Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hisztis a gyerekem

nildiko
Létrehozva: 2004. szeptember 6. 14:44
Sziasztok!
VAn 1 17 hónapos gyönyörű és okos lányom. Eddig angyalka volt csodálkoztam is hogy nem látom a szárnyait. Kb 3 hete ennek vége. HA vmi nem úgy van ahogy a hölgyemény akarja, vége a világnak. Bömbölés, földre borulás, oltári hiszti. Tudom, hogy ez életkori sajátosság, de lassan kezd kiapadni az ötlettáram és sajna a türelmem is vészesen elfogy estére. Ti hogyan oldjátok meg a kérdést? Adjatok jó ötletet, vagy bíztassatok, hogy nem csak a pici lány ilyen.
Sziasztok
  1. 2004. szeptember 7. 14:2743.
    Köszi a tanácsot. Remélem beválik. ÉS abban is igazad van, hogy Nő. Már most. Mi lesz később:)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992411 (28)
     
  2. 2004. szeptember 7. 14:1842.
    Kitartás Neked is. A bölcsi lehet hogy nem is lesz gáz csak minket tisztelnek meg a hisztis műsorral. Az óvó néni hamar lerendezi ezeket a témákat.
    előzmény:
    rnegabi (4)
     
  3. 2004. szeptember 7. 08:4241.
    Köszi a biztatást!
    eddig nem őszültem, de mióta Nóri megvan már találtam fehér hajakat. . . szóval készüljek a következőkre. . . .
    Én is próbálkozom az otthagylak módszerrel, de csak 1-2 percig válik be, utána jön utánam és a lábamba kapaszkodva folytatja. Rájött hogy így nem tudok közlekedni. . . Igyekszem elterelni a figyelmét ha hiszti van, de nem mindig megy. Próbálom betertani, hogy következetes legyek, de nem mindig megy vagy bazi nehéz. Ezt gondolom az érti meg akinek van már gyereke. De a biztató szavaitokra megint erőt merítettem. köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (11)
     
  4. 2004. szeptember 7. 08:3040.
    hahahahaha;))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364610 (3)
     
  5. 2004. szeptember 6. 16:4039.
    Tibóca, akkor most légyszi őket is told le, vagy pedig engem se :-))))))
    Jaj, de most meg ne haragudj. . . viszont akkor még ők is éretlenek voltak saját gyerekre? :-)
    OKé oké, már itt se vagyok, amúgy is jajdemikor lejárt már a munkaidőm, megyek is bevásárolni!
    Pedig nemakaroooooooooooook ;-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 6. 16:3338.
    En is eppen bucsuzni akartam. . . . . Sziasztok! Es tovabbi hisztimentes napokat! ;o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (37)
     
  7. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. szeptember 6. 16:3137.
    mennem kell. további jó beszélgetést! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. szeptember 6. 16:3036.
    Ja, s ami az anyuka kitombolasat illeti: en ha nagyon kikeszulok, miutan lefektetem a gyerkocot, kibogom magam es kesz! Eleg konnyen megy nalam a siras es ettol teljesen "lelohadok". :o)))
    előzmény:
    nmaris (33)
     
  9. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. szeptember 6. 16:2935.
    na én szoktam :))) kicsapkodom magamból a hisztimet vagy üvöltök egy jó nagyot ahogy a torkomon kifér. igaz hülyének néznek emiatt otthon, de hatásos ;)
    szerintem nem szabad bent hagyni a feszültséget mert az "megesz" belülröl. én legtöbbször kiadom magamból.
    és igen elszakad a cérna néhanapján, akkor ölni tudnék kb 5-10 percig. :)

    előzmény:
    nmaris (33)
     
  10. 2004. szeptember 6. 16:2834.
    Na, hat az en noverem, aki 6 evvel nagyobb nalam, o mindig mondja, amikor kiakadok, hogy a gyerkockem mekkora hiszteria tud lenni, hogy ne akadozzak ki, mert csupan ram hasonlit es ennyi. . . . :o))) En is baromian hisztis voltam es sokat "kinoztam" a tesomat. . . . . . De hat szerencsemre mar reg "elmulott" a hisztim. Meg ezelott 10 evvel konyebben mergelodtem ezen-azon es hisztiztem is, de asszem amiota megvan a gyermekem en is "felnottem". . . . :o))) Vannak hisztis felnott emberek is, de szerencsemre (a ferjem es szuleim szerint) en mar nem tartozok kozejuk. . . . . :o)))
    előzmény:
    nmaris (32)
     
