Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Norbi update diéta

Ziza28
Létrehozva: 2012. január 2. 12:12
Várok mindenkit, aki most kezdte és segítségre vár vagy már benne van és vannak tapasztalatai! Én az első csoporthoz tartozom. Telis-tele vagyok kérdéssel. Pl. az Update liszttel miért nem tudtam jól besűríteni a főzeléket? Hol találok pontos kód táblázatot?
  1. 2012. május 23. 09:0150.

    Sziasztok,

     

    Én tegnap egy hete kezdtem a Norbi update teljes napi menü rendelését. Muszáj lenne, hogy most sikerüljön, ezért magam ösztönzésére egy blogot kezdtem vezetni a tapasztalatokról és eredményekről.

    Ha esetleg valakinek van kedve olvasni:

    mackosagok.wordpress.com

     

    Eddig egyébként nagyon pozitív vagyok, de olyan 70kg túlsúly van rajtam, így nagyon kell a kitartás.

     

    Mindenkinek sok sikert a saját célkitűzéséhez!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. március 1. 11:1449.
    Köszi szépen, priviben küldöm a címem. A Facbook-os oldalt meg megnézem, hátha megihletődök én is. 
    előzmény:
    sz_nicole (48)
    2012-03-01  10:09
  3. 2012. március 1. 10:0948.

    Szia!

     

    Szívesen elküldöm neked emailben a receptkönyvet, nekem megvan pdf-ben. Egyébként meg a Facebook-on van egy ilyen csoport: Akik szeretik az Update pékséget. Nagyon jó receptek vannak, érdemes lenne csatlakoznod. Mostanában mindig innen kapok ihletek valami édesség elkészítéséhez :)

    Üdv. 

    előzmény:
    saxo (47)
    2012-02-29  09:09
  4. 2012. február 29. 09:0947.
    Engem kifejezetten érdekelnének azok az édesség receptek. Sima kaját megoldani Update-esen nem nagy kunszt, de nekem kell a nasi is.
    előzmény:
    sz_nicole (45)
    2012-02-18  13:51
  5. 2012. február 29. 09:0646.

    Sziasztok!

     

    Remélem él még a topic és nem csak magamban "beszélek".

    Nincs meg véletlenül valamelyikőtöknek a Norbi első receptes könyve? Ezt még régebben egyszer kölcsönkaptam és volt benne egy zabpehely lepény forma valami, de sehol nem találom a neten. Arra emlékszem, hogy tojásfehérje habbal kellett lazítani és kis lepénykéket sütöttem belőle serpenyőben. Diétás levárral finom U1-es édesség volt. Ha valakinek megvan, légyszi írja be nekem. Köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. február 18. 13:5145.

    Sziasztok!

     

    Nálam január elején történ meg a kattanás az agyamban, mikor elhatároztam hogy ez így nem mehet tovább ... Azóta kb. 6 kiló ment le (de még van 20-at szeretnék leadni). Én 90%-ban betartom, hogy update1 ételeket eszem. Ha valakinek kell, nekem le van töltve az Update újratöltve, az Utolsó titok, -10kg/hó, A karcsúság receptjei és a 2006-os Zsebkönyv. Szívesen elküldöm emailben, akit érdekel.

     

    Nekem bevált, finom receptek:

     

    10 perces fánk Update verzió (4 főre):

    - 2 kis joghurt

    - 1 cs sütőpor

    - 2 tk vanília kivonat

    - 15 dkg master mix Update liszt + 15 dkg sima liszt

    - 2 ek nyírfacukor (vagy xilit, vagy édesítő)

    - 1 tojás

    - csipet só

     

    Hozzávalókat összekeverem, 5 percig állni hagyom, majd forró olajba szaggatom egy vizes evőkanállal és megsütöm. Én diétás lekvárral szoktam megkenni, de fahéjas édesítőszerrel is finom :)

     

    Update kakaós kifli (8 db)

    - 5 dkg master mix + 7,5 dkg búzaliszt

    - 1/4 cs élesztő

    - 1 csipet só

    - 1/4 cs friss élesztő 

    - 0,4 dl olaj

    - 1,25 dl tej

    - 2 tk cukor (élesztő felfutásához) 

