Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Májusi babák

Torolt_felhasznalo_224182
Torolt_felhasznalo_224182
Létrehozva: 2003. március 4. 18:08
Sziasztok!
Olyan kismamákkal szeretnék itt "beszélgetni", akik májusra várják babájukat! Üdv Mindenkinek! zsu2
  1. 2007. december 23. 20:473304.
    Fanna!
    Nekem is nagyon tetszik a Karácsony vers. Én megkaptam mailen Szabó Gyula előadásában, hát mit ne mondjak, borsóztam. Annyira jóóóó!
    Ez is nagyon szép amit bemásoltál, köszi érte.

    Puszi! Szép karácsonyt!

    Kriszta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (3302)
    2007-12-23  08:56
  2. 2007. december 23. 16:023303.
    BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDEN MÁJUSI GYERKŐCNEK ÉS CSALÁDJÁNAK!

    Puszi!
    Mirama
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2007. december 23. 08:563302.
    Sziasztok!!
    A legkedvesebb karácsonyi versem egy Ady vers, Karácsony a címe. De most még a csapból is ez folyik, úgyhogy kerestem Nektek egy másik Ady verset - ez is nagyon szép szerintem - ezzel kívánok Nektek nagyon boldog karácsonyt!!
    Pusz. Fanna

    Ady Endre: Balzsam tündér postája

    „Mióta csak gyerekek vannak,
    (Hallgassatok ide, gyerekek!)
    aranyos tele tarisznyával
    este elindul Balzsam tündér,
    hogy tik boldogok legyetek.
    Hozza nektek a nagyszerű jókat,
    az enni- meg örülnivalókat.
    Óh, be jó tündér ez a tündér.

    De van egy nagy átka szegénynek:
    sokan vannak a haragosak,
    gonosz tündérek sötét szárnnyal.
    (Rosszak voltak, elcsapták őket!)
    Ezek leskelődnek csúful sokat
    s mit nektek hozna, gyerekek, nektek,
    tarisznyájából kiszedegetnek,
    sok édeset, vígat, bölcset, jót.

    Minden esete jön a posta,
    posta-kürt nincs, csöndben hozza tarisznyáját
    Balzsam tündér, mert gonosz kéz megmotozza.
    Néha-néha mindent elszed, s elkobozza,
    mit csak hoz a tündérposta.
    De a posta mégis posta, sokszor jön meg megrakodva
    s Balzsam tündér sok holmiját gyerekek közt szerte-osztja.

    Ilyen posta ez a posta, ezt a verset is az hozta.
    Hoz játékot, hoz meséket, édes álmot, csodaszépet.
    Virgácsot is, aki vétett, kaphat tőle.

    Néha-néha nincs csak félig, sok holmiját kicserélik.
    Rossz tündérek akkor bátrak, hogyha Balzsam belefárad
    rossz gyermeket jóvá tenni, hazugokkal veszekedni.
    Ilyenkor a posta mást hoz, jeles helyett szekundát hoz.
    Sok bánatot, kevés kedvet, sírást hoz a jókedv helyett.

    Szegény-szegény, jó Balzsam tündér
    mit kell értetek harcolnia
    aranyos tarisznyáját védve.
    Hogy a nektek szánt szépet és jót
    el ne rabolja senki fia,
    hozza nektek a tréfa rakását,
    szülőtök csókját, simogatását.
    (Minden szépet Balzsam tündér hoz.)

    Ha jók vagytok, Balzsam tündér győz,
    legyőzi az ellenségeit,
    vakációt, mesedélutánt hoz,
    s jót csak a rossznak nem tud hozni,
    (De ugye, nincs rossz senki itt?)
    Segítsetek a szegény Balzsamnak,
    a rossz tündérek sokan vannak
    s a jó tündért meg kell becsülni.”

    BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2007. november 22. 13:153301.

    Sziasztok!

     

    Már nagyon régen jártam erre, de látom mások sem tobzódnak.

    Mirama! Elájulok, Noel már 2 éves??? Kezdhetsz spórolni az esküvőjére. Mi is már gyűjtjük a stafírungot. 

