Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

őssejt

Torolt_felhasznalo_484490
Torolt_felhasznalo_484490
Létrehozva: 2005. június 8. 18:09
Van egy fiatal barátnőm aki most fog szülni. Gondolkodnak rajta ,hogy ök is kérni fogják az őssejt levételt, de hallottak rosszat is, meg jót is a témáról. Ha tudtok bövebbet róla ,irjátok meg.Köszönettel Edit:)
  1. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. június 12. 10:0621.
    Mindez alapján, ha nincs vagy nem lesz gyermekünknek testvére, akkor a 10-15 éves tárolási szerződésnek semmi értelme, legfeljebb karitatív tevékenységre, más ember beteg gyermekének megmentésére lehet jó, ami egyébként nagyon szép dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. június 12. 09:5220.
    Átolvastam a lapot, és megnyugodtam, hogy tényleg nem írtam hülyeségeket. Van egy nagyon jó, vastagon kiemelt mondat, azt bemásolom ide:

    "When parents bank the cord blood from a new baby, in the near term they are most likely providing medical insurance for that child's siblings, and only in the long term when the donor grows up will they have value for self-use. "

    Ennek az egésznek tényleg akkor lenne értelme, ha TB alapon mindenkinek megcsinálnák :-(

    Én csak azt a tévhitet akartam eloszlatni, hogy ezzel rákossá váló gyerekünket megmenthetjük, mertalapból én is ezt hittem.
    előzmény:
    miszisz (19)
     
  3. 2005. június 12. 00:5219.
    parentsguidecordblood. com

    Ez egy nagyon jó magán weboldal. Tehát mind a negativ mind a pozitiv oldalát és lehetőségeket elmondja az őssejt tárolásnak és felhasználásnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. június 11. 21:0618.
    Sziasztok!miszisz!A magyar cégek is felhasználják a kutatásaikra az őssejteket. Amíg a szülők fizetik, addig a gyerek, illetve a szülők tulajdona. Ha, pl. 10 évre fizetsz, de a 11. évben már nem, akkor a 11. évben már az intézet is a saját kutatásaira használja fel.
    előzmény:
    miszisz (12)
     
  5. 2005. június 10. 21:2917.
    Szerződéskötéskor fizettünk 25. 000 forintot, ezért kaptunk egy csomagot, amit vinni kellett szüléskor, ebbe vették le a vért. Amikor megkapták az anyagot, megvizsgálták, megnézték elegendő-e a mennyisége és utána fagyasztották le, akkor fizettünk még kb. 90 ezret. Mi 15 évre kötöttünk szerződést, évente 12. 000 tárolási díjat fizetünk. Ezek tavalyi árak.
    Az fontos, hogy a terhesség 30. hetében (ha jól emlékszem) el kell végeztetni egy csomó vérvizsgálatot, és csak akkor kötnek szerződést, ha ez rendben van.
    előzmény:
    marinae (16)
     
  6. 2005. június 10. 20:4416.
    Sziasztok!

    NAgyon érdekes ez a téma. Mit jelent az , hogy nem olcsó? Mennyibe kerül? Mi is gondolkodunk hogy levetessük a következő babánál a vért.
    előzmény:
    Timeon (13)
     
  7. Torolt_felhasznalo_289359
    Torolt_felhasznalo_289359
    2005. június 10. 13:0815.
    ja, most olvasok lejjebb. . . már parmonia is említette ezt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_289359
    Torolt_felhasznalo_289359
    2005. június 10. 13:0414.
    Írjátok meg ha tévedek, de úgy hallottam, hogy az őssejt levételével olyan betegségeket lehet gyógyítani amit igazából a génjeink hordoznak. Akkor végülis ha fel kell használni, bármilyen sikeres is a beavatkozás előbb- utóbb újból ki fog újulni a betegség:(

    előzmény:
    Timeon (13)
     
  9. 2005. június 10. 10:1613.
    Sziasztok!

    Mi is levetettük kislányom őssejtjeit októberben. 15 évre kötöttünk szerződést a KRIO Intézettel. Sok igazság van abban, amit Parmonia írt, mégis úgy gondolom, hogy aki megteheti - nem olcsó - vetesse le, bár soha ne legyen rá szüksége. Jelenleg tényleg kevés betegséget lehet vele gyógyítani, de az orvostudomány napról napra fejlődik, ki tudja mi lesz 10 év mulva. Én soha nem bocsátanám meg magamnak, ha később szükség lenne rá és nem lenne. Egyébként a közvetlen családtagoknál is felhasználható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. június 9. 19:0012.
    Igen, és nem csak fájdalmas de kockázatos is. Donor meg családtag is lehet.