  11. 2004. szeptember 6. 16:2533.
    Aha :-) Tehát azért Bennetek is elszakad néha a cérna. . . Csak az a kérdés, hogy az anyukák kihez mehetnek hisztizni? Gondolom, Nektek is jólesik (jólesne) ilyenkor tombolni egy olyan igazit. . . Valahol a felnőttnek is muszáj feszültséget levezetnie. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (31)
     
  12. 2004. szeptember 6. 16:2232.
    Amúgy meg az én becenevem is volt egy időben a "Mária Hisztéria" - alapvetően csak a módszereim változtak, ma már nem ordítok, és nem fetrengek a földön ;-)

    Anyukám szerint csúnyán pórul járok, ha a majdani kislányom rám fog hasonlítani :-)))

    Biztos, hogy egy "kötelező" stádium a kisgyerek fejlődésében, csak kötélidegek kellenek hozzá valószínűleg. Meg türelem, kivárni a végét. Kishúgom a mai napig hisztérika, na, őt MÁR nem tudom kezelni (autista sajnos), de biztos, hogy általa rengeteg tapasztalatot szereztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. szeptember 6. 16:2031.
    szia nekem néha az van a fejemben hogy: most de megfojtanám. (persze nem komolyan, csak néha iszonyatosan ki tudok akadni miatta. ) aztán rámosolyog az emberre és minden rendben :))
    előzmény:
    nmaris (29)
     
  14. 2004. szeptember 6. 16:1930.
    Szioka
    Na, hat amint mar mondtak, turelem-turelem-turelem!!!! Az en kislanyom 3 eves es mind ritkabbak az irton durva hisztikitoresek. Kb. egy evvel ezelott meg teptem estenkent en is a hajamat, mert mar total kivoltam purcanva a sok hisztitol, de nalunk a szobabakuldes bevallt. Beraktam a szobaba minden kitoresnel es addig nem hagytam kijonni mig meg nem nyugodott. Sok fele keppen probalkoztam, de sajna a szep szo, a nyugtatas, a dorgalas nem volt megoldas. Hiaba probaltam szepen, durvabban ( na nem eppen veressel es igy tovabb ), semmi sem hozott megoldast. A szobaba kuldes megnyugvasig mar az elso probalkozasnal rendben volt es azota is mindent megold. Na, vannak kritikus percek, mikor peldaul nem alszik delutan es teljesen kiakad, akkor csakis a turelem es az jelent neki megnyugvast, ha olbe veszem es addig puszikalom es nyugtatom, mig elmulik minden "baj".
    Sok turelmet es nyugi! Minden gyermeknek vannak hisztis periodusai!!!! Nincs szerintem nalatok sem nagyobb "baj" mint mashol. Csak eppen ne hagyd magad "terrorizalni"! Ha latja, hogy mindig puszit kap nyugtatas celjabol, akkor tovabb fogja csinalni. Az arany kozeput mindig a legjobb. Legy kovetkezetes, de ne tulsagosan szigoru!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  15. 2004. szeptember 6. 16:1429.
    "ha amúgy nem", de nemcsak türelmetlen vagyok, de gépelni sem tudok :-)
    előzmény:
    nmaris (27)
     
  16. Torolt_felhasznalo_992411
    Torolt_felhasznalo_992411
    2004. szeptember 6. 16:1328.
    Szia, nem olvastam el a hozzászólásokat, mert időhiányban szenvedek, de sejtem, hogy duplázni fogok valamit. Az én lányom 13-án lesz 23 hónapos és kb. ebben a korban (17 hó) bújt bele az ördög. Tűrjük és várjuk a végét a dackorszaknak. Akkor van ciki, ha ezt egy nyilvános helyen csinálja (nagy bevásárlókp. ), és mindenki engem/minket néz, hogy miért hagyom, hogy úgy ordítson a gyerek, miért nem foglalkozom vele (ez bejött, ha "tojok" rá -bocs-), miért nem vigasztalom meg, miért nem csinálok már valamit. De már az sem érdekel, hogy mit szólnak az emberek. Másként ez nem müködik. Régen még működött a figyelemelterelés, most az működik, hogy kidühöngi magát és egyik pillanatról a másikra abbahagyja minden ok nélkül.
    Fel a fejjel, kitartás!!!Mégiscsak nőkből vannak. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  17. 2004. szeptember 6. 16:1327.
    Azért szerintem ennyire nem kell tőlem féltened a jövendő nemzedéket, szerintem, amint valaki anyuka lesz, egy csomó mindent valahogy csodával határos módon TUD. Még akkor is, ha a múgyí nem.
    előzmény:
    tibóca (24)
     
