Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tésztagép - hol, mennyiért

Torolt_felhasznalo_735231
Torolt_felhasznalo_735231
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 23:18

Sziasztok!

Érdekelne, hogy hol lehet manapság (Budapesten leginkább) tésztagépet vásárolni, tudjátok, amolyan nyenyeréset, és hogy nagyjából milyen árban van.

Főként cérnametélt-spagetti-hosszúmetélt kiegészítőkkel érdekelne. Kutakodtam a neten, de semmi használhatót nem találtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

nad

  1. 2011. október 22. 02:375358.

    Sziasztok Csajok :D

     

    Istenem de rég voltam errefelé és nagyon jó látni ,hogy kerestetek 

     

    Jelentem jól vagyunk mind az öten.

    Erik már 10 éves és a 4. osztályt tapossa. Hála égnek nagyon jó feje van úgyhogy a tanulás megy neki.Sakk terén nagyon jó kis eredményei születtek. + mellé még néptáncol is szintén hasonlóan jókkal.

    Bence kicsit maradt még ovi nagycsoportjában.Jót tesz neki hisz készüljön fel inkább jól rá mert ami igaz nagyon kemény már a kicsiknek is az iskola.

    Amúgy egy jó kis izgő mozgó gyerkőc lett belőle.

    Kittus pedig most szeptemberben kezdte az ovit.Locsifecsi-vagány csaj aki csak úgy osztja itthon a két fiút ha nem tetszik neki valami :D

     

    Jelentem jól vagyunk-megvagyunk..holnap megyek suliba mert két hete nekikezdtem a dajkaképzőnek és tanulás van szombatonként 8-13 óráig   elvileg dec. 10 próbavizsga úgyhogy szorítsatok  

    Puszika mindenkinek és jövök még :)  Judit 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2010. július 18. 11:015357.

    Sziasztok!

    Elnézést, hogy "beleírok" a topicba! Egy jó tésztakészítő gép érdekelne (használt)! Ha van valakinek eladó, írjon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (1)
    2005-09-24  23:18
  3. 2010. július 15. 23:135356.

    Sziasztok!

     

    Beleolvastam az 1 éve alvó topikba, és megdöbbenve vettem észre, hogy valaki törölte magát. Ki az? Nem tudom rájönni, ki az a tésztás, aki nincs itt.

     

    Senki sem ír, semmiről.

     

    ROID!!! Merre vagy? És főleg hogy vagy?

     

    puszi minden tésztásnak aki esetleg beleolvas, és hát még ha írna..

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2009. augusztus 19. 21:425355.

    Szia4

     

    Köszönöm kérdésed, szerencsére minden rendben, nem epilepsziás. De a doki 3 hónap múlva látni akarja megint.

    De örülök, hogy emlékeztettél Luca mozgására, így azért már kevésbé aggódom, mert a lábait nem igen használja. nem akar ülni, nem akar kúszni, pedig el tudná érni a dolgokat amik érdeklik, de nem akarja. Olyan valóban lusta. Jól el van fekve, nem töri magát semmiért. Érdekesebbnél érdekesebb dolgok vannak előtte, már nagyon sokat van hason, sürög-forog, de egyenlőre ennyi.

    na akkor nem aggódom annyira tovább, hiszen Luca is kinőtte a mozgáslemaradását.

     

    köszi érte

     

    puszillak

     

    Timi

    előzmény:
    jucsi (5354)
    2009-08-18  17:22
  5. 2009. augusztus 18. 17:225354.

    Halihó!

    Nagyon szépek a gyerkőcök! Kuksz tényleg olyan nagyfiús már, Emília pedig egy tündér! Nagyon kedves arca van :-)

     

    Mi lett a kivizsgálás eredménye? Remélem minden a legnagyobb rendben! Ahogy olvastam a "lemaradást" a mozgásban rögtön az eszembe jutott Luca, aki szinte mindent később csinált mint a többiek itt a fórumon, de szintén nagyon nagy termetű volt, talán ezért is nehézkesebb a mozgás mint a kissebb, fürgébb alkatú gyerekeknél, nem gondolod?

     

    Luca csak 14 hónaposan ált fel, és 18 hónaposan kezdett lépegetni.  Persze ma már ezt nem lehet észrevenni a kisasszony temperamentumán :-)

     

    Ma strandon voltunk, jól elfáradtunk. Ha találok itt az irodai gépemben valami normális képet, akkor teszek fel, ha nem, akkor majd máskor.

     

    Roid, hogy vagy? Sokat gondolok Rád, remélem, hogy sokkal jobb a helyzet! Szorítok nagyon!

     

    Puszi mindenkinek, kicsiknek, nagyoknak!

