Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyókúrás ételek

valakilánya
Létrehozva: 2011. november 9. 13:44
Szeretnék egy olyan topikot ahol alacsony kalória tartalmu ételek receptjeit oszthatjuk meg egymással. Kevés kalória, alacsony Gi étrend. Egészségesen táplálkozók ide!!!
  1. 2016. június 24. 16:0138.

    Én is nagyon szeretem a zöldséges kajákat még a csirke az ami a családban szóba jöhet. Rizspufi meg abonett van nálunk kenyér helyett, mondjuk az Intmflórán írják a teljes kiőrlésű kenyeret is de azt ritkán eszem, van egy chia magos szelet amit nagyon imádok de az is csak néha jöhet szóba. Viszont a sok sali és vacsira a leves az már szokás lett.

    előzmény:
    valakilánya (34)
    2015-05-12  18:14
  2. 2016. Április 11. 12:5637.

    Én ezt a menüt ismerem ami alacsony GI-s szerintem jó ötleteket ad. Van forgalomban egy kék színű könyv is alacsony GI ételek címmel én azt is szerettem kicsit sok volt benne a halas étel de azért abban is vannak jó ötletek.

    előzmény:
    valakilánya (1)
    2011-11-09  13:44
  3. 2016. március 28. 22:1636.

    Hű de rég volt hozzászólás !

  4. 2015. július 17. 11:3535.

    Én puffasztott rizspelyhet eszek.

    előzmény:
    Ágica-25 (31)
    2015-05-12  15:52
  5. 2015. május 12. 18:1434.

    http://www.nosalty.hu/recept/parolt-zoldsegek-csirkemelle l


     


    Ez egy jó recept, gondoltam iderakom, már többször elkészítettem, és nagyon szeretem.

    előzmény:
    valakilánya (1)
    2011-11-09  13:44
  6. 2015. május 12. 18:0133.

    Ez a rakott zöldség jónak hangzik, meg is csinálom, amint klátom nem nagy a macera vele.

    előzmény:
    n.eleonoraa (30)
    2015-03-04  11:37
  7. 2015. május 12. 17:5932.

    Nagyon kevés kenyeret fogyasztok, összesen 30-40 dkg-t egy hét alatt, általában akkor is sütök magamnak.


    Mostanában rászoktam a zabkására, de azt hiszem lecsökkentem az adagomat heti 2x.


    Januártól járok az edzőteremben és kissé átalakítottam az étrendemet, igaz csak 10 kg ment le, a múlt hónap 14-én volt egy hasi műtétem és most vigyáznom kell. 


     


     

    előzmény:
    Ágica-25 (31)
    2015-05-12  15:52
  8. 2015. május 12. 15:5231.

    én most azzal próbálkozom, hogy elhagyom a kenyeret, de jó lenne valamivel helyettesíteni. Ti mivel szoktátok?

    előzmény:
    valakilánya (1)
    2011-11-09  13:44
  9. 2015. március 4. 11:3730.

    Én szoktam rakott zöldséget csinálni, ez abból áll, hogy egy tepsibe bepakolok különböző zöldségeket (répa, cukkini, padlizsán, brokkoli, hagyma, paradicsom..stb. - ízlés szerint), ezt be a sütőbe.. Jól összesütöm és utána még leöntöm egy kis besamel mártással.. Szerintem nagyon fini. Akár magában is, de lehet mellé egy kis csirkemellet is készíteni.

  10. 2015. február 24. 16:4629.

    Sajnos nálunk kevés zöldséges étel fogy, ill. nem igazán szeretik.Én viszont szeretnék diétázni, fogynom kéne...


    Milyen zödséges kaját tudtok, amitől nem hízok, és finom is?:)


     


     


     

  11. 2014. november 9. 20:4028.
    Sziasztok! Hol vehetek cikóriát (egyben)...? előre is köszönöm a segitséget. B.Brigi.
  12. 2011. november 17. 12:1627.
    Én holnap készítek paradicsomos káposztát pulykahússal.
    előzmény:
    valakilánya (24)
    2011-11-16  19:00
  13. 2011. november 16. 19:2626.

    Igen, sajnos még mindig Bp-en sokkal jobb az ellátás, ezek szerint.

