Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Inside Man - Ki látta?

Lilimé
Létrehozva: 2006. október 1. 08:54

Sziasztok!

Tegnap megnéztem DVD-n az Inside Man c. filmet. Izgalmas film volt, de nekem a végén sem derült ki a "megoldás".  

 Van olyan, aki már látta, és megértette? Ki a címben szereplő belső ember, mi a szerepe annak a Cartier gyűrűnek?

  1. 2018. október 23. 07:3512.
    előzmény:
    huszkat (2)
    2006-10-01  09:38
  2. 2006. október 1. 13:2911.

    Azt hiszem, rájöttem a film lényegére ! Persze, a válaszaitok voltak a gondolatserkentők !  

    Szóval: a film lényege a tökéletes bankrablás: nincs nyomozás, mert nincs rabolt pénz, hiszen a banktulaj (Mr Case?) széfje nem volt nyilvántartva, tehát a benne lévő gyémántokat nem hiányolhatja. Ha mégis hiányolná, a bankrablóknál ott a terhelő papiros a nácibarát múltról. Nem értettem, hogy a végén a nyomozó miért tartotta meg a gyűrűt, de most leesett: szerintem megtarthatja, hisz a banktulaj nem reklamálhat. VAGY: a gyűrű mellé volt írva: kövesd a gyűrűt. Keresse meg jogos tulajdonosát, azaz a zsidó örököst? Szerintetek?

    És lehet, hogy az inside man nem belső embert jelent, hanem "benti" embert, hogy ugyebár bent maradt a bankban a rablás után... a rosseb se tudja 

    Vagy ne kínlódjak ezzel ennyit, hanem nézzem a Cápamesét?

    előzmény:
    huszkat (2)
    2006-10-01  09:38
  3. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2006. október 1. 13:2210.

    Némi "használható" magyrázat a netröl:

    "The amount of posts on this board about plot holes are ridiculous. SO here is everything in plain simple english, for anyone who doesnt get it.

    The bank robbers were all posing as customers. So when the police interogated(sp) them, other customers reconised them as inocent. The hostages were also being moved about alot, and at times the robbers were posing as hostages to throw them off. If the police checked cameras, they still wouldn't know who the robbers were, as they were posing as customers. No-one saw Clive Owen's face, so the police didnt know he was missing, it could of been any one of the 'hostages' for all they know. There would be a very slim chance of Washington noticing Owens character leaving the bank, as far as he knew, he was far far away.

    Jodie Foster was there to make a deal with the robbers. If they wanted to release the information, she would buy it off them, so it wasnt leaked out. The robbers decided to keep it, incase they got caught, they could use it as leverage with the bank manger to drop the case.
    She was 'special' because she knew everything about everyone. To put it in her words she "Collects friends, not enemies." She has so many contacts she can find out anything about anyone she wants. If someone refuses to do something for her, she will dish the dirt.

    The robbers built a fake wall in the supply room for Owen to hide behind. After a week, when he thought everything would have died down, he left. As the police entered the building, Owen hid behinde the wall, the rest of the robbers posed as hostages.The hole was dug behinde the fake wall to use as a toilet.

    Clive Owen knew about Case's history because one of the other robbers, the jewish guy, said he was a lecturer on history of war and the holocaust. He must have discovered it somewhere, and kept it quiet until this was planned. He must have discovered the safety deposit box at some point during his research,

    It was called Inside Man, because he was INSIDE the bank all the time. A pun that not many people on this board actually get. There was no 'informant'

    The only scene that can slighty be discribed as a plot hole, would be the security guard not asking what Owen was doing with the lights. Althought if that came up, I'm sure Owen would have pulled a gun, and delt with the cameras later. "

     

    www.imdb.com

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. október 1. 13:209.

    Dil Se Chaiyya-Chaiyya, an klippje is, itt áthatod. :-)

    http://www.youtube.com/watch?v=-_2gW3zwMMQ

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510420 (7)
    2006-10-01  12:36
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. október 1. 12:408.
    Közben megtaláltam, már töltöm is le, és elnézést, hogy előbb írtam és csak utána kerestem  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510420 (7)
    2006-10-01  12:36
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. október 1. 12:367.
    Jaj, az a zene nekem is nagyon bejött? Megírod, ki az előadó meg a címet? Köszi!
    előzmény:
    Almakörte (6)
    2006-10-01  12:18
  7. 2006. október 1. 12:186.
    A film elmegy, egy ami azóta is nagyon tetszik, az indiai beütéses zene az elején és a végén, persze egyből megszereztem a dalt!  
    előzmény:
    Lilimé (1)
    2006-10-01  08:54
  8. Torolt_felhasznalo_639833
    Torolt_felhasznalo_639833
    2006. október 1. 11:235.
    Én elaludtam rajta, annyira izgi volt...  
    előzmény:
    Lilimé (1)
    2006-10-01  08:54
  9. Torolt_felhasznalo_384405
    Torolt_felhasznalo_384405
    2006. október 1. 11:164.

    Az én "megoldásom: a film kezdő és befejező zenéjéből következtethető ki. Ha visszaemlékeztek, egy egészen jellegzetes indiai zenéről van szó.

    Ha egy kicsit gondolkodunk, mindenképpen a bank egy belső dolgozójának kellett összejátszania a rablókkal, hiszen  ő adhatta a tippet, hogy mi rejlik a széfben.

    A dolgozók között van egy indiai fazon is, akit a túszok közül a rablók kiadnak és vele küldik ki azt a szerkezetet is, amivel végig lehallgatják a rendőröket.  A filmet megnézve nem is tűnik ez fel, de szerintem csakis az említett zene utal a "belső ember" kilétére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_656143
    Torolt_felhasznalo_656143
    2006. október 1. 10:463.

    Huuu, az nagyon nagyon jo film szerintem! 

    Mondjuk en csak azt nem ertettem, hogy honnan tudtak a bankrablok, hogy ott van a gyuru, es hogy konkretan melyiket kell keresni, ez talan nem derul ki a sztoribol, legalabbis en csak ezt nem ertettem, de ugy osszessegeben tokjo otlet ez a film.

    előzmény:
    huszkat (2)
    2006-10-01  09:38
  11. 2006. október 1. 09:382.
    Mit nem értettél? A bandából Clive Owen kivételével mindenki a túszok közt volt, csak azért nem voltak gyanúsak, mert össze-vissza cserélgették őket. Clive Owen a raktár mögötti bunkerben volt egy hétig. A belső ember -gondolom- ő volt.
    A Cartier gyűrű pedig a bizonyíték volt arra, hogy a bankár a nácikkal össejátszott, és bár megtehette volna, nem mentett meg egy vagyonos zsidót.
    előzmény:
    Lilimé (1)
    2006-10-01  08:54

Címlap

top