Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
31888 hozzászólás
  1. 2018. február 21. 16:3131888.

Ez lemaradt, de olyan aranyos! Tessék figyelni!

előzmény:
    manocska42 (31887)
    2018-02-21  16:13
  2. 2018. február 21. 16:1331887.

Sziasztok! Ma semmihez nincs szerencsém, már irtam pár sort, és hussssssssssss!

Szóval Klárikám az egér elő sem jött, annyira nem jól ébredtem, hogy se erőm se kedvem nem volt semmihez, igy Apácskám csinált egy túrostésztát, tetején sok pörcel, tejföllel.

Viszont már le sem irom, hogy miket főzök, mert megvárom mig Klári felteszi, mert ugyan azt főzi amit én,  én is bőrös malachúst csináltam vasárnap, bajor káposzta volt mellé, két napig pácoltam, majd zacsiba tettem, isteni finom lett, de a bőre nem lett ropogós, talán egyszer ha sikerült, de már nem emlékszem mitől lett ropogós, majd alkalomadtán léci leirni Klárika.

Mandulám nagyon sajnállak, nem tudtam az egeret küldeni, de igérem ha lesz erőm akkor megcsinálom, addig együnk húsit,jó?

Nagyon ronda itt a városban a télnek mondott akármi, locsog minden, állandóan jár a sószoró autó, de minek, mikor az uton még hó sincs. Talán előre dolgoznak, állitólag holnapra nagy fagy jön, igy ha sózzák előre nem tud megfagyni.

Én a sóskát mirelitből csinálom,  tejfölös habarással, pici cukorral, krumplit mellé, és tojást szoktam sütni, de már azt sem kivántam, azért főztem tojást, de nem volt jó, már mint a tojás.

Vigyázzatok magatokra és egymásra is! Jók legyetek!

előzmény:
    Tete (31886)
    2018-02-21  15:37
  3. 2018. február 21. 15:3731886.

Mi újság egérke ügyben. Célhoz értek?

Annyira jól sikerült a bőrös császár, mint talán még soha. A kacsasütőbe sütöttem, muris volt a nagy edényben a kis husi, ami még murisabb volt, mikor összesült. Pakoltam alá krumplit, hagymát, fokhagymát, a kedvesem ragaszkodására legalulra két kis szelet szalonnát. Pirosra sült minden, a bőre recsegős-ropogós. Így a szilveszterkor  nem igazira sikerült felejtős.

Elkészítettem a hamburgerizéshez a húst, majd kilapicskázom egy olajozott sütőpapírra. Felszeletelem a zőccccségeket aztán jöhet az éhes Aprajafalva. Még van az édességből is, nem fognak éhen maradni.

A tegnapi nagytakarításomból semmi nem látszik, de most nem is csuszatolok, majd, ha mindenki hazament.

Nálunk is az a baj, hogy sok a fenyő, a járda mellett is vannak. Nem kell ahhoz négylábúnak lenni, behordódik az két lábbal is.

4. 2018. február 21. 14:1831885.

Ifjonc koromban nagyon szerettem a szaunát. Azokban az időszakokban , amikor rendszeresen jártunk még náthás sem voltam télen. Most nem tudom bírnám-e, mert nyáron már a harmincvalamennyi is sok. Bár a szauna hőfoka meg a sima kánikula között hatalmas a különbség. Hagyományos vagy infra szaunátok van?

előzmény:
    mandula2 (31879)
    2018-02-21  11:48
  5. 2018. február 21. 14:1031884.

Most írhatnám, hogy ez semmi, mert nekünk fekete párduc szokott befelé lesegetni. Mármint az unokák koromfekete cicája.

A viccet félretéve naggggyon meglepődnék, ha hasonló állat nézne be az ablakon. Jujjj

A költözködésről már letettetek? Másik ház vagy Alaszka?

előzmény:
    Sheriff-2 (31881)
    2018-02-21  12:44
  6. 2018. február 21. 13:3831883.

Szia konyhalegény!