    Nekem tippem sincs karira. Annám mindenfélével játszik, de semmiért sincs oda különösen. Még Ő sem segít igazán mert bármit meglát minden kell neki. Azt tudom, hogy a Mikulás a Panka és Csiribí 3. részét hozza. Asszem a Jézuska vmi. társasjátékot, kirakóst ilyesmit hoz. Ja és csillogós betekerőt a karikájára. Azt feltétlenül. Jaj, mennem kell. Még majd jelentkezem, ez most rövidre sikerült.

     

    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. november 20. 19:193300.
    dobok pár képet :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. november 20. 19:103299.
    Sziasztok!

    Fanna! Nekem ez nagyon abszurd, hogy az óvónők nem szedhetnek pénzt. Ez más oviban is van? Nálunk szednek pénzt mikicsomagra, bábszínháza. De hát valamiért biztos meghozták ezt a törvényt.
    Lovaglás most nálunk halasztva, majd tavasszal meglátjuk. Lovas könyvet viszont kap Mira. :-)

    Tényleg, mit kapnak a májusi gyerkőcök karira?

    Nálunk Mira Playmobilt biztos kap, mert az favorít. Ariel babát, mesekönyveket /Anna és Peti, Pöttyös Panni és még 1-2/ Barbie jelmezt /szeret beöltözni / Dora babát, Dora hátizsákot, kirakót, Halász Judit cd-t. Eddig ezeket tudom, ezt nem is mind tőlünk kapja, el lesz osztva a rokonságban.
    Noel egy nevető Ernie babát a Szezám utcából, egy Fisher Price szintetizátor félét, Playmobil repcsit , mesekönyveket /új Boribonost, meg egy autóst/. Aztán ezt is szétosztjuk. :-)

    Írjatok kicsit! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2007. szeptember 19. 08:493298.
    Szia, Mirama!
    Hogy Mirának milyen szép hosszú a haja!!! És egyébként is olyan nagylány Noel mellett, nagyon édesek!!!! A lovaglással kapcsolatban, tényleg nem foglalkoznak mindenütt ilyen kicsi gyerekekkel, ugyanis speciálisan erre kiképzett tréner és erre alkalmas ló kell. Tulajdonképpen még Hanna sem lovagolni tanul, inkább csak ül a lovon, sétálnak (először körbe-körbe, de már egyre többször elmennek nagyobb sétára is a környék legelőin) és egyre jobban "érzi" az állatot, azt mondják, egyre inkább érzi a ló ritmusát, fejlődik az egyensúlyérzéke, (eszméletlenül egyenes háttal ül a lovon), egyre inkább érzi, hogyan kell a lábával megtámasztani magát, meg ilyenek. Szóval semmi komoly, de mégis sokat számít az a fél óra. Arról meg nem is beszéltem, ami lovaglás után van: ez tulajdonképpen olyan farm-féle, szóval a lovakon kívül egy csomó más állat van (kecskék, kutyák, macskák, tyúkok, szamár, tehén, malacok, stb.) és ezek mind SZABADON!!! Vagyis a szamár el van kerítve, de Ő is simogatható az alacsony kerítésen keresztül, ráadásul hihetetlenül haverkodós Szóval mi lovaglás után nem tudunk eljönni azonnal, még legalább egy órát ott kavarunk az állatok között. Hanna első alkalommal majd betojt, úgy félt, ma meg már totál magabiztosan mozog közöttük, mindet simogatja, sőt, a kecskékkel futkosni szokott.... Ráadásul mindig történik valami, hol kiscsibék "születtek", hol kiskutyák, vagy kismacskák, vagy kiscsikó, és mindig mindent megnézhetünk.
    Na, nem ragozom, ez az egész legalább annyira fontos Hannának, mint a lovaglás.
    Az ovi nálunk kissé nehezen indult, konkrétan három nap bőgéssel. De már minden oké. Tegnap volt szülői értekezlet, szétakadtam, az óvónők ugyanis ettől a "tanévtől" egyáltalán nem szedhetnek semmire, semmilyen körülmények között pénzt, még csak nem is tudhatnak róla, ha valamire pénz kell - pl. színházra sem!!! - szóval még a szülőiről is ki kellett menniük, amikor erről volt szó (csoportpénz, kirándulás, színház, stb.), és a szülői munkaközösséges csaj mondta el ezeket a dolgokat, és mert pénz az mindenképpen kell, abnormális, lökött módon, egy postaládát raknak ki a csoport ajtaja elé, abba kell borítékban betenni az éppen aktuálisan esedékes színházpénzt, vagy csoportpénzt. Hát röhej, nem? Vagy ennyire visszaéltek volna az óvónők a beszedett pénzekkel, hogy ilyen szabályozást kellett hozni? De hát mindenki tudja, hogy valamennyi pénzt mindenképpen be kell adni erre-arra.... Na mindegy. Marhaság az egész.
    Pussssz. Fanna
    előzmény:
    mirama (3297)
    2007-09-17  13:41
  8. 2007. szeptember 17. 13:413297.
    Sziasztok!

