Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.o.s -fözés=segitek! !

Torolt_felhasznalo_239480
Torolt_felhasznalo_239480
Létrehozva: 2004. január 21. 10:20
Sziasztok! Sajnos a mai világban tapasztalatom szerint nincs idelye a nöknek fözni.A gyors ételek napjait éljük,pedig pár egyszerü trükkel egy két perc alatt megoldható egy ebéd vagy vacsora.Én sok ilyen fortélyt ismerek/szakmám is erröl szól/ ha kérdésetek lenne irjatok nyugodtan én szivessen válaszolok!
  1. 2010. június 4. 13:4020202.
    Mi lett a topikkal? Elhagyta mindenki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239480 (1)
    2004-01-21  10:20
  2. 2009. szeptember 20. 13:2920201.

    Dithe!

    Rövidesen ezeket is megcsinálom.A leírás alapján csak jók lehetnek.

    Köszi,hogy leírtad őket.Üdvözlettel   Lili

    előzmény:
    Dithe (20199)
    2009-09-16  20:15
  3. 2009. szeptember 20. 13:2420200.

    Szia!

    Nagyon köszönöm a görög sali receptet. Nagyon fincsi lett.

    További jó sütés ,főzést  !  Lili 

    előzmény:
    favale (20197)
    2009-09-16  16:48
  4. 2009. szeptember 16. 20:1520199.

    Szia! Itt van 2 nagyon hasonló. Nem szabad állni hagyni, mert levet enged.

     

    GÖRÖG SALÁTA (Istar)

    Hozzávalók:
    - kígyóuborka
    - paradicsom
    - só, olívaolaj, morzsolt oregano
    - feta sajt
    - olajbogyó
    - esetleg lila hagyma

    Az uborkát és a paradicsomot kisebb kockákra vágod (miután jól megmostad őket), a hagymát pedig vékony szeletekre. Beleteszed őket egy nagy tálba, az olajbogyóval együtt, sózod, megszórod oregano-val és nyakon öntöd olívaolajjal. A tetejére teszed a szintén kockákra vágott feta sajtot.
    És kész, már lehet is fogyasztani.


    Latsia féle
    Hozzávalók, ízlés szerinti mennyiségben:
    olívaolaj, só, oreganó
    paradicsom
    uborka
    hagyma
    egy-két vastag szelet feta sajt
    marék olívabogyó
    ezek a klasszikus belevalók, ezen kívül még lehet bele tenni akármit, elsősorban paprikát, kapribogyót, apróra vágott petrezselyemzöldet.

    Elkészítés:

    A hozzávalókat megmossuk, megpucoljuk majd szeletekre vágjuk. Egy tálba tesszük, sózzuk, megszórjuk oreganóval, leöntjük bőven olívaolajjal és azonnal fogyasztjuk.

     

    előzmény:
    liliputi (20196)
    2009-08-27  15:50
  5. 2009. szeptember 16. 16:5120198.

    Szia!

     

    Nem tudom, te hogyan csinálod, remélem az én receptem szerinti ízleni fog!

     

    Vale

    előzmény:
    liliputi (20196)
    2009-08-27  15:50
  6. 2009. szeptember 16. 16:4820197.
    Vale

     

    Ui: Görög sali recept:

    Összevágom kockára a paradicsomot, uborkát, hagymát plusz néha még zöldpaprikát is - mert mi szeretjük, ha egy kicsi van benne. Lesózom és állni hagyom. Leöntöm a levét olyan 5-8 perc múlva. A zöldségekre keverek egy kicsi salátalét és leöntöm vele. (1dl víz, 1 kk cukor, pár csepp ecet) Hozzáadom az olivabogyót, de nem annak a levét, hanem tiszta oliva olajat teszek rá - nem sokat, csak épp hogy csillogjon a teteje, fűszerként pedig oregánót használok és kék dobozos feta sajtot. Ritkán ha épp van otthon snidling, akkor azt is vágok bele. :) Jó étvágyat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 27. 15:5020196.

    Kedves Lányok!

    Eddig már nagyon sok recept bevált nekem amit tőletek kaptam,illetve a topikból vettem.

     Görög saláta recept érdekelne. Már készítettem 2 félét,de valahogy egyik sem az igazi.