     

    Jucsi

    előzmény:
    kislakTimi (5352)
    2009-08-13  15:08
  6. 2009. augusztus 13. 15:115353.

    a szemcsepp nevét rosszul írtam, de  igazából mindegy is, Györgyi

    miatt írtam ki, mert ő otthon van ebben :o)

    cupp

    előzmény:
    kislakTimi (5352)
    2009-08-13  15:08
  7. 2009. augusztus 13. 15:085352.

    Sziasztok!

     

    Györgyikém!

    Méghogy nagyfiú :o) de képzeld, ma megmérette magát tanácsadáson, és az elmúlt 2,5 hónap alatt 3 cm-t nőtt, most 111 cm és 18,2 kg.

    Emília drágám 9420 gramm és 75 cm. Pont mint Kuksz 10 hónaposan. Szóval Emíllia vezet. :o)

     

    Mellékelek képeket a mai nappal lefotózott gyerekeimről.

     

    Emília nagyon le van maradva  mozgás terén. Még csak 2 hete fordul át hátról hasra és a felső testét sem igen akarja tartani. Jár hozzánk gyógytornász is, reménykedem most, hogy ezzel a forgással beindul a mozgása kicsit, mert ezidáig nem igen kapkodta el a dolgot. Persze nem baj, hogy nem jár 8 hónaposan, de azért egy kicsit összeszedhetné magát.

     

    Közben vizsgálják, nem epilepsziás-e. Holnap lesz eredmény, voltunk EEG-n, bízom benne, hogy minden oké, és a tünet ami utalhat epilepsziára csak egy rossz szokása.

     

    Kuksznak totál bedurrant az allergiája. Ilyen eddig még nem volt. 3. napja alig bírom rendbehozni a szemeit. Főleg a balt. Opanatol szemcseppet kapja, és borogatjuk. és csak este megyünk ki, de akkor is hiába óvtam egész nap, ha fúj a szél, veszett fejsze.

     

    na röviden ennyi.

     

    Voltunk Horvátországban nyaralni, Emília többet nem jön míg nem lesz akkora, hogy beszél és ellátja magát :o) nem érezte jól magát, nem lehetett egy mp-re sem egyedül hagyni. Az alvásról ne is beszéljünk, apa az anyukámmal aludt egy szobában, mert Emília csak így volt nyugodt, néha még így sem. Így én a gyerekekkel aludtam. Apa kicsit zabos volt :o), ami érthető is.

     

    no most megyek, romeltakarítok

     

    pusszantás mindenkinek

     

    ja sikerült az óvodaváltás, már nagyon várjuk, hogy szeptember 1. legyen, és minden a legnagyobb rendben.

     

    ADA!

    Igazán különleges neveitek vannak! Nekem nagyon tetszik. Már Jona is érdekes volt, de ennek a kis hölgynek igazán különleges neveket találtatok. Meg is néztem mit jelentenek. :o)

     

    Timi

     

    Timi

    előzmény:
    kornyik (5351)
    2009-08-11  16:36
  8. 2009. augusztus 11. 16:365351.

    Ada! Gratulálunk az új tésztásnak! Ügyesek voltatok mind a ketten!

     

    Mi megállunk a kettőnél. Bozsó egymaga kitesz vagy három gyereket....

     

    Timi! Megkukkantottam Kukszot az iwiwen . Nagyon sokat változott , igazi nagyfiú már.

    A második szülés után szerintem nehezebb a fogyás. Cica kevesebbet is szopizott , az étvágyam pedig hatalmas volt az aktív  szoptatás alatt. Még szopik hébe-hóba , prőbálom lassan leszoktatni de nehezen megy. ( Most lesz Cica 21 hónapos)

     

    Pusza: K

    előzmény:
    ada007 (5349)
    2009-08-10  07:30
  9. 2009. augusztus 10. 14:485350.

    Sziasztok!

     

    Ada, micsoda hírek! Szívből gratulálunk, sok-sok egészséget, boldogságot az egész családnak! Gyönyörű gyerkőcöket pusziljuk!

     

    További szép nyarat mindenkinek!

     

    Jucsiék

    előzmény:
    ada007 (5345)
    2009-08-08  16:46
  10. 2009. augusztus 10. 07:305349.

    Julcsi, Timi, Ancsa!

    KÖSZÖNJÜK.

    Jöhetne tőlem a negyedik is...de se pénz, se hely...idegrendszer pedig még akad. Szóval ha valaki lottóötöst nyert szóljon.

    Puszi,

    A

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239017 (5348)
    2009-08-09  12:23
  11. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2009. augusztus 9. 12:235348.

    Halihó!

     

    Nagy-nagy gratula Nektek mindenhez!!!

