Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legjobb cukrász tanfolyam?

nikolca
Létrehozva: 2013. január 9. 14:13

Sziasztok!

 

Rég óta foglalkoztat a gondolat, hogy elvégezzek egy cukrász tanfolyamot.

Ajánljatok olyan helyet nekem légyszives, ahol színvonalas oktatás folyik. Nem csak egy tanfolyamot szeretnék elvégezni, hanem képezni is szeretném magam a lehető legjobban!

 

Köszönöm a segítséget! 

  1. 2018. január 12. 14:399.

    Az a baj, hogy sokan úgy hirdetik, hogy magadnak kell megoldani a gyakorlatot. Így jóval olcsóbb a tanfolyam, de mondhatni ezzel csak egy papírt kapsz, tudást nem. Én elmentem több iskolába is körülnézni és nem értettem, ahol nincs tankonyha ott, hogy oldják meg a gyakorlatot. Három olyan iskolát találtam, ahol van saját tankonyha és árban is hasonlóak, én az EFEB-et választottam, mert hozzám ez volt a legközelebb. 12-en voltunk egy csoportban, mindenkire jutott elég idő, tényleg jó volt, főként a gyakorlati oktatót szerettük nagyon. 

  2. 2013. január 16. 11:238.
    Köszönöm! Meg is nézem!
    előzmény:
    makka8 (7)
    2013-01-15  18:13
  3. 2013. január 15. 18:137.

    Szia!

     

    Én is a Dobosba jártam. Tény, hogy te nem ilyet keresel. De a 420 óra az külsős gyakorlat, ezen kívül van még az iskolai gyakorlat is. Mondjuk az nálunk 8, azaz nyolc alkalom volt... (ha emlékeim nem csalnak) 

     

    Úgy tudom, hogy bárhová is mész, mindenhol kérnek külsős gyakorlatot, tehát "neked kell utána rohangálnod" 

     

    Az egyik barátnőm vmi külső okj-s képzésben tanul, de a gyakorlat nekik is a Dobosban van. Na, ahhoz képest nekünk marha sok iskolai gyakorlat jutott, de tényleg!

     

    Egyébként ha tényleg ki akarod tanulni a szakmát, vagy azért mert szeretsz sütni és többet akarsz tudni, vagy azért mert ebben akarsz majd elhelyezkedni, a lényeg, hogy nagyon sok múlik a külsős szakmai gyakorlaton! Ha jó helyre kerülsz és szerencsés esetben segítenek tanulni, hagynak kibontakozni akkor sokkal többre mész vele, mint magával a sulival. Viszont suli nélkül meg elég nehéz ilyen helyekre bekerülni. 

     

    Nekem szerencsém volt, mert a vizsgák után nem sokkal visszahívtak a gyakorlati helyemre, azóta ott dolgozom. Viszont a mi csoportunkból max. 3-4 ember lehet, akinek aztán sikerült így munkát találnia. Sajnos az ilyen okj-s képzéseket nem sokba nézik, mert ugye kevés a gyakorlat.

     

    Esetleg még nézd meg a Gundel képzését is. Anno én oda szerettem volna menni, de már nem fértem be a csoportba.

    előzmény:
    nikolca (6)
    2013-01-15  17:55
  4. 2013. január 15. 17:556.

    Köszi!

     

    Ez nem az igazi számomra, mivel 420 órát kell igazolni külsős gyakorlaton. Én olyan helyet keresek, ahol van gyakorlati képzés, nem kell rohangálni gyakorlatok után....

     

    A férjem talált valamit és én is csak már nem tudom melyik suli volt. Gödön és Pesten volt képzése.

    A férjem pedig olyat talált nekem amiben sok a gyakszi....

     

    Ha találsz még valamit oszd meg velem LÉGYSZIVES! 

    előzmény:
    csutak51 (5)
    2013-01-09  22:11
  5. 2013. január 9. 22:115.
    előzmény:
    csutak51 (4)
    2013-01-09  22:11
  6. 2013. január 9. 22:114.

    Ezt most találtam, véletlenül, és eszembe jutott a topikod.

    http://dobosvszi.hu/q/feln%C5%91ttk%C3%A9pz%C3%A9 s

     

    Informáld le, nézd meg, mit ajánlanak, én nem néztem.

    előzmény:
    nikolca (3)
    2013-01-09  17:29
  7. 2013. január 9. 17:293.

    Szia!

     

    Pesten vagy környékén keresek tanfolyamot, de olyan helyet amit te is említettél, ahol nem az a fontos, hogy nem fogunk végezni az anyaggal!

    Félek én is hogy elkérnek 2-300eft-ot egy tanfolyamért és nem kapok érte semmit, mint ahogy a többi tanfolyamon is van :( 

    előzmény:
    SMártika (2)
    2013-01-09  14:33
  8. 2013. január 9. 14:332.

    Szia!

     

    Gondolom függ attól is, hol élsz..

    Én nem a fővárosban egy OKJ-s képzésre iratkoztam be (8 hónap), kimondottan vendéglátós suliba. 2 hónap után hagytam ott, mert nem a szakmáról szólt, hanem egy papír megszerzéséről. Az egy dolog, hogy a szakmai dolgok mellett mindenfélét kellett tanulni (szakmai németet, gazdasági ismereteket, stb.), de a gyakorlat nagyon gyenge volt. 2-3 fős csoportokban dolgoztunk, egyszerre 3-4 féle sütemény készült, persze minden csoport mást csinált, így csak azt tapasztaltam meg, amit épp a mi csoportunk csinált. El is ment a kedvem az egésztől.

    Ha újra belevágnék, biztos, hogy nem olyan helyre mennék, ahol a végén papír jár, mert így folyton azt hajtogatták, nem fogunk végezni az anyaggal, gyakoroljunk otthon...

    előzmény:
    nikolca (1)
    2013-01-09  14:13

Címlap

top