Itt meg azt hiszem a hiúzok, vagy hiénák?  terjednek, már nemigen mernék az erdőkben sétálgatni. Anyukámék minden hétvégén kirándultak, többször találkoztak vaddisznóval, meg vaddisznó csordával, vagy hogy hívják azokat mikor csoportban vannak. Nem hiszem, hogy konda. Az a házidisznókra vonatkozik.

Álltólag ezek a bojtos fülűek nálunk emberre nem veszélyesek, mert félénkek, elég az, ha elvisz pl. egy kistestű kutyát. Jövögetnek a farkasok is, aztán majd a medvék.

előzmény:
    Sheriff-2 (31881)
    2018-02-21  12:44
  7. 2018. február 21. 13:3431882.

Nagyon kevés olajra rádobom a megmosott nagyjából lecsepegtetett sóskaleveleket, megsózom, kicsit dinsztelem. Csinálok rántást (abba rakhatod a fokhagymát) Amikor a rántást felengeded akkor én abba belekeverem a tejfölt is (cél a kevesebb koszos edény). Hozzáadod a megdinsztelődött sóskalevelekhez, összeforralod, ízesíted, ha kell,  én botmixerrel összekutyulom. Mi ezért szeretjük fasírttal, mert az megy hozzá. Ha nagyon sűrű akkor tejjel hígítom. Ennyi. Az édes változathoz tényleg fura lehet a fokhagymás fasírozott.

előzmény:
    arirangarirang (31878)
    2018-02-21  10:40
  8. 2018. február 21. 12:4431881.

Sziasztok Konyhaleánkák,

Úgy néz ki az időjárás arról a leghíresebb,hogy változó.Itt 2 napig reeeengeteg eső,megy a vízpumpa a pincében,ma sokkkal hidegebb.

Mai fő munkám, sofőr,sok várakozzással.

Valakinek van videója a pár nappal ezelőtt emlitett pumáról.Cougar sneaks a peek inside Wisconsin home | Daily Mail Online

9. 2018. február 21. 12:3931880.

Ne várjál Zsókára egérügyben, Apa talált a madarak magjában egyet, ahol egy van, van több is, küldjem?

előzmény:
    mandula2 (31879)
    2018-02-21  11:48
  10. 2018. február 21. 11:4831879.

Jó napot Mindenkinek!

Ugyan nem hajnalban, de délelőtt elvettem a kávét, még akkor is forró volt. Köszönöm.

Azon gondolkozom, hogy be kellene ülni a szaunába, mert egyfolytában fázom, de valahogy most nincs hozzá kedvem, pedig biztosan használna. Mivel most reggeliztünk, így kajára még gondolni se akarok. Persze valamit azért kell majd főzni. Várom hogy Zsóka kukorékoljon, hogy nyissam már az ablakot, mert jön az egérke.

Nagy a hó nálunk, de olyan puha vizes. Ha nem toljuk el és holnapra jön a fagy, akkor ki sem tudunk menni. Tegnap én lapátoltam, de mára duplájára nőtt az éjszakai havazás miatt.

Most jut eszembe, hogy ma még nem kaptak a madarak diót, pedig az etetőt sűrűn látogatják.

Hív a kötelesség, mennem kell. Sziasztok!

előzmény:
    Tete (31877)
    2018-02-21  06:17
  11. 2018. február 21. 10:4031878.

Helló-halló!

én is köszöntem, beeeee!

Klári leírnád ezt a sós sóskát? habár a sóska még édesen is marja a nyelőcsövem, vagy pont azért? aztán nem nagyon főztem először ezért, aztán meg a mama nem szereti.

Anyukám nem főzött hozzá krumplit, az örökös időhiánya miatt gondolom, és tükörtojással szerettük, a spenótot is.

Ma hurka lesz, apa kommandózott a hentesnél, azon gondolkodom, hogy magamnak mit főzzek, mert épp hogy helyreálltam, most megint zsírosat eszem, akkor újra végem. A tegnapi tészta csak amiatt tett jót, hogy nem volt zsíros, a cukkerónak nem különösebben használt.

