM

    én is ilyet vettem ...nem tudom más cég mit tud..ez nagyon jó

    előzmény:
    KicsiLeila (1)
    2008-07-07  19:33

Címlap

top