    Fanna! Én sem tudom mi kerül egy pár lapos újságban 5-600 ft-ba?! És Mira kiszinezi a pár képet, kicsit meséltet belőle aztán ennyi.

    De jó, hogy jártok lovagolni! Mira is szeretne. Pár hete elvoltam érdeklődni egy lovardában, ide lehet vinni kicsiket is, 2000ft/alkalom de van bérlet, úgy olcsóbb. Szerintem megvárjuk most már a tavaszt a kezdéssel. Van olyan lovarda ahol 4-5 évesekkel még nem foglalkoznak, mondván kicsik még hozzá. Te hallottál ilyenről? Én nem is azért viszem, hogy Mira hamarosan ügessen, hanem, hogy állatok közt legyen, lássa a gondozásuk, kicsit lovagolhasson...ilyesmi.

    Nekünk nem dugult be a fülünk repüléskor, igaz én rágóztam, meg Mirát is rágóztattam. De Noelnek se dugult be, megúsztuk. Lehet Te érzékenyebb vagy rá.

    Olyan jó most nézni a tengerpartos képed! Hú de ott lennék! Jól néztek ki a vízben! És Hanna szalmakalapos képe csúúcs! :-)

    Hanna nem náthás? Kiváncsi vagyok mennyit segített a kivétel! Fülfájás az milyen volt? Fogta a fülét? Vagy mondta, hogy fáj? Mert Noel van, hogy vakargatja a fülét, de ha megnyomom nem érzékeny rá, azért gondolom, hogy nem fáj.
    Majd kialakul Noelnél mi lesz, ugye eddig sokszor volt náthás de csak egyszer ment a fülére. Nagy az orrmandulája, de abban bízok, hogy Ő is nő hozzá.

    Azért jó lenne ha megmaradna de nem ragaszkodok hozzá mindenáron, ha többször lesz probléma vele biztos gondolkodóba esek.

    Szép napot!

