Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sakktábla-torta

Linuci
Létrehozva: 2004. december 13. 17:15
Sziasztok!
Egy kb. szeptemberi megjelenésű Nők Lapjában volt a sakktábla-torta nevű Lajos Mari recept. A tortát meg is csináltam, nagyon finom, de a receptet valahol elhagytam. Ha valakinek esetleg megvan és megosztaná velem, azt megköszönném. Üdv Linuci
  1. 2004. december 13. 17:553.
    köszönöm szépen! én egyébként kivágtam a köröket és tényleg úgy néz ki, mint a képen. Szia!
    előzmény:
    zsazsa40 (2)
     
  2. 2004. december 13. 17:342.
    Szia!

    Éppen a hétvégén csináltam meg))

    1 kakaós psikóta,
    5 ek. brandy
    2 tasak/12 lap zselatin (20g)
    250 g tehéntúró, 1 dl tej
    250 g mascapone
    200 g procukor
    2 tasak vaniliás cukor (20 g)
    1 citrom, 5 dl tejszín

    Díszítéshez
    80 g kakaós keksz
    2 ek kakaó
    1 szem koktécseresznye

    A sakktáblázást biztos tudod, én nem csináltam meg, simán csikosra töltöttem)))

    Krémhez a zselatint beáztatod 1 dl hideg vízbe. Túrót áttörni a tejjel péppé keverni. Mascarponét habosra kevered porcukorral és összekevered a túróval, citrom reszelthéjával, meg a levével.

    Zselatint felolvasztani, eldolgozzuk és a krémhez adjuk.

    Törta oldalát megszórod a széttördelt kekszel, a tetejét meg a kakaóval.
    előzmény:
    Linuci (1)
     

Címlap

top