Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Októbertől élesben:)

Peregrina
Létrehozva: 2005. szeptember 21. 19:27

Sziasztok

Biztosan többen vagyunk,akik pontosan tudjuk: következő hónaptól élesben megy a családtervezés! Izgalmas időszak következik,jó sok kérdéssel. Vannak hasonló topic-ok,de mégsem ilyenek.  Szóval,ha szeretnéd,hogy ez a menstruáció legyen jódarabig az utolsó...,akkor gyere és beszélgessünk

  1. 2013. január 4. 19:51106973.

    Sziasztok!

    Zároltatni kellene a topicot, vagy töröltewtni, aki ért hozzá, az tegye meg légyszi!

  2. 2009. december 2. 10:01106972.

    Sziasztok!

     

    E helyen teszem közhírré, hogy Breyéknél 2009. November 26-án 19:00-kor (kereken) megszületett

     

                                    Nagy Domonkos Dániel

     

    4250g-mal és 60 cm-rel!!!

     

    Már otthon vannak, jól vannak

    sziasztok

    előzmény:
    brey (106971)
    2009-09-06  21:14
  3. 2009. szeptember 6. 21:14106971.

    Sziasztok!

     

    Látom már senki nem ír ide, de hátha valaki olvassa és továbbítja a jó híreket:

     

    SZEPTEMBER 2-ÁN HAJNALI 1:18 PERCKOR 55 CENTIVEL ÉS 3900 GRAMMAL MEGSZÜLETETT VARGA SAROLT PIROSKA! 

     

    Veráék már otthon vannak és jól van mindenki. Nagyon nyugis és haspók csajszi.  Még.  Képeket találtok róluk, ha ügyesen kerestek.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. Április 12. 21:59106970.

    Hali:)

    Eltelt ez a nap is, ma is gyönyörű volt az idő. A családi összejöveteleknek holnap vége, és én sem izgatom magam a kaják miatt. A sonka iszonyat laktató, amig az van addig nem halunk éhen:) Na meg anyósomtól hoztunk annyi kaját, egy csomó megmaradt a tegnapi napról, így jól becsomagolt.

    Azért most este még csináltam albert kekszes sütit, az jó ha van. Nem mintha a nyuszi nem hozott volna elég édességet...

    Élvezték a gyerekek, sokat potyogtatott nálunk a nyuszi:)

    Én meg kicsit megfáztam, nem tudom hol.

    Azért jó olvasni hogy másnál is gond a darabos étel bevezetése, bár ma nem panaszkodhatok: egész ügyesen eszegetett:) Furcsa mert a sógornőm kislánya eszméletlen ügyesen pusztít el mindent, pl. a csemegeuborkát is...és csak 3 foga van.

    Lehet én egyszerüen csak túlparázom ezt a kérdést.

     

    előzmény:
    banyucika (106969)
    2009-04-11  11:53
  5. 2009. Április 11. 11:53106969.

    Hahó!

     

    Hajni  de  jó, hogy  jöttél:)) 

    Dudor- nekünk nincs,  de Máté  unokaöcsinek  van, csak neki oldalt a  szemöldöke  végén a halántékánál és  olyan mint  Emi  hemangiómája  csak  színtelen.  Lehet, hogy  nektek is  az  van, nem  csinálnak  koponya uh-t? Nekünk  volt  újszülött korban,  Máténak is  ott mondták meg ,hogy  mi az a púp.

     

    Eszti  tündéri lehet!  Lassan egy éve már, hogy  babáztam  vele! Igazi

    nagylány!

     

     

    Perus- igen a  jól  szopó fiúknak  ez  kifejezetten  gond  szokott lenni,  MÁté is   még mindig  nagyon nehezen eszik  rendes kaját,  bár ő még  szopik és mindjárt  két éves. Az  viszont érdekes,  hogy a chips és a pattogatott kukorica nem volt olyan  kemény és  darabos neki mint  minden más egyéb :))

    Meg kwll néznem  mit irtatok még...

     

     

    Ja én nem  festek  tojást:)  Festettek  az oviban én  most nem akarok... 

    Sütik- most  sütök édes  túrós  puliszkát, délután kalácsot, holnap  valami sósat, hétfőn anyuéknál leszünk:)    Sonka  van a  disznóvágásról,  egész jól ki tudtam áztati és  finom lett, tegnap  főzte meg, meg  hozzá  vagy  30  tojást és egy kolbászt is.  Engem  a húsvét  csak a  tavasz miatt izgat,  azt  imádom :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. Április 10. 23:12106968.