Nagyon olvad, hullik a fákról, holnapra meg jön a szibériai hideg, csúszni fog, mint a fene.

Jöhet a munka sziasztok!

előzmény:
    Tete (31874)
    2018-02-20  19:51
  12. 2018. február 21. 06:1731877.

Forró, finom. Sziasztok, jó reggelt.

Errefelé tél van. Nálatok? Kimicsinál?

13. 2018. február 20. 23:0031876.

Visszajöttem még, sziasztok.

Zsókának üzenem, hogy nem baj ha nem csöröge, az egérkét is szeretem. Csak közben el ne kapja a cica!

Gyűjtsétek az erőt, jó éjszakát.

előzmény:
    manocska42 (31872)
    2018-02-20  15:23
  14. 2018. február 20. 19:5431875.

Jóóó estét kííívánok!! Köszöntem.

Zsókám hol van még a holnap? Addig még meggondolhatod magad hús ügyből kifolyólag. Férj szereti a párizsit rántva, ezért mindig van itthon egy rúd "igazi" vagy "békebeli"/?/ párizsi. Neki abból rántottam, magamnak pedig egy fél csirkemellet csíkokra vágva, mindenféle fűszerrel - volt benne csípős mexikói is - beszórva és a maradék panírba beleforgatva sütöttem meg... nyami de finom volt. Nem volt sok, inkább minőségileg volt szuper. Hozzá sült krumpli, saláta, utána kávé. Holnapra már elfogyott a házi keksz, lehet hogy még - de nem biztos - sütök egy tepsire valót. Keserűn iszom a kávét, de kell mellé egy kis nem édes ez meg az.

Igenis, kutyaharapást szőrével! Ma kimentem havat lapátolni. Először azt hittem hogy leszakad a karom, de aztán egyre jobb lett. Igaz hogy dolgozott bennem a düh is, mert a szemetesek nem vitték el a szemetet, pedig tele van a kuka. Az ablakban álltam amikor jöttek, láttam hogy a szomszédét ürítették, a mienket pedig nem. Mire leszaladtam volna megkérdezni hogy mitisírahogyishíjjjjják... addigra elmentek. Disznóság és skandalum!!! Na ezt jól megmondtam. Na igen, a szemetesek igen nagy urak! Meg a kéményseprők, meg a ...... stb.stb.stb. A pálmát azt hiszem a közterületfenntartók viszik, a mi pénzünkön flangálva, jól beöltözve csak arra várnak, hogy kit lehet megbüntetni? Ahelyett, hogy megfognák a lapátot és lapátolnának, ha már másra nem jók. Húú de dühös vagyok!!!

A polg.mesterrel is tele van a... virágos nyár. Az utcák olyanok, mint a hullámvasút. Gidres-gödrös, majdnem használhatatlanok. Néha eszembe jut, hogy talán jutalékot kap a gumijavítótól. Bezzeg az az utca, ahol őméltósága lakik, az olyan sima, mint a selyem. Valahogy  nem jól van ez, sőt, nagyon is rosszul.

Dohogás mára befejezve.

Zsóka holnap azért nyitnám az ablakot. Csörögjön az a csöröge! Köszi!

Sziasztok, jó éjszakát.

előzmény:
    manocska42 (31872)
  15. 2018. február 20. 19:5131874.

Zsóka, a sóska nagyon finom krumplival, de fasírttal az igazi, vagy mindkettővel.

Mondjuk mi sós-savanyúan szeretjük a sóskát, nem édesen. Egy ismerős ötlete alapján fokhagymát is teszek bele. Még finomabb. De mint tudjuk ahány ház.....................

A spenót meg a kaporszósz rántott csirkeszárnnyal. A tök meg a zöldbabfőzelék pörkölttel.

Csak, hogy adjunk a húsmentességnek. Puszi.

előzmény:
    manocska42 (31872)
  16. 2018. február 20. 19:4331873.