    - 2 ek nyírfacukor (vagy édesítő)

    - 1 ek keserű kakaópor

    - 5 dkg olvasztott vaj vagy margarin

    - 1 tojás kenéshez

     

    Az élesztőt futtassuk fel langyos tejben a 2 tk cukorral. A többi hozzávalót tegyük keverőtálba és amikor felfutott az élesztő dagasszuk ki. Lisztezett deszkán (sima liszt) gyúrjuk át és tegyük félre keleszteni. Fél óra alatt duplájára nő. Nyújtsuk kör alakúra, kenjük meg édesítőszeres, kakaós vajjal (margarinnal) és vágjuk fel 8 cikkre és kivülről befelé haladva tekerjük fel. Formázzunk kifliket és helyezzük sütőpapírral bélelt sütőlapra. Fél órát hagyjuk még kelni, majd kenjük meg tojással és 200 fokon süssük meg. 

     

     

    Egyébként én is veszek mindig Rips-et, nagyon finom, ropogtatnivaló, ha nassolni szeretnék. Édességet ált. magam készítek, van még pár receptem, ha érdekel valakit.

     

    Szép napot! 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    naviki (43)
    2012-01-27  21:42
  7. 2012. február 2. 11:0544.

    Szia!

     

    Bár én nem csináltam még a lisztből semmit, recepteket szoktam lementeni. A facebook-on nagy sikere van ennek a tiramisunak, és van benne piskóta:

     

     

     Tiramisu - Mesi féle
    10 egész tojást habosra verünk habverővel legalább 15 percig. Beleteszek annyi édesítőszert, ami 10 evőkanál cukornak felel meg ( akár Zéró, akár nyírfacukor, akár porrá zúzott Süssli, stb.), és tovább verem még néhány percig. Ekkor beleteszem a fél zacskó sütőport és a lisztet: 8 ek. Master Mixet és 2 ek. réteslisztet. 180 fokos sütőben, sütőpapírral kibélelt tepsiben megsütöm.
    Amíg hűl a piskóta, lefőzök egy nagyobb adag kávét, amit édesítek, és rumaromával (vagy, ha nincsen gyerek, aki enne belőle, akkor rummal) ízesítek.
    Elkészítem a krémet:
    7 dl tejben megfőzök két tasak hagyományos főzős vanília pudingot (pl. : Dr. Oetker), hozzákeverek 50 dkg mascarpone- t, édesítőt és 4 dl kemény habbá vert cukormentes tejszínt. Ízesítem vaníliával: a legjobb a vaníliarúd kikapart belseje, de jó a vaníliaaromával is. A legvégén belekeverek kb. 10 dkg kókuszreszeléket.
    Előveszek egy nagyobb tálat és rétegezem a hozzávalókat: egy sor ízesített kávéba mártott, téglalapokra vágott piskóta, erre következik a krém, ismét piskóta, és a végén krém. A tetejét megszórom natúr kakaóporral.
    Hűtőbe teszem és hagyom, hogy összeérjenek az ízek. Érdemes egy éjszakára hűtőbe tenni, de legalább 5- 6 órát hagyjuk pihenni.

    előzmény:
    naviki (43)
    2012-01-27  21:42
  8. 2012. január 27. 21:4243.

    sziasztok!

     

    Légyszíves írjátok le a norbi kevert lisztes palacsinta, piskóta és pizza receptet! Köszönöm a segítséget! És még bármi érdekel amit ebből készítettetek! 

    előzmény:
    vintimi (42)
    2012-01-10  09:14
  9. 2012. január 10. 09:1442.

    Szia!

    Sűrítéshez keményítőt vagy zabpehelylisztet szoktam használni. Az utóbbi időben nekem keserűek lettek a lisztjéből készült péksütik, ezért lisztet nem vettem mostanában, bár a pizza és a palacsinta jól sikerült belőle. Igen, elég drágák az update termékek, csak néhány dolgot szoktam itthon tartani: rudi, rips, keksz. Kenyeret akkor szoktam venni ha akciós, megy a fagyóba és ha kell kiengedek 1-2 szeletet. A kalács nagyon finom, azt is le szoktam fagyasztani.