    Szia Hajni:)

    De jó hogy benéztél!

    Balázs nagyon édes lehet, sztem ne legyen lelkismeretfurdalásod....neki a bohóckodás meg a szeretetdömping pont elégEszter akkor jól vette a nagytesós akadályokat, nagyon örülök neki. Okos nagylányTe jól vagy? Szoptatod a kislegényt?

    A dudor aggasztó, nem tudok okosat írni....dudorunk nekünk is van:( Muszáj megnézetned, remélem semmi extra.

    Fuhh, ügyes vagy...én még nem festettem tojást, én meg ezért szégyellem magam, bele kell húznunk Pannával:)

     Mindenkinek Kellemes Húsvétot, vigyázzatok egymásra

    Holnap talán csak este leszek mert vendégségbe megyünk.

    Jó éjt,

     

    előzmény:
    halász (106967)
    2009-04-10  19:52
  7. 2009. Április 10. 19:52106967.
    Sziasztok!Jaj de örülök Nektek lányok!!!!Annyira nincs időm, hogy semennyire, vasárnap kereszteljük Balázskánkat!Na meg itt a jó idő, és Eszti mindig kinnt szeretne lenni, rendes hiszti van, mikor be kell jönni:)Ezer dolgom van, ma takarítottam, tojást festettem, még be kell fejezzem a fényesítést most.Éhes is vagyok, fáradt is, gyerekek majdnem alszanak, Eszti még nyikorog.Kinyílt az összes virág, gyönyörű kinnt minden, Eszti szagolja a virágokat, mindent odaad, puszit ad mindenkinek, Balázsnak is, meg simizi a fejét:)Balázs áldott jó még mindig, szegényemmel az etetés, böfi, pelusozáson kívűl nem sokat foglalkozok, kicsit haragszom ezért magamra, persze néha bohóckodok neki, és kacag, vigyorog, meg gőgicsél is néha. Pihiszékbe kis ideig már eljátszik:)Ami aggaszt:van egy kemény dudor, az orra és a szeme közt. Nem tudom mi lehet az....remélem semmi komoly:(Kellemes Húsvétot csajok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. Április 10. 17:39106966.

    Pont azért kérdeztem mert olyan dúsnak tűnik, és emlékeztem hogy "panaszkodtál" a hajára.

    Hogyhogy abbahagyod a kutyusozást? Én azt hittem ez egy biztos pont nálatok, valahogy annyira hozzád tartozik. Persze nagyon sok munka lehet, nem is tudom hogy lehet munka és család mellett csinálni.

    Ma megettem egy halom pilóta kekszet, kidurranok, pedig nem kellett volna

    Meg kell erőltetnem magam, sütnöm kell valamit mégiscsak. Régebben olyan sokat sütöttem, mostanában meg valahogy mindig elmarad.

    Meg ez a húsvét nekem nem fekszik, úgyhogy lehet ez is a baj. Ma vettünk sonkát is, jó kis borsos ára van hallod..Tiszta csőd:) Az emberek meg úúúgy vásárolnak mintha az életük múlna ezen:) Lehet jobban csípik ezt az ünnepet, mint mi. Vagy a család miatt főzőcskéznek annyit.

     

    Képzeld, Patrik végre kezdi megszeretni a darabos kajákat, annyira megszenvedtem ezt a kajarészt vele, hogy ihajj. Eleve 8 hónapig csak anyatej, aztán a pépek, de olyan nehezen szerette meg...Sokszor kiborultam, és most végre megvan az áttörés:) Nagy meló volt.

     

    Van a viasaton a Segítség gyerekeim vannak c. műsor. Szoktad nézni?:)

    Megyek a konyhát rendbevágni, valahogy örökké romokban van:)

    előzmény:
    banyucika (106965)
    2009-04-10  08:56
  9. 2009. Április 10. 08:56106965.

    Hahó!

     

    Leila  haja  folyton  vágva  van, ha nem ő magának  vágja mint  mikuláskor, akkor mi  vágatjuk, mert  egyszerűen muszáj. Szegénykémnek  legalább már  5x le  volt vágva a haja, mert egyszerűen olyan. Amúgy egész sok  van neki meg nem is vékony  szálú, de valahogy kívánja az ollót...  Szerintem iskolás lesz mire rendes frizkót tudunk vágatni.

    Most is  csak épp a végeit vágattuk le,  mert ő már nagyon  vágyik copfokra. 

