Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Teherbeesés rásegítés????

Torolt_felhasznalo_119360
Torolt_felhasznalo_119360
Létrehozva: 2005. január 6. 10:29
Sziasztok!

Kezdek picit megilyedni,úgyanis május óta próbálkozunk a párommal és még mindig nem sikerült teherbe esnem.Régen mindig azt hittem,hogy abbahogyam a gyógyszert és 1-2 hónap és sikerülni fog.Most meg már 8 hónapja próbálkozunk és semmi! :( Hőmérőzök is pé. 15-ik napon van.Elég aktív szekszuális életet szoktunk élni, szinte minden nap többször is. A nőgyógyászom mondta,hogy mivel még fiatalok vagyunk és ha egészséges akkor nem okozhat gondot már a spermák miatt.Mondjuk még csak 20 éves avgyok de lehet h meddő???
:((
  1. 2019. október 25. 16:0751.

    Hahó!


    Ez a topik 2005.januárban indult! Akinek pedig válaszoltál,az 2017.decemberben kérdezett.


    Most pedig már 2019.október van! Szerinted várják itt még a válaszokat?

    előzmény:
    Farkas Dorina (50)
    2019-10-25  14:21
  2. 2019. október 25. 14:2150.

    Szia. Utána olvastunk a terhességi tüneteinek és amiket ír azok vannak velem is. De vettünk egy tesztet és nem mutat semmit lehet hogy korai lenne még hogy ki mutassa!? Mert még azóta 2hét telt el. Azóta vannak ezek a tünetek velem. 

    előzmény:
    Lidicske (49)
    2017-12-04  00:48
  3. 2017. december 4. 00:4849.

    Szia, nekünk a méhpempő vált be, férjnek-feleségnek egyaránt kell szednie, 1év hiába próbálkozás után 3 hónap méhpempő eredményt hozott...itt tudsz róla bővebben olvasni: https://mehpempomagyarorszag.hu/blog/117-teherbees es-mehpempovel


    Hajrá és mihamarabbi gyermekáldást!

    előzmény:
    timi19820918 (48)
    2017-03-17  15:06
  4. 2017. március 17. 15:0648.

    Szia engem is črdekelne ez a gyogyszer? Ez a terhessčget segiti čn probálkozok már nčgy čve van kčt lányom de ök már nagyok voltunk orvosnál čs mind ketten egčszsčgesek vagyunk probálkoztunk már minden hogy čs sajnos sehogy se jön össze nagyon megköszönöm aki felirte a gyogyszereket hogy válaszolna nekem(szonjanya)

    előzmény:
    szonjanya (45)
    2005-01-07  07:37
  5. 2015. Április 27. 00:1847.

    Sziasztok.:) Nekem 1eve van mar parom es megsem tudok teherbe esni es pedig 18eves vagyok.Nagyon szeretnenk mar kisbabat es sajnos nemjossz ossze..:( hogyan tudok teherbe esni?

  6. 2005. január 7. 14:4146.
    Több mint tíz éve én is ebben a cipőben jártam, igaz 19 éves voltam akkor.
    Abbahagytam a tablettát és bumm bele. Aztán semmi. Mindenféle praktikát bevetettünk, gyakrabban, ritkábban, így-úgy.
    Tíz hónap elmúltával mentem a dokihoz és elsírtam az én nagy bánatom.
    Kicsit mosolygot és írt fel E-vitamint, ami nem csak a sejtek fiatalon tartásában segít, hanem a"szaporodási"folyamatokban is jelentős szerepet játszik. Sőt segít a vetélés megelőzésében.
    Ennek, nem ennek köszönhetően?, egy hónap múlva pozitív lett a tesztem, és a következő nyáron megszületett a lányom.
    előzmény:
    mennifog (26)
     
  7. 2005. január 7. 07:3745.
    Tegnap valaki privin érdeklődött a gyógyszerek után. Sajna nem jutottak eszembe, az üzijét pedig töröltem. Most viszont tudom már, remélem ide látogat és meg fogja találni : Cifran Supplin Micosis gino + a kúp.
    előzmény:
    szonjanya (43)
     
  8. Torolt_felhasznalo_295631
    Torolt_felhasznalo_295631
    2005. január 6. 13:0744.
    Sziasztok! Ahogy olvastalak titeket rögtön az jutott eszembe, amikor még is ebben a cipőben jártunk. Nekem sokat segített egy természetes fogamzásgátlásról kapott füzetecske. Abból meglepő dolgokat tudtam meg magamról: pl, hogy csak kb 5 napig vagyunk fogamzóképesek 1 hónapban, és milyen jelei vannak annak, ha egy nő éppen fogamzásra képes. Nem semmi ám eltalálni pont azt a pár napot amikor teherbe eshetsz. Úgyhogy fel a fejjel! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 6. 13:0043.
    Jaj, majdnem elfelejtettem valamit. Mindemki aki teherbe akar esni igyon elég folyadákot !Nekem a nőgyógyász dokim javasolta, mert van ott ben valahol egy nyákdugó. Ha ez túl kötött a spermiumok jóval nehezebben küzdik át magukat rajta. Meglepő hogy inni kell nem ? Mégpedig rendszeresen eleget, mert ez nem egyik napról a másikra lazul fel !
    előzmény:
    mennifog (39)
     
