Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit főztök ilyen melegben

Ary
Ary
Létrehozva: 2006. június 28. 07:40

Sziasztok!

Két gyerkőccel megkezdődött a nyár. Mit főztök ilyen melegben nekik amit szívesen megennének, de nekünk sem tart órákig a konyhában a főzés.

Időnként csak dinnyét eszünk ebédre, ez hideg és a gyerekek is szívesen megeszik. 

Köszi, Ary

  1. 2012. november 17. 21:389508.

    Mi van az FB-n? 

     

    Tudom, most itthon van apika, nem érsz rá, de nem látom bal oldalon amit indítottál? Ha majd túl lesztek mindenen, lesz egy kis időd, nézz már rá! 

     

     

    előzmény:
    chilii (9499)
    2012-11-09  19:59
  2. 2012. november 13. 16:439507.

    Nem tudtam rájönni, hogy mi a kóchengeres pékfaszáé írsz nekem 4 levelet, mikor még csak a bejövőket néztem. De látom téged és engem is zavar, sőt nagyon zavar ez, hogy megint újítottak az NLC-n. 

    Csak az utolsó, friss hsz-ket jeleníti meg, nem mint ha eddig nem azokat rakta volna utoljára. Minek kell olyat bántani, ami egyszer már jó volt.  

    előzmény:
    pinti (9505)
    2012-11-11  16:03
  3. 2012. november 13. 16:419506.

    Szia 

    Ilyen finom kajával meg is kell várni a puját!

    Én még soha életembe nem sütöttem egészbe se kacsát, se libát.

    Nálunk pezsgős - milyen is - káposzta volt hozzá. Felét sütöttem meg a nagy állatkának. A jövőhéten lesz a másik fele.

     

    Majd linkeld be a receptet ha jól sikerült, no meg képet is kérünk ám Mártonról!  

     

    előzmény:
    pinti (9502)
    2012-11-11  15:40
  4. 2012. november 11. 16:039505.
    Na jó van na, látom már.
    előzmény:
    Sarapod2 (9500)
    2012-11-10  22:47
  5. 2012. november 11. 15:449504.
    Kétszer írtam, egyiket sem látom, ,,,,,,,,,,,,,,,
    előzmény:
    Sarapod2 (9500)
    2012-11-10  22:47
  6. 2012. november 11. 15:429503.

    Mi volt ez, könyörgöm, nem ment át pedig írtam neked, h vettem kacsát, és sörörsen fogom megsütni.

    hova lett a hsz-em ?????????

    előzmény:
    Sarapod2 (9500)
    2012-11-10  22:47
  7. 2012. november 11. 15:409502.

    Vettem én is egy kacsát, de nálunk jövőhéten lesz Márton nap amikor hazajön a puja.

    Már kinéztem a receptet a nosalty-n, sörös-mézes,,,,, valahogyan lesz megsütve,,,, egészbe,,,, lilakáposztával,,,, és vagy krumpli ,vagy  gnocchi lesz a kísérő köret. 

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9500)
    2012-11-10  22:47
  8. 2012. november 11. 15:359501.
    Nem kaptam semmi privit.
    előzmény:
    chilii (9499)
    2012-11-09  19:59
  9. 2012. november 10. 22:479500.

    Szia 

     

    Fel akartam rakni mit sütöttem, de még csak a laptopomon van fent. 

     

    Ma nem főztem, paradicsom leves maradék volt, és egy tányér kocsonyán osztoztunk ketten, szokjuk a válságot! 

     

    Holnap Márton liba lesz, meg Bidermayer szelet, de sütök tarját is, mert a nagy fiam akkor tud hétfőn mit vinni. Ők nem ugranak a kacsa-liba és egyéb állatkerti dolgokért. Főleg ha még bőr is van rajta!  

     

    További szép estét. Ja az FB-re felraktam a sütit.  

    előzmény:
    chilii (9499)
    2012-11-09  19:59
  10. 2012. november 9. 19:599499.
    Szia! Nem tudom megkaptad-e a tegnapi privimet?

     

    Reggel voltam a piacon madáreleségért, mert tegnap már itt kopogtattak az őszapók. Vettem tepertőt a kutyának, mert imádja, és ilyenkor télen jól jön neki egy kis plusz zsíréééés még mindig kint volt a csemegekukoricás néni délután bekevertem egy gyömbékalács emberke tésztát, és beáztattam az aszalt gyümiket gyümölcskenyérhez. ha megült, kihűlt, akkor vákumfóliába csomagolom az egyiket a páromnak, hátha jövő héten már hazajön végre. ebédre mézes birsalmás csirke lesz.

    előzmény:
    pinti (9498)
    2012-11-09  12:18
  11. 2012. november 9. 12:189498.