     

    Viszont sok bio web-áruház van, azokban is lehet mindenféle jó dolgot venni, és a legtöbbnél van lehetőség személyes átvételre is, ingyen, vagy kis felárral.

    A Tescoban azt mondták nekem, hogy vasárnaponként vannak egzotikus zöldségek, esetleg megkérdezheted Nálatok! 

    előzmény:
    valakilánya (25)
    2011-11-16  19:08
  14. 2011. november 16. 19:0825.
    Sajnos a mi Tescónkban ez nincs. Valamikor a LIDL-be volt és még egy csomó finom zöldség, de rájuk rohadt, ezért szerintem nem rendelnek. Emlékszem rá cikóriát vettem és még a pénztáros is megkérdezte, hogy ez mi, és mit fogok ebből csinálni. Aztán egyszer régen a Tescóban is jártam így a cukkinivel. Aztán nagyon bosszantó, hogy édesvizi halat egész Kisvárdán nem lehet kapni. Valamikor kimentem a piacra és ott voltak a halászok minden szombaton és olyan halat vettem amilyet akartam, ma már ez is eltünt. Nincs rá igény, és én, meg persze biztos van még egy pár ember akinek hiányoznak az ilyesmi dolgok, csak nagyon kevesen vagyunk. A csontjaimmal nekem is vigyázni kell, van egy elég súlyosfokú csontritkulásom, meg persze a súlyom sem a ledjobb. Cukorbeteg is vagyok, hadirokkant aki persze dolgozik, még pedig keményen. 
    előzmény:
    veracsek (22)
    2011-11-15  19:42
  15. 2011. november 16. 19:0024.

    Ez igen!!!

     

    Holnap Szabolcsi töltött káposzta lesz, a fiamnak készítem, de kicsit diétásan.

    Étolaj helyett olivaolajat, sertéshús helyett pulykahúst, és persze magamnak káposztalevél helyett tormalevélbe fogom tölteni. 

    előzmény:
    énke6 (23)
    2011-11-16  09:36
  16. 2011. november 16. 09:3623.
    Nekem is van egy nagyon finom (mi legalábbis nagyon szeretjük) köret tippem. Petrezselymes sárgarépa, kiváltva a petrezselymes krumplit. A sárgarépát kb fél cm-es szeretekre felkarikázom, vegetás vízben megfőzöm. Ezután leszűröm, és kevés olívaolajon összesütöm az apróra vágott petrezselyemmel. Köretnek is jó, de sovány reszeltsajttal, tejfőllel, vagy natúr joghurttal egytálételnek is kiváló. Amúgy "krumplipürét" is szoktam sárgarépából, karfiolból, brokkoliból, vagy sütőtökből... Ezeket lehet önmagában is, vagy ha kissé megengedőbb az ember, akkor egy-egy szem krumlival szabad dúsítani.
    előzmény:
    valakilánya (1)
    2011-11-09  13:44
  17. 2011. november 15. 19:4222.

    A köreted nagyon jó lehetett!

     

    A paradicsom salátát általában csak valamilyen hússal szoktam enni, krumpli és egyéb nélkül.  Nem fogyókúrázok kifejezetten, de tartani akarom a súlyomat, egészségi okból, volt már kicsit emelkedett a vércukrom, és van 4 összeroppant csigolyám, amitől kb. 10-12 centivel alacsonyabb lettem, mint ezelőtt. Muszáj vigyáznom, mert ezek törékenyek, és még fájnak is.

    Ma egybesült fasírtot vacsoráztam, pulyka darált húsból, és két nagy szelet nyers ananász volt a köret.

     

    A málna ecetet legtöbbször valamelyik nagyobb CBA üzletben lehet kapni, de most az Ázsia BT-nél vettem. Budapesten lakom, így könnyebb. Az Ázsia BT-nek van web-áruháza is, megnézheted a neten, bár most éppen szünetel, de rá kérdezhetsz, hogy mi a megoldás? Van telefonszámuk a weboldalukon. Létezik egy magyar termék, a Chef-től.

     

    Én mindenevő vagyok, eszem krumplit, rizst, tésztát, és édességet is, de igyekszem nagyon mértékletesen fogyasztani ezeket. A krumpli helyett sokszor édes krumplit veszek (Intersparban, Tescoban kapható, nagyon drága, de nekem két étkezésre elég egy 30 dekás darab), a rizsből pedig inkább barna rizst használok. Tésztákat az olasz fajtákból, ami durum lisztből készül.