  10. 2005. január 6. 12:4342.
    Mintha én mondtam volna a mondatokat. . . Hónapról-hónapra ugyanezt élem át. . . ::((
    De fő az optimizmus. . . Fel a fejjel mindenkinek, maj sikerül előbb vagy utóbb. . . ::))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_445861 (40)
     
  11. 2005. január 6. 12:3441.
    Én is elég depis vagyok amiatt, hogy nem jön össze aug óta. . .
    előzmény:
    mennifog (8)
     
  12. Torolt_felhasznalo_445861
    Torolt_felhasznalo_445861
    2005. január 6. 12:2840.
    Én csak annyit tudoka témához szólni, hogy megértem mi az, hogy nagyon akarni és nem jön össze.
    Ó igen és jönnek a jobbnál jobb tanácsok, hogy nem kell annyira akarni. Biztos igaz.
    Nekünk is úgy jött össze a kis angyalka, hoyg nem tudtuk, és miután nagyon korán jött egy műtét után, így angyalka lett. Azóta próbálkozunk, igaz még csak hónapokról beszélhetünk, de mikor megjön az olyan, mintha soha nem sütne a nap.
    És utána megöleljük egymást és folyt. köv.
    Abban is lehet valami, hogy ha mással vagy elfoglalva akkor hipphopp ott is van a csodácska.
    Most mi esküvőt szervezünk, remélem ideális elfoglaltság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_119360
    Torolt_felhasznalo_119360
    2005. január 6. 12:1439.
    Nálunk ez egy családi hagyomány hogy mindenki 20 éves kora körül szül. Anyukám 19 volt nővérem 20. És most tőlem is elvárják, és mi a párommal szeretnénk is csak nem jön!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. január 6. 12:1138.
    Azért vannak lánykák, akik 20 évesen még nem érettek egy terhességre.
    előzmény:
    Muminn (33)
     
  15. Torolt_felhasznalo_503537
    Torolt_felhasznalo_503537
    2005. január 6. 12:0637.
    Sziasztok!

    Először járok itt:) Mi is a baba-projekttel küzdünk:( Nálam augusztusban volt egy terhesség-gyanú, de valószínűleg progi hiány miatt (mint utóbb kiderült) angyalka lett a Manócskánkból, még mielőtt uh-n láthattuk volna. Többek között a doki szerint ezért nem beszélhetünk igazán terhességről. De én tudom, hogy ott volt! Ezt egy nő megérzi. Na mindegy. Nem ez a lényeg. Ezután kaptam Norcolut-ot, hogy megjöjjön a menzim. Megjött, de nem volt peteérés. Erre csináltatott a doki egy hormonvizsgálatot. Az eredmények alapján kaptam clostyt meg bromocriptint. A következő uh-n megint nem látott a doki petécské(ke)t, csak PCO-t:( Annyira bíztam benne, hogy helyreállt minden, hogy amikor ezeket mondta, teljesen letörtem. A csepp a pohárba a doki viselkedése volt. Sebtiben vizsgált, közölte a tényeket és azt, hogy ha legközelebb megjön, akkor majd megbeszéljük a továbbiakat. Azt hittem, hogy a vizsgálat után még mond valami okosat, hogy mi lehet a gond, miért nincs peteérés. Ehhez képest: mire felöltöztem és kijöttem a vetkőzőből a doki eltűnt. A másik uh-s adta oda a papírjaimat és mondta flegmán, hogy majd úgy tegyen ahogy a doktor úr mondta. Akkorát csalódtam a dokiban, akihez privibe jártam és egy rakás pénzt ott hagytam már nála. Sírva mentem ki a kórházból. Amikor átgondoltam a dolgokat, elmentem egy másik dokihoz. Ő töviről hegyire mindent kikérdezett, lejegyzetelt (ellentétben az előző dokival, mert nála minden egyes alkalommal nekem kellett elmondani, mi a kínom:(. Megkérdezte, hogy miért szedették velem a clostyt, amikor teljesen értelmetlen volt. Ugyanis a tesztoszteron szintem duplája a progeszteronnak, ezáltal ha érne is tüsző, nem lenne mi táplálja:( És ezt az előző doki, aki hormontanácsadást is tart a kórházban, nem vette észre:( Kaptam Androcurt, 2 hónapig szednem kellett. Jövő héten megyek újra a dokihoz és csak reménykedni tudok benne, hogy jó volt a diagnózis és hatott a bogyó. A páromat is megvizsgálták, nála minden okés. Legalább miatta nem kell idegeskednünk:)
    A görcsösséghez annyit, hogy lehet benne valami:) Nagyon soktól hallottam már, hogy amint lefoglalta magát valamivel és nem folyton a projekten agyalt, meg is lett a gyümölcse:) Tényleg könnyű egy kívülállónak azt mondani, hogy ne akarja annyira az ember, de mi már elvakultak vagyunk és csak egy cél lebeg előttünk. Ezért lehet, hogy mégiscsak a kívüllálónak van igaza. És hátha összejön.