    Rizses gombát készítettem, de champignonból.

    Nem ismerem egyáltalán a gombákat, és nagyon félek tőlük, így soha nem veszek erdei gombát.

     

    Hétvégén cordon bleu van betervezve csirkemellből.

    előzmény:
    chilii (9497)
    2012-11-07  20:14
  12. 2012. november 7. 20:149497.

    bevallom, ha nagyon hideg van, bent alhat csak az a baj, hogy akkor én nem alszom, mert egész éjjel motoszkál...

    ma reggel kinéztem a piacra és volt lila pereszke, ebből lett gombapörkölt nokedlivel vacsorára. vettem egy kevés szegfűgombát, az megy a fagyra, leves lesz belőle inséges időkben 

    előzmény:
    pinti (9496)
    2012-11-06  21:36
  13. 2012. november 6. 21:369496.

    Na ezek a mai kutyááááááák, az öcsém kutyáit se lehet beszoktatni a fáskamrába, azok is a teraszon alusznak a betonon. Nem rudom mi lesz ha jön majd a minusz 20 fok.

     

    Holnap halas becsinált leves lesz és lekváros derelye.

    előzmény:
    chilii (9495)
    2012-11-04  19:20
  14. 2012. november 4. 19:209495.
    Szép estét! Na ma fogyott el a csütörtöki kajaanyám ette meg a végét. Ma főztem karfiol levest, Gordon Ramsay receptje alapján, finom volt. a második fogás sütőtökös gnocchi volt zsályás vajjal. Én már ezt ebédeltem, mert a disznótorost már nagyon untam, anyám ette meg a végét. Sajna nagyon vacak hurkát vett, nekem nem is ízlett, szerencsére kolbászt sajátot tettem bele, így jutott valami nekem is a krumplihoz meg a káposztához. 
    Én is hajnalban ébredek, eddig ötkor, azután jött az óraállítás, úgyhogy most négykor.... tengap jól bealudtam a tévén, aztán mikor felébredtem lezuhanyoztam, utánna meg hajnali kettőig tévét néztem..... de ma legalább csak hatkor ébredtem, igaz vasárnap van....
    Reggel kimentünk a lidi-be, vettem egy kinti lábtörlő szőnyeget... a kutyának télire  mert útálom, hogy hiába az ól, a pokróc meg minden, ő kint fekszik a betonon... tavaly tettem ki pokrócot, de az folyton elázik, most vettem neki kókuszrost szőnyeget..... az nem biztos, hogy normális vagyok 
    előzmény:
    pinti (9493)
    2012-11-04  14:58
  15. 2012. november 4. 15:119494.

    Szóval lassan takarodót fújnak a mezőn ugy-e ? 

     

    Gyomorégésre nem használ a szódabikarbóna ? 

     

     Voltunk mi is a temetőbe elsején, nálunk akkor van a szertartás, és az egész falu kinn van , de olyan eső volt, h térdig sáros lettem. Nem szeretem h ez egy bizonyos naphoz van kötve, és szinte kötelező a megjelenés, mert ugy-e ilyenkor még külföldről is hazajönnek a hozzátartozók, és hogy hiányozhat az aki 80 km-re van . A kápolnába a pap misét tart , addig mindenki ott van, ha esik ha fúj.

     

    Holnapra kb halleves lesz de nem halászlé hanem olyan ragu szerü, még soha nem csináltam , de láttam tv-be , most kipróbálom sok zöldséggel. 

     

    Van valami négysajtos nemtommim amit még az olasz heteken vettem a lidl ből és spenótos sonkás tészta lesz a második fogás, holnap.

    előzmény:
    Sarapod2 (9491)
    2012-10-31  21:04
  16. 2012. november 4. 14:589493.

    De jókat főztél !

     

    A héten nálunk töltöttpaprika volt, majd sütöttem egy tökös pitét, meg vagyok vele elégedve. A hétvégén csirkecombot sütöttem sütőbe, tarhonyát készítettem és egy nyers almás cékla salátát . Leves 2 szelet disznókarajból volt, amiből ettünk is  tormával, a levesbe pedig grízgaluska volt a betét.