    A pudingja ugyanaz mint a cba-s saját márkás. Joghurtja nem ízlik, light jogobellát szoktam időnként zabkorpával (jót tesz az emésztésnek).

    A zéró cukor nagyon drága (250 gr, 1500 Ft körül van), én 2000 Ft-ért vettem 1 kg eritritet, meg nyírfa cukrom is van, de az sem az ő terméke. Az édesítőjét régebben próbáltam, nekem nem nagyon jött be, én a DM-es das gesunde plus édesítőt (tbl., folyadék) használok a -ba.

    Akit érdekel leírom a mai menümet.

    7 óra: 1 hosszú tejes édesítővel

    9 óra: 2 szelet u kenyér párizsival, sajttal melegszendvicsnek elkészítve (most eszek)

    Tízórai: 1 u rudi 

    13 óra: borsófőzelék

    Uzsi: gyümölcs

    Vacsi: még nem tudom 

     

    Inni ásványvizet szoktam vagy bolerót, teát. Napi kb. 3 liter folyadékot iszok.

    Valaki próbálta már a szörpjét? Azt még nem vettem, de más fajta cukormenteset próbáltam, az nem ízlett, nagyon lehetett érezni az édesítő mellékízét. 

    előzmény:
    Maddita (40)
    2012-01-10  00:36
  10. 2012. január 10. 07:5241.

    Szia!

     

    Én keményítőt használok, mert a liszt nem sűríti be a főzeléket, úgy rémlik, az összetétele miatt!

    előzmény:
    Maddita (40)
    2012-01-10  00:36
  11. 2012. január 10. 00:3640.

    Szia, köszönöm. Sanos én sem találtam meg sehol. Most már én is benézek egy Update boltba. Bár sokaktól azt hallottam, hogy elég drága. Mit gondoltok? Érdemes venni? Vagyis ár-értéke arány hogyan alakul? Nem tudom eldönteni még itt az elején, hoy Norbi lisztet használjak a főzelékekhez, vagy inkább étkezési keményítőt. Elolvastam a Kövér ember nem bűnös című könyvet. Ajánlom mindekinek, nagyon jó. Ha van valakinek kedve, azért írjon a sikereiről.

     

     

    előzmény:
    vintimi (38)
    2012-01-09  13:38
  12. 2012. január 9. 15:2539.

    Szia!

     

    Remélem, nem halott, csak nem pörög, de hát tegyünk ellene

    Másik Norbis topicot még nem néztem, a Fogyiklub 2012-be szoktam benézni, ott vegyes a fogyózók módszere!

    előzmény:
    Hamurappi (37)
    2012-01-09  12:25
  13. 2012. január 9. 13:3838.

    Sziasztok!

    Úgy látom hogy itt van egy kis forgalom, csatlakoznék hozzátok én is!

    Már többször sikerült fogynom az update módszerrel, ezért jan. 2-tól újra neki álltam hogy a maradék 10 kilómtól megszabaduljak!

    A múlt heti eredményem -1 kg! 

    Ziza: a kenyerét nem nagyon szeretem, nekem kicsit "fűrészpor" ízű, de ha akciós valahol (most a tescóban és a sparban is), akkor szoktam venni, le szoktam fagyasztani és általában melegszendvicset vagy bundáskenyeret csinálok belőle, úgy nem olyan rossz!

    A kalács finom! Én Diat lekvárt használok, nagyobb kiszerelés és kb. annyiba kerül (vagy olcsóbb), mint a Norbis, a paraméterei pedig nagyon hasonlóak! 

    Maddita: nem találtam meg egyik könyvben sem a kuszkuszt, és a hántolt kölest! 

    A múlt héten vettem pizzás rudat az is finom, péksütikből a kókuszos csiga, a csokis croissan és a virslis croissan ízlik nagyon. Rágcsának meg a rips nagyon bejött! Ami szinte mindig van itthon, az a rudi! 