    Kérhetnék tőletek ?Előre is köszönöm. Üdvözlettel   Lili

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239480 (1)
    2004-01-21  10:20
  8. 2009. augusztus 25. 20:0020195.

    Itt vagyunk:

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=234592

    NLC Receptgyűjtők topic

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. Április 7. 18:5120194.

    Mustáros göngyölt marhahús

     

    Hozzávalók:
    1 kg vékonyra szelt felsál vagy egyéb színhús
    20 dkg füstölt szalonna (kolozsvári)
    3 pohár tejföl

    mustár

    Elkészítés: A vékony szeletekre vágott húst kiklopfoljuk (esetleg kisebbre vágjuk), sózzuk, és vastagon mustározzuk. 1-1 szelet füsölt szalonnát fektetünk rá, felgönygöljük. Összetűzzűk vagy cérnával áttekerjük. Lábasba tesszük a húsokat, a tejfölt ráöntjük, majd annyi vizet adunk hozzá, hogy ellepje a húst. A víz elfő, de megmarad a mustáros, füstölt ízű tejfölös szaft. Rizzsel kiváló.

    Megjegyzés:
    Kisebb adag húsnál is kell a sok tejföl. A szalonna sósságától függően sózzunk.
    Elkészítése egyszerű, a főzési idő hosszú (marhahús). A húsokat előre el lehet készíteni, és mélyhűtőben tárolni, készítéskor csak a tejföllel meg kell főzni.

     

    Majoránnás marhaszelet

     

    Hozzávalók:
    4 szelet felsál vagy fehérpecsenye, ha szárazpácban volt előtte, annál jobb
    10 dkg füstölt szalonna
    1 fej vöröshagyma
    4 szem krumpli
    1,5 dl száraz fehérbor
    Fűszerek: őrölt bors, majoránna
    Elkészítés: A hússzeleteket kiverjük. A szalonnát felszeleteljük és bevagdossuk (kakastaréj), kisütjük és félretesszük. A kisült zsírban megpirítjuk a karikára vágott hagymát, és azt is félretesszük. Még mindig ebben a zsírban átsütjük a húst, fűszerezzük. Felengedjük kicsi vízzel és a borral, és puhára pároljuk. Ha újkrumpliból csináljuk, elkészíthetjük a hús szaftjában előfőzés nélkül is. Egyéb esetekben a kockára vágott krumplit megfőzzük, a hús szaftjába forgatjuk. Tálalás: a hús és a krumpli mellé (rá) tesszük a szalonnát és a kisült hagymát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. Április 7. 18:4920193.

    Mandulás-epres palacsinta

     

    Hozzávalók 4 személyre:
    15 dkg liszt
    4 tojás
    2,5 dl tej
    4 evőkanál cukor
    50 dkg eper
    3 evőkanál mandulalikőr
    5 dkg mandulaforgács
    4 evőkanál jégcukor
    vaj a sütéshez

    Előkészítés: A lisztet összekeverjük a tojással, egy csipet sóval, a tejjel, a cukorral, és kb. 15 percig pihentetjük. Az epret megmossuk, megtisztítjuk, kisebb darabokra vágjuk. A mandulaforgácsot zsiradék nélkül megpirítjuk.

    Elkészítés: Kivajazunk egy serpenyőt, és egymás után vékony palacsintákat sütünk a masszából. A palacsinta egyik felére halmozzuk, az epret, megszórjuk mandulaforgáccsal és jégcukorral. Összehajtjuk, és azonnal tálaljuk. Tejszínhabot is kínálhatunk hozzá.
    Munka: kb. 40 perc
    Fogyasztható: kb. 40 perc múlva

     

     

    Vadas knédlivel

     

     Hozzávalók a vadashoz:
    80 dkg bélszín vagy felsál
    5 dkg szalonna
    5 dkg zsír
    2 evőkanál liszt
    1 dl tejföl
    1 dkg cukor

    mustár
    Páclé:
    20 dkg sárgarépa
    petrezselyemgyökér vegyesen
    egy fej vöröshagyma
    ecet
    babérlevél

    2 szem borókabogyó
    néhány szem bors
    Hozzávalók a Kelt gombóchoz (knédli):
    40 dkg rétesliszt