     

    És minden szombaton 5 kor ébredekkkkkkkkk,,,,,      tiszta csúfság.

    előzmény:
    chilii (9492)
    2012-11-01  15:39
  17. 2012. november 1. 15:399492.
    Biztonsági okokból léptet ki egy bizonyos idő után, ha nem dolgozol a gépen. Én is jártam már így, csörgött a telefon....

    Ma is korán ébredtem, aztán 7 után már nem bírtam a fetrengést, fel is keltem. Pakolásztam kicsit, eltettem a vékonyabb kabátokat. Nem hagytam elöl csak egy átmenetit, de ha továbbra is ilyen hideg lesz, lehet, hogy elpakolom azt is! Tegnap későn jöttem haza, mert a barátnőm itthon van a gyerekekkel, és hazafelé beugrottam hozzájuk. Azt hittem megfagyok, mire hazaértem, és persze jóanyám későn fűtött be a cserépkályhába, és keveset is rakott rá  ma estére áthúzom a téli vastag paplanomat is!

    Elraktam még a vékony cipőimet is, nem hiszem, hogy szükség lenne még rájuk. Ezután ledobáltam az erkélyről a nyári virágokat, talicskával feltoltam az egészet a komposztra, de sajna elkezdett esni, és azóta is csak esik nem lehet kimenni. A temetőt anyám letudta két hete, mikor otthon volt, én csak itthon gyújtok gyertyát. 
    Főztem is ám, valami isteni birsalmás bablevest! Anyám kérésére disznótorost sütöttünk cseréptálban, és utánna megsütöttem nagyanyám mandulás süteményét, csak úgy emlékezés képpen. 
    Ja nekem is van tavalyi birsalma sajtom de most nagy hasznát vettem, a párom vitt magával, és majd szép lassan elhordja a többit is, ha végre egyszer hazaér. 

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9491)
    2012-10-31  21:04
  18. 2012. október 31. 21:049491.

    Írtam egy jó hosszú választ, majd szólt a gyerek valamiért, lementem a konyhába. Mikor feljöttem, el akartam küldeni és azt írta ki, hogy lépjek be ehhez. Nem tudom miért léptet ki bizonyos idő után?

     

    Az óra állítást én is szenvedem, főleg este. De olyan éjjelem volt, hogy majd meg haltam. Már nagyon régen volt gyomorégésem, de az éjjel a pusztulag majd el vitt. Reggelre a nyelőcsövem szabályosan felmarta, még a víz se megy le nagyon. Nem tudom mi volt az amit ettem-ittam, nem jövök rá. Régen sokat szenvedtem vele, de mióta a Pí vizet isszuk, azóta nem volt vele gondom. Még ma is alig tértem észhez.

     

    Ma sütöttem tepsibe húst, sültkrumpli volt mellé, és a GM-nek körtebefőtt, én meg céklával ettem. Jól meg is szenvedtem, mert csípett. De hiába no, ha azt kívántam.

     

    Birsalma sajtot nem főzök, még van tavalyról valamennyi. De már semmit nem akarok befőzni, mert újra át kell pakolnom a kamrát, nem férünk el. Még a földön is üvegek vannak megint.

     

    Ma hozta a fiam meg a kacsát, gyönyörű, nem nagy, de a mája hatalmas. majd holnap lefényképezem, most kint van a garázsba, hűlik, mert a hűtőbe nem tudtma begyömöszölni. Ilyenkor mi mindig kacsát sütünk.

     

    Temetők elintézve, még holnap kimegyünk apóshoz meg nagyikámhoz aztán ammen. Ja és a drága pótanyámhoz bemegyek Elvirához. Igaz mind a két sírt - mamácskámét és pótanyámét - most csináltam meg a múlthét végén. Hófehér árvácska a szélén meg ilyen apró valami fű, majd lefényképezem, úgy kaptam. 

     

    Nálunk olyan meleg van mint a pokolba, már lejjebb vettem a kajánt, mert nem lehet megmaradni. Szerintem elég lenne a kandallóba begyújtani, de a padlófűtés az megy sajnos. De az idén megpróbálom kevesebbet fűteni az udvart.  