  18. 2004. szeptember 6. 16:1226.
    szia!
    nekem az unokahugom volt iszonyú hisztis 2-3 évesen.
    ma 14 éves és kinőtte!
    szóval szerintem következetesség, és idő kérdése! kitartás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  19. 2004. szeptember 6. 16:1025.
    Tudom, sajátnak még nincs itt az ideje, de nem feltétlen az ilyen kérdések miatt :-). Meg ha saját lesz, akkor ezek a kérdések nyilván fel sem merülnek majd. (Amúgy unokatesóm, "Hugi" anyukája, szintén azt mondta, hogy néha legszívesebben odacsapna egyet, meg hogy ő nem akar kiabálni, de néha nem bírja ki, hogy ne üvöltse le, pedig csóri gyerek úgysem érti, miért kiabál a mami). Csak kíváncsi voltam, hogy más anyukák hogy vélekednek erről.
    Van amúgy egy kistesóm, 13 évvel fiatalabb, ő tőlem aztán sosem kapott.

    Na mindegy, a kérdésemet megválszoltad, mert bevallottad, hogy ESZEDBE JUTOTT a módszer, és én csak erre voltam kíváncsi :-) Hogy megfordul-e mások fejében is.
    előzmény:
    tibóca (24)
     
  20. 2004. szeptember 6. 16:0524.
    Addig jó, amíg "csak" unokahúgod van, mert sajnos annak alapján, amit leírtál, a sajátra még nem nagyon értél meg. Nem akarlak bántani, nekem is eszembe jutott fenti módszer, nem egyszer, és nem kétszer, de veréssel csak az ellenkezőjét éred el a kívánt hatásnak! Más esetben - talán - jól jöhet a Makarenkói pofon, de a hisztinél ez nem válik be.
    előzmény:
    nmaris (23)
     
  21. 2004. szeptember 6. 16:0123.
    Szerintem annyira ne mgondolta komolyan, mint amekkora letolásokat kapott percek alatt :-)

    Nekem csak unokahugim van, ha hisztizik, visszapasszolom az anyukájának :-) De az első gondolatom, hogy "mindjárt felpofozom". Most anélkül, hogy kitörne a lincshangulat, és előre is bocs, ha rosszat kérdeztem: Nektek ez soha nem fordul meg a fejetekben? (Persze nyilván nem jut el a megvalósításig, de akkor is. Csak egy kis szikra. Egy kisördög. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. szeptember 6. 16:0022.
    Miert is kellett neked belekotyogni?!?!?!? Sajnos nem tudod, hogy mit veszitessz ezzel a hozzaallassal. . . . . . . Valoszinu (legalabbis remelem) nincs gyereked es fogalmad sincs, hogy a gyermek neveles nem csak a hisztik "tulelesebol" all, ha nem sokkal tobbol. . . . . . . . Egy gyermek annyi lelki oromot es buszkeseget es kimondhatatlan oromet tud okozni, hogy lelkileg szegenynek mondhatja magat az, aki igy nyilatkozik mint te. . . . . :o(((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364610 (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2004. szeptember 6. 16:0021.
    Háh! Kedvenc könyv: Biblia? közben vodka vodkával? Hát akkor jó szórakozást a magányos estéiden, te többdiplomás. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364610 (3)
     
  24. 2004. szeptember 6. 15:5520.
    Szia! Megnyugtatlak, nem a lányok a hisztisebbek. Az abszolút klasszikus, majd én megmutatom mit tudok hisztit nálunk a családban a fiam adta elő. Ugyan már 7 éves, de időnként még mindig próbálkozik. Bár egyre inkább rájön nincs miért és kinek. Nem vitatkoztam vele, nem vertem meg soha, egyszerüen ráhagyom és akkor is az történik, amit én mondok ha a feje tetejére áll. Előbb-utóbb rájön, nem azért "bántom", mert húde rossz vagyok, hanem néha még anyának is lehet igaza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     

Címlap

top