Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ti miből vettétek észre?

crisss
Létrehozva: 2004. október 28. 17:46
Sziasztok!

Elmondanátok,miből vettétek észre,hogy babát vártok?Nálunk is nagyban megy a babaproject és most előszőr,vannak dolgok,amilyenek soha nem voltak még eddig.Szeretném tudni,honnan tudom meg biztosra,hogy terhes vagyok.Na jó...tudom,hogy a doki bácsi meg a tesztek eligazítanak a kérdésben,de még elég pici a babóca...ha egyáltalán van és nagyon össze vagyok zavarodva.
  1. 2018. június 11. 11:3877.

    ?

    előzmény:
    Malnacska (76)
    2018-06-11  11:37
  2. 2018. június 11. 11:3776.

    Sziasztok nekem 5 napot kesett es 6 ik napon meg jott de nem ugy ahogy szokott ez mi lehet ?

  3. Torolt_felhasznalo_264030
    Torolt_felhasznalo_264030
    2004. december 6. 14:5475.
    Sziasztok!
    A negatív teszt nem jelent 100%-os biztonságot arra hogy nincs baba, viszont a pozitív az teljesen biztosan babát jelez, mert azt a hormont (amit jelez 2. csíkként) csak akkor termeli a szervezet ha babát várunk - ezt egy nőgyogyász mondta. Sok sikert mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_821306
    Torolt_felhasznalo_821306
    2004. december 5. 14:5274.
    Sziasztok!!!Én már írtam pár sort a 2005 augusztusi bababvárók topicba. . annyira új vagyok ezeken a fórumokon, hisz 1 napja- gondolom- azt , , hogy babám lesz. A tesztem ugyanis 2-szer pozitív lett. A jövő héten megyek ultrahangra- megerősítésért.
    A menstruációm napok óta késik, ez az első biztos jel. Hőemelkedésem volt napok óta: 37. 0- 37. 3
    Úgy fájdogált, meg szurkált a hasam, mintha bármelyik pillanatban meg akarna jönni. . . Tök ideges voltam, a párommal sokat veszekedtem. . . "Házsártosan" viselkedtem, az ő kifejezésével:))))
    sokszor fájt a fejem is az elmúlt héten. . . Meg olyan furcsa lett a közérzetem. . . hol éhes vagyok, hol meg puffadtnak érzem magam. Ez van. Sok sikert mindenkinek a babaprojekthez!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797942 (73)
     
  5. Torolt_felhasznalo_797942
    Torolt_felhasznalo_797942
    2004. december 5. 12:2173.
    sziasztok, én jópár hete jártam is itt, immár friss kismami vagyok, pár napja tudjuk a jó hírt, most vagyok a 37. napon.
    Nálam a következő apró jelek mutatták a terhességet:
    gyakorlatilag az, hogy SEMMIT sem éreztem :-) de:
    nyugodtabb voltam, mint máskor
    nem feszült a cicim annyira (még most se)
    viszont egyfolytában úgy görcsöl a hasam, mintha meg akarna jönni
    a hüvelyváladék szaga megváltozott a foganás után kb 1 héttel. (mivel inszeminációval fogant a baba, kb tudjuk mikor volt peteérésem)
    És barnáztam is, erre le is feküdtem, de állítólag ez teljesen normális, amíg nem piros a színe.

    Elnézést ha kissé naturális vagyok, de ez van :-) Kívánok sok + tesztet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_944521
    Torolt_felhasznalo_944521
    2004. december 4. 19:0572.
    köszi a bíztatást, jól esett, hogy válaszoltál. napok kérdése és kiderülnek ezek a furcsa és egyre furcsább tünetek. nem adtam fel és köszi mégegyszer.
    sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787089 (71)
     
  7. Torolt_felhasznalo_787089
    Torolt_felhasznalo_787089
    2004. december 4. 15:1271.
    Az én ikertesómnak a teszt 2 hetes menses-késés után sem mutatta ki a teszt a terhességet!!! 2 negatívra kidobta a pénzt, a harmadik lett igen-igen halovány. . . Abból vettük észre, hogy aluszékony lett, nem tudott hason aludni( nyomást érzett olyankor), és folyton nyers vöröshagymát evett volna! Két fejesével ette felvágva, sózva, sült krumplival. Ne adjátok föl!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944521 (70)
     