    Többiek, hol vagytok?!
    Kinek, hogy megy az ovi? Nekünk szerencsére nem volt gond, rögtön visszarázkódott a csaj. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2007. augusztus 24. 12:073296.
    Mirama, azt elfelejtettem írni, hogy Hannának idén tavasszal kivették az orrmanduláját (vagy lehet, hogy korábban már írtam....) A lényeg, hogy azóta NEM BETEG! Egyáltalán. Doki akkor azt mondta, azért kell kivenni az orrmandulákat, mert nagyok, és fenntartják a bacikat, vagy valami ilyesmi, ezért volt Hannának állandóan felső-léguti betegsége, meg fülfájása. Nagyon sokat gondolkodtunk a műtéten, húztuk, halasztottuk, és végül rászántuk magunkat, mert már minden mást kipróbáltunk (homeopátia, bioptron lámpa, ezer féle hiper-szuper immunerősítő tabletta és lötty...). Nos, nekünk úgy tűnik bejött. Tényleg nem nagy műtét, altatják (csak nagyon rövid időre), és csak egy napot kellett bent lennünk a kórházban. Az orrmandula egyébként azt mondják, nem olyan lényeges szervünk, mint a garatmandula. Ahogy gondoljátok, de én tényleg úgy látom, jobb így. (Ja, az orrmandula egyébként visszanőhet...., de addigra már remélem nagyobb lesz a gyerek, és nem nőhet akkorára a mandula, hogy elzárja az orrjáratot).
    Nem tudom, segítettem-e, vagy még jobban elbizonytalanítottalak, esetleg megerősítettelek abban, hogy nem.....
    Pussz. Fanna
    előzmény:
    mirama (3292)
    2007-07-29  19:59
  10. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2007. augusztus 23. 10:503295.
    Az előbb nem tudtam feltölteni a képeket.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2007. augusztus 23. 10:283294.
    Sziasztok!!!
    Hát, ha ritkán jelentkezünk is, de azért még mindenki itt van, jó néha olvasni Rólatok!!
    Ági, a feleselős időszak nálunk is fénykorát éli... Azt hiszem, erőteljesen próbálgatja Hanna, hogy meddig lehet elmenni a visszadumálásban. Nos, nálam nem túl sokáig. De ezt nagyon lassan érti meg a drágám. Egyébként babázás van nálunk is a köbön, Mirama, a hercegnős újságra Hanna is "rászokott" (vagy inkább apuci rászoktatta...), megjegyzem, majdnem elájultam, amikor megláttam az árát... még jó hogy "csak" havi lap.
    Hanna is rózsaszín ködben él, minden hercegnős, és persze lovas. Mert a lovas őrület egyre komolyabb. Találtunk egy helyet nem messze tőlünk, lovasiskola, ahol foglalkoznak kifejezetten kicsi gyerekekkel is (meg sérült gyerekekkel, terápiás jelleggel). Ide járunk már kb. három hónapja, Hannának "külön bejáratú" lova van (azt hiszi a drágám, hogy az övé a ló, ha véletlenül mást is lát rajta lovagolni, halálra sértődik). Edző csajszi közölte velünk, hogy jobb lesz, ha elkezdjük gyűjtögetni a pénzt a perselyben, mert ez a fajta rajongás a lovak iránt nem nagyon fog elmúlni.... Na, azért ebben én nem vagyok biztos. Fanninak is volt lovas időszaka, egy-két évig, aztán elmúlt, igaz, Ő idősebb volt, mint most Hanna.
    7 év után mi voltunk idén nyaralni. Repülős út, Kréta. Mirama, én is tartottam tőle, hogy majd jól nem fogja bírni a gyerek, de tényleg úgy volt, hogy ő jobban viselte,mint én. Nekem megint (mint eddigi egyetlen előző repülésem alkalmával is) őrületesen fájt a fülem leszálláskor. Ha nem szégyelltem volna, még el is bőgöm magam... Azt hittem szétreped a fülem. Ettem, ittam, rágtam, ásítottam, mindent csináltam, hiába. Úgy látszik, repülésre nem vagyok hitelesítve

    Egyébként jó volt, rengeteget mentünk, kirándultunk (a 45 fokban), Hanna ezt is elég jól bírta. Igaz, a sértődős-mindenenbőgős időszaka a nyaralás alatt sem múlt el, ezt viszont én viseltem nagyon rosszul. Meg tudok őrülni ettől az örökös hisztitől. Kb. mostanra jutottunk el odáig, hogy ugyan megpróbálja, elkezdi a nyavajgást, de elég ha ránézek (jó csúnyán), és abbahagyja. Talán lassan elmúlik ez az időszak.

    Hát, dióhéjban ennyi. Írjatok!!!!
    Pussssz Mindenkinek!!! Fanna
    Ui.: néhány foto-illusztráció
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. július 29. 20:043293.
    Rakjatok fel Ti is képeket!
    zsuzska! Annácska nagyon helyes kislány! A táncolás ismerős, Mira is szereti rázni. :-)
    iwiwen nem vagytok fent? Engem megtaláltok Gászner Krisztina néven.
    Na, még pár kép...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. július 29. 19:593292.
    Sziasztok!

    Na akkor kicsit megtöröm a csendet. :-)

    Eddig jól telik a nyarunk, élvezzük a jó időt. Strandra járunk vagy csak kint vagyunk a kertbe, van egy kis medencénk.
    Júni elején voltunk nyaralni, Tunéziában, egy hetet teljes ellátással. Szuper volt! Kicsit féltem a repölőúttól, de nagyon jól viselték a gyerekek, sőt, Mira kifejezetten élvezte.
    Júliusban meg pár napot az Alföldön voltunk egy tanyán. Itt nagyszülők is voltak, úgyhogy mi itt pihentünk igazán. :-)

    Szerencsére hisztivel jól állunk, persze előfordul, de nem jellemző. Mira továbbra is tündéri tesó, óvja, védelmezi, aggódik Noelért. Néha azért egyes játékokon vannak viták, ilyenkor van, hogy közbe se szólok. :-)
    Miránál most a barbies, hercegnős korszak van. A férjem már ki is van ettől. De hát mit csináljak?! Ez érdekli. A hercegnős újság, barbies újság, esetleg póni, aztán gyűrűk, karkötő, csecse-becse, pörgős szoknya......
    Gondolom másnál is ismerős a téma. Ugye?
    Hamupipőke meg a kedvenc mese.

