Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tcst

Torolt_felhasznalo_743538
Torolt_felhasznalo_743538
Létrehozva: 2004. szeptember 3. 08:53
Sziasztok!
Mostanában sokat foglalkoztat a természetes családtervezés,a Billing módszer.Ha valakinek van személyes tapasztalata, légyszi ossza meg velem!(velünk)
Működik-e,mennyire macerás,stb...
Köszi!
  1. Torolt_felhasznalo_759703
    Torolt_felhasznalo_759703
    2004. szeptember 3. 10:448.
    Szerintem nem igazán biztos védekezési mód. Tényleg klasszul ki lehet tapintani a méhszájat és lehet érezni a változást, de én ebben nem bíznék a helyedben, ha véletlenül sem akarsz babát. A természetesség még oké, de hol a spontaneitás, ami a szex fontos része?Ja , és valóban macerás a reggeli hőmérőzés. Én is csináltam, igaz én babaügyből kifolyólag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743538 (5)
     
  2. 2004. szeptember 3. 10:437.
    A mindennapos hőmérzősést digitális 1 perces hőmérővel elég gyorsan meg lehet szokni, teljesen napi rutinná válhat. Elméletileg elég biztonságos, de tényleg csak akkor csináld hogy ha mégis becsúszik a baba akkor sem gond. A nyákfigyelés meg a méhszáj vizsgálat kicsit bonyolutabb, de megtanulható és az még biztonságosabb akár fogamzásgátlásra is. Én nagyon szépen kitanultam a dolgot és jól működött a dolog, arra is, hogy pontosan tudtam, mikor lettem végülis babás.

    Azt hiszem a Ferencesek terén van egy templom ahol valamelyik este van személyes tanácsadás TCSTről bárkinek akit érdekel. Nem kell hivőnek lenned hozzá. Elvileg volt egy sitejuk is www. tcst. hu de ha jól tudom már régóta nem működik. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743538 (5)
     
  3. 2004. szeptember 3. 10:376.
    Én örökké hálás leszek a módszernek, mert ennek köszönhetem a fiamat. Egészen pontosan annak, hogy kicsit lazán kezeltem a szabályokat :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743538 (1)
     
  4. Torolt_felhasznalo_743538
    Torolt_felhasznalo_743538
    2004. szeptember 3. 09:525.
    Az tetszik a módszerben, hogy természetes nem kell semmit használni, viszont nem tudom hogy el tudnám e magam engedni teljesen szex közben. . .
    Szerintem fogamzásgátlásra csak akkor jó, ha már nem baj ha véletlen becsúszik a baba. . .
    Meg egy kicsit macerás mindennap hőmérőzni, merthogy ugye reggelente azt is kell.
    Hát nem tudom. . . meg kellene próbálni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2004. szeptember 3. 09:374.
    A http://www. harmonet. hu/cikk. php3?rovat=35&alrovat=38&cikkid=2735&dire=eletkerdesek&rova tnev=%C3%89letk%C3%A9rd%C3%A9sek oldalon pl. van egy cikk a módszerről, de ha bármelyik keresőbe beírod, cikkek ezreit fogod találni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771506 (2)
     
  6. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2004. szeptember 3. 09:353.
    Szia!
    Amikor az egyházi esküvőhöz szükséges jegyesoktatásra jártunk, volt egy többgyermekes házaspár, akik csoportfoglalkozásokat tartottak a jegyespároknak. Ez a pár elmondta, hogy ők házasságuk elején naptármódszert alkalmaztak VÉDEKEZÉS céljából, de vagy 4-5 gyerekük fogant (és mivel buzgó katolikusok is, meg is született) ezalatt. Utána hallottak a Billings-módszerről, elkezdték azt alkalmazni - szintén védekezésként, és utána már csak egy gyerekük lett, de őt direkt "csinálták" a megfelelő napon.
    Szerintem nem macerás, mert csak a méhnyakváladékot kell figyelni, és a méhnyakat megtapintani. Ha védekezni szeretnél, akkor viszont pár hónapig még mást is alkalmazz mellette, mert kell egy idő, amíg megtanulod, milyen is a puha méhnyak, illetve jól meg kell ismerkedned a váladék konzisztenciájának változását.
    Ha viszont babát szeretnél, akkor meg nyugodtan lehet mindig szerelmezni, de a termékeny napokon a leginkább!

    Én egyébként védekezésre nem használnám ezt a módszert, inkább a fogamzás elősegítésére, mert én akkor szeretek szerelmezni, amikor nekem és a férjemnek jólesik, nem akkor, amikor a váladék parancsolja. . . . De ha Neked megfelel, hát nyugodtan ki lehet próbálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743538 (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_771506
    Torolt_felhasznalo_771506
    2004. szeptember 3. 09:212.
    Szia!

    Én nem tudok erről semmit. . de érdekel mit takar ez a dolog mondasz pár szót amit tudsz erről ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743538 (1)
     

Címlap

top