Sziasztok. Reggel nem küldtem kávét, mire észbe kaptam már nem volt aktuális a reggeli fekete. Aztán  elmentünk vásárolni, mert holnap hamburger(i) parti lesz. Illetve megpróbálok egy hot-dog féleséget is a gyerekeknek. Én a hamburger(i)t császárzsemléből csinálom, mert nem szeretik a vastag bucit. Ezt át tudják harapni. A hot-dogot is gyerekbarátra tervezem.

Kicsit elbambultunk délelőtt a hóesés-madárevészet kombináción. Igazi kertmozi volt.

A páromnak nagyon tetszik az új felosztás, hogy Te csak engedd garázdálkodni Rozit, én csinálom a "köves" helyiségeket. A kanapén üldögélve "végzi a házimunkát" a drágám. Lehet Ő járt jól Rozival?

A főzést ma elsumákoltam.

Múltkor a Jamie nagyon guszta dolgot készített. Tepsibe tett olyan krumplipürét amibe vajat tejszínt meg tojást is tett. Majd fejtől-lábtól megpakolta párolt zöld spárgával és megsütötte. Juhééééééééé, van zöld spárgám. Holnap vagy az lesz a köret vagy sima krumplipüré, de zöld bors mártással.

Délután unokáztam, a nagyobb volt itt, holnap parti, csütörtökön is szitterkedünk, mert a szülőknek dolguk van.

Nem lehet itt unatkozni kérem szépen. Nem percet, még pillanatokat sem.

előzmény:
    manocska42 (31872)
  17. 2018. február 20. 15:2331872.

Szép téli délutánk kivánok!

Mi ez a dőzsölés, délutáni kávé? Milyen fennforgás lehetett, hogy még kávét is főztél Klárikám.

Itt reggel óta esik, aprón, sürün, de el is olvad. Ez minden csak nem tél, na deeee állitólag nagyon hideg napok jönnek, meg könnyen beszél az, akinek nem kell havat lapátolni. A meleg szobából jó nézni.

Nagyon megszenvedek a kezemmel, annyira fájnak az izületeim, hogy már a fél nyugdijamat a patikában hagyta a férjem, de nem használ semmi, a sárga föld meg egyenlőre elfogyott!

Mai ebéd: sóska - finom volt - burgonyával, és főtt tojással, na én tojást csak egy szeletet ettem, ha még értetek tömény vegyszergolyót, hát ez borzalmas volt, biztos valamit a tyukoknak adtak a betegségek ellen, már elképzelni sem tudom, hogy mit lehet megenni ami nem árt.

Holnap tárkonyos csirkebecsinált leves lesz, fánkot terveztem, de nem hiszem, hogy lesz türelmem hozzá, azt hiszem, inkább egérkét csinálok, az olyan mint a fánk, csak kisebb, jó kis saját készitésü sárgabarack lekvárral, és gyorsabban megy, és nem látszik meg rajta, ha nem ugy sikerül ahogy kellene!

Szóval Mandula vigasztalódj, holnap nálunk sem lesz igazi ebéd, mert nem lesz HÚS!

előzmény:
    Tete (31868)
    2018-02-20  11:46
  18. 2018. február 20. 13:2131871.

"Majd megyek lapátolni, hogy a derekamnak adjak még egy lehetőséget. "

Ez a legjobb ötlet amit az NLC-n olvastam ma.Szőrével gyógyítják a kutyaharapást.

előzmény:
    arirangarirang (31869)
    2018-02-20  13:12
  19. 2018. február 20. 13:1831870.

Déli kávé

Fennforgás volt.

idézet:
    Tete (31868)
    2018-02-20 11:46:23

Sziasztok,

Délibábbal együtt,hogy teljes legyen a kép.

előzmény:
    Tete (31868)
  20. 2018. február 20. 13:1231869.

Helló halló!

Egész éjjel fennforogtam , úgy fájt a derekam, meg a májamtájam.