     

    Lassan iratrendezés lesz, már gyűjtöm hozzá a dobozokat, irattartókat, mert ezek a maiak olyan kicsik, hogy már lassan bele se fér egy dosszié. Agyam eldobom, hogy miken spórolnak. No meg most néztem meg az egyik multi újságját és pont duplájáért vettem a maszeknál a géppapírt, de megérdemlem. :(

     

    Mit főzöl - főztök - ebbe a hosszú munkaszüneti napokba? Nekem sütnöm kéne valamit, vagy kifli lesz vagy hájast csinálok.

     

     

    előzmény:
    chilii (9490)
    2012-10-29  09:30
  19. 2012. október 29. 09:309490.
    Szebb napot! (itt is havazik, havasesik felváltva) Tegnap reggel nem bírtam sokáig aludni, tököm tele az óraállítással, úgyhogy felkeltem. Régi vágyam volt egy famer kötény (engem temetni is farmerban fognak), úgyhogy hirtelen megvilágosodásból előkaptam egy régi szétnyúzott farit, és reggel frissibe vartam magamnak egy kötényt Azután kimentem a kertbe birsalmáért, gondoltam megmosom, felaprítom, és amíg felfő, kimegyek szőlőért is. Na már amikor mostam a gyümölcsöt, akkor szakadt az eső 4 foknál nem volt több egész nap

    Megfőztem a birsalmasajtot, és visszavonultam összes termeimbe, nem sok minden további hasznosat sikerüt végezni .

    Szombaton cseréptálban sütöttem burgundi húsos babot, azt ettük anyámmal tegnap is, meg még maradt mára ebédre. Vacsorára diós tésztát ígért, a múlt hétről maradt ki darált dióm. 

    előzmény:
    Sarapod2 (9489)
    2012-10-27  19:44
  20. 2012. október 27. 19:449489.

    Sziasztok, szép estét 

     

    A mai napom mérgelődéssel telt, de aztán kihevertem a stresszt. Tegnap délelőtt szóltam, - akinél mindig veszem - hogy pucoljon egy csirkét pörköltnek. Még az este 19:00-kor telefonáltam neki, hogy reggel hányra menjek? Azt mondta fél 8-ra. No fél 8 előtt 2 perccel át it is robogtam a másik faluba, oszt sehol senki. Telefonálgattam, hivogattam, vertem a redőnyt, a kaput, semmi válasz. Elszaladtam a boltba, mert azt hittem ott van, de mondták még ma nem volt. Gyorsan vissza a házhoz, de ismét semmi. Hazajöttem és nagyon idegs voltam. Nem vettem elő direkt semmi húst a hűtőből, mert a csirkepörköltet igértem a családnak.

     

    No aztán szétnéztem a hűtőbe, volt maradék leves 2 adag, 2 adag chilii féle rakott karfiol - isteni finom - és még volt két szelet sült hús. Ebből ki is lett a mai ebéd. Csupán egy 3 sajtos quichét sütöttem.

     

    11 óra tába valaki áll be az udvarba és hoz valamit. Kimentem és a csajszi hozott 3 csirkét, és azt mondta elaludt. Mondtam vaze ha arra nem keltél fel amilyen ricsajt én csináltam akkor a fejed felöl el lehet vinni a házat.

    No mindegy, holnap csirkepörkölt lesz nokedlivel. Az aprólékból meg valami leves. Most néztem egy könnyű csokis pöffeteget, az gyorsan megsütöm.

     

    De a reggeli olyan tartalmas volt, hogy délután 3-ig kajára se tudtunk nézni. Főzött a fiam krumplit, sütött szalonnát, kolbászt, én meg csináltam tükörtojást. Volt paprika-paradicsom, mustár, torma. Szóval igazi paraszt reggeli. Utána még egy pohár bor is lecsúszott, olyan jó féle Montepulcianó.

     

    Egész nap rossz idő volt, hol sütött a nap, hol esett az eső. De azt hiszem ez már ilyen is marad! Itt a tél visszavonhatatlanul. Elő kell szedni a hólapátot és a meleg ruhákat.

     

    Szép hétvégét kívánok mindenkinek!  

  21. 2012. október 26. 11:379488.

    Na a hájas! Szerdán megjött anyám, mondom, kóstoltad? Ja, kemény! Mondom tudom, majd teával elkopik. Ma felhívtam, hogy mit késztsen elő holnapra, meg hogy nem kell vacsi, majd főzök teát a hájashoz. Válasz: az már elfogyott!!! Most sírjak vagy nevessek? 