  8. Torolt_felhasznalo_944521
    Torolt_felhasznalo_944521
    2004. november 30. 06:3170.
    sziasztok
    nekem is minden tesztem negatív lett, de annyira feszít az alhasam és azelőtt ilyen nem volt. az is igaz, hogy nekem nagyon gyengén jött meg az utolsó menzeszem, ami azért furcsa, mert 14-15 éves korom óta nagyon rendszeres és normális vérzésem van. most volt először életemben ilyen gyenge és rövid, és persze alig vannak tüneteim, de mégis úgy érzem hogy terhes vagyok.

    bébé3: a barátnőd akinek 64 napig nem mutatta ki a teszt, mit csinált addig ameddig elment vérvételre? gondolom nem hitt a teszteknek. voltak tünetei, vagy mi alapján gondolta hogy babás?

    köszi
    szisztok
    előzmény:
    Bébé3 (65)
     
  9. 2004. november 29. 15:3369.
    egyetertek Gigi. . . . . es van olyan pasi, aki el sem hiszi, hogy terhesseg alatt elofordulhat verzes/barnazgatas!!!
    előzmény:
    Gigi79 (67)
     
  10. 2004. november 29. 15:2568.
    Sziasztok. Elég amatőr vagyok ebben a témában. Teszt milyen idős terhességet tud kimutatni?Mondjuk 7-10 naposat?Vagy az még korai?
    Köszönöm a segítséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. november 29. 15:1967.
    Sziasztok!
    Nem mondom, nem egyszerű az élet. Egyre többet hallok olyat, hogy valakinek nem mutatja ki a terhességét a teszt. Elgondolkodtató. Pláne, ha összevetjük azzal, hogy van aki vérzik (kvázi menstruál) a terhesség alatt is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. november 29. 15:0166.
    ha par napot kesik meg nem jelenti, hogy terhes vagy, nekem sosem volt hajszal pontos (mikor meg nem szedtem gyogyszert) , 1-2 nap ide vagy oda nem sokat szamit, befolyasolhatja idojaras, hangulat, stressz , etkezes stb!
    előzmény:
    Bébé3 (65)
     
  13. 2004. november 29. 11:0465.
    Nos nekem csak azért furcsa mert én még nem is barnázom, de persze ezeknek a teszteknek sem lehet hinni . Egyik barátnőmnek 64 napiig enm mutatta ki a teszt a gyereket . Mondták , hogy biztos összevissza menstruál a 65 napon bement vérvételre és kideült , hogy terhes csak alacsony volt a homon szintje. Ma egy hónapos és két napos Dani:

    Puszi B
    előzmény:
    singli (64)
     
  14. 2004. november 29. 10:4364.
    Szia
    Nálam éppen ez a szitu áll fenn! Tegnap volt a 28. nap, és semmi jelét nem éreztem, hogy meg fog jönni, ezért csináltam egy tesztet, ami - lett. Ma viszont barnázgatok. :( Azért még reménykedem, mert már nagyon régóta vágyuk a babyre!
    Singli
    előzmény:
    Bébé3 (63)
     
  15. 2004. november 29. 10:3863.
    Hello mindnenki !

    Nagyon gyors kérdésem lene? A menses elmaradása után hány nappal érdemes megcsinálni a tesztet? Nekem 28 -án kellene megjönnie ma pedig 29 van ( tudom ez még semmi ) de mégis . Ti mikortól ajánljátok a tesztet a tegnap csináltam egyet de az negatív volt.