    Majd  látjuk, egyszer csak megnő:)) 

     

    Kutyák- építem lefelé  a kutyázást már  csa öt  kutyám van,  ebből egy kan, két nyugdíjas ivartalanított szuka és két  "anya". Ez a bébi egyedül  van már, várja a családját 19.-én  jönnek érte, Német o-ba megy, már  mindene  van, kész az útlvele és   biztosítást is kötöttek rá:) 

     

     

    Na csinálom a  dolgom, van mit, hegyekben állnak az ügyiratok.. és  várom a képeket! én is akarok irigykedni:) 

     

    előzmény:
    Peregrina (106964)
    2009-04-09  18:14
  10. 2009. Április 9. 18:14106964.

    Uhh hát ez egy gyerekparadicsom:) Nagyon-nagyon széééép, kicsit irigykedem

    Gyönyörűek a gyerekek is, már amennyit látok belőlükLátom a napszemüveg ott van ,a nő játék közben is maradjon nő!

    Leilának jól látom hogy erősödött a haja, Levágtad?

    A kutyus is helyes, most mennyien vannak?

     A pelusdolog csak türelem kérdése, pláne ha tudod hogy képes kontrolállni...akkor biztos hogy ez csak "játék", tudatos tevékenység:) Olyan kis okos volt ez a lányka mindig, szerintem kicsit élvezi a legkisebb szerepét:)

     

    Na megpróbálok ma én is képeket keresni, de én csak a kicsikről tehetek fel. A nagyfiamat képtelenség lefényképezni....olyan jó ez a kamaszkor, írtó nagy háborúink vannak

    előzmény:
    banyucika (106963)
    2009-04-09  18:05
  11. 2009. Április 9. 18:05106963.
    Képek - néha  egész  normálisan  el  tudnak  játszani :)
    előzmény:
    Peregrina (106958)
    2009-04-09  10:47
  12. 2009. Április 9. 17:51106962.

    A bölcsi  óta  cumizik, babaként  csakis az alvshoz, vagy ahhoz sem  cumizott... és azóta  megy jobban a pelenka  téma is. És  neki nem  belecsurog a pelcsibe, hanem  tudatosan  telepisili mert  úgyis  van  rajta, de ha nincs, akkor meg elfelejtkezik róla, hogy nincs  raja és véletlenül pisil be ...

    Abban  bízom, hogy  a nyári itthonléttel  ez megoldódik, meg  az oviban ez  már ciki.  Csak  ez a megtorpanás  fura nekem, egy éve  ment simán minden azóta meg semmi... - nem  számít  nem érdekel  ez a havi  pár  db  pelcsi, csak érdekes.

    Csináltam képeket az előbb,mindjárt teszek  fel.

    előzmény:
    Peregrina (106960)
    2009-04-09  14:53
  13. 2009. Április 9. 15:00106961.

    elről=erről

    ...mennyi hiba..:)

    előzmény:
    Peregrina (106960)
    2009-04-09  14:53
  14. 2009. Április 9. 14:53106960.

    Akkor most nem nyugtattál meg, valahogy sejtettem:) Komoly szervezés lesz majd itt is ha dolgozni fogok.

     

    gen, megy a vasalás mellette, csak kicsit bonyolult. Leültetem, adok neki egy halom játékot és valahogy elvan:) Persze időnként odajön kábelezni, de annyira nem vészes. Jó fiú, nyugodt is.  Kis mosolyalbum és nagyon barátságos. Kellet Ő nekünkMindig azt mondjuk hogy szegényebb lenne a világ nélküle....mert ugye annó nagy dilemma volt..

    A szobatisztasággal sztem ne is foglalkozz amig nem vagytok ovisok. Ott majd nem lesz gond. Az éjszakai bepisilés a legtöbb esetben csak átmeneti. Volt hogy nem adtál rá pelust éjszakára? Legtöbbször bizalmi kérdés: a szülő nem bízik a gyerekben, a gyerek sem érzi hogy képes rá. Nálunk most Panna ott tart hogy nappal teljesen szobatiszta és éjszakára csak a leszoktató pelus van rajta, de a délutáni alvásnál már az sem. Annak idején sokat beszélgettünk itt elről,én már akkor is azt mondtam: nálam ez az a kategória amit sosem erőltetnék. Szépen alakul magától, de tudom hogy ezt Te is így gondolod.Mindegy, a lényeg hogy majd az ovis időszakotk sztem megoldja. Nem is tudtam hogy cumizik:)

    Itt lehet esni fog..

    előzmény:
    banyucika (106959)
    2009-04-09  14:33
  15. 2009. Április 9. 14:33106959.

    Hahó! 