    2 dl tej
    2 dkg élesztő
    1 tojás
    víz
    Vadas elkészítése:
    1.) A húst megtisztítjuk, és a páclével leöntjük. A pácléhez a zöldségeket és a hagymát karikákra vágjuk, egy liter vízben a fűszerekkel és a sóval félpuhára főzzük. Végül ráöntünk 1-2 evőkanál ecetet, és ezt a levet - nyáron hidegen, télen melegen - a húsra öntjük. A húst a páclében hideg helyen 2-3 napig letakarva tartjuk, néha megforgatjuk.
    2.) Elkészítéskor a húst 5 dkg vékony csíkokra vágott szalonnával megtűzdeljük, megkenjük zsíradékkal, és sütőben félig megsütjük. Hozzáadjuk a pácléből a zöldségeket ls kevés páclével, lefedve puhára pároljuk, végül zsírjára sütjük.
    3.) A húst kivesszük, letakarva meleg helyre tesszük, és elkészítjük a vadas mártást. A lepirult zöldségekhez adunk 2 evőkanál lisztet, azt jól átsütjük, felengedjük a páclével és a mártást pár percig főzzük. Egy deka cukrot barnára pirítunk, vízzel felhígítjuk, és a mártásba öntjük. Ízesítőnek adhatunk még hozzá mustárt, pár csepp ecetet és végül a tejfölt.
    4.) A húst 1 cm széles szeletekre vágva hosszában egy tálra fektetjük, és a mártást ráöntjük. Knédlivel tálaljuk.


    Knédli elkészítése:
    1.) Langyos tejben egy csipet cukorral megkelesztjük az élesztőt, majd beleöntjük a sóval elkevert lisztbe, hozzáadjuk a tojást és annyi vizet, hogy keményebb tésztát kapjunk.
    2.) Jól kidolgozzuk, meghintjük liszttel, és meleg helyen megkelesztjük.
    3.) Lisztezett deszkán hosszúkás gombócokat formálunk (4 db lesz belőle), és lobogva forró vízben, fedő alatt az egyik oldalukon 10 percig főzzük. Megfordítjuk, és fedő nélkül szintén 10 percig főzzük a gombócokat. Fogvájót szúrunk a tésztába, és ha már nem ragad, a gombócok megfőttek. Szűrőkanállal kiszedjük, felszeleteljük és tálaljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. Április 7. 18:4520192.

    Mandulás spenótleves

    50 dkg friss,
    leveles spenót,
    1 fej hagyma,
    6 dl csontlé (vagy leveskockából készített lé),
    5 dkg reszelt sajt,
    1 dl tejszín,
    4 tojás,
    4-4 dkg tisztított mandula és margarin,
    4-5 evőkanál ecet,
    1 csapott evőkanál liszt,
    1-2 gerezd fokhagyma,
    só,
    frissen őrölt fehér bors
    és kevés szerecsendió-reszelék,
    néhány petrezselyemlevél.
     

    Előkészítése: a megmosott spenótot, a megtisztított hagymát és fokhagymát durvára összevágom. A margarinra rászórom a lisztet, egy-két percig pirítom, majd hozzáadjuk a spenótot és a hagymát. Befedve párolom néhány percig. Ezután pürévé töröm, ráöntöm a csontlevet, és jól összekeverem.

    Elkészítése: a levest folyamatosan kevergetve felforralom, hozzáöntöm a tejszínt, és habverővel belekeverem a reszelt sajtot. Ezután már nem forralom, csak melegen tartom. Lábosban másfél liter vizet forralok. Beleöntöm az ecetet, majd a tojásokat külön-külön felütve, egymás után óvatosan beleeresztem a forrásban lévő lébe. Nem keverem, nehogy a tojások szétmenjenek. Az újraforrástól számított négy perc múlva a tojásokat tányérokra rakom. A mandulát kis serpenyőben szárazon kevergetve megpirítom. A levest megsózom, és csipetnyi borssal, szerecsendióval fűszerezem. 4 tányéron elosztom, beleteszek egy-egy tojást, és petrezselyemlevéllel feldíszítve, a megpirított maggal meghintem.