    Picilány ééédes és imádom a soraidból sugárzó boldogságot! :)

    Jonababa is csodaszép lett az elmúlt pár hónapban !!!

     

     

    Pusszancs! Ancsa

    előzmény:
    ada007 (5345)
    2009-08-08  16:46
  12. 2009. augusztus 8. 21:055347.

    Szia!

     

    Nagy szeretettel gratulálunk! Gondoltam is Rátok a minap, hogy már itt kellene legyen az új lakónak, és tessék.

    Úgy emlékszem júliusra vártad eredetileg, nem?

    Ügyes vagy a gyors szüléssel!

     

    jó egészséget, sok boldogságot

     

    puszillak

     

    Timi

    előzmény:
    ada007 (5345)
    2009-08-08  16:46
  13. Torolt_felhasznalo_678080
    Torolt_felhasznalo_678080
    2009. augusztus 8. 19:485346.

    Gratulálok!!

    Akkor te még nálam is gyorsabb voltál! (Ábel másfél óra alatt született)

    Minden jót nektek, puszi,

    Juli

    előzmény:
    ada007 (5345)
    2009-08-08  16:46
  14. 2009. augusztus 8. 16:465345.

    Sziasztok!

     

    2009.08.05-én egy óra alatt 3520 grammal s 53 centivel megérkezett hozzánk Lora Víta kisasszony.

    Már itthon vagyunk, most mindhárom alszik.

    Csók,

    a

    előzmény:
    kislakTimi (5344)
    2009-06-15  14:59
  15. 2009. június 15. 14:595344.

    Szia!

     

    Örülök, hogy felismerted és kezelteted magad! LÉgy nagyon büszke magadra! Milliószor ölellek és puszillak

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599572 (5343)
    2009-06-12  12:57
  16. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2009. június 12. 12:575343.

    Sziasztok csajok..

    Bocsika ,hogy mostanában nem voltam errefelé de olyan dologgal kellett szembesünöm amit leginkább a szülő nők legnagyobb százaléka szeretne eltitkolni.Sajna 3. terhességem után kijött rajtam a depresszió.A gáz az ,hogy nem kicsi szinten.Az utolsó pillanatban mentem el orvoshoz aki közölte ,hogy még pár hét és teljes magamba fordulás vagy akár öngyilkosság is megtörténhetett volna ha nem kapom össze magam.Szóval most gyógyulgatok szépen és próbálom nem idegelni magam úgymond semmin nehogy visszaessek és próbálom az élet minden derűs oldalát meglátni és nem pedig visszaesni.A lábam nem mertem kitenni az utcára valamikor még az ágyból is úgy löktek kifelé.A két fiú után nem volt ilyen gondom de Kittivel mintha minden rosszul sült volna el.Rendesen féltem tőle mi lessz ha egyedül maradok vele, el tudom-e látni stb.Első gyereknél ez teljesen normális dolog lenne de 3. -nál?? Szóval így jártam..mint mondottam gyógyulgatok de nehéz az út.Igaz gyógyit szednem kell de majdcsak lesznek olyan napjaim is mikor nem kellenek majd és nélkülük is elboldogulok..addig pedig sokat meditálok - pihenek és próbálok visszazökkeni közétek..

     

    Újaknak sok üdvözlőpuszi régieknek pedig a szokásos nagyölelés 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. június 2. 14:505342.

    Nálunk most épp alvás van, addig gyorsan írok.

     

    Kristófot felvették oviba - amit már nagyon vár -, így szeptembertől megy oviba. Kíváncsi vagyok milyen lesz csak két gyerekkel napközben.

     

    Szereztem egy mei tai-t , abban utazik háton Ritus, ha megyünk valahova. De jelenleg csak 1 km-es körzetben mozgunk a lakás körül. A kocsiba ne férünk 5-en (az ülések miatt). Viszont én egyedül bkv-zást nem vállalok, így csak a környéken szoktunk menni ide-oda.

     

    Kristóf sem nagynövésű, kb. egy hónapja 103 cm és 15 kiló volt.

    Sebi nyolcvan valahány cenki és 14 kg! Ő szép darab ember lesz :D

     

    Ritus viszont kis filigrán, amolyan kis pindurak. Kb. félévesen volt 6540 gr és ha jól emlékszem 67 cm. Megpróbálok én is képet feltenni róluk.

     

    Kristóf egyre szebben beszél. Szinte be sem áll a szája, és folyton javítjuk, de mostmár szinte kéri is. Nem tudták megmondani, h. miért nem beszélt.