    Mindenkinek egészséget és sok sikert kívánok és hiszek benne, hogy 2005 a miénk, babásodni vágyók éve lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_933561
    Torolt_felhasznalo_933561
    2005. január 6. 12:0336.
    Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy tényleg nem próbálkoztok olyan régen, hogy problémának kellene lennie. De hogy megnyugodj, kérj az orvosodtól egy beutalót és nézesd meg a hormonokat. Az úgy sem árt senkinek sem!

    Ha kérdésetek van, írjatok nyugodtan, bár most kb. du. 4-ig nem leszek. Privit ha írtok, válaszolok!

    Aztán fel a fejjel! A babó jönni fog!:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_933561
    Torolt_felhasznalo_933561
    2005. január 6. 12:0135.
    Sziasztok!

    Mi júniusban volt két éve, hogy próbálkoztunk. Kedden töltöttem a 15. hetet. 2 év után mentem dokihoz komoly kivizsgálást kérni. Persze addig is jártam, de mindig azt a választ kaptam, hogy semmi gond, nincs ciszta, minden szépen kifejlődve, a férjemnél is minden rendben.
    Ám júniusban találtam egy nagyon jó dokit, akinél első a vérvétel volt! Eddig senki nem kért vérvizsgálatot, pedig egyből kiderült a bibi.
    Magas a prolactin, ezért csoda lenne, ha jönne a baba!

    4 hónapi gyógyszerszedés rendbehozta a hormonszintet. Nem is gondoltam szinte a babóra, úgy sem lehet "címszóval". Erre jött a döbbenet, itt van a pocimban. Már kezdem érezni a kis mocorgásokat odabenn. És óriási az öröm az egész családban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. január 6. 11:5734.
    Nemtom mondták-e már, de ne legyetek annyira gyakran együtt, mert a spermiumoknak idő kell az éréshez és az kb 2 nap. . . szóval a napi többszöri kapcsolat jó, csak nem a babagyártáshoz:)
    Sok sikert!
    előzmény:
    mennifog (1)
     
  19. 2005. január 6. 11:5733.
    Azért ez, eléggé egyedi eset nem? És azért szerintem nem ez a egészségesebb vagy hogy mondjam, hogy ne bántsalak meg vele "legnormálisabb"!?
    előzmény:
    ardian (32)
     
  20. 2005. január 6. 11:5332.
    Ha ennyire fiatal vagy, tényleg kis türelem.

    Nálunk a családban későn érő típusok a hölgyek, nagymamám korán, 19 évesen ment férjhez, de 23 éves koráig nem tudott kihordani egy babát, kétszer elvetélt. Azután nem volt gond. . .

    Anyukám 26 évesen szült először.

    Nekem nem volt mesim 16 és 23 éves korom között. Egyszerűen nem ért még meg a hormonrendszerem. Volt doki, aki kezelni akarta, volt, aki azt mondta, várjunk, és neki lett igaza, 23 éves koromtól óramű pontossággal. . . 34 évesen szültem, 33 évesen első próbálkozásra összejött a baba. 20 évesen viszont próbálkozhattam volna. . . .
    előzmény:
    mennifog (26)
     
  21. 2005. január 6. 11:5331.
    szia! lehet, hogy a túl aktiv szex a gond. próbálkozzatok úgy, hogy két- három napot kihagytok két szex közt. addig gyülnek és erősödnek a spermák, nagyobb az esély a teherbe esésre.
    előzmény:
    mennifog (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_866581
    Torolt_felhasznalo_866581
    2005. január 6. 11:4930.
    Tényleg fiatal vagy , hogy elkeseredjél. Dolgozol, vagy még tanulsz. Azt irod, nagyon szeretnáél babót. a páárod is legaláább ugy szeretné mint Te?
    előzmény:
    mennifog (26)
     
  23. Torolt_felhasznalo_524606
    Torolt_felhasznalo_524606
    2005. január 6. 11:4929.
    Még annyi, hogy meggyőződésem, hogy az injekció "kései" hatása volt a siker. Szóval már nem bánom azt a pár keserves napot. Megérte ezért a gyönyörű babáért, aki most is itt ficánkol az ölemben:-)))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524606 (24)
     
  24. 2005. január 6. 11:4728.
    Egyet értek! Nem szabad görcsösen akarni. Én mindent letettem, és semmi más nem foglalkoztat mint, az, hogy kb. 30 napos ciklusaim legyenek, és ne legyek három hétig bálna nagyságú hassal, mintha 4 hónapos terhes lennék. Nem is foglalkozok már azzal, hogy most milyen terhességre utaló tünetem van (ami persze nincs, csak beképzeltem :)), nem hőmérőzök, nem lh tesztezek. Éreztem, hogy kikészít. Letettem mindent, nem számolgatok, hogy mikor lehet félidő, esetemben most semmikor :)))
    Élni kell az életet nyugodtan, ha tudja az ember minden rendben van, akkor majd jönni fog!
    előzmény:
    szonjanya (18)
     

Címlap

top