     

     

     

    Tonhalas-uborkás csukott szendvics

     

    2 kis (20 dkg-os) tonhalkonzerv,
    3 tojás,
    16 szelet toastkenyér,
    15 dkg tavaszi krémtúró,
    2 paradicsom,
    6 szem hónapos retek,
    néhány fejes saláta levél,
    fél kígyóuborka,
    6 evőkanál majonéz,
    1 evőkanál kapribogyó,
    só,
    borsA tojásokat keményre főzzük. Hideg vízzel leöblítjük, meghámozzuk, felszeleteljük. A tonhalat és a kapribogyót lecsöpögtetjük, majd villával összetörjük. 3 kanál majonézzel összekeverjük, sóval, borssal ízesítjük. A megmosott salátaleveleket nagyobb darabokra tépdessük. 4 szelet toastkenyeret megkenünk a tonhalas krémmel, beborítjuk tojáskarikákkal és salátalevelekkel. Ráfektetünk 4 szelet kenyeret és kissé összenyomjuk.
    További 4 szelet kenyeret megkenünk a maradék majonézzel összekevert tavaszi krémtúróval. Vékonyan felszeletelt paradicsom-, retek- és uborkakarikákkal beborítjuk. Ráfektetjük a maradék kenyeret és kissé összenyomjuk. A szendvicseket átlósan kettévágjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. február 5. 22:1120191.

    Sziasztok,

     

    Nagyon sok receptet sikerült lementenem innen a topicról, amit nagyon nagyon köszönök a beíróknak.

     

    Egy olyan kérésem lenne, hogy nagyon szép báránybordát sikerült vennem nem olyan régen. Mivel nem találtam megfelelő receptet hozzá lefagyasztottam. Tudom, hogy ez vétek volt, de mit tehettem volna?

    A bordát egyben szeretném megsütni, akár hosszában akár koszorúként. Olyan 30-40 cm hosszú. Fontos lenne, hogy a hús puha legyen a végére és ropogós a külső része. Ha pácolni kell több napig az sem baj, csak valami magyarosan finom legyen.  Ha tudnátok köretet is ajánlani hozzá az egyenesen frenetikus lenne.

    Köszönöm mielőbbi válaszotokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. február 5. 13:3120190.

    ˇ               CSIRKEMÁJJAL TÖLTÖTT GOMBA

     

    Hozzávalók: 6 db csirkemáj szív nélkül (azt levesbe főzöm), 8 db alma nagyságú gomba, 10 dkg reszelt sajt (lehetőleg többféle), 5 dkg füstölt szalonna, 2 dl tejföl, 1 gerezd fokhagyma, 1 nagy csokor petrezselyemzöld, 1 tojás, 1 kupica konyak, késhegynyi pástétomfűszer, só ízlés szerint.

     

    Először elkészítem a tölteléket: a csirkemájakat forrásban lévő vízbe dobom, és az újraforrástól számított 3 percig a vízben hagyom, majd lecsöpögtetem és kihűtöm. Közben a tojást habosra verem, összekeverem a konyakkal, a pástétomfűszerrel, a finomra metélt petrezselyemzölddel, sóval, a tisztított, zúzott fokhagymával, a reszelt sajt felével meg a nagyon apróra vágott (vagy ledarált) csirkemájjal, végül hozzáadom a gombák tisztított, apróra vágott szárát is. A jól megmosott, lecsöpögtetett gombakalapokat - üregükkel felfelé - sütőlemezre rakom egymás mellé és a közepükbe (jó vastagon) töltöm a májas tölteléket. Ami nem fér a gombába, abból kis golyókat formálok és melléteszem. A tetejüket meglocsolom a tejföllel, elosztom rajtuk a hajszálvékony szeletekre vágott füstölt szalonnát. Előmelegített, forró sütőben 20 percig sütöm, majd meghintem a maradék reszelt sajttal, és csak addig pirítom, amíg a sajt ráolvad. Sült burgonyát és salátát kínálok mellé, de a palacsintatésztában kisütött, vastag húsú zöldpaprikaszelet is nagyon jó hozzá. Elkészítési ideje: 60 perc

     

     

    ˇ         Puszta-steak

     

    Hozzávalók: 4 szelet sertéskaraj, só, bors, liszt.

    A bundázáshoz 2 tojás, só, 1 cs. petrezselyem, bors, őrölt kömény, 2-3 ek. liszt, 1 ek. tejföl, 1 ek. vöröshagymakrém, 3 szem közepes burgonya.