    Apa  lesz  a pockokkal  de   majd ellesznek  valahogy ...

    A reggelek iszonyatosak! 

    Nincs rá  szó, pedig nekünk minden a szánkban van, ovi -bölcsi szemben, suli - hivatal 200 m-re. 

    Mondjuk lehet,hogy  pont ezárt nehéz  notmálisan  időben  elkészülni :)

     

    Patrik  mellett vasalsz? Én még mindig nem  tudok  Törpi mellett...

     

    Képzeld egy éve ugyanúgy  szobatiszta! azaz  csak nappalra és  az alváshoz  továbbra is kell a pelenka, mert mindig  belepisil!   Tavaly nyáronmár  nem  kellett ebéd után a  pelcsi, de amióta bölcsis igen és  a cumi is ...:(

    Ha  van egy éves gyerek a  csoportban  itthon  azt  játsza, hogy Ő is olyan - agyrém, a  bölcsiben  meg szuper okos és  szófogadó kis  segítsége  a g.néninek.

     

    Na megyek  kuyázok egy kicsit,  gyönyörű az idő 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. Április 9. 10:47106958.

    Haligali:)

     Jó, hát balesetek előfordulnak, biztos véletlen volt. Mondom ezt én, aki szintén frászt kapok az ilyen esetektől... Én azt nem szeretem, hogy a nagyobbak száguldanak a bicajjal, Panna meg bandukol erre-arra, körbe nem néz, és rettegek hogy egyszer elsodorják.

    Különben egyszer beszélgettem egy gyereksebésszel, azt mondta hogy első helyen állnak a biciklis balesetek, és sokszor nagyon súlyosak lehetnek:( Úgyhogy ez nekem nagy parám.

     Dehát pont jövőhéten dolgozol ilyen sokat? Hogy oldjátok meg? Még szünet lesz, na meg húsvét.

    Szegénykém, tuti százfelé szakadsz... A reggelek hogy mennek? Na attól már előre félek:) Írtó nehezen rázom őket még így is össze, hátmég ha időre kell majd menni?

     

    Megyek főzök valamit, aztán lerakom a kicsiket aludni. Már vasaltam egy jókora adagot, de Patrik örökké a kábelt akarja piszkálni..

    előzmény:
    banyucika (106957)
    2009-04-08  20:53
  17. 2009. Április 8. 20:53106957.

    Én is  akkor  írok általában  amikor  dolgozom:)

    Szünet, igen kitört, délután   a lányokkal szomszédolni  voltunk a  fiúk  focizni mentek. Vió  majdnem  agyonnyomta Bencét, ráesett  bringástól a motorozó   két és fél évesre... majdnem  rosszul lettem, persze  az anyja is,  szerencsére  "csak" a  szája  vérzett a kicsinek. Nem nagyon  bírom  az ilyen sztorikat,  mert Leila  túl sűrűn  az alanya...   Én a  holnapi  ebéd felét  csináltam  meg,  majd még  krumplipürét  csinálok mellé.  Holnap még  itthon  vagyok,  de pénteken már  dolgozom, és a  jövőhét  halálos  lesz. Olyan  testületi ülést jegyzőkönyvezek,  amin már most  25  napirendi pont van, és  ált 5-6  szokott lenni és  az kb 2-2,5 órás. Este  hatkor  kezdődik,  fogalmam  sincs meddig  tart majd és két ilyen napom is lesz. Ki fogok  kattanni.

     

    Márkó  várja a gépet pussz!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. Április 8. 20:31106956.
    szuper a blogodén is szeretnék de tuti nem írnék mindennap:) Ja és kamariról nem tudok semmit, én senkiről nem tudok semmit :(
    előzmény:
    banyucika (106954)
    2009-04-08  14:33
  19. 2009. Április 8. 20:28106955.

    Igen,pont azért is írtam mert olyan jó volt hallani a hangod meg beszélgetni. Aztán este gondolkoztam hogy annyira jó kis csapat voltunk, szívesen újrakezdeném

    De lehet ez veszett ügy, eddig Te írtál egyedül.

    Sebaj, hátha jönnek a többiek is...én azért reménykedem.

     

    Patriknak jó babnyi nagyságú, nem a könyökén van...az alkarján. Jó azért hogy írtad mert én is abban bízok hogy ez csak valami zsírbigyó.

     

    Ja-ja befeküdtem,de délután már jöttem is haza

    Próblok majd feltenni képet, csak most elirányítom a srácokat fürdeni. Gondolom nálad is tombol a tavaszi szünet. Már csináltam holnapra pudingot mert ha itthon vannak, mindig kell valami extranasi:)

     

    Még bekukk késöbb.

    előzmény:
    banyucika (106954)
    2009-04-08  14:33
  20. 2009. Április 8. 14:33106954.