     

    Tényleg nagyon örülök, hogy ízlett a karfiol!!!Egyébként azt hiszem húsvétkor próbáltam köretként karfiolt adagolni a népnek, és ízlett nekik! Még a tesómnak is! Elő kellett főzni, óvatosan feldarabolni, és vajon kicsit megpirítani. Ha jól emlékszem kacsacombot sütöttem, ahhoz volt ez a karfiol + saláta. Nálunk a krumpli, mint köret egyre kevésbé kelendő.

     

    Ma korán keltem, kidobott az ágy, úgyhogy voltam piacon, de csak mákot vettem, mert az kifogyott a múlt héten, meg 4 cső kukoricát, mert azt hiszem ez volt az idén az utolsó lehetőség, és én nagyon szeretem 

    előzmény:
    Sarapod2 (9485)
    2012-10-25  21:27
  22. 2012. október 26. 11:279487.

    Szia! Egyszer próbáltam a tökös mákos rétest, de jobbára csak nekem ízlett, úgyhogy azóta sem volt. A kelt mákos kalács az a nyerő, a múlt héten is az volt, igaz java részét én pusztítottam el, mert nem nagyon volt hozzá társ. Ma vettem is a piacon egy kiló mákot, mert kifogyott a tavalyi, az idén meg nem volt termésünk. 

    Köszi, igazából nyár elején beneveztem egy befőzős csoportba, ahol havi egy befőzést kell teljesíteni, de trehány módon nem dokumentáltam a dolgokat. most végre volt időm, és lefotóztam a produktomot .

     

    hétvégére téllel riogatnak, úgyhogy előkapom a római tálat, betolok a sütőbe egy burgundi húsos babos egytálat, és le van tudva a főzőcske.

     

     

    előzmény:
    pinti (9484)
    2012-10-25  18:18
  23. 2012. október 25. 22:079486.

    Már nagyon régen ettem én is tökös-mákos rétest. De mi szeretjük. 

     

    Nálunk a múlt héten volt halas napok. Volt ponty, harcsa, busa, süllő, szóval most egy kicsit besokalltunk. Adtam az unokatesóméknak is, mert fagyasztva nem szeretjük. Meg a szomszédok is kaptak bőségesen.

     

    Én pedig ma kaptam egy szatyor petrezselyemzöldet, - holnap rakom el - meg egy nagy gumó zellert, szárral együtt, meg fehér répát, de akkorák mint a marharépa. Először azt hittem paszternák, de "rászagoltam", mert azt nem szeretem.

     

    Szombaton valószínű csirkepörkölt lesz, majd pucoltatok egy szép kb. 2 kg-at, mert az a fiúknál mindig nyerő. 3 napig a nagy fiam rántott húst evett, most azt mondja pörkölt legyen. De szerintem nem unta meg, csak kell a változatosság. 

     

    Holnap meg valami főzelék, én szivem szerint krumplifőzeléket csinálnék, de krumplileves + krumplifőzelék kissé sok lenne.  

     

     

     

    előzmény:
    pinti (9483)
    2012-10-25  18:08
  24. 2012. október 25. 21:279485.

    Megcsináltam a rakott karfiolt, a család azt mondta nagyon finom. 

     

    Holnap pedig tárkonyos burgonyalevest tervezek, és lehet, hogy karfiol pörköltet csinálok? Még nem zúgolódnak a sok karfiol miatt!De sajnálnám ha tönkre menne. Ez az utolsó fej a hűtőbe. 

     

    Ja és még krémet nem is csináltam, de tuti még azt is kipróbálom. Még van egy kis tepertő krém a hűtőbe.

     

    Akkor most vígözvegy vagy! Rám is rám férne 4 szabad nap már nagyon.

    Pihend ki magad, én tuti nem főznék magamra max. tejbegrízt. 

    Nekem is van hájastésztám a mélyhűtőbe, mert én mikor van háj, akkor megcsinálom - nálunk úgy hívják hideghájas - este előveszem és másnap csak nyújtani kell. Jó, hogy említetted!

     

    Én most boltba csak pravda és kenyérért megyek. Válság van, majd hanyatt estem valamelyik nap, mikor bementem a városba. Sőt legközelebb pízt se viszek, csak keveset, a kártyámmal meg már eredetileg se lehet vásárolni, direkt úgy csináltattam. Előrelátó voltam.

     

    Viszont most jár le a gépemen a vírusírtó, oszt 12 ezer píz egy évre.  

     

    előzmény:
    chilii (9478)
    2012-10-22  17:25

Címlap

top