    Tetejére 2 dl tejföl, 4 gerezd fokhagyma, fel cs. petrezselyem.

    Sütéshez: olaj.

     

    A húst kiverjük, sózzuk, borsozzuk és lisztben megmartjuk. A bundázáshoz a tojásokat felverjük, hozzáadjuk a fűszereket, majd a tejföllel és a liszttel simára keverjük, végül a meghámozott burgonyát belereszeljük. A hússzeleteket a burgonyás masszában úgy forgatjuk meg, hogy az körben mindenhol befedje. Bő, közepesen forró olajban mindkét oldalát megsütjük, majd lecsöpögtetjük és tepsire fektetjük. A tetejükre tejfölt locsolunk és előmelegített sütőben megforrósítjuk. A fokhagymát vékonyra szeleteljük, egy kevés olajon megfuttatjuk, végül lecsöpögtetve a húsra szórjuk, amit petrezselyemmel meghintünk. Salátával tálaljuk.

    Általában marad a burgonyás masszából, amit palacsintasütőben szoktam megsütni, és a hús melle teszem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. február 5. 13:2820189.

              ÉDES-SAVANYÚ KÍNAI CSIRKE

     

    Hozzávalók: 1 közepes nagyságú csirke, 2 tojás, 2 teáskanál burgonyaliszt (vagy burgonyapehely), 2 evőkanál szójaszósz, olaj a sütéshez, 3 teáskanál ketchup, 3 teáskanál borecet, 2 evőkanál kristálycukor, 1 teáskanál rizsliszt, kevés só.

     

    A megtisztított csirkét feldarabolom és annyi sózott vízben teszem fel, amennyi éppen ellepi. Ha a csirke megfőtt, levéből kiveszem, lecsöpögtetem és kicsontozom, csíkokra vágom, hűlni hagyom. A szójamártást összekeverem a burgonyaliszttel, hozzáadom a felvert tojásokat, majd ebben a mártásban megforgatom a csirkehús-csíkokat. Bő, forró olajban pirosra sütöm. Az olajból kivéve melegen tartom. Ezután összekeverem a ketchupot, a borecetet, a cukrot, a rizslisztet, kevés sót is teszek bele, és három deci főzőlében elkeverem. Jól összeforralom, hogy sűrű legyen. Tálaláskor a sült csirkedarabok köré öntöm a mártást, és párolt rizzsel kínálom. Elkészítési ideje: 60 perc

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. február 5. 13:2620188.

    ˇ         Krumpligombócleves

     

    Hozzávalók: 1 fej vöröshagyma, 1 gerezd fokhagyma, 1 zöldpaprika, 2-2 szál leveszöldség, zeller ízlés szerint, 1 csokor petrezselyemzöld, 1 evôkanál zsíradék, 1 evôkanál pirospaprika, só ízlés szerint

    A gombóchoz: 5-6 szem főtt krumpli, kb. 20 dkg liszt, 1 kávéskanál zsír, 1 tojás, csipet só

     

    A kockára vágott krumplit sós vízben puhára főzzük, szűrőlapáttal tálba kiszedjük. A levet bezöldségeljük. Míg fő, elkészítjük a gombócokat. A forró krumplit a csipet sóval és a zsírral áttörjük, kissé hűlni hagyjuk. Hozzáadjuk a tojást és a lisztet. Inkább keményebb, mint túl lágy tésztát készítsünk. Lisztezett kézzel apró, cseresznyenagyságú gombócokat sodrunk, a levesbe főzzük, majd a hevített zsírba szórt pirospaprikával rásuhíntunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. február 5. 13:1620187.

    ˇ         KÍNAI CSIRKELEVES

     

    Hozzávalók: 1 nagy csirkemell, 10 dkg főtt sonka, 1 dl kifejtett zöldborsó (gyorsfagyasztott vagy konzerv is lehet), 1 doboz kínai gombakonzerv (vagy 20 dkg apró szemű gomba), 3 evőkanál száraz fehérbor, ízlés szerint só és törött fehér bors.

     

    A csirkemellet nyersen kicsontozom, bőrét lehúzom és az egészet vékony, keskeny csíkokra metélem. Bő egy liter, sóval ízesített vízben 10 percig forralom, majd finom szűrőn átszűröm. A húst félréteszem. Közben a metéltre vágott főtt sonkát, a zöldborsót, a vagdalt gombát a csirkelébe teszem, majd a zöldségek puhulásáig forralom. Ezután hozzáadom a bort és a főtt csirkehúst. Csészékben tálalom. Elkészítési ideje: 60 perc

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. december 26. 06:5320186.