    Most ugye nyáron nem jár oviba, szerintem kicsit nehezebb is lesz a visszaállás. Bár szereti az ovit de ez a 3 hónap kimaradás sok.

    Betegség szerencsére nincsen, júni elején volt kis takony+köhögés, azóta semmi. Noel is elkapta akkor, sokáig húzodott is Neki, rá is ment a fülére. Ez volt az első ilyen komolyabb betegsége. De azért most drukkolok, hogy ne legyen Noel fülfájós, kicsit nagyobb az orrmandulája az átlagnál, jó lenne ha kinőné, örülnék ha megmaradna a mandulája.

    Hát röviden ennyi, írjatok Ti is, ne hagyjuk kihalni a topikot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2007. június 18. 14:283291.

    ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉébresztő topiclakók!!!
    Mi van már? Mindenki bealudt?  
    Jójó, nem mondom, legszivesebben én is aludnék, de itt mégsem lehet. Munkahelyen...
    Mi újság? Ki hova megy nyaralni? Mi idén nem nagyon engedhetjük meg magunknak a nyaralást, két ingyen hét apósomék nyaralójában, és egy fizetős hétvége Cserkeszőlőn, oda már nagyon vágytam. Egyéb iránt barátok vendégül látása, tanári buli a férjem munkahelye jóvoltából és kb. ennyi.

    Igyekszünk minden időnket a kertben tölteni. A maradékot feleseléssel )) Melire most rájött a feleselhetnék korszak, de majd kinőjük. Egyébként rém cuki.
    Kb. egy hónapja elkapott valami trutymót, a dokink szerint szokásos felsőlégúti izémizé, hát ehhez képest nagyon lassan múlt el. Marha rondán köhögött, közvetlen utána apa kapta el, most én vagyok a soros, aki a "tökéről köhög"... De már lábalok kifelé...
    Szerintem a gyerek a szülinapján fázhatott meg, s többek között kapott egy felfújható medencét, meg is töltöttük, de kicsit fújt a szél, és ez elég volt a bajhoz.
    Mostanában elkezdett babázni nagyon, aminek egyrészről örülök, elvégre mégiscsak lányt szültem, vagy mifene  

    Lelövöm magam, de nagyon szeretném, ha Ti viszont írnátok, ki hogy van, mekkorát nőtt, satöbbi (mi továbbra is nagyon cingárok vagyunk - legalábbis Meli -, szerintem fényevő lett &nbsp

     

    Puszi Mindenkinek!!!

    Ági

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2007. május 18. 12:443290.

    Sziasztok!

    A bicikli nálunk most büntiben van uis lekerült a kitámasztó. És Annácskám mint másban sem, a biciklizésben sem elég kitartó. Pedig sztem még 1/4 óra kitartó gyakorlás és menne neki. Így csak eszi a rozsda a teraszon. A görkorit szintúgy. Úh. Ági, irigyellek. És javaslom, hogy szerezz be egy rollert, azzal könnyebb követni a kölköt.

    Stünde! Gratulálok a nagylányosodási folyamat újabb mérföldkövének eléréséhez. (HÚ, kigyütt) Az én Annám is szeretné már, hogy kiessenek a fogai mert a nagycsoportos ennek meg annak már kiesett egy foga. Nem érti meg milyen csúnya volna még 2 évig fog nélkül. Livi már ősszel megy isibe???? Sajnálom Larát az ekcéma miatt. A doki jó fej, sztem semmilyen ekcéma nem "normális" dolog, mitől lehet ez? Csak úgy kialakul? 

    Íme néhány kép! Sajna a szülinapon meg az anyák napi ünnepségről csak filmfelvétel készült, arról meg nem a legjobb kivágni. De majd megpróbálom. 