    Tündér  vagy! Beszéltünk és már  írsz is:))

     

    Képzeld olyan  csomóm  nekem is  van a  bal könyökhajlatomban  oldalt.  Amikor nőtt nézegették,  de mivel  nem  nőtt nagyobbra otthagyták- borsónyinál  talán kicsit nagyobb. Azóta el is  felejtettem, ennek már  vagy  20 éve - most megnéztem és ott van.

     

    Polip- honnan  derült ki? Vahhh,  be kellett feküdnöd? 

    Én  jó  fej  vagyok  kitakarítottam  rendesen  húsvétra, de  tojásfát  csak  a  tavalyi müa.  tojásokkal  csináltam. Így is Leila  leszedegeti  őket, nem  is  akarok  tojást festeni- persze  ez  csúnya  dolog, de akkor is  így  van! 

     

    Tegyél  fel  majd képet a gyerekekről! kamariról tudsz  valamit?

    a  blogom itt van  http://banyuc.blogspot.com

    És akkor  csajok  Perus  újraindította a topicot! Hajrá!!!!!! 

    előzmény:
    Peregrina (106953)
    2009-04-07  15:46
  21. 2009. Április 7. 15:46106953.

    Na most tudom folytatni végre

    Csütörtöktől itt a tavaszi szünet, ami jó mert a fiúk is itthon lesznek bár csak pár napról van szó. Épp ma gondoltam hogy kellene venni végre barkát, meg kitenni a húsvéti díszeket, de valahogy nincs hangulatom ehhez. Érdekes mert karácsonyra mindig nagyon készülök, most meg csak egyszerüen örülök a napsütésnek, de semmi extra.

    Persze a nyuszi hoz a gyerekeknek ezt-azt de nem csinálunk belőle nagy ügyet, igaz hogy a tormás sonkát imádom

    Patrik bal alkarján kinőtt egy csomó. Egyből megijedtünk, nem tudtuk a dolgokat hove tenni, semmi sérülés...semmi lilazöld elszíneződés...egyszerüen csak odanőtt. Szóval elég rémísztó volt, de most még elvileg nem kell megműteni. Voltunk rtg-n, uh-n...ami zavar az az, hogy igazából senki nem mondta meg hogy mi is ez. Végül a sebész úgy döntött hogy most még ne piszkáljuk, ami jó mert ugye nem kell vagdosni meg altatni, de közben meg zavar hogy nehogy valami "rossz" dolog legyen. Nem marad más mint bízni az orvosban.

     

    Én is voltam egy 1 napos kisműtéten, polip nőtt a méhüregben, csináltak egy egészségügyit. Nem tudom hogy került oda, de a lényeg hogy eltünt:)

    Kicsilányom rendkívül aktív, rengeteget beszél és egész álló nap.

    Próbálok én ide is eljutni, sokszor benéztem de mivel senki nem írt...így elkezdem én, hátha lesz aki folytatja.:)

    Jó volna tudni rólatok Lányok, kiváncsi vagyok a nagy 3 éves topicbabákra, na meg sorba mindenkire. Tudom hogy van aki épp a kistesót várja, rájuk is kiváncsi vagyok.

    Úgyhogy aki tud és van kedve, írjon

    Most leviszem aprónépet sétálni, aztán este is benézek.

    Pussz ha valaki errejár

    előzmény:
    Peregrina (106952)
    2009-04-07  09:33
  22. 2009. Április 7. 09:33106952.

    Sziasztok!

    Megjöttem bár látom kihalt a topic. Sebaj, pötyögök, hátha vki olvas:)

     

     

    Na szóval: itt a tavasz -élvezem:) Végre sokat vagyunk levegőn, és sokkal könnyebb is minden. Panna szobatisztasága is egyre megbízhatóbb..

    Csöngettek, késöbb folytatom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. március 26. 20:07106951.

    Nagyon köszönöm!Tudom, hogy lógok Neked, ígérem, amint tudom, pótlok!Puszi!

    előzmény:
    Tedu (106950)
    2009-03-26  13:03
  24. 2009. március 26. 13:03106950.

    Nagyon boldog szülinapot neked, Eszti! Úgy emlékszem most van.

     

    Puszi mindenkinek Svédországból

    előzmény:
    Narya (106949)
    2009-03-23  12:20
1 2 3 4 5

Címlap

top