    Hideg kutya

    Hozzávalók: 25 dkg pocukor, 25 dkg margarin, 2 ek kakaó, 1 cs csokipuding, 2 tojás, 1 cs ostya tortalap, mazsola, kókuszreszelék
    A porcukrot,margarint,kakaót,csokipudingot,2 tojást folyamatos kevergetés közben összefőzzük,majd a mazsolát,és a darabokra tört ostyalapot belerakjuk,és összekeverjük a többivel. Egy őzgerinc formát kibélelünk folpackkal,és beleöntjük a masszát. Várunk míg kihűl, utána hütőbe rakjuk, dermedésig. Ha megdermedt,kiborítjuk a formából, felszeleteljük, és kókuszreszelékbe forgatjuk.

    előzmény:
    Margit14 (20185)
    2008-12-25  20:55
  18. 2008. december 25. 20:5520185.
    Tudja valaki a hideg kutya receptjét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239480 (1)
    2004-01-21  10:20
  19. Torolt_felhasznalo_100818
    Torolt_felhasznalo_100818
    2008. december 19. 10:5320184.

    Találtam számodra néhány jó receptet:

    http://receptura.hu/index.php?option=com_garyscookbook&Itemid=26&func=detail&id=2591

     

    http://macikonyha.blogspot.com/2007/04/brnyborda-marinlt-padlizsnnal.html

     

    http://www.hoxa.hu/?p1=recept&p2=10476

     

    Én így kerestem a receptet: beírtam a "bárányborda" szót a www.cookkanto.hu címen található keresőbe, ezután csak ki kell választani a receptet, mely a legközelebb áll elképzelésünkhez és ízlésünkhöz.

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    alisma (20182)
    2008-12-17  21:03
  20. 2008. december 18. 17:0920183.
    Egyben akarod megsütni???
    előzmény:
    alisma (20182)
    2008-12-17  21:03
  21. 2008. december 17. 21:0320182.

    Sziasztok,

     

    Magyon régen nem járt már erre senki, de hátha olvassa valaki a kérdésemet. Vettem nagyon szép báránybordát egészben. Nagyon finomra szeretném megcsinálni karácsonyra a családomnak, mert rettentően drága volt és előre el vagyok keseredve, hogy elronom vagy nem találok megfelelő receptet. Van valakinek tényleg finom és kipróbált receptje?

    Köszönöm a segítségeteket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. november 19. 13:1020181.

    Citromos kocka

     

    Hozzávalók kb. 30 darabhoz:
    4 lime (zöld citrom)
    1/8 l tej
    10 dkg vaj
    2 dkg cukor
    15 dkg liszt
    5 tojás
    1 csomag zselatin (10 g)
    3 dl l tejszín
    3 dl natúr joghurt
    7 dkg porcukor
    2 evőkanál rum
    porcukor a szóráshoz Előkészítés:
    Egy sütőlemezt kibélelünk sütőpapírral. A zöld citromokat alaposan megmossuk, kettő héját lereszeljük, és valamennyi levét kipréseljük.
    Elkészítés:
    A tejet 1/8 l vízzel, a vajjal, a cukorral és egy csipetnyi sóval felforraljuk. Belekeverjük a lisztet, és kis lángon addig kevergetjük, amíg a massza elválik az edény aljáról (kb. 2 perc). Keverőtálba tesszük, és folyamatosan kevergetve a tojásokat egyenként beledolgozzuk. A sütőt 220 fokra (gázsütő: 4. fokozat) előmelegítjük. A tésztát csillagcsőrű nyomózsákba töltjük, és az előkészített sütőlemezre kb. 4 cm átmérőjű halmokat nyomunk, úgy, hogy legalább 1 centiméter maradjon közöttük. (A tészta sütés közben szétterjed, és kitölti a réseket.) A sütőben, a középső rácson, 20 percig, majd, a hőmérsékletet 180 fokra (gázsütő: 2. fokozat) csökkentve, további 30 percig sütjük. Hagyjuk kihűlni. A zselatint a csomagoláson olvasható utasítás szerint 3 evőkanál hideg vízben elkeverjük, állni hagyjuk. A tejszínt kemény habbá verjük. A joghurtot összekeverjük a porcukorral és a reszelt citromhéjjal. A citrom levét a zselatinhoz öntjük, és felforraljuk. Belekeverjük a rumot. Kissé hűlni hagyjuk, majd a joghurthoz keverjük. Végül a tejszínhabot is beleforgatjuk. A tésztát vízszintesen kettévágjuk, és a krémet az alsó részén egyenletesen elosztjuk. A tetejét rárakjuk, és finoman lenyomkodjuk. Egy órára hűtőszekrénybe rakjuk, amíg a krém megszilárdul. Tálaláskor megszórjuk porcukorral, és 30 kis négyzetre vágjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. november 19. 13:0920180.