    Puszi

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_811505
    Torolt_felhasznalo_811505
    2007. május 17. 10:583289.

    Sziasztok!

    Jó régen jártam én is erre.

    Boldog szülinapot minden kis 4 évesnek, meg aki még ebben a szép hónapban ünnepli!

    Nálunk is volt már családi szülinap, hintát kaptak a kertbe a lányok. Most szombaton lesz a gyerekbuli. Mivel mind a kettőjüknek most van a szülinapja és egy csoportba is járnak az oviba, talán könnyebb volt a meghívottakat összeválogatni. Így is lesznek az enyéimmel együtt tizen. Most lesz két tortájuk (a családin egy közös torta volt). Az egyik tejkaramellás lesz, ezt rendeltem, a másikat apa csinálja kávé és alkoholmentes epres tiramisu. Remélem szép idő lesz, mert kerti paryt szervezek, jó kis kerti játékokkal.

    Nagy lépés történt nálunk, Livikémnek megmozdult a első tejfoga. Mondhatni elérzékenyültem....... olyan hamar felnőnek a gyerekeink.

    Hiszti........ Azt mondanám Lara inkább nagyon, de nagyon akaratos. Ha valamit nem engedek neki, képes 10 másik irányból megközelíteni a dolgot, hogy kicsikarhassa amit szeretne. Nála különösen kell ügyelnem a következetességre. A kedvenc, ha apa nem enged valamit megyünk anyához, aki persze mit sem sejt apa válaszáról......

    Anyák napi ünnepség nálunk múlt héten volt, évzáróval egybekötve. 50 perc volt legalább a műsor - volt szülő aki ezt sokalta - nagyon élvezték a gyerekek. Volt vers, mese előadás, ének. Nagyon aranyosak voltak, csoda, hogy a kicsik is mennyi mindent meg tudnak már jegyezni. Majd teszek fel képeket.

    Larikámnak a bőrével szenvedünk, nagyon kijött most tél végén az ekcémája és nem nagyon múlik. Illetve teljesen változó, hol elmúlik, másnapra meg megint teljesen kivakarja a bőrét. Voltunk vele a Heim Pál bőrgyógyászatán. Megnyugtattak, hogy ez "normális" ekcéma, allergia vizsgálatnak nincs értelme még ebben a korban, egyébként is kicsi az esély bárnimemű allergiára. Kaptunk rá zsíros testápolót, meg egy gyógykrémet. Minden este és reggel kennem kell az egész testét, bemaszírozva. Szerencsére jól viseli a kenegetést. Fenistil cseppet is adok neki, hogy csökkenjen a viszketés érzés. Azt mondták, hogy akinek ilyen a bőre már maga a ruha surlódása is kiváltja a viszketést. Azért remélem nyáron a levegő és a kevesebb ruha hatására javulni fog.

    sziasztok

    Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2007. május 15. 15:343288.

    Sziasztok Kedves Májusi Mamák és Babák!

    Először is nagyon sok boldog szülinapot mindenkinek e nagyszerű hónapban, akinek már elmúlt, azért, akinek még nem, annak meg azért  !

    Nagy örömmel olvasgattam vissza a hozzászólásokat, de... lusta asszon lévén előbb a képeket néztem meg, és teljesen el vagyok ájulva! Hogy ezek a gyerekek milyen nagyok! Jó néhányan egyáltalában nem négyévesnek néznek ki!

    Továbbá nagy megkönnyebbülésemre többen is írtatok a hisztiről, komolyan már azt hittem, hogy egyedül vagyok ezzel... Különösen Fanna-Hanna "lelkivilága" áll legközelebb Meliéhez, ő is a "rám nézett a macska - brühühű" korszakát éli, magyarul mindenen sír. Valamint rendkívül durcás tud lenni, ami tettlegességig ritkán fajul a részéről, nekem viszont kilátásban van néhány ősz hajszál. Többen megnyugtattak, hogy lesz vele még gondom, amilyen természete van! Hát... ne legyen igazuk...

