Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mágnás palacsinta?

Torolt_felhasznalo_810864
Torolt_felhasznalo_810864
Létrehozva: 2005. március 10. 12:50
Hallottam már ezt a nevet, de még nem ettem. Tudja-e valaki mi van a mágnás palacsintába, mert rákerestem, de nem találok ilyen receptet.

Köszi, ha valaki tudja és megosztja velem
  1. 2005. március 10. 13:533.
    Ez pedig a csúsztatott palacsinta receptje ha véletlen nem ismernéd:

    Csúsztatott palacsinta
    Lágyabb és vastagabb (kb. 5 mm) a hagyományos palacsintától, mivel készítéséhez vajat és tejszínt használunk, majd tojásfehérjehabbal lazítjuk. Csak az egyik oldalát sütjük meg, kivéve a legfelsőnél. Sütés után kikent, hőálló üvegtálba, töltelékkel rétegezve, csúsztatással egymásra helyezünk 5-6 darabot. Ezután 120 o C-os sütőben jól átforrósítva, tortacikk formára daraboljuk, majd porcukorral megszórva, édes mártással (pl. puncs) szolgáljuk fel.
    A rétegezéshez használhatunk csokoládét, őrölt olajos magvakat, gyümölcsöt stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_810864 (1)
     
  2. 2005. március 10. 13:512.
    Szia! Én ezt találtam remélem segítettem valamennyire:-)

    MÁGNÁS PALACSINTA
    (10 adag)

    Csúsztatott palacsinta 12 db.
    Narancsdzsem 200 g
    Őrölt dióbél 200 g
    Porcukor 150 g
    citrom 1 db

    A margarinnal kikent hőálló üvegtálba csúsztatott palacsinta tetejére narancsdzsemet csöpögtetünk, majd megszórjuk őrölt dióval, porcukorral és reszelt citromhéjjal. Felülre mindkét oldalán megsütött palacsinta kerül, majd átmelegítve, tortaszerűen feldarabolva, porcukorral meghintve, puncsmártással tálaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_810864 (1)
     

Címlap

top