    Üdv Bébé
    előzmény:
    silviHemel (62)
     
  16. 2004. november 28. 16:3562.
    wow, az tenyleg sok!
    előzmény:
    rebusbaba (61)
     
  17. 2004. november 28. 14:4161.
    Mondjuk akár 16 szor. Éjjel is egyszer-kétszer.
    előzmény:
    silviHemel (60)
     
  18. 2004. november 28. 14:3460.
    hm. . . . mondjuk akar 6szor egy nap?
    előzmény:
    rebusbaba (59)
     
  19. 2004. november 28. 09:5659.
    Igen, egész pontos. duzzadt és érzékeny lehet a méh, mintha felfáztál volna, csak fájdalom nélkül. Nekem pisilni is sürűbben kellett.
    előzmény:
    silviHemel (58)
     
  20. 2004. november 27. 22:3958.
    koszi rebusbaba,

    egyebkent, ti voltatok mar terhesek? a terhesseg elso 1-2 honapjaban mar lehet kicsit erezni, mintha a has also resze kicsit kiemelkedne, olyan duzzadt fele. . . kicsit gombolyded alakja van?
    előzmény:
    rebusbaba (57)
     
  21. 2004. november 21. 20:0557.
    Ha kihagytál csak egy napot is, jó eséllyel lehetsz terhes. Gondolom, nem nyugtattalak meg. . . Sürgősen vegyél tesztet, ez a barnázgatás terhesség esetén is lehet!!!
    És ha megúsztad, máskor szedjed minden nap, lehetőleg ugyanabban az órában a gyógyszert.
    előzmény:
    silviHemel (54)
     
  22. 2004. november 21. 19:4656.
    Szia!

    Semmi más teendőd nincs, csak annyi, hogy bemész egy dm-be és veszel egy terhességi tesztet! Reggel megcsinálod és kiderül mi a helyzet! Betutható a fiatal korodnak ez a késés, de te tudod, hogy mennyire szokott pontos lenni, hány naposak a ciklusaid. Nekem a te korodban természetes volt, hogy késett, de nekem a mai napig késegetni szokott. Lehet, hogy azért nem jött meg mert ideges vagy, de azzal, hogy itt mondjuk én azt mondom, attól még nem biztos, hogy nem vagy terhes! Biztos csak akkor lehetsz ha veszel tesztet és negatív lesz!
    Írok privátot is!
    előzmény:
    böbölyenke (55)
     
  23. 2004. november 21. 17:4155.
    Szasztok!!!Azért vagyok itt mert szeretném kikérni a véleményeteket, tanácsotokat!szóval. . . fiatal vagyok, csupán 16éves!A barátomat májusban ismertem meg azóta együtt vagyunk!Október 5-én vesztettem el a szüzességemet!Fantasztikus volt. . . . a barátom nagyon kedves, figyelmes, türelmes velem és mindent meg tudunk beszélni!Minden egyes alkalommal mikor együtt voltunk gumit használtunk és utána ellenőriztük nem szakadt-e el. Nem voltam mással, és nem csináltuk védekezés nélkül!Most mégis félek!5 napja nem jött meg a mensesem. . . . ez betudható a fiatal koromnak, az időváltozásnak, a stressznek. . . stb!Aterhesség első jelei még nem jelentkeztek. . . tehát nincs hányingerem, nem szédülök, nem duzzadt e mellem, semmi ilyen bajom nincs, csupán a mensesem késése!Mégis félek!Nem szeretnék babát!Úgy érzem nem voltunk felelőtlenek. . . mit gondoltok a helyzetemről??miután kell terhességi tesztet vennem?nyugtassatok meg. . . . lehet már azért nem jön meg mert nagyon ideges vagyok emiatt!Köszönöm előre is a válaszotokat!Egy megrettent 16 éves lány!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. november 19. 22:0154.
    hello mindenkinek,

    csak egy ropke kerdes: van-e esely a terhessegre, ha valaki szedi a gyogyszert de neha elfelejtette bevenni, mondjuk kedden bevette, legkozelebb meg csak csutortokon stb. . . . es mikor eljott a 7 napos szunet akkor a 3. helyett csak a 4. napon jelentkezett olyan "barnazgatas"-fele, ami sokkal-sokkal enyhebb mint az elozo menzesz, ahhoz kepest szinte tenyleg semmi. . . . ??? mert hallottam hogy attol meg terhes lehet az ember mert megjon neki. . . . . barnazgatas?

    elore is koszi
    előzmény:
    bababetű (53)
     

Címlap

top