Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kolbász kérdőív

rendszerur12
Létrehozva: 2016. november 25. 22:58

Kedves Fórumozók! 


Megköszönném, ha minél többen kitöltenétek a kérdőívet, mely a magyar kolbászfogyasztási  szokásokat vizsgálja.Nem szakdolgozat téma, csupán házi feladatként kapott project. A kérdőív kitöltésének ideje 1-2 perc és természetesen anonim. Építő jellegű kritikát és tanácsot szívesen fogadok.


A kérdőív az alábbi linken érhető el:


https://docs.google.com/forms/d/1hJ11V9E53sGXlqehkJZtow C5GEn85eHfVykda_Rp4AQ


 


Segítségeteket előre is köszönöm.


 

  1. 2016. november 28. 12:016.

    Szerencsére azért vannak olyan üzletek,  - egyre több! - ahol lehetőség van manapság is kóstolásra. Legalább is én ezeket a termékeket olyan helyen vásárolom, ahol maga a hentes kínálja fel, hogy kóstoljam meg.( illetve vannak is kitéve kis falatok direkt kóstolásra a pulton)  Mert ő maga is büszke a saját termékére! Pl. finom házi kenőmájas, - ami szinte azt az ízt idézi, amire gyerekkoromból emlékszem, vagy a kolbászok, sonkák és egyéb házi füstölt áruk! Én általában ezeket a termékeket nem a nagyáruházakban veszem, de sokszor még az ott vásárolt szalámikat, stb., is megkérem, hogy hadd szagoljam meg !  Szó nélkül eleget tesznek a kérésemnek és azért az illatból is eléggé sok mindent meg lehet állapítani! Azt nem mondom, hogy én vagyok az eladók kedvence....de háát annyi baj legyen, talán ennyit még kibírok! 

    előzmény:
    gerdamama (5)
    2016-11-28  10:19
  2. 2016. november 28. 10:195.

    Kitöltöttem én is.


    Egy kis történelem: a régi kolbászvásárlási szokásokhoz tartozott, hogy a hentesnél megkóstoltunk egy vékony karikát a kinézett kolbászból. Persze anno nem volt ennyi szegény ember, és nem fenyegette a kereskedőt az a veszély, hogy hó végén mindenki kóstolgat, aztán senki se vásárol.

    Ez a kérdőív azon kérdéseiről jutott eszembe, hogy mennyire tartod fontosnak a kolbász csípősségét, fűszerezettségét, sósságát. Hát bizony, ezek a fontos jellemzők csak vásárlás után derülnek ki. Így a vásárló csak arról dönthet, hogy legközelebb is vásárol-e abból a termékből, amit szín és állag alapján szimpatikusnak talált. Az első vétel mindenképpen lutri.

    előzmény:
    rendszerur12 (3)
    2016-11-27  19:13
  3. 2016. november 28. 06:074.

    Ki akartam tölteni a kérdőívet, de nem találok megfelelő válaszokat, tehát csak egy nagyon rövid megjegyzés.


    Kolbászt húsból is lehet csinálni.

  4. 2016. november 27. 19:133.

    Erre a témára pont elfelejtettem rákérdezni, úgyhogy beletettem kérdések közé.

    előzmény:
    Ardian05 (2)
    2016-11-26  16:47
  5. 2016. november 26. 16:472.

    Nálam a legfontosabb szempont: gyorsérlelésűt soha nem veszek.

Címlap

top