    Melcsi imádja az ovit szerencsére, épp ma van gyereknapjuk, az egészséges táplálkozás jegyében az óvoda vezetősége kibérelt egy fagyis triciklit, úgyhogy egy Bagaméri fogja osztogatni az udvaron a nyalánkságot. Vagyis osztogatta, mert ez az egész délelőtt volt. Rendeltek egy ugrálóvárat is, éppen azt fújták fel reggel, mikor mentünk az oviba. Mondanom se kell, hogy minden gyerek az ablakban lógott reggel

    Jómagam mostanság sokat gyalogolok, mióta tavaly Meli biciklit kapott a szülinapjára, azzal randalírozunk, mióta kitavaszodott (amire minden túlzás nélkül állíthatom, hogy sokat vártunk) azzal járunk az oviba, bevásárolni és egyáltalában mindenhova. Néha futni kell, és ritkán bár, de sajnos vannak veszélyes helyzetek is, még tanulnunk kell a helyes közlekedést. De azért már egész jól megy.

    Kivételes érdeklődést mutat a KRESZ-táblák iránt, nem győzöm magyarázni, hogy mi és miért, és ha kocsival megyünk, minden stop táblánál számítunk rá, hogy hátulról a gyerekülésből előre küldi intelmeit a gyermek: "CStop tábla apaaaa, állj meg!!!"  

    Egyébként jól vagyunk, hosszú idő óta (kop-kop-kop) nem voltunk betegek, rövid láz előfordul, de nem jelentős. Gőzerővel készülök a szülinapjára, én sütöm a tortát, lesz lufi meg hajtogatós krepp-papíros.

    Tényleg, valaki adjon már tippet, hogy mit lehet még a hajtogatáson kívül csinálni a krepp-papírral? Egy helyen olvastam a neten, hogy hogy lehet vele széket bevonni, dehát könyörgöm, egyik családtagomnak sincs krepp-papír-gyára, szóval ez az ötlet kilőve. Pedig biztos lehet más jópofát is csinálni belőle, nem létezik, hogy a krepp-papírt kizárólag hajtogatás céljára találták ki!!!

    Szívesen néznék még szülinapos és hétköznapos képeket, töltsetek fel minél többen! Én nem dicsekszem most a melike.tk-val, lustaanyu egy ideje nem frissíti, még új képek sincsenek... pedig volna mit írnom, de vagy időm, vagy erőm nincs rá.

    Puszilunk mindenkit!

    Ági és Meli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2007. május 14. 11:153287.

    Sziasztok!

    BOLDOG SZÜLINAPOT MINDEN MÁJUSI "BABÁNAK"!  És persze Isten hozta a legifjabbat.

    Megnéztem a képeket is. Nagyon gyönyörűek ezek a gyerkőcök. És Noel tényleg milyen nagyfiú lett. Még szemem elött van a csecsemős képe és tessék...

    Mi is túl vagyunk a szülinapon. 3 éjjel-3 nap ment a bulizás. Persze nem szó szerint, de elkezdtük 1 hete vasárnap anyai nagyszülőkkel, rokonokkal, szerdán volt a gyerekzsúr, tegnap pedig az apai nagymama, uncsi tesók. És közte egy szolid szük családi hétfőn (a nagy napon). Úh. tortát most jó darabig látni sem bírok. Anna nagyon várta már a gyerekzsúrt, már febr.-ban hívogatta a barátait. Végül 8 meghívottból össz. 4-en voltak. 2 lebetegedettm, 2 elutazott. Egy ovistárs semmisnek vette a meghívást, ezen egy kicsit felhúztam az orrom, hogy még egy üzenetet sem képes küldeni, hogy tojok rátok. Ez van. De nagyon aranyosak voltak, Annus úgy pörgött, elhalmozták Barbie-val, de még mindig nem elég... Úgy látszik gyüjtők leszünk. 

    Hiszti ügyben mi nem állunk valami jól. Bár nem az a hagyományos toporzékolok-ordítok-földhözveremmagam hisztik, sokszor inkább csak nyávogás, nyavalygás, de ha vmi nem úgy történik ahogy elképzeli akkor kiereszti ám a hangját. Nálunk is van, hogy apa akad ki elöbb de akkor ő elmegy biciklizni, vagy túrázni, vagy a kertbe, esetleg beül dolgozni. Ha pedig én akadok ki elöbb apa villámhárítóként szerepel és jól végzi a dolgát. Sokszor emlegetjük azt az óriásplakátot: Alkoholista apa, sörrel a kezében a kiságy fölé hajol: "Apa azért iszik, mert te sírsz!" Ismeritek?