Anyóspajtás tegnap kérdezte apát mikor lesz káposztás tészta, hát most nem. Mivel a sajtostészta a legegyszerűbb étel, főleg ha a sajtot apa reszeli, inkább azt főztem.

Káposzta se volt itthon, ebbe a hóesésbe nem ment el egyikünk se  a messzibe a zöldségeshez. Gondoltam krumplistésztára, de az nekem duplán rossz, a tészta és a krumpli miatt is. És kell hozzá savanyú buborka, és az sincs itthon, ugyanott kapható ahol a káposzta.Apa mindent bevásárolt amit itt lehet kapni a sarkon, ebből gazdálkodunk. Egyébként zuhog a hó, de olvad is. Viszont most olvastam, hogy abba se fogja hagyni az esést napokig, aztán egyre hidegebb lesz, -20-ig.

Mama most reklamálta a káposztás tésztát, apa elmagyarázta, hogy nem volt kedve a hóesésben gyalogolni. Egyből megnyugodott, hogy nem én szabotáltam el a kérését.

Innen bentről úgy gondolom jó lenne kimenni sétálni, de ahogy kinyitom az ajtót el is megy a kedvem, pedig már nagyon hiányzik a levegő.

Majd megyek lapátolni, hogy a derekamnak adjak még egy lehetőséget.

Jó volt kint, csak ráragadt a hó a gatyámszárára, le se akar jönni úgy ragaszkodik. Ahol felsöpörtem ott már újra áll a hó. Sajnos csak egy db. lapátunk van, azt apa forgatja. Jó nehéz, csupa víz a hó. Pont a nem vízálló kabátomba mentem ki, már át is ázott a háta. Mikor még nem tudtam, hogy átázik, jól megjártam, messzire mentem gyalog, a hátamon minden ruha átázott, nagyon kellemetlen volt, és még vissza is kellett jönni. Azóta ez a kerti kabátom, pedig kényelmes, meleg, sajnálom, de ha nem bírja a hóesést sem....

Megyek kutyakaját főzni, az agyamra megy, hogy félóránként főznöm kell valamit.

előzmény:
    Tete (31868)
  21. 2018. február 20. 11:4631868.

Déli kávé

Fennforgás volt.

22. 2018. február 20. 11:0631867.

Jó reggelt kívánok! JÓ REGGELT KÍVÁNOK!

előzmény:
    arirangarirang (31866)
    2018-02-20  10:06
  23. 2018. február 20. 10:0631866.

Zuhog a hóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

előzmény:
    mandula2 (31865)
    2018-02-19  18:37
  24. 2018. február 19. 18:3731865.

Sziasztok!

Nem úgy van a! Nekem röggönyöm van róla, hogy kopás. Orvos nézi, mondja: ronda, műteni kell. Én mondom: azt már nem. Megjavult. Most meg újra elromlott. Megvárom, amíg újra megjavul. Így van ez bizony! Epe? Hát az van, néha szórakozik, olyankor elbeszélgetek vele, aztán az is megembereli magát.

Erről jut eszembe, az előbb ettem töpörtyűt, édes-savanyú csalamádéval, friss kenyérrel. Na ja, de mi lesz a vacsora?

Úgy vagyok mint Zsóka, ha nincs hús, éhes a bendőm. Mérleg visszaint, juszt sem mutat kevesebbet.

Ma megint kaptam recepteket, de egyik sem diétás.

Kedves Joe! AZ A bizonyos zene az Animals: The House of the Rising Sun

Ma végig hidegben voltam, azt hiszem megfáztam. Most a lakás sem olyan meleg, vagy csak én vagyok jégcsap?

Ezt kellene csinálni: de most ehhez is fáradt vagyok. Áááá, most olyan semmisejóó. Ugye ismeritek ezt az érzést?

Aludjatok jól, holnapra biztosan minden szebb és jobb lesz. Jóccakát.

előzmény:
    arirangarirang (31864)
    2018-02-19  13:48
1 2 3 4 5

Legnépszerűbb cikkek