    Lime-os csirkemell kakukkfűvel

     

    Hozzávalók:
    3-4 db csirkemell
    1 db lime (vagy citrom)
    tejföl

    kakukkfű

    Elkészítés: A csirkemellet szeletekre vágom, sózom, kakukkfűvel bedörzsölöm. Kiolajozott tepsibe egyenletesen lerakom a szeleteket, kézzel ráfacsarom a lime-ot, megkenem az egészet tejföllel, majd végül ráteszem a két fél lime-ot. Alufóliával lefedem, 160 fokos sütőben úgy fél órát sütöm, majd pedig az alufóliát és lime-ot eltávolítva tovább sütöm. Nem kell pirosra sütni, mert kiszárad, és nem lesz omlós! Kukoricás opálrizzsel tálalom.
    Megjegyzés:
    Nagyon finom, szerintem érdemes kipróbálni!

     

     

    Yassa

     

    Hozzávalók:
    6 egész csirkecomb
    3 zöld citrom (lime)
    3 nagy fej hagyma
    olaj
    chilipaprika

    1 csésze erőleves

    Elkészítés: Megmossuk a csirkecombokat, majd egy tálba tesszük. Apróra vágjuk a hagymát, lereszeljük 2 citrom héját, és kinyomjuk a levét. Mindezt hozzátesszük a csirkecombokhoz. 1 dl erőlevessel is megöntözzük. Hozzátesszük a paprikát, majd egy estére pihenni hagyjuk. Másnap az olajon megfonnyasztjuk a lecsurgatott és kinyomkodott hagymát. Megpirítjuk a csirkecombokat is. Majd mindezt egy kuktában a citromos lével összeöntjük, vigyázva, hogy a chilipaprika ki ne pukkanjon. Készre főzzuk. Ha kidurran a paprika, nagyon eros lehet!!!! Rizzsel tálaljuk.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. november 19. 13:0420179.
    GESZTENYÉS CHARLOTTE

    (kb. 6 szelet)

    Hozzávalók:

    500 g gesztenyemassza
    1 tasak Dr. Oetker Bourbon Vaníliás cukor
    1 teáskanál Dr. Oetker Aroma rum
    150 ml tejszín
    50 g koktélcseresznye
    50 g kandírozott citromhéj
    8-9 db babapiskóta

    Ezenkívül:

    1 tojás (közepes méretű)
    1 tojássárgája (közepes méretű)
    60 g porcukor
    125 ml fehérbor

    Előkészítés:

    A sütőt előmelegítjük.

    Elkészítés:

    A gesztenyemasszát, a Bourbon vaníliás cukorral és az
    aromával elkeverjük. Néhány cseresznyeszemet illetve
    citromhéjat a díszítéshez félreteszünk. A maradék
    cseresznyéket négy részre vágjuk, és a citromhéjjal a
    gesztenyemasszához keverjük. A tejszínt kemény habbá
    verjük, majd hozzákeverjük a masszához, végül az egészet
    egy tálra fordítjuk. A babapiskótákat elfelezzük, és a
    gesztenyekrém köré állítjuk. A desszertet a félretett
    cseresznyeszemekkel és citromhéjjal díszítjük.A tojást, a
    tojássárgájával, a cukorral és a fehérborral egy
    főzőedényben habosra keverjük. Folyamatos kevergetés közben
    forrásig főzzük, de ne forraljuk
    fel! A borsodót a desszert köré csurgatjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top