    Ami nagy csalódás volt a kakaó és a turmix por! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. január 9. 12:2537.

    helo

    .

     

    miért ez halott topic? van másik ami éL?

    előzmény:
    bambi5 (36)
    2012-01-09  12:21
  15. 2012. január 9. 12:2136.

    Szia!

     

    Üdv a klubban! Remélem feléled ez a topic is!

    előzmény:
    Hamurappi (35)
    2012-01-09  12:17
  16. 2012. január 9. 12:1735.

    helo.

     

    én is csatlakoznék ha lehet :)

     

    egy hete kezdtem,  most -1.5kg-nál járok,de  sztem ez csak víz...:-/

     

    Ebédem Norbis, a többi up.1-es termékekből meg saját kútfőből oldom meg.

     

     

    Ma kocsonya van :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. január 9. 11:5934.
    A kenyeret még nem próbáltam, de a kalács nekem bejön. Én kb. 3 napig ettem vajjal, áfonyás U1 lekvárral
    előzmény:
    Ziza28 (32)
    2012-01-08  08:20
  18. 2012. január 8. 13:2833.
    Szia! Év eéején kezdtem el én is az update életmódot. Megpróbálom előszőr az update termékek nélkül. Eddig 3 kiló ment le. Nekem is az első könyvek vannak meg. Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom, hogy hányas kódú a kuszkusz és a hántolt köles. MIndenkinek sok sikert.
    előzmény:
    Ziza28 (32)
    2012-01-08  08:20
  19. 2012. január 8. 08:2032.
    Ez alatt az egy hét alatt kipróbáltuk még a kalácsot és a kenyeret is. Finom nagyon,de elég drága. Mondjuk viszonylag sokáig ettük. Ma megcsinálom a réka sajtgolyóját (sajt, toját, U1 panír) meg U1 fasírtot. remélem finom lesz. Tulajdonképpen nem költöttünk sokkal többet a héten kajára mint szoktunk, ettünk, jóllaktunk és közben még fogytunk is :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. január 8. 08:1631.
    Ma volt mérlegelés -1,8 kg nekem és -3 a férjemnek. Nagyon örültünk mindketten.
    előzmény:
    bbkrisz81 (30)
    2012-01-06  10:11
  21. 2012. január 6. 10:1130.

    Szia.

    Hogy állsz a fogyással?

    Én 6 nap alatt 1kg-val kevesebb lettem.

    előzmény:
    Ziza28 (1)
    2012-01-02  12:12
  22. 2012. január 3. 10:5229.
    A kakaója tényleg nem jó, én capuccinót szoktam belőle csinálni! A péksütik finomak, a virslis croissan is nagyon finom!
    előzmény:
    Ziza28 (26)
    2012-01-02  19:37
  23. 2012. január 3. 10:5128.

    Szerintem így rendben van, de ha fél-1 szelet rozs vagy tk. kenyeret eszel hozzá, az is belefér reggelre! Én vacsikor hagyom ki a kenyeret, de ha nagyon éhes vagyok, akkor 1-2 pufi búzát meg szoktam enni!

    A rántott dolgokon kívül a rizs, a tésztafélék és a krumpli is ritkábban kerüljön terítékre.

    előzmény:
    bbkrisz81 (27)
    2012-01-03  10:20
  24. 2012. január 3. 10:2027.

    Én most azon agyalok, hogy pl ha reggelire ugyanazt eszek amit mondjuk a szendvicsbe tennék: felvágott, uborka, paradicsom, sajt stb. Csak magát a kenyeret nem eszem akkor ez elvileg jó, nem?

    Illetve ebédre is marad minden a régi- kivéve rántott dolgok- csak annyi h köretnek savanyúság v zöldség kerül a tányérra?

    Mi a véleményetek erről?

    előzmény:
    Ziza28 (1)
    2012-01-02  12:12
  25. 2012. január 2. 19:3726.
    Na, megkóstoltam a kenyeret, meg a péksütiket. A kakós csiga és az ízes levél csodálatos.... :))) A kakaó a férjem szerint pocsék :)) Vettem még tésztát és cukrot is..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top