    Volt az oviban nálunk egy személyes beszélgetés az óvónénikkel a gyerek fejlődéséről etc. Nagyon dícsérték, udvarias, jószívű, stb... és "kicsit" érezhető, hogy egyke gyerek. Magyarra lefordítva iszonyúan el van kényeztetve. 

    Anyák napja: Szupi volt!!! Vörösre bőgtem a szemem. Nagyon édesek voltak, legalább egyórás műsort csináltak, verselés, éneklés, tánc és persze az ajándékok anyukának, nagymamáknak. Majd szétvetett a büszkeség.

    Fotókat majd teszek fel én is csak lemerült az aksi. Puszi mindenkinek és jó zsúrozást aki még elötte van!

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. május 7. 21:053286.
    Gratula a kis 3 naposnak! Jó hónap a május!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469785 (3283)
    2007-05-07  19:45
  20. 2007. május 7. 21:043285.
    Köszi szépen Mira nevében!
    Torta tényleg nagyon szép lett viszont iszonyú szar ízű. Pedig nem volt olcsó! :-(
    Ezt a képet én vittem. Ha viszel egy fehér lóról képet akkor az lesz rajta. És lehet rózsaszín háttér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (3282)
    2007-05-07  19:33
  21. Torolt_felhasznalo_469785
    Torolt_felhasznalo_469785
    2007. május 7. 19:483284.
    JA ÉS MÁR IMÁDOM!!!!(L)
    előzmény:
    zsu2 (1)
    2003-03-04  18:08
  22. Torolt_felhasznalo_469785
    Torolt_felhasznalo_469785
    2007. május 7. 19:453283.
    az én unokaöcsikém is májusba született pontosan ma 3 napos!!!
    előzmény:
    zsu2 (1)
    2003-03-04  18:08
  23. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2007. május 7. 19:333282.
    Ja, és nagyon boldog szülinapot a NÉGY éves Mirának!!!!!!
    előzmény:
    mirama (3280)
    2007-05-07  14:06
  24. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2007. május 7. 19:333281.
    Szia Mirama!!!!
    Milyen nagyfiú lett Noel!!!!!! Mira pedig még mindig nagyon szép!
    Tök jó volt a szülinapi torta!! Lehet, hogy valami ilyesmi technikával tudnám én is kiviteleztetni a "rózsaszín tortára fehér lovat" című kivánságot...??

    Hiszti nálunk már talán szűnőben... kop-kop-kop. Kb. fél - egy évvel ezelőtt még borzasztó volt. Hanna mindenen sírt. Nem is sírt, bőgött.... De tényleg. Ha már nem úgy állt egy fűszál, ahogy Ő elképzelte, nekiállt bőgni. Na, nálunk nem apának volt előbb hajhullása, hanem nekem, elég nehezen viseltem a mindenvacakonbőgünk korszakot. És miután állandóan mondogattam Neki, hogy "Hanna miért kell neked ilyen bőgősnek lenni", egy idő után,amikor kérdeztem tőle, hogy most meg miért sírsz? az volt rá a válasz: mert én ilyen bőgős vagyok. Szóval elkönyvelte, hogy Ő úgyis bőgős, tehát Ő bőgni fog mindenen.... vagy valami ilyesmi. Mindenesetre igaz lehet a népi bölcsesség, miszerint a gyereknek ha sokat mondják, hogy hülye vagy fiam, előbb-utóbb az is lesz....
    De úgy tűnik, mostanra túl vagyunk a bőgőmasina korszakon. Nem tudok sajna receptet, talán csak annyit, hogy tényleg kinövik. ...... deeeee, ha most kicsit jobban visszagondolok, volt egy momentum, ami "közrejátszhatott"... Nevezetesen megkapta élete első rágógumiját Hanna, és erre olyan nagyon büszke volt, hogy folyamatosan azt mondogatta, hogy Ő már milyen nagylány, mert a rágó csak nagylányoknak való......És kezdett úgy is viselkedni....


    Timi, tényleg nagyon szép ovis képeitek vannak!!!
    Pussssz Mindenkinek!!!!
    előzmény:
    mirama (3280)
    2007-05-07  14:06

Címlap

top