    Nem tudom hogy Magyarországon hogy van, de itt az USA-ban van őssejt bank, amit már egy ideje csinál az állam. Ide bárki felajánlhatja a gyermeke őssejtjét a köz szolgálatára. Innen kerülnek ki aztán a donor őssejtek, azoknak akiknek nincs vagy nem megfelelő az őssejtje egy beavatkozáshoz.
    MIvel ez egy raktár, igy az ország népessége alapján főleg fehérektől származó sejtek vannak, mig más kevert nációk sejtjei jóval ritkábban.
    Itt azoknak érdemes főképpen őssejtet levetetni, akinek a családjában már fordult elő betegség amit feltétleznek hogy gyógyitható lesz vele, vagy annak, aki nagyon ritka keverékből származik, mert hogy nekik nagyon nehéz megfelelő donort találni.

    előzmény:
    vikario (10)
     
  11. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. június 9. 17:3111.
    Barátnőm haematológián dolgozik, tőle tudom:

    1. A köldökzsinórból levett őssejtekkel csak a leukémia egy típusát lehet gyógyítani.

    2. Csak 40 kg-os súlyig elegendő az az őssejt mennyiség, ami a köldökzsinórból kinyerhető.

    3. Ha egy gyermek 40 kg elérése előtt lesz beteg, akkor valószínűleg a leukémiája örökletes, vagyis már a köldökzsinórban is beteg őssejteket hordozott. Ezért ilyenkor, ha van megfelelő donor, akkor preferálják az idegen donort szemben a saját köldökzsinór őssejttel.

    A levett köldökzsinór őssejt tehát alkalmasabb egy idegen gyermek meggyógyítására. Ha mindenki levetetné gyermeke köldökzsinór őssejtjeit, akkor kialakulna egy nagy őssejt bank, amely sokakon segíthetne. Sajnos ez messze nincs így.
    Ezenkívül lehetséges még, - hogyha a drága jó politikusok engedélyzik széles körben az őssejt kutatást - hogy a jövőben már más betegségek gyógyítására is tudni fogják használni a köldökzsinórból származó őssejteket.

    Összefoglalva szerintem, akinek ez nem okoz anyagi megpróbáltatásokat, az vegye le születő gyermeke őssejtjeit, aki azonban ezt nem tudja megtenni, ne érezze magát rossz szülőnek.

    Hozzáteszem, én régen tutira vettem, hogy megcsináltatom majd születendő gyermekeimmel, ma már vannak kétségeim.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. június 9. 16:5810.
    A csontvelőből vett gerincvelő egy nagyon fájdalmas beavatkozás, legalábbis én ezt hallottam. Ha a gyermeked beteg, akkor meg eleve nem is lehet az Ő gerincvelőjéből levenni és akkor meg várni kell a donorra, nem?
    előzmény:
    miszisz (9)
     
  13. 2005. június 8. 20:379.
    Szia, mi is megcsináltattuk. Ha már lehet ilyet és az ember megengedheti magának akkor miért ne. A gyerkőc nem érzi meg, nem fáj neki, negativ hatása nincs és ha ne adj isten kell akkor meg van.
    Igazad van hogy van őssejt a gerincvelőben, meg talán a zsirban is, csak mégis más mint a köldök zsinór vérben.
    Én azt olvastam hogy vannak esetek amikor a gerincvelőből használják a sejteket, vannak amikor a vérből. Mivel a kettő nem felcserélhető holott őssejt mindkettő, csak vannak esetek amikor a velőből való hatékonyabb, és van hogy forditva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484490 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_484490
    Torolt_felhasznalo_484490
    2005. június 8. 19:538.
    Köszi az információt. . ez a fiatal pár nemrég vesztette el a gyermekét. 3 és fél éves volt amikor meghalt a pici lány.
    előzmény:
    vikario (7)
     
  15. 2005. június 8. 19:467.
    Szia Edit! Mi levetettük februárban a lányunk köldökzsinórvérét. Magyarországon tudomásom szerint 3 cég foglalkozik ilyennel, mi a KRIO Rt-t választottuk. www. krio. hu. Ez egy pesti cég, akik a miskolci kórház vérbankjában tárolják a fagyasztott vért
    10 évre fagyasztattuk le. Sosem lehet tudni, bár remélem sosem lesz rá szükségünk.
    Én csak jót hallottam eddig róla. Vérbetegségekhez, csontvelő betegségekhez felhasználható, nemcsak a baba, de pl. a testvérek számára is. Elég sokmindneki (köztük orvosok) véleményét is megkérdeztem mielőtt megkötöttük a szerződést. Üdv! V.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484490 (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_484490
    Torolt_felhasznalo_484490
    2005. június 8. 19:436.
    Azt olvastam valahol. . hogy a zsirleszivásnál abban az anyagban is rengeteg össejt található
    előzmény:
    napcsepp (5)
     
  17. 2005. június 8. 19:095.
    Ha jól tudom, Mo-n nemrég csináltak először egy ilyen műtétet, de az eredményekre még hónapokat kell várni.
    Amúgy, ha mégsem vennék le, később is lehet a csontvelőből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484490 (4)
     
  18. Torolt_felhasznalo_484490
    Torolt_felhasznalo_484490
    2005. június 8. 19:034.
    Arra gondolok én is , hogy ez a dolog még nincs teljesen felderítve.
    előzmény:
    napcsepp (3)
     
  19. 2005. június 8. 18:553.
    Nem sokat tudok róla, de nem veszíthetnek semmit. És mire odajutnak hogy esetleg szükség lesz rá, talán sokkal többet lehet majd erről is tudni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484490 (2)
     
  20. Torolt_felhasznalo_484490
    Torolt_felhasznalo_484490
    2005. június 8. 18:532.
    Senki nem ir semmit:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top