     

    Az a helyzet, hogy ezek a dolgok mind drágák, de azt hiszem, az egészség a legdrágább.

     

    előzmény:
    valakilánya (21)
    2011-11-15  15:15
  18. 2011. november 15. 15:1521.

    Nagyon finom lehet a paradicsom salátád. Két kérdésem van , csak ugy magában hússal eszed?-vagy mondjuk burgonya +hús és úgy a salátát?

    Málna ecetet hol veszed? -még nem hallottam ilyen ecetről, itt mifelénk vidéken csak alma ecetet láttam a LIDL-ben.

     

    Készítettem vasárnap egy isteni zöldség köretet.

    Karfiolt és a brokkolit megfőztem, majd egy kiolajozott jénaiba pakoltam. Leöntöttem a következő cuccal: 1 tojás+ 1 ek tejföl / de joghurt is jó, sőt jobb, de nekem akkor nem volt itthon/ reszelt sajt, só bors delikát összekavarni és már mehet is a zöldségre. Sütőben szép pirosra sütjük.  

    előzmény:
    veracsek (20)
    2011-11-12  22:12
  19. 2011. november 12. 22:1220.

    Ez biztosan nagyon finom azoknak, akik hagyma és fokhagyma kedvelők, sajnos én a fokhagymának még a nevét sem szeretem, és a hagymát sem sorolom a kedvenceim közé.

    Ha savanyú káposzta, akkor minden nélkül felfalom.

    Viszont a paradicsom salátát úgy készítem, hogy meglocsolom kevés extra szűz oliva olajjal, és málna ecettel savanyítom. Utána a férjemnek összevágok egy kis vöröshagymát hozzá, a sajátomat pedig anélkül eszem. Ezt a salátát közvetlenül étkezés előtt állítom össze, nem kell érlelni. 

    előzmény:
    valakilánya (19)
    2011-11-12  02:43
  20. 2011. november 12. 02:4319.

    Jövök egy savanyú káposztás saláta recepttel:

    Az egész összesen 120kcal. Gi-indexe alacsony.

    1 kg savanyú káposzta, 3-4 fej lila hagyma, 3-4 gerezd fokhagyma, 3-4 ek extra szűz olivaolaj. 

    A káposztát ha nagyon hosszúra van gyalulva kicsit felaprítjuk, hozzáadjuk a vékonyra szeletelt lila hagymát, a kicsire aprított fokhagymát. Meglocsoljuk olivaolajjal az egészet összekeverjük és legalább egy napig a hűtőben érleljük. 

    előzmény:
    veracsek (18)
    2011-11-09  23:01
  21. 2011. november 9. 23:0118.

    Nem hiszem, hogy ez bármiféle vétség lenne!

     

    Én gyakran csinálok brassóit pulyka, vagy csirke apróhúsból, és a karácsonyi töltött káposztában is ezekből készül a töltelék, fehér rizs helyett barnával, vagy árpagyönggyel (gersli), esetleg bulgurral.

    Nem írok szakácskönyvet, házi használatra nagyon finom így és sokkal egészségesebb. 

     

    Rántás helyett szinte mindent a saját anyagával sűrítek.

     

     

    előzmény:
    valakilánya (12)
    2011-11-09  15:14
  22. RCJ
    RCJ
    2011. november 9. 22:4817.

    Szia!

    Tesóm a menzás főzelékeket (kelkáposzta , krumpli) mindig keményízővel és kefírrel sűríti.

     

    Mind a kettőt én is nagyon szeretem...így lájtosabban is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. november 9. 16:5316.

    Túrógombóc édesítős joghurttal vagy tejföllel. Update morzsával.

    Tiszta fehérje ami nem rakódik le ugyibár. darát ki kell hagyni helyette lehet búzakorpa pl vagy valami lájtosabb összejötő, kölest is olvastam pl Rékánál.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. november 9. 15:1915.
    Ezeket a zöldleveles salikat nagyon imádom!!!
    előzmény:
    Lilly22 (13)
    2011-11-09  15:16

Címlap

top