    Sebi sem akar beszélni, hiába tanítjuk, csak Kristófot utánozza ebben. Talán ha Kristóf ovis lesz, akkor majd rám figyel. Szerintem szeptembertől nagyon szomorú lesz, mert mostanra nagyon összenőttek, nagyon szeretnek együtt lenni. Ölelgetik, puszlgatják egymást.

     

    Ritus egy álom jó baba, ilyen kislányról nem is álmodtunk. Karácsony előtt óta átalussza az éjszakát, nappal is alszik, csak akkor sír, ha nagyon-nagyon éhes - ami csak akkor van, ha épp hozzá nem tudok menni egyből. De még akkor is türelmesen vár! Ha felébred csendben van, és a fiúkat figyeli.Néha nem is tudom,h. már ébren van  Mostanában viszont mellettünk akar lenni, akárhol is vagyunk - mondjuk ez érthető is. Most volt 7 hónapos, még csak szopik. Talán most fogunk elkezdeni majd enni.

     

    Hirtelenjében ennyi, majd még később benézek, ha sikerül... Sziasztok :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. május 29. 00:045341.
    Ha mégegyszer elküldi, kinyírom magam.....
    előzmény:
    kornyik (5339)
    2009-05-29  00:01
  19. 2009. május 29. 00:035340.
    Ha mégegyszer elküldi, kinyírom magam.....
    előzmény:
    kornyik (5339)
    2009-05-29  00:01
  20. 2009. május 29. 00:015339.

    Juli!Gratulálok a kis tököshöz, sok-sok türelmet és erőt a két gyerkőchöz!

    Ada! Nálatok mi újság?

     

    A sok 4 évesnek is boldog szülinapot!

     

    Nálunk Prüntyi konyhát kért és kapott....imád főzni.Holnap lesz az ovis köszöntés , visszük a tortát  oda is.

     

    Most 103 cm, 16 kg. Szerintem tankönyvi méretű..

     

    Cica nemrég töltötte be a 1.5 évét . Félelmetes csajszi, mindenbe belekontárkodik, veszélyérzete nuku!

     

    Fényképeket én is hanyagolom mostanság, holnap elő is veszem a gépet és fotózok míg lehet......

     

     

    előzmény:
    hibik (5336)
    2009-05-25  16:02
  21. 2009. május 29. 00:015338.

    Juli!Gratulálok a kis tököshöz, sok-sok türelmet és erőt a két gyerkőchöz!

    Ada! Nálatok mi újság?

     

    A sok 4 évesnek is boldog szülinapot!

     

    Nálunk Prüntyi konyhát kért és kapott....imád főzni.Holnap lesz az ovis köszöntés , visszük a tortát  oda is.

     

    Most 103 cm, 16 kg. Szerintem tankönyvi méretű..

     

    Cica nemrég töltötte be a 1.5 évét . Félelmetes csajszi, mindenbe belekontárkodik, veszélyérzete nuku!

     

    Fényképeket én is hanyagolom mostanság, holnap elő is veszem a gépet és fotózok míg lehet......

     

     

    előzmény:
    hibik (5336)
    2009-05-25  16:02
  22. Torolt_felhasznalo_678080
    Torolt_felhasznalo_678080
    2009. május 26. 20:575337.

    Szia Ági!

     

    Köszönöm a gratulációt!

    Igen, minden rendben ment, másfél óra alatt születt Ábel, szóval igazán nem lehet okom panaszra. Mondjuk a gyorsaságnak köszönhetően baromira fájt, dehát erre már alig emlékszem.

    Ábel tündéri, nyugodt baba, rengeteget alszik, szavát sem halljuk egész nap. Teljesen más természetűnek tűnik egyelőre mint Marci, persze biztos azért is nyugodtabb, mert én is sokkal nyugodtabb vagyok vele.

     

    Ti jól vagytok? Azért tényleg fogalmam sincs, hogyan tudsz boldogulni 3 gyerekkel...én még kettőjükkel csak pár órát voltam hármasban, de az néha nagy hisztibe torkollott mindenki részéről. Marci egyébként szereti, simogatja, de azért iszonyú anyás mellette, egy percre nem enged maga mellől.

     

    Puszi nektek!

    Juli

    előzmény:
    hibik (5336)
    2009-05-25  16:02
  23. 2009. május 25. 16:025336.

    Juli! Hatalmas gratula!!!

     

    Épp egy hete jutottatok eszembe! Minden rendben ment?

     

    (És milyen vicces, h. egymás után lesz a gyerekek szülinapja )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678080 (5334)
    2009-05-19  16:04
  24. 2009. május 24. 15:145335.

    Gratulálunk Nektek!

     

    És én is kívánok mindenkinek Boldog 4. szülinapot!

     

    puszi

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678080 (5334)
    2009-